Börsipäev 10. november - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 10. november

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Ehkki enamus eksperte ja analüütikuid nägi suurema tõenäosuse juures Hillary Clintonit järgmise USA presidendina, siis sarnase üllatuse valmistas ka turgude reaktsioon sellele, kui tegelikult võtab Valges Majas jaanuarist koha sisse Donald Trump, kelle poliitilise kavaga käib kaasas suurem määramatus. Kui öösel viitasid futuurid tulemuste selgudes USA aktsiaturu võimalikule avanemisele -5% juures, siis päeva õnnestus S&P 500 lõpetada hoopis 1,1% võiduga. Euroopas jõudis Stoxx 600 -2,4% kaotusest lõpuks 1,5% plussi.

  Kõigi ettevõtete ja sektorite jaoks polnud eilne päev siiski võrdselt positiivne. Suurima tõusuga paistis silma finantssektor tänu ootustele, et Donald Trump võiks leevendada osa piirangutest. Samuti liikusid kõrgemale tervishoiusektori ettevõtted, vanglate aktsiad, materjalide tootjad ning ehitusettevõtted. Madalamal lõpetasid kommunaalteenuste, kinnisvara, esmatarbekaupade ja tehnoloogiasektori firmad.

  Trumpi võit kõigutas üsna olulisel määral ka turu hinnangut sellele, millal FED võiks intressimäära tõsta. Kui enne valimisi hinnati kergitamise tõenäosust üle 80%liseks, siis Aasia sessioonil kukkus see korraks isegi 44% peale, taastudes praeguseks tagasi 82%le. San Francisco FEDi presidendi John Williamsi sõnul on rahapoliitilisi otsusi langetades alati määramatust ja volatiilsust, kuid tema hinnangul pole Trumpi võit fundamentaalselt FEDi jaoks midagi muutnud. Tegureid, mida tuleb arvesse võtta on siiski palju, ning fiskaalpoliitika on kahtlemata üks nendest.

  Tõenäoliselt jätkatakse täna valimistulemuse seedimist, eriti kuna majandusuudiste osas midagi väga põnevat laual pole. Euroopas selguvad Prantsusmaa ja Itaalia septembri tööstustoodangu muutused, Ühendriikides läinud nädala esmaste töötu abiraha taotluste arv.

  09.45 Prantsusmaa tööstustoodang (september)
  10.30 Rootsi majade keskmine hind (oktoober)
  11.00 Itaalia tööstustoodang (september)
  13.00 Brasiilia jaemüük (september)
  15.30 USA esmased töötu abiraha taotlused
  16.15 FEDi Bullard esineb
  19.45 FEDi Lacker esineb
  21.00 USA valitsuse eelarve (oktoober)
 • Prantsusmaa tööstustoodang alanes augusti hüppe järel septembris oodatust rohkem ning seda eelkõige töötleva tööstuse arvelt. Viimase toodang kahanes MoM -1,1% vs prognoositud -0,1% (augustis +2,4%), mis tähendas aastatagusega võrreldes -0,9% langust.
 • ES futuur juba +0,9%. Kui hiljaagu otsisti paralleeli S&P 500 9 järjestikusele languspäevale, siis viimase kolme päevaga on S&P 500 indeksil kirjas juba ligi +4%
 • Rootsi majade keskmine hind alanes MoM oktoobris 2,808 miljonilt 2,671 miljonile kroonile, märkides aastase kasvu aeglustumist 12,4% pealt 6,8% peale.
 • Itaalia tööstustoodng kahanes septembris MoM -0,8% vs oodatud -1,0% ning kasvas aastaga 1,8% vs oodatud 2,2%
 • USA kolmanda kvartali tulemuste senine seis:

 • USA töötu abiraha taotlused on püsimas madalal tasemel

  US Initial Jobless Claims: 254k (est 261.4k; prev 265k)

Teemade nimekirja