Börsipäev: 13. detsember - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev: 13. detsember

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Balti põhinimekirjas tehti kolmapäeval 389 tehingut ning käive oli 1,041 miljonit eurot, millest Tallinna börsi käive moodustas 503 tuhat eurot ning Vilniuse börsi käive 507 tuhat eurot. Tehinguid tehti vastavalt 226 ning 132.

  Enimkaubeldud aktsiad olid:


  SAB1L tehingute seas oli ka üks plokktehing (EUR 0,430 x 745 295).

  Suurimad tõusjad ja langejad olid:


  Uudised:

  Vilniuse börs andis kolmapäeva õhtul teada, et alates 17. detsembrist 2018 kuni 17. jaanuarini 2019 müüb Siauliai linn 2,08 miljonit Siauliu Bankase SAB1L aktsiat (0,38% panga aktsiakapitalist) oksjonil, mille viimaseks päevaks on 17. jaanuar 2019. Aktsia esialgne hind on 0,350 eurot. Oksjoni käigus selgub lõplik hind, millega viiakse ellu kõik tehingud.

  Sel nädalal:
  10.12-16.12. PRFoods’i PRF1T novembrikuu müügitulemused
 • Ehkki kaubanduspinged näivad leevenevat, ei kiirusta investorid üksikute positiivsemate pealkirjade peale veel põhjapanevaid järeldusi tegema ning üldiselt jätkatakse Ühendriikide aktsiaturul rallide kasutamist müümiseks. Eilegi kauples S&P 500 indeks korraks 1,9% plusspoolel, kuid sessiooni lõpuks jäi sellest järele vaid 0,5%. Euroopa aktsiaturud jätkasid põrget kahe aasta põhjast, kerkides Stoxx 600 näol 1,7%.

  Ühendriikide inflatsioon aeglustus novembris ootuspäraselt 2,5% pealt 2,2%le, mida mõjutas energiahindade langus. Ehkki tendents võib järgnevatel kuudel jätkuda, siis tõenäoliselt ei mõjuta see kuigi palju FEDi otsust, sest energiat ja toitu arvestamata kiirenes hinnatõus novembris 0,1pp võrra 2,2%le (tagasi septembri tasemele) ning madal tööpuudus koos hoogsama palgakasvu ja odavama kütusega peaksid mõjuma tarbimisele taganttuulena.

  Positiivsed meeleolud kandusid öösel üle ka Aasia börsidele, kus progressi USA ja Hiina kaubandussuhetes peegeldas uudis, et viimane on väidetavalt kaalumas 2025 visioonis osade tehnoloogiliste eesmärkide saavutamise edasilükkamist kümne aasta võrra. Lisaks kirjutas WSJ eile, et Hiina kavatseb anda välisfirmadele suurema juurdepääsu oma majandusele. Ühtlasi kasvasid ootused, et Hiina valitsus kavatseb 19-21. detsembril järgmise aasta majanduspoliitikat arutades adresseerida kasvu aeglustumist. Jaapani Nikkei kerkis 1,0%, Hiina Shanghai Composite +1,2% ning Hongkongi Hang Seng +1,1%.

  Euroopa Keskpank Mario Draghiga eesotsas pälvib täna suurima tähelepanu. Detsembriga peaks lõppema võlakirjade ostuprogramm, ent Draghil on võimalus mitmel moel märku anda, et rahapoliitika jääb eurotsoonis endiselt väga lõdvaks. Me teame, et enne suve intressimäära tõsta ei kavatseta, lisaks võivad turuosaliste ootusi kujundada värsked SKP ning inflatsiooniprognoosid ja samuti peaksid selguma aeguvatest võlakirjadest vabaneva kapitali reinvesteerimise täpsemad detailid. Istungid toimuvad täna ka Norra ja Šveitsi keskpangas, kus intressimäärad jäävad tõenäoliselt paigale.

  10.30 Šveitsi keskpanga intressimäära otsus
  11.00 Norra keskpanga intressimäära otsus
  13.00 Brasiilia jaemüük (oktoober)
  14.45 Euroopa Keskpanga intressimäära otsus
  15.30 Mario Draghi pressikonverents
  15.30 USA esmased töötu abiraha taotlused
  21.00 USA valitsuse eelarve (november)
 • NORWAY CENTRAL BANK MAINTAINS KEY RATE AT 0.75%
  NORGES BANK: SEES MARCH 2019 RATE HIKE
  NORGES BANK SEES 2020 CPI-ATE AT 1.9% VS 1.6% EARLIER
  NORGES BANK SEES 2.3% 2019 MAINLAND GDP GROWTH VS 2.5% EARLIER
 • Šveitsi keskpank üllatusi ei pakkunud, jääb endiselt vajadusel valuutaturul sekkuma

  *Swiss National Bank keeps deposit rate unchanged at -0.75%, as predicted by all economists in Bloomberg survey.
  * SNB says will remain active in FX market as necessary
  * SNB says CHF remains highly valued
  * Situation in FX market “continues to be fragile”
  * Says inflation forecast revised lower:
  ** Sees 2018 CPI at 0.9%, 2019 at 0.5%, 2020 at 1%
 • Saksamaa suurima majandusliku mõttekoja arvates saab riigi järgmise aasta SKP kasv olema arvatust märksa tagasihoidlikum

  -Germany's Ifo Institute Cuts 2018 German Growth Forecast To 1.5% (prev 1.9%) And 2019 Forecast To 1.1% (prev 1.9%)
  -Expects German Economy To Grow By 1.6% In 2020 (prev 1.7%)
 • EKP reinvesteeringute ajahorisont jääb häguseks ning samuti ei selgu esimese hooga, kas võlakirjade osas on eelistusi

  * LEAVES MAIN REFINANCING RATE UNCH'D AT 0%
  * LEAVES DEPOSIT FACILITY RATE UNCH'D AT -0.4%
  * CONFIRMS IT WILL HALT ITS ASSET-PURCHASE PROGRAM
  * WILL REINVEST PAST DATE OF FIRST INTEREST-RATE INCREASE
  * TO KEEP RATES UNCHANGED AT LEAST THROUGH SUMMER '19
 • Draghi: Risks surrounding the euro area growth outlook can still be assessed as broadly balanced
  Draghi: However, the balance of risks [to the growth outlook] is moving to the downside owing to the persistence of uncertainties related to geopolitical factors, the threat of protectionism, vulnerabilities in emerging markets and financial market volatility

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon