Börsipäev 8. veebruar - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 8. veebruar

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Pärast kahepäevast turgude langust lõpetasid kolmapäeval Balti indeksid plusspoolel - Tallinn +1.25%, Riia +1.38%, Vilnius +1.11%. Põhinimekirjas tehti 868 tehingut ning käive oli 1.5 miljonit eurot, millest Tallinna börsi käive moodustas 467 tehinguga 958 tuhat eurot ning Vilniuse börsi käive 374 tehinguga 533 tuhat eurot.

  Enimkaubeldud aktsia oli Šiaulių bankas (+2.43%) – käive 315 tuhat eurot ning tehingute arv 183. Järgnes Harju Elekter (+0.69%) 96 tehinguga ning käibeks kujunes 167 tuhat eurot. Olympic Entertainment Group (+1.12%) aktsiaga tehti 75 tehingut kogumahus 152 tuhat eurot.

  Suurimad tõusjad olid PRFoods (+5.80%, käive EUR 20k), Merko Ehitus (+3.41%, käive EUR 73k), Lietuvos energijos gamyba (+3.33%, käive EUR 2k). Suurimad langejad olid Grindeks (-4.76%, käive EUR 3k), Pieno žvaigždės (-2.40%, käive EUR 9k), Latvijas kuģniecība (-0.71%, käive EUR 2k).

  Täna:
  Merko Ehitus, Nordecon ja Grigeo neljanda kvartali tulemused
 • Selget V-kujulist põrget ei järgnenud ning närvilisemad investorid pidasid targemaks võtta eile taas kasumit, mis viis S&P 500 päevasisesest 1,2% plussist lõpuks -0,5% miinusesse. Kaitse otsimine ning uudis USA valitsuse kaheaastase eelarve võimalikust kokkuleppest toetasid dollarit valuutakorvi suhtes 0,8% ning surudes euro vahetuskursi alla 1,2300 dollari taseme. Riskikartlikkus levis ka energiaturul, kus WTI sulgus -2,5% madalamal 61,8 dollaril pärast infot USA rekordilise tasemeni tõusnud naftatoodangust. Euroopas jõudsid turud sulguda plussis (Stoxx 600 +2%), näidates rohelist värvi esimest korda rohkem kui nädala jooksul.

  Euroopa Komisjoni sõnul kasvab eurotsooni majandus tänavu ja järgmisel aastal kiiremini kui varasemalt arvati. Novembri ootustega võrreldes kergitati 2018. a SKP kasvuprognoos 2,1% pealt 2,3%le ning 2019.a oma kergitati 2% peale. Raportis hoiatati küll finantsturgude võimaliku korrektsiooni eest, kuid majandus- ja rahandusvolinik Pierre Moscovici praeguse languse mõju pärast ei muretse, lisades et loodetavasti pole need tema kuulsad viimased sõnad.  Nii Dallas FEDi president Robert Kaplan kui ka New Yorki FEDi president Bill Dudley ütlesid, et aktsiaturu viimaste päevade volatiilsus pole muutnud nende arvamust USA majandusliku väljavaate osas. San Francisco FEDi arvates ei ole USA majandus maksureformi tõttu lükanud sisse järgmist käiku ja sestap peaks jätkuma ka ootuspärane ja aegalane tõus intressimäärades. FOMC järsk meelemuutus põhjustaks tema sõnul sügavaid tagajärgi ning seda teavad ka tema kolleegid.

  Aasia aktsiaturud kauplesid valdavalt kõrgemal, kui ühe erandina paistis silma Hiina, kus Shanghai Composite kukkus täiendavad -2% ning on alates 24. jaanuaril saavutatud tasemest alla tulnud ligi -9%. Hiina eksport kasvas jaanuaris 11,1%, kiirenedes detsembri 10,9% pealt ning ületades ka analüütikute 10,7% ootust ja import hüppas 36,9%, ületades pika puuga analüütikute 10,6% ootust. Kaubandusstatistika kipub olema volatiilne aasta kahel esimesel kuul tingituna uue aasta pühast, mis on liikuv ning langeb seekord veebruarisse. Märgilisema tähendusega oli spekulatsioon, et valitsus on lõdvendamas kapitalikontrolli ning lubamas suuremas ulatuses investeeringuid välisturgudele. Ukse avamine globaalsetele turgudel võib tähendada ka valuutakursi lõdvemat kontrollimist.  Täna jälgitakse turgudel Inglise keskpanga istungit, kus intressimäär peaks jääma 0,5% peale ja Mark Carney jääb kindlaks plaanile rahapoliitikat edaspidi karmistada juhul kui majanduse praegused kasvutrendid jätkuvad. Ühendriikides selguvad läinud nädala esmased töötu abiraha taotlused ning tähelepanu võivad köita ka mitmete FEDi ja EKP esindajate esinemised.

  09.00 Saksamaa kaubavahetuse statistika (detsember)
  10.00 Hispaania tööstustoodang (detsember)
  10.30 Rootsi majade keskmine hind (jaanuar)
  10.45 EKP Weidmann esineb
  11.15 FEDi Kaplan esineb
  12.15 EKP Villeroy esineb
  12.30 EKP Mersch esineb
  12.45 EKP Peter Praet esineb
  14.00 Inglise keskpanga intressimäära otsus ning inflatsiooniraport
  14.30 Mark Carney pressikonverents
  15.00 FEDi Harker esineb
  15.30 USA esmased töötu abiraha taotlused
  16.00 FEDi Kashkari esineb
 • Hispaania tööstustoodang kasvas detsembris MoM 0,9% pärast novembri 1,1% tõusu, mis oli palju tugevm kui oodatud -0,3% langus. Mullusega võrreldes kiirenes kasv 4,6% pealt 6,1%le.
 • Saksamaa kaubandussstatistika samuti oodatust parem
 • -ECB WEIDMANN: EURO RISE UNLIKELY TO JEOPARDISE ECO EXPANSION
  -WILL MONITOR FX MOVEMENTS' IMPACT ON PRICE STABILITY
  -BOND BUYS BEYOND PLAN NOT REQUIRED IF GROWTH GOES ON
  -GOV BOND BUYS RISK MUTUALISING SOV LIABILITY RISKS
  -ACCOMMODATIVE MOPOL REMAINS APPROPRIATE IN EUROZONE
 • Huvitav, et kui mujal räägitakse korrektsioonist Rootsi kinnisvaraturul, siis Bloombergi info kohaselt tegi era- ja paarismajade keskmine hind 3,195 miljonil kroonil jaanuaris uue tipu, kallinedes aastaga 7,8%
 • Kuidas küll analüütikud töötavad:

  IPHI hoiatas mingil confil jaanuari keskpaigas, et Q1 tuleb kehv. Päev hiljem paar maja, kaasa arvatud BofA, tegi downgrade. Bofa cuttis neutralile ja viis targeti $40 peale. Aktsia maksis siis $35 kandis.

  Eile pani MTSI korraliku pange, IPHI sõitis sümpaatiast kaasa (-7%).
  Eile aftekal pani siis oma eelhoiatuse paberil ja konkreetselt välja ka IPHI.
  Aktsia kukkus veel 15%.
  Nüüd BofA analüütik cutib selle Underperformile ja targeti from $40 to $21.
  Firma ise ütles, et Q2 näitab elumärke. Hmm...
  Samas kukkus MTSI eile ikka nii sodiks, et osta ka ei saa. Jaanuari hoitatuse järgselt valitses turul nii palju igasugust pikka raha, mis iga miinust konsumeerisid, neil võib seal päris hapu olla.
 • Eile piinlesin terve eelturu SNAP long olles, ka openist sai sama hinnaga. Pakuks, et TWTR-s, kus niisugust olukorda pole, läheb lihtsalt kasumivõtuks (hetkehind $33,5).
 • MNI: BOE MPC VOTED 9-0 TO KEEP BANK RATE AT 0.5% FEB MEET
  BOE SAYS RATE MAY NEED TO RISE EARLIER, FASTER THAN SEEN IN NOV
  BOE LIFTS GROWTH FORECASTS, SEES INFLATION STAYING ABOVE TARGET
  BOE CARNEY: POSSIBLE CPI BACK ABOVE 3% IN SHORT TERM
  BOE CARNEY: EXPECTED WAGE FIRMING APPEARS TO BE UNDERWAY
  BOE CARNEY: MESSAGE NOT RATE HIKES MORE RAPID, BUT SOONER

 • MNI:US JOBLESS CLAIMS -9K TO 221K IN FEB 3 WK; 232K EXPECTED
 • turgude langus on toonud alla ka USA väikeinvestorite seas pullide osakaalu, mis jätkas viimase nädala jooksul langust ning alanes 44,8% pealt 37,0%le. Järgmise kuue kuu väljavaate suhtes negatiivselt meelestatud investorite osakaal kerkis 28,8% pealt 35,0%le ning neutraalse hoiakuga investorite osakaal tõusis 26,5% pealt 28,0%le
 • ymeramees
  Kuidas küll analüütikud töötavad:

  IPHI hoiatas mingil confil jaanuari keskpaigas, et Q1 tuleb kehv. Päev hiljem paar maja, kaasa arvatud BofA, tegi downgrade. Bofa cuttis neutralile ja viis targeti $40 peale. Aktsia maksis siis $35 kandis.

  Eile pani MTSI korraliku pange, IPHI sõitis sümpaatiast kaasa (-7%).
  Eile aftekal pani siis oma eelhoiatuse paberil ja konkreetselt välja ka IPHI.
  Aktsia kukkus veel 15%.
  Nüüd BofA analüütik cutib selle Underperformile ja targeti from $40 to $21.
  Firma ise ütles, et Q2 näitab elumärke. Hmm...
  Samas kukkus MTSI eile ikka nii sodiks, et osta ka ei saa. Jaanuari hoitatuse järgselt valitses turul nii palju igasugust pikka raha, mis iga miinust konsumeerisid, neil võib seal päris hapu olla.


  Kas sa näe, openist $3 üles. Situatsioonikomöödiat.
 • Ettevõte on viimased poolteist aastat missinud või alla guidinud.

  Nüüd tuli beat ja raise. Pakun pool õuna pandiks, et see võib siit veel üles kerima hakata.

  INFN
 • ymeramees
  Ettevõte on viimased poolteist aastat missinud või alla guidinud.

  Nüüd tuli beat ja raise. Pakun pool õuna pandiks, et see võib siit veel üles kerima hakata.

  INFN


  Turg on nii punane, et täna vist ei toimu midagi. Suht neutraalse turuga peaks aga homme sellised "turg on miinuses, äää, shordiks plussis asju" olema natuke kimbatuses.
 • Tüübid sulgevad oma eilseid shordi kasumeid jõudsalt. INFN

Teemade nimekirja