Börsipäev: 6. veebruar - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev: 6. veebruar

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Balti põhinimekirjas tehti teisipäeval 451 tehingut ning käive oli 1,039 miljonit eurot, millest Tallinna börsi käive moodustas 625 tuhat eurot ning Vilniuse börsi käive 299 tuhat eurot. Tehinguid tehti vastavalt 264 ning 139.

  Enimkaubeldud aktsiad olid:

  TAL1T tehingute seas oli ka üks plokktehing (EUR 1,065 x 120 000).

  Suurimad tõusjad ja langejad olid:


  Uudised:

  LHV Group LHV1T andis kolmapäeva hommikul teada, et grupi tütarettevõtte LHV Varahaldus juhatust ootab ees muudatus, kuna juhatuse esimees Mihkel Oja on teatanud soovist ametikohalt lahkuda. Oja töötab LHV Varahalduse juhatuse esimehena uue juhi ametisse asumiseni. Plaanide järgi juhtub see mõne kuu jooksul, uue tegevjuhi otsinguid on alustatud. Mihkel Oja on töötanud LHV-s alates 2002. aastast, viimased 12 aastat, alates 2007. aasta algusest, on ta juhtinud LHV Varahaldust.

  Tallink Grupp TAL1T teatas teisipäeva hommikul jaanuarikuu reisijanumbrid. Selle aasta esimesel kuul kahanes reisijate arv mullusega võrreldes -7,3%, ulatudes 592,4 tuhande reisijani. Enim kahanes reisijate arv Eesti-Rootsi liinil (-36,9%), kuid langust näitasid kõik liinid: Soome-Rootsi -5,8%, Eesti-Soome -0,6% ning terve eelmise aasta head kasvu näidanud Läti-Rootsi -11,3%. Ettevõtte teatel olid kahanenud reisijanumbrite taga laevade korralised hooldustööd.

  Homme:
  07.02. Nordeconi NCN1T kvartaliaruanne

  Sel nädalal:
  01.02.-07.02. Klaipedos Nafta KNF1L jaanuarikuu müügitulemused
  08.02. Klaipedos Nafta KNF1L aktsionäride erakorraline üldkoosolek
  10.02. Vilkyškių pieninė VLP1L jaanuarikuu müügitulemused
 • Eile sai tähelepanu USA president Donald Trump, kes pidas kongressis traditsioonilise aastakõne. Trumpi kõne käsitles suures osas siseriiklike küsimusi, sh üha karmimat suhtumist immigratsiooni, kuid jättis välja täpsemad detailid USA-Hiina kaubandussõja kohta. S&P500 indeks seevastu kerkis viiendat päeva järjest, lõpetades teisipäeval +0,47% kõrgemal ja jõudes viimase kahe kuu kõrgemaisse punkti. Dow Jonesi indeks tõusis +0,68% ning Euroopas suutis Stoxx 600 börsipäeva lõpuks kerkida +1,41%.

  USA teenindussektori aktiivsusindeks langes jaanuaris teist kuud järjest. Indeks kukkus detsembriga võrreldes 1,5 punkti võrra 59,7le punktile, ületades analüütikute 59,5 punktilist ootust. USA valitsuse tööseisaku mõjud on riigi äritingimustele veel teadmata, kuid sellegi poolest püsivad indeksis osalejad tuleviku suhtes optimistlikena.

  Eurotsooni Markiti teenindussektori jaanuari PMI püsis detsembriga võrreldes samal tasemel ehk 51,2 punktil. Kogu erasektori PMI lõplikuks jaanuarikuu näitajaks kujunes 51 punkti, mis on kergelt parem kui oodatud 50,7 punkti, kuid siiski väiksem kui detsembris olnud 51,1 punkti.  Mitmel pool Aasias, täpsemalt siis Hongkongis, Hiinas, Lõuna-Koreas, Taiwanis ning Singapuris, olid aktsiaturud taas uue aasta püha tõttu suletud. Kuid Jaapanis oli börs avatud ja sealne Topix indeks langes öösel -0,05%.

  Järgmisel nädalal kohtuvad USA kaubandusesindaja Robert Lighthizer ning USA rahandusminister Steven Mnuchin Pekingis oma Hiina kolleegidega, sillutades teed kahe riigipea kohtumiseks. Tänastest majandusuudistest võiks välja tuua aga Saksamaa tehaste jaanuari tellimused ja USA novembri kaubandusbilansi. Nädala teisest poolest saaks veel esile tõsta Inglise keskpanga intressimäära otsuse ning EKP juhatuse liikme, Yves Merschi kõne.

  09.00 Saksamaa tehaste tellimused (jaanuar)
  15.15 Kanadas alustatud elamuehituste arv (jaanuar)
  15:30 USA kaubandusbilanss (november)
  17:30 USA toornafta varude raport (1. veebruar)

 • Saksas päris kehvad näitajad.....hakkab köhima see mootor.

 • Meie aja järgi 12.45 tehakse teatavaks otsus Siemens'i ja Alstom'i raudtee-üksuste ühendamise asjas. Arvatakse, et tuleb "ei".
  https://finance.yahoo.com/news/france-hits-eu-expected-veto-085428572.html

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon