Balti börsid 25. veebruar - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Balti börsid 25. veebruar

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Eile tõusid mõlemad nii Riia kui ka Vilniuse börsiindeksid 0.33% ja 0.50%. Tallinna börs oli eile suletud. Kauplemisaktiivsuse poolest oli tegemist ühe väga vaikse börsipäevaga – kokku sooritati Balti põhinimekirjas olevate aktsiatega 92 tehingut koguväärtuses 41 tuhat eurot, millest ligikaudu 10 tuhat eurot (14 tehingut) tehti Riia börsil ja 31 tuhat eurot (78 tehingut) Vilniuse börsil.

  Enim kaubeldud aktsiaks oli eile Energijos Skirstymo (-0.23%), millega sooritati 10 tehingut kogumahus 7,9 tuhat eurot. Energijos Skirstymole järgnesid Šiauliu Bankas (0.00%) ja SAF Tehnika (+0.98%) 5,6 ja 5,4 tuhande euroga.

  Suurimateks tõusjateks olid eile Utenos Trikotažas (+52,14%, käive EUR 15), Pieno Žvaigždes (+2.27%, käive EUR 2,2k) ja LSC Group (+1.94%, käive EUR 2,7k). Enim langesid Lietuvos Energijos (-1.42%, käive EUR 735), Olainfarm (-0.70%, käive EUR 1,4k) ja City Service (-0.62%, käive EUR 242).

  Nädala olulisemad sündmused:
  • Täna on oodata Olympic EG IV kvartali tulemusi;
  • Homme avalikustavad Harju Elekter, Grindeks ja LSC Group oma IV kvartali tulemused.
 • Eesti Pank: Ettevõtete ja majapidamiste laenude ja liisingute stabiilne kasv aasta alguses jätkus

  Eesti ettevõtete ja majapidamiste laenu- ja liisinguportfelli jääk kasvas jaanuaris aasta võrdluses 5,4%. Portfelli aastakasv oli detsembris ja jaanuaris varasemast kiirem peamiselt ettevõtete laenu- ja liisinguportfelli tõttu. Kuuga suurenes ettevõtete ja majapidamiste laenude ja liisingute kogumaht 57 miljoni euro võrra, 16,1 miljardi euroni.

  Ettevõtete laenu- ja liisinguportfelli stabiilne kasv jätkus. Kahel viimasel kuul on ettevõtete laenukasv olnud varasemast kiirem, kuid enne seda oli laenukasv tagasihoidlikum baasefekti tõttu, sest 2014. aasta lõpus ning 2015. aasta alguses täpsustati statistikas klientide tegevusalasid. Kokkuvõttes on ettevõtete laenukasv olnud sama kiire kui eelmisel aastal keskmiselt. Teistest tegevusaladest kiiremini on viimase poole aasta jooksul kasvanud tööstus- ja kaubandusettevõtete laenude ja liisingute portfell.

  Eluasemelaenude jääk kasvas jaanuaris aasta võrdluses sama palju kui eelmise aasta lõpus, 4,2%. Uusi eluasemelaene väljastati jaanuaris aasta algusele omaselt väiksemas mahus kui varasematel kuudel. Majapidamiste muude laenude jäägi kasv kiirenes, 5,9%ni. Selle taga on autoliising, mis suurenes kahel viimasel kuul aasta võrdluses 16%.

  Laenude keskmised intressimäärad ei ole viimastel kuudel eriti muutunud. Kuu jooksul väljastatud eluasemelaenude keskmine intressimäär oli kolmandat kuud järjest 2,2%. Ka ettevõtetele jaanuaris väljastatud pikaajaliste laenude keskmine intressimäär oli sama kõrge kui eelnevatel kuudel, 2,2%.

  Üle 60 päeva maksetähtaega ületavate laenude osakaal laenuportfellis moodustas kuu lõpus 1,2%. Pikemajaliselt viivises olevate laenude maht oli jaanuaris viimaste aastate väikseim, umbes sama suur kui aasta lõpus.

  Eesti ettevõtete ja majapidamiste hoiuste mahu kiire kasv jätkus ka jaanuaris, aasta võrdluses 11%. Viimase poole aasta jooksul on ettevõtete hoiused kasvanud tempokamalt kui majapidamiste omad: jaanuaris aasta võrdluses vastavalt 16% ja 8%.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon