Balti börsid 9. aprill - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Balti börsid 9. aprill

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Eile olid investorid Balti börsidel valdavalt müügipoolel – OMX Tallinn (-0.51%), OMX Riia (-0.47%) ja OMX Vilnius (0.45%). Kauplemisaktiivsuse poolest oli tegemist suhteliselt tavapärase börsipäevaga, kokku sooritati Balti põhinimekirjas olevate aktsiatega 527 tehingut koguväärtuses 802 tuhat eurot, millest ligikaudu 467 tuhat eurot tehti Tallinna börsil ja 319 tuhat eurot Vilniuse börsil.

  Sarnaselt esmaspäevale oli ka eile enim kaubeldud aktsiaks Olympic EG (-0.52%), millega sooritati 36 tehingut kogumahus 235 tuhat eurot (millest ligikaudu 35 tuhat eurot moodustas 1 plokktehing). Olympic EG järgnesid Tallinna Vesi (2.31%) ja Šiauliu Bankas (0.95%) vastavalt 127 ja 111 tuhande euroga. Suurimateks tõusjateks olid eile Vilniaus Baldai (14.89%), Tallinna Vesi (2.31%) ja Invalda LT (1.61%). Langejateks Tallinna Kaubamaja (-5.65%), Silvano FG (-3.32%) ja Vilkyškiu Pienine (-3.10%).

  Täna on oodata City Service auditeeritud majandusaasta aruannet.
 • Ekspress Grupp investeerib uude trükimasinasse. (Börsiteade)

  Ekspress Grupp nõukogu on otsustanud heaks kiita juhatuse ettepaneku investeerida uue trükimasina soetamisse grupi trükiettevõttes AS Printall. AS Printall on viimaste aastate jooksul opereerinud tootmisvõimsuste piiril ning uus masin loob võimaluse ettevõttel kasvada ja koos sellega kasvatada kasumitootmise võimet 20 kuni 25 protsenti.

  Printalli juhtkond alustab läbirääkimisi masina tarnijatega, investeeringu suurusjärk on 2,5-3,5 miljonit eurot. 2/3 masina soetusmaksumusest finantseeritakse pangalaenuga, ülejäänu omakapitalist. Uue trükimasina orienteeruv installatsiooni aeg on 2015. aasta esimene kvartal.
 • Nii kaupade eksport kui ka import vähenes 2014. aasta veebruaris võrreldes eelmise aasta sama kuuga jooksevhindades 4%. Enim mõjutas ekspordi ja impordi kahanemist elektriseadmete kaubavahetuse vähenemine, teatab Statistikaamet. (Link)

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon