Investortinder - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Investortinder

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Ma nii ajast maha jäänud, et äkki targemad aitavad reele: kus/kuidas tänapäeval võimalikke investoreid või ettevõtete ostjaid otsitakse? Seistakse plakat käes Balti Jaama rongiterminalis? Pannakse facebooki/LHV foorumisse FS kuulutus? Kirjutatatakse optimismist nõretav emotsionaalne voolav müügijutt mõnda ühisahastusportaali?
  Kas tänasel päeval võetakse üldse ainult idudega jutule või võib huvi pakkuda ka vana kooli tootmisetttevõte, mis ei ole leiutanud jalgratast, vaid toodab tavalist igavat asja - lihtsalt paremini, kiiremini ja odavamalt kui konkurendid?
  Nt. kui ettevõte asutatud 2017, on võlavaba ja CV-ks sellised numbrid:
  2017 käive 135K, kasum 7K
  2018 käive 580K, kasum 105K
  2019 6 kuud käive 500K, kasum 120K

 • Eessõna "idu" lisaks firma väärtusele koheselt ühe nulli nii et ära tee anti-reklaami niimoodi.
 • White Nigga  Nii müüaksegi. Kirjuta mulle palun: reio@vare.ee
 • Hariduslikul eesmärgil küsin, et miks näites toodud (nii noort) ettevõtet huvi müüa?
 • See on juba pikem jutt, olenevalt kas pidada silmas investori leidmist, osa müüki või totaalset exitit. Üks variantidest näiteks - müügis on konkurent, kes Eestis on konkurentsile alla vandumas, kuid kellel on väga head kontaktid ja lepingud Soomes - mis ei oleks üldse paha perspektiiv arvestades et tänasel päeval on eksport sisuliselt 0.
  Või siis - alustades sai paika pandud plaan 5 aastat rabeleda ja siis jalad seinale visata. Nüüd on 2 aastat möödunud, 5% turuosa käes ja on tekkinud kahtlusi, kas ikka on tahtmist veel 3 aastat niimoodi anda - väiksemad kolm last on veel kodused ja tugevneb tunne, et ikka ei taha neid panna veel 3ks aastaks ootele et siis teeme ja möllame - eksisteerib suure tõenosusega oht et siis on juba hilja. Pigem ikkagi oleks vaja neid juba nüüd ringi tassida ja näidata maailma ja kõike mida seal sees leida võib.
  Siis on ka muidugi psühholoogiline pool - stabiilselt nii iga 5 aasta tagant viskab ikka kopa ette ja ei tahaks sellest alast ega nendest toodetest midagi kuulda, silme ette tekib unistus visata kõik kus see ja teine ja õppida ära midagi uut ning võtta ette midagi tundmatut. Seda siis niikaua kuni saab ennast välja puhatud ja pea klaariks.

  Ja neid argumente miks või miks mitte on veel mitmeid. Mingit varjatud FUBARI selles teemas ei ole, nagu näiteks 35%-ga turuliidril, kelle majandusaruande kohta ütleb audiitor:
  "Meie arvates sisaldavad AS ******* nõuded 31.12.2017 seisuga nõudeid, mille laekumine on ebatõenäoline, summas 487 tuhat eurot. Vastavad nõuded oleks tulnud kuluks kanda 2017. aastal. AS ******* bilansikirje "varud" on meie arvates 31.12.2017 seisuga ülehinnatud mitte vähem kui 400 tuhande euro ulatuses. Me ei saanud auditi käigus kindlust, et 31.12.2017 seisuga omakapitali koosseisus kajastatud kirje "muu reserv" on niisugune finantsinstrument, mis sobib omakapitalis kajastamiseks. AS ******* bilansis seisuga 31.12.2017 on kajastamata kohustusi ettevõtte omanike vastu summas 202 tuhat eurot ning tingimuslikke kohustusi omanike vastu summas 71 tuhat eurot. Eeltoodust tulenevalt ületavad meie arvates ettevõtte kohustused 31.12.2017 seisuga oluliselt tema varasid."
 • ilmselt on siin üks kanal.
  karel@katusetood.ee

Teemade nimekirja