Börsipäev 28. märts - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 28. märts

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Eelmisel nädalal tagasi lükatud tervishoiureformi tagajärgi seediti veel eilegi, mil sessioon Ühendriikide aktsiaturul juhatati sisse S&P 500 indeksi -0,9% langusega, kuid erinevalt läinud teisipäeva suuremast kukkumisest julgesid ostjad seekord juba õnged välja panna, mis aitas vähendada indeksi kaotust lõpuks -0,1%ni. Päeva tippude juures sulgus ka Stoxx 600, kuigi see tähendas indeksi jaoks -0,4% langust.

  Ligikaudu 7000 Saksamaa ettevõtte küsitlusel põhinev ärikliima indeks ületas analüütikute ootusi, kerkides märtsis 1,2 punkti võrra 112,3 punktile (prognoositi 111,1) ning saavutades sellega ligi kuue aasta kõrgeima taseme. Ajalooliselt on nõnda kõrge tase viidanud vähemalt 3% majanduskasvule (Q4 1,7%), kuigi korrelatsioon pole viimasel ajal nõnda tugev olnud ning sellega seoses on õhku visatud küsimus, kas küsitlustel põhinev konjunktuur võib hetkel ülehinnata tegelikku majanduslikku olukorda.  Dallase FEDi küsitluse järgi jätkus Texase piirkonna töötleva tööstuse taastumine, kuigi mõnevõrra aeglasemas tempos võrreldes veebruariga. Sektori aktiivsust mõõtev indeks alanes märtsis 24,5 punktilt 16,9 punktile, jäädes alla analüütikute 22,0punktisele ootusele. Kuna Texase käekäigule avaldab olulist mõju nafta hind, täheldasid osad töötleva tööstuse ettevõtted hinna jätkuvat negatiivset efekti hooldustöödele ja kapitalikulutustele energiasektoris.  Tänase päeva keskpunktis saavad olema USA tarbijate märtsi kindlustunde indeks ning Janet Yelleni esinemine, kes keskendub oma kõnes tööturu arengu probleemidele madalapalgalistes kommuunides.

  11.00 Itaalia tehaste tellimused ja müük (jaanuar)
  16.00 USA S&P Case-Shilleri majade hinnaindeks (jaanuar)
  17.00 USA tarbijate kindlustunde indeks (märts)
  17.00 USA Richmond FEDi töötleva tööstuse küsitlus (märts)
  19.50 FEDi Janet Yellen esineb
 • RH tulemused. Ma ei saa üleüldse aru, mis toimub. Järsku keegi targem saab?

  RH preannounce oli 24. veebruaril, kus ta andis lisaks numbritele teada ka $300M buybackist. Stock tegi korraliku lennu sel päeval (noh, korralikult peksa saanud jms), et suudabki oma numbrid ära teha. Mis siis, et ta oli detsembris eelnevalt sellesama kvartali pooleks guidinud. See sellest.

  Nüüd tuleb aftekal sama numbriga ja 2017 guidoga ja stock lendab veel edasi. Räägitakse mingist Q4 biidist. Et nagu preannoncet ei ole olnudki? Firma on kuu ajaga ostnud turult tagasi üle nelja milli aktsiaid, ligi viis. Selle tõttu suudab 2017 estimate vahesse jääda, ilma buybackita oleks ilmselt kehvem. Revenue, mis sisaldab sel täisaastat 2016 ostetud Waterworksi, mitut lisanduvat poodi ning 2017 extra weeki, tuleb HSD, aga alla ootuste. Ja stock läheb üles?

  Kas tõesti on kogu vähk kõrge short interesti taga? SI on seal 40% all (kuna buyback on floadist, siis ilmselt reaalselt kõrgemgi). Firma on ise kuu ajaga üle poole oma buyback programmist hakkama pannud, sellega stocki korralikult squeezi ajanud ja nüüd pannakse siit veel edasi?

  P.S. Ei karju, et short, aga ma ei saa aru, miks see nii üleval on.
 • RH osas vapralt lühikeste katmine hoidis hinda päeva lõpuni. Näis kauaks pidu ...
 • Ei tea. Pigem läheb see sellesse teemasse, millest aru ei saa, seda ära puutu. Nii talitasingi. Varahommikul oli seal 0 available short maakleril. Seega on kõik arvanud, et see sigakalli mööbli müüja on end lõplikult nurka mänginud. Buyback squeeze arvatavasti samas kiiruses ei jätku, aga arvatavasti on toeks hinna langemisel.
  Kogu retail sektor lennukis niikuinii märtsi consumer confidence peale. SHLD on jälle double digits jne.
  Lisaks lasti korraks üleskerkinud volli kuuri taga maha jälle, mida sa siin ikka shordid.
  Täna LULU käes kord. Overpriced jooga kraam. Fondid on reas seda alt ilmselt kotti ajama. Kui vollit ei ole, siis tekivad horisontaalse pesunööri mustrid chartidele.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon