Citadele aktsiate märkimine

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Citadele panga aktsiate märkimine kestab perioodil 23.10 kell 10.00 kuni 3.november kell 15.00.
  Citadele panga IPO prospekt
 • Kas see on nagu välk selgest taevast või on kuskil ka varem juttu olnud?
 • Aasta tagasi müüs Läti valitsus oma 75% osaluse Ripplewoodile 74 mEUR eest. Prospekti järgi planeeritakse emissioonist koguda 104 mEUR, mis ilmselt tähendaks hinnavahemiku asetumist kuhugi alumisse otsa miinus tasud ja vist mingi turutegemise komponent.

  Paraku ei suutnud kiire ülevaatuse tulemusel aru saada, mis vahe on B- (face value 0,1 EUR) ning C-klassi (face value 1 EUR) aktsiatel, küll aga hakatakse väidetavalt C-klassi aktsiaid tagasi ostma. Kui praegu on ca 155M B-klassi aktsiat ning peale IPO-t 255M ja hind tuleb ikkagi kuhugi keskele, nt 1,5 EUR, peaks capiks tulema 382 mEUR. 150 mEUR lisakapitali küll, aga ikkagi päris suur spread alles hiljutise erastamisega. Ilmselt see plaan Ripplewoodil oligi.

  Siauliu Bankase cap praegu 92 mEUR, varade osas Citadele 60% suurem, aga SAB praegu kasumlikum (jah, eks nišipanganduses on kasuminumber volatiilne). Ei tea, äkki peaks hinna osas ikka vahemiku esimese poole suunas vaatama. EBRD mõlemas pangas sees ja ilmselt kunagi tahavad korraga välja saada. Hea on see, et LHV IPO osas nüüd juba 2 head noteeritud benchmark-ettevõtet.
 • C-klassi aktsiad tühistatakse ja makstakse omanikele 1EUR kompensatsiooni (st. kokku 1 eur kõigi aktsiate eest). Minu jaoks on väike probleem pigem senistele omanikele kuuluvad A aktsiad mis annavad 200 häält erinevalt B aktsiatest mis annavad 1 hääle ja mida müüakse väikeinvestoritele. Uutel investoritel pole praktiliselt mingit sõnaõigust.
 • Siin kindlasti tiirleb inimesi, kel teemast mingi ettekujutus olemas, ise asi palju viitsitakse või tahetakse mõtted jagada - kui nt EBRD ja Ripplewoodi (eks nad tahavad oma investeeringust võimalikult kiiresti võimalikult palju välja pigistada - EBRD-l on omakorda võib olla exitit tehes lihtsam müüa kokkusulandatud SAB-i ja Citadelet) pushi tagajärjel toimuks SAB-i ja Citadele merger, siis kas selline asi võiks tekitada üldse märkimisväärse sünergia ning kas selliselt oleks nt uuel suuremal pangal mingi eelis turult sissevõetava raha hinna osas, sest mõlemal on teemaks suurte Skandinaavia pankadega võitlus? Ma siia diskussiooni isegi LHV-d sisse ei tooks, kuna struktuurilt on SAB ja Citadele kindlasti sarnasemad kui LHV ning ka Eesti turg ja e-teenuste levik võimaldab LHV-l olla tavapärasest "õhem" pank, mille osas ilmselt turg ise Eestis veidi Lätist ja Leedust erineb.
 • Citadele finantseerib end hoiustega ja laenuportfell ei jõua kuidagi hoiustele järele nii et finantseerimine ei ole Citadelele täna küsimuseks. Hoiusest odavamalt turult nagunii raha ei saaks. Ma arvan EBRDl pole exitiga kuhugi kiiret- nad on ka minevikus siin pankades väga pikalt sees olnud ja kindlasti pole neil tarvidust kõikidest positsioonidest korraga väljuda. Ripplewoodil pole ka häda midagi- vaatamata sellele, et pank lähiajal dividende ei maksa saab Ripplewood juhtimistasudena 2 milli euri aastas.
 • Citadele korraldab oma IPO osas veebiseminari.
  Läti keeles 02.11.2015 kell 14:15
  Inglise keeles 02.11.2015 kell 15:30

  Veebiseminari kohad on piiratud ja toimub eelnev registreerimine. Link registreerimisele on börsiteates.
 • Mis hinnaga siis müüakse, millise PE pealt?
 • Selgitus:
  Lähtudes AS Citadele banka (edaspidi „ettevõte” või „pank”) 23. oktoobri 2015. aasta teadaandest algatada esmane avalik pakkumine (edaspidi „IPO” või„pakkumine”), annab ettevõte täna teada pakkumise märkimisperioodi pikendamisest 13. novembrini 2015, et toetada investorite väärtpaberite pakkumisega seotud kohtumiste pikendatud seeriat.
  Järeldus:
  Institutsionaalne huvi ilmselt oodatust oluliselt madalam.
 • pikendama oleks pidanud korraga nii palju, et oleks piisavalt aega, et pakutu väärtus jõuaks järele hinnale :)
 • Ametlik teadaanne IPO edasilükkamise kohta siin.
 • SAB1L kukub selle peale, oodati, et citadele ostab nad ära?
 • Väike osa oli vast sellest, peamine osa oli vast Citadele IPO vahemiku suhteliselt suurem valuatsioon võrreldes sellega, millega SAB kaupleb, seega oodatud kõrgem benchmark ei realiseerunud.
 • Ega SAB aktsia hind enne Citadele (luhtunud) IPO-t nüüd nii meeletult väga ka ei tõusnud. Eks "kuum" raha tahab ehk välja saada, aga potentsiaali hinnal üles liikuda tundub olevat. Oman.

Teemade nimekirja