Börsipäev 12. aprill - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 12. aprill

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Ühendriikide aktsiaturgudel kujunes liikumine taas väga marginaalseks, kui investorid ootavad sõrmed ristis ettevõtete esimese kvartali tulemusi ning kommentaare ülejäänud aasta osas. Tööstus- ja finantssektori tugevam sooritus aitas kompenseerida tervishoiusektori nõrkust, jättes S&P 500 indeksi kolmapäevase sulgumishinna juurde. Euroopas ronis Stoxx 600 välja hommikusest -0,5% kaotusest ning sulgus 0,1% plussis.

  Ühendriikide töötu abiraha taotlused kukkusid läinud nädalal kaheksa tuhande võrra 196 tuhandele, osutudes paremaks analüütikute oodatust 210 tuhandest. Tegemist on poole sajandi põhjaga, näidates et vallandamiste tase püsib väga madalana ja räägib tugeva aprilli tööturu raporti kasuks.

  Föderaalreservi ametnike kohaselt seab madal inflatsioon Ühendriikides kõrge takistuse intressimäära tõstmiseks. Lael Brainardi sõnul on tema suurimaks mureks inflatsiooni kergitamine tagasi 2% juurde, ent FED peab veenma, et suudab seda teha. Samu seisukohti jagasid veel FEDi asepresident Richard Clarida, New York FEDi president John Williams ja St. Luis FEDi president James Bullard. Viimane hoiatas, et FED ei pruugi tänavu saavutada oma 2% inflatsioonieesmärki, olles jäänud soovitust madalamaks ka suurema osa viimasest seitsmest aastast.

  Aasia aktsiaturud olid nädalale punkti panemas erisuunaliste liikumistega. Jaapani Nikkei kerkis 0,7%, pessimistlikum oli meeleolu Hiinas ja Hongkongis, kus indeksid alanesid vastavalt -0,4% ja -0,3%. Hiinas oodati märtsikuu kaubandusstatistikat, mille raames loodavad analüütikud näha ekspordi ja impordi taastumist pärast veebruaris registreeritud vastavalt -20,8% ja -5,2% YoY langust.

  Majandusuudistest võiks täna esile tõsta eurotsooni veebruari tööstustoodangu muutuse ning USA tarbijate kindlustunde indeksi aprilli näitaja. Ühtlasi algab Ühendriikides ettevõtete esimese kvartali tulemuste hooaeg, kui oma raportid löövad lauale JPMorgan Chase, PNC ja Wells Fargo.

  12.00 Eurotsooni tööstustoodang (veebruar)
  15.45 EKP Peter Praet esineb
  17.00 USA Michigani ülikooli tarbijate kindlustunde indeks (aprill)
  20.00 USA Baker Hughes aktiivsete nafta puurtornide arv (12. aprill)
 • Balti põhinimekirjas tehti kolmapäeval 554 tehingut ning käive oli 808 miljonit eurot, millest Tallinna börsi käive moodustas 494 tuhat eurot ning Vilniuse börsi käive 118 tuhat eurot. Tehinguid tehti vastavalt 341 ning 136.

  Enimkaubeldud aktsiad olid:  Suuremad tõusjad ja langejad olid:  SFG1T tõusu toetas kolmapäeva õhtul tulnud dividendiettepanek 0,2 eurot aktsia kohta, mis teeb dividenditootluseks 7,6% kolmapäevase sulgemishinna juures.

  Uudised:

  Tallinna Kaubamaja Grupp TKM1T teatas neljapäeval 2019. aasta I kvartali tulemused, kus konsolideeritud auditeerimata müügitulu oli 163,7 miljonit eurot. Võrreldes 2018. aasta I kvartaliga, mil võrreldav müügitulu oli 158,6 miljonit eurot, oli kasv 3,2%. Aruandeperioodi puhaskahjumiks kujunes 2,2 miljonit eurot seoses dividendidelt arvestatud tulumaksuga (6,5 miljonit eurot). 2018. aasta esimese kvartali kahjum oli 0,2 miljonit eurot, sealhulgas tulumaks 6,2 miljonit eurot. Maksueelne kasum oli 4,3 miljonit eurot ja see jäi aasta varasemale tulemusele alla 1,8 miljoni euroga, millest 0,4 miljonit eurot oli 01.01.2019 rakendunud uue raamatupidamisstandardi IFRS 16 negatiivne mõju maksueelsele kasumile arvestusliku intressi ja kulumi erinevuse näol.

  Täna:
  12.04. Baltika BLT1T üldkoosolek
  12.04. Tallinna Kaubamaja Grupi TKM1T dividendi maksepäev

  Sel nädalal:
  08.04.-14.04. PRFoodsi PRF1T märtsikuu tulemused
 • Hiina ekspordi YoY 14,2% kasv märtsis ületas analüütikute 6,5% ootust, kuid impordi langus süvenes -7,6%ni (oodati 0,2%), mis ei maali sisenõudlusest just optimistlikku pilti

 • Hiina automüük jätkuvalt languses, võimalik pöördepunkt tuleb ehk suvel

  CAAM says China’s passenger vehicle sales to dealerships fell 6.9% on year to 2.02m units in March.

  China’s overall auto market remains sluggish and carmakers have been counting on promotions to sell vehicles, according to Chen Shihua, an assistant secretary general at the China Association of Automobile Manufacturers. “It is still hard to tell whether the turning point has come," Chen said. "We may see more on year sales declines in upcoming months.”
  CAAM SAYS CHINA CAR MARKET TURNING POINT COULD COME JULY-AUG - BBG

 • Keskpankurid võivad ainult märga unenägu näha oma mütoloogilisest 2% inflatsiooni-eesmärgist. See on bluff, mida ettekäändeks tuuakse.
  Põhjus, et ümbruskond, milles me elame tehnoloogilise revolutsiooni valguses on oma sisult deflatsiooniline. Kõik muutub efektiivsemaks, ressursi-säästlikumaks, mugavamaks ja intuitiivsemaks. Mis kõik on ainult väga hea.
  aka..
  contenti omamine vs stream
  auto omamine vs jagamine
  digitaalsed lahenduses vs käsitöö/füüsiline materjal
  poed vs amazon
  ..jaa nii edasi...jaa nii edasi
 • Erko Rebane
  Hiina ekspordi YoY 14,2% kasv märtsis ületas analüütikute 6,5% ootust, kuid impordi langus süvenes -7,6%ni (oodati 0,2%), mis ei maali sisenõudlusest just optimistlikku pilti  Vaadates seda graafikut, siis seal ju peaks kuidagi kajastuma ka Trumpi sanktsioonid, aga efekt nagu ei paista?
 • Tollide effekt on "hästi" näha kui vaatad ticker X graafikut- kõigele lisaks sai 2 päeva jooksul 2 negatiivset hinnangut.
 • Märkimisväärset hüpet tariifides suudeti detsembri kokkuleppe kohaselt siiski edasi lükatata ja mis lisaks raskendab kauabndusstatistika põhjal järelduste tegemist, on aasta alguse hooajalisus, hindade liikumine ja seik, et mõju ei avalda ainult USA -Hiina tariifid, vaid terve maailma majanduskasvu aeglustumine.
 • Hiina keskpank jätkab majanduse stimuleerimist, kui uute laenude maht ületas tublisti ootust, kerkides märtsis 1,69 triljoni jüaani võrra (prog 1,25 triljonit). Agregeeritud finantseerimine (sh aktsiad ja võlakirjad) oli 2,86 triljonit vs oodatud 1,85 triljonit.

 • Üsna tavapäraselt on Hiina aktsiaturu ralli toonud tänavu kaasa ka võimenduslaenude aktiivsema kasutamise

 • Eurotsooni tööstustoodang kahanes veebruaris MoM -0,2%, osutudes paremaks analüütikute prognoositud -0,5%st ning seda tugevamaks revideeritud jaanuari baasil (1,4% asemel 1,9%). Mullusega võrreldes aeglustus langus -0,7% pealt -0,3%le, lüües analüütikute -0,9% ootust.
 • JPM tuli oodatust paremate numbritega

  JPM Reports Q1 (Mar) earnings of $2.65 per share, excluding non-recurring items, $0.30 better than the S&P Capital IQ Consensus of $2.35; revenues rose 4.4% year/year to $29.12 bln vs the $28.05 bln S&P Capital IQ Consensus.
  1Q FICC sales & trading revenue $3.73 billion, estimate $3.67
  1Q Equities sales & trading revenue $1.74 billion, estimate $1.73 billion (BN) billion (Bloomberg News)
  1Q investment banking revenue $1.75 billion, estimate $1.63 billion (BN)

  Jamie Dimon, Chairman and CEO, commented on the financial results: "In the first quarter of 2019, we had record revenue and net income, strong performance across each of our major businesses and a more constructive environment. Even amid some global geopolitical uncertainty, the U.S. economy continues to grow, employment and wages are going up, inflation is moderate, financial markets are healthy and consumer and business confidence remains strong."

 • WFC samuti parem

  Wells Fargo prelim Q1 $1.20 vs $1.10 S&P Capital IQ Consensus Estimate; revs $21.61 bln vs $21.05 bln S&P Capital IQ Consensus Estimate

 • 10. aprillil lõppenud nädalal voolas võlakirjafondidesse globaalselt 14 mld USD (enim 22 kuu jooksul), samas kui aktsiafondidest jätkus väljavool neljandat nädalat järjest

  * Investment-grade corporate bond inflows extended a 14th straight week for $2.6b, an 11-week high; high-yield bonds (+$1b) and government bonds (+$825m) also saw net buying, according to April 11 report from strategists Kenneth Chan and Tommy Tang
  * Global equity fund outflows softened to $2.5b; mutual funds - $13b for 13th straight week of net selling, ETFs +$10b for 4- week high
  ** U.S. inflow (+$2.9b) helped turn North America positive for first time in 4 weeks; Developed Europe (-$3.9b), Asia Pacific (-$1.9b) and EMEA (-$46m) all saw redemptions
  ** Foreign investors are net buyers of Asia with +$7.3b the most since October 2017; Japan largest contributor with +$5.6b heaviest buying since November 2017
 • Ilmselt ma eksin, nagu alati, aga DIS uudis on väga -ve NFLX jaoks.
  1. Uute klientide ostmise kulu läks just üles, lisaks on teenuse hind kallim, ehk uued kliendid pigem proovivad esmalt DIS ja kui see ei meeldi siis NFLX alles.
  2. pricing power, tahaks näha kuidas NFLX hinda suudab tõsta, kui odavamad alternatiivid turul. Aga seda nad ilmselt peavad tegema, kui tahavad + tulla..kunagi.

 • Oskab keegi mõistlikult seletada, miks TUP kaupleb 6,5PE ja YETI 31PE ?
  Isegi lüütikute 3a forward PE ei kuku alla 20

  Peale selle, et YETI on üleshorditud ja lock up on 23.04

  imo oleks 15 ka selgelt liiga palju, aga hetkel vist vähe nagu moekaup

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon