Chemi-Pharm AS börsile - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Chemi-Pharm AS börsile

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse


 • AS Chemi-Pharm on 1997.a. loodud Eesti ja Inglise kapitalil põhinev ettevõte, mis toodab desinfektante, puhastusvahendeid ja kosmeetikat. Kõikide toodete väljatöötamisel ja tootmisel on lähtutud põhimõtetest, et need oleksid tervisele ohutud, ei sisaldaks allergeene ega kahjustaks keskkonda.

  Rohkem kui 10 aastat tagasi alustas dr. Ruth Oltjer, Chemi-Pharm AS juht ja omanik mõtlemist sarjale, mis köidaks ja jääks meelde ning tekitaks iha ja soovi tooteid omada ningkasutada. Koostöös mitmete arstide ja bio-keemikutega pandi paika põhiline idee ja asuti proovima, testima, katsetama.

  AS Chemi-Pharmi tootevalikus on enam kui 100 toodet – pindade, instrumentide ja instrumentaariumi desinfektantidid, käte- ja naha antiseptika ning hooldusvahendid, puhastusvahendid, seebid ja eksklusiivkosmeetika.

  Chemi-Pharmi desinfektante, antiseptikat ja hooldusvahendeid kasutab sisuliselt enamik Eesti haiglatest ja hooldekodudest ning suur osa teistest meditsiiniasutustest, kuid hulgaliselt ka muid ettevõtteid toitlustus-, teenindus- ja tööstusvaldkonnast. Kahekümnele ettevõtte poolt valmistatavale meditsiinilisele tootele on omistatud CE-märk, mis tõendab toodete kõrget kvaliteeti ning vastavust kõikidele olulistele õigusnormidele. Chemi-Pharmi desinfektandid ja antiseptika on nõutud ja hinnatud ka mitmel pool mujal maailmas (s.h. EU-riikides, Venemaal, Aasias).

  Chemi-Pharmi poolt toodetavate puhastusvahendite hulgast leiab praktiliselt kogu vajaliku puhtuse tagamiseks – alates nõudepesuvahenditest, õhuvärskendajatest kuni lubjakivi sadestuste eemaldajate, tugevalt määrdunud pindade puhastusvahendite ja kanalisatsioonitorude avajateni.

  Ettevõtte seebitoodang hõlmab nii lõhnatuid ja värvituid vedelseepe (s.h. antibakteriaalseid), mis on sobilikud ka juuste pesemiseks kui ka kergelt lõhnastatud pehmeid ja nahasõbralikke vedelseepe kogu keha sagedaseks pesemiseks.

  Eksklusiivkosmeetikasarja D'DIFFERENCE väljatöötamist alustati 2010.aastal ning tarbijateni jõudis tootesari 2012. aasta sügisel. Tooted on naturaalse koostisega ning ei sisalda sünteetilisi säilitusaineid.
  Suur osa firma toodangust läheb välisturgudele. Ekspordi osakaal on viimase paari aasta jooksul tõusnud märkimisväärselt. Peamised koostööpartnerid on Euroopa Liidu maades, Aasiariikides, endistes NL maades ja Venemaal.

  Ettevõte on oma töös alates 2001. aastast rakendanud kvaliteedijuhtimissüsteeme ISO 9001 ja ISO 13485 ning keskkonnajuhtimise süsteemi ISO 14001. Kahekümne ühele meditsiiniseadmete puhastamiseks ja desinfitseerimiseks mõeldud tootele on omistatud CE-märk.

  Chemi-Pharmi peakontor asub Eestis, tütarfirmad Lätis ja Singapuris ning sidusfirma Malaisias.
  Allikas: Ettevõtte koduleht.  ÄP TÖÖSTUSUUDISED kirjutab, et Chemi-Pharm on kaalunud investorite kaasamist
  Eile uue tehase avanud Chemi-Pharmi tegevjuht Kristo Timberg tunnistab, et ettevõte on sarnaselt La Muuga ühisrahastust kaalunud.
  ...
  "Tuleb tunnistada, et tööstusettevõtted on viimastel aastatel üsna agaralt investeerinud, avanud uusi tootmisi ja laiendusi. See annab kahtlemata põhjust optimismiks, et meie tööstussektoril on helge tulevik," ütles Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts eile Chemi-Pharmi uue tehase avamisel.

  Ettevõtte tehase avamispeole mõtles Mait Palts, miks tema Chemi-Pharmi investeerida võiks. "Mõtlesin, kas mina oleksin valmis Chemi-Pharmi-sugusesse ettevõttesse investeerima. Kaaludes erinevaid aspekte ja mõeldes varasemale pikaajalisele kogemusele, mis mul ettevõttega on, ning teades, mida nad on teinud, siis jõudsin järeldusele, et oleksin küll valmis," sõnas Palts.
  ...
  Palts lisas, et kui kõiki neid aspekte arvesse võtta, võiks investeerida küll. "Väike üleskutse kõikidele Eesti tööstusettevõtetele: võiks olla rohkem La Muu-suguseid ettevõtteid, kes väikeinvestoritele ja Eesti inimestele investeerimisvõimalust ja omanikuks olemise võimalust pakuksid," kutsus Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts üles investeeringuid kaasama.

  Küsimusele, kas Chemi-Pharmi edust võiksid kunagi ka väikeinvestorid osa saada, vastas ettevõtte tegevjuht Kristo Timberg, et sellele on mõeldud küll. "Jah, absoluutselt. Oleme tegelikult korduvalt arutanud ühisrahastuse kaasamist mõne konkreetse turu haaramiseks või näiteks uue tooteliini väljatöötamiseks. Samuti on laual keerelnud mõtted ka börsist," tunnistas Timberg.

  "Aga eks iga asi omal ajal. Usun, et ühel või teisel kujul selline investeerimisvõimalus varsti tekib. Aga millal, ei oska praegu veel öelda. Oleme põhjalikud ja tahame kindlad olla, et need asjad on enne piisavalt läbimõeldud ja ettevalmistatud," kommenteeris Timberg.

Teemade nimekirja