BÖRSIKRAHH 2021 - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

BÖRSIKRAHH 2021

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • oleks vaja et usa futuurid vähe rohkem punasesse liiguks, siis võiks lausa popcorni uuni visata ja vaadata mis OMXT viimased kaks tundi teevad :)
  • Tahaksin samuti pahandada Swedi kallal, aga vastupidisel teemal. Kahjuks võttis Swed vastu ja täitis minu reedese $DOCN müügi orderi, sest kohe peale seda tõusis hind veel 10%. Kui ka mul oleks tehingud jukerdanud, oleks täna tuju palju parem.
  • Õhtul vaatavad inimesed uudiseid ja näevad, et börs polegi igiliikur.
    Hops hops rahad välja enne kui coop 2 ja lhv 32 peale langeb..
    Hirmul on suured silmad.
  • Postimehe artikli "Tallinna Börsil käib aadrilaskmine" juures olev pilt:

    Läpakas paistavad müüki paisatavad aktsiapakid:)
  • "Rinja"
    Postimehe artikli "Tallinna Börsil käib aadrilaskmine" juures olev pilt:

    Läpakas paistavad müüki paisatavad aktsiapakid:)


    Kusagil Hiinas? Punane värv tähendab, et aktsia on plussis. Võib rahulikult pasjanssi laduda.
  • Ma olen juba ca 25a investeerimisega tegelenud, aga mulle järjest rohkem ja rohkem hakkab tunduma, et see loll raha, millest foorumitest räägitakse, on minu oma :(
  • Pensionifondid väljudes aktsiatest müüsid need sisenejatele ehk fondist väjunutele?
    Maksid kätte fondist väljumise eest! :)
  • "yanek"
    Ma olen juba ca 25a investeerimisega tegelenud, aga mulle järjest rohkem ja rohkem hakkab tunduma, et see loll raha, millest foorumitest räägitakse, on minu oma :(


    Mitte ainult, Oled märganud, et läbi sinu arvuti saab kontrollida tervet turgu?
    Ostes imepisikese tüki mingit megafirmat suudad sa alustada valitud aktsia hinna kollapsi?
    Või müües ära portust pool aastat liikumatu hinnaga aktsia vallandub nädalaid kestev ralli ülespoole.
    Minuga see nii on.
  • Nii, nüüd läheb KOLMAS!!! hommik, kui ei ole võimalik Swedpanges börsikrahhis osaleda :)
  • Swedis ei ole mingisuguseid turukõikumisi, lihtsalt tehinguid teha ei saa. Läheb vist pangavahetuseks, kopp on ees.
  • Huvitav on vaadata oma portfellis, kuidas isegi Swebanki ja Berkshire aktsia on suudetud samas suurusjärgus miinusesse müüa nagu Balti aktsiad - pensioniraha liikumiste järellainetus on ikka võimas
  • "rihoe"
    Huvitav on vaadata oma portfellis, kuidas isegi Swebanki ja Berkshire aktsia on suudetud samas suurusjärgus miinusesse müüa nagu Balti aktsiad - pensioniraha liikumiste järellainetus on ikka võimas


    See on nüüd veidi liialdatult öeldud. Või vaatad ainult tänast päeva, jättes kaks eelmist kõrvale?
  • Kus on oraakel kristilipp? Mis tema olukorrast arvab?
  • Nädala tsitaat:

    "Spekuleerimisfestivalid lõppevad alati pisaratega"

    https://arvamus.postimees.ee/7331934/peeter-koppel-raha-on-lainud-ja-keegi-ei-vastuta

    =>
    Lugege, ja korrake kümme korda!
  • Minul seda muret pole, et õigel ajal n-ö välja ei saa, pigem tulevad pisarad, et ei saa õigel ajal sisse....
  • Kui Arno PIKi rahaga börsile sisenes oli langus juba alanud.
  • "raikalaika"
    Nii, nüüd läheb KOLMAS!!! hommik, kui ei ole võimalik Swedpanges börsikrahhis osaleda :)


    Veider on kaevelda LHV foorumis, et ei saa SWED-is tehinguid teha. Võta parem klienditoega ühendust. Siit vaevalt keegi aitab.
  • "CharlieF"
    "raikalaika"
    Nii, nüüd läheb KOLMAS!!! hommik, kui ei ole võimalik Swedpanges börsikrahhis osaleda :)

    Veider on kaevelda LHV foorumis, et ei saa SWED-is tehinguid teha. Võta parem klienditoega ühendust. Siit vaevalt keegi aitab.


    Võib-olla võtan sõna vales kohas (LHV panga foorumis), aga olin ise müügipoolel nii LHVs kui SWEDis 6.09 hommikul ning SWEDis läksid orderid läbi kiiremini kui siin. See võis olla muidugi juhus, aga nii siin kui FB Finantsvabaduse grupis käib mingi müstiline SWEDi tampimine, mis võib olla mõnel juhul küll õigustatud, ent jääb minule arusaamatuks. LHVs oli ju sarnane olukord, et orderite täitmine viibis?

    Ma siiski tahan meenutada, et kasvava konkurentsi tingimustes tekkis meile tehingutasuta kauplemise/investeerimise võimalus Balti börsidel vaid ca aastake tagasi ja selles osas oleme kõik juba olulisel määral teenuste kasutajatena võitnud. Ilma SWEDita seda poleks juhtunud, vähemalt sel hetkel mitte.

  • Mulle tundub, et igasugused finantskoolituste müüjad on oma teenust liiga odavalt pakkunud, hinda tuleb oluliselt tõsta, kuna paljud uusinvestorid on oma esimese kooli(tus)raha börsil juba maksnud ja see hind pole mitte madal. :-)
  • Botid on väga aktiivseks muutunud ja reklaami sisuks polegi suurt muud enam kui lend kivile.
  • "Anette"
    Mulle tundub, et igasugused finantskoolituste müüjad on oma teenust liiga odavalt pakkunud, hinda tuleb oluliselt tõsta, kuna paljud uusinvestorid on oma esimese kooli(tus)raha börsil juba maksnud ja see hind pole mitte madal. :-)


    see oli siis juba teine raha, sest koolituse eest võeti ju kohe ära või oli võimalus esimestest võitudest tasuda .. ?
  • "CharlieF"
    "raikalaika"
    Nii, nüüd läheb KOLMAS!!! hommik, kui ei ole võimalik Swedpanges börsikrahhis osaleda :)


    Veider on kaevelda LHV foorumis, et ei saa SWED-is tehinguid teha. Võta parem klienditoega ühendust. Siit vaevalt keegi aitab.


    Mis ma ikka sinna pöördun. Seal läheb kolm päiva aega, enne, kui tagasisidet saan. Siin aga kohe nätaki :).
    LHV ka täna probleemid nagu aru saan.
  • Te räägite sellest kõrgelt arenenud IT-ükssarvikust siin nagu ma aru saan?
  • "misti"
    "Anette"
    Mulle tundub, et igasugused finantskoolituste müüjad on oma teenust liiga odavalt pakkunud, hinda tuleb oluliselt tõsta, kuna paljud uusinvestorid on oma esimese kooli(tus)raha börsil juba maksnud ja see hind pole mitte madal. :-)


    see oli siis juba teine raha, sest koolituse eest võeti ju kohe ära või oli võimalus esimestest võitudest tasuda .. ?


    Jälgides, kui aplalt kukkuvat nuga on püütud, et loss kiiresti tasa teenida, siis tundub, et rahval on raha küllalt.
  • "Anette"
    Milline suurepärane päev TLN börsi aktsiate müümiseks!


    Anette, väga täpselt panid pihta!

    Ole hea anna teada, kas võib juba vaikselt tagasi noppima hakata :)
  • Loodan, et see on retooriline küsimus. Praktika on tõestanud, ükski inimene ei suuda järjepidevalt ajastada täpselt tippu ega põhja. Ettevõtte valuatsioonid ei ole üleliia atraktiivsed, mistõttu ostuotsuse tegemine ongi keeruline. Küll aga uuriksin ettevõtte FA'd, et defineerida hinnatasemed aktsiate järk-järguliseks soetamiseks.(nt. IGN pean atraktiivseks tänaselt tasemelt ja kavatsen aktsiat akumuleerida).
  • Juba läbi? Ma küll nii ei arva. Delfi:
  • "MSM"
    Kus on oraakel kristilipp? Mis tema olukorrast arvab?


    Kui sind tõesti huvitab minu arvamus, siis räägiks sellest lühidalt. Kõneleks USA turgudest, sest need nagunii dikteerivad suurel määral ülemaailmseid turgude liikumisi. Nagu ma varem olen maininud, et S&P puhul 4500-4700 piirkond on minu jaoks riskantne (Hetkel olen ka turgude langusele panustanud), siis olengi aktsiatest ja fondidest hetkel väljunud ja ootan S&P puhul langust vähemalt 4300 kanti, võimalik, et isegi 4000 piirkonda. Selles piirkonnas alustan kulla ostu digitaalsel kujul. Kui kuld peaks minetama oma korrelatsiooni aktsiaturgudega, siis ei müü mitte grammigi ära ja ootan kullalt soliidset tõusu, võimalik, et isegi 10 000USD/untsi hinna piirkonda. Kui S&P oma languse 4300-4000 piirkonnas ära teeb, siis ootan tõusu vähemalt eelmiste rekordite alla. Kui turgudel peaks olema veel piisavalt jõudu, siis S&P võib tõusta ka 5000 punkti piirkonda, misjärel ootan juba suuremat langust, aga sellest pajataks kunagi hiljem.
  • See kõlab väga kurjakuulutavalt sel kenal sügispäeval!
  • "TNT"
    See kõlab väga kurjakuulutavalt sel kenal sügispäeval!

    aga selle eest väga konkreetne ja selge jutt
  • langus 4500>4300 on alla 5%.. ja tasemeni 4000 napp alla 10%.. uued ajad uued möttemallid.. ennevanasti olid langused ja korrektsioonid oluliselt suuremates piirides.. turg ikka möllas ja lainetas.. nüüd on ootus vaid pinnavirvendusel... aga meri see on sügav.. easy come easy go
  • 2007-2009 kriis oli SP500 kukkumine 1565 pealt 666 peale, täna on hirmus stsenaarium 4500->4000.

  • Kaks ennustajat niimoodi kenasti kõrvuti: ka möödunud korral...
  • "kristlipp"
    Kui sind tõesti huvitab minu arvamus, siis räägiks sellest lühidalt. Kõneleks USA turgudest, sest need nagunii dikteerivad suurel määral ülemaailmseid turgude liikumisi. Nagu ma varem olen maininud, et S&P puhul 4500-4700 piirkond on minu jaoks riskantne (Hetkel olen ka turgude langusele panustanud), siis olengi aktsiatest ja fondidest hetkel väljunud ja ootan S&P puhul langust vähemalt 4300 kanti, võimalik, et isegi 4000 piirkonda. Selles piirkonnas alustan kulla ostu digitaalsel kujul. Kui kuld peaks minetama oma korrelatsiooni aktsiaturgudega, siis ei müü mitte grammigi ära ja ootan kullalt soliidset tõusu, võimalik, et isegi 10 000USD/untsi hinna piirkonda. Kui S&P oma languse 4300-4000 piirkonnas ära teeb, siis ootan tõusu vähemalt eelmiste rekordite alla. Kui turgudel peaks olema veel piisavalt jõudu, siis S&P võib tõusta ka 5000 punkti piirkonda, misjärel ootan juba suuremat langust, aga sellest pajataks kunagi hiljem.


    See kulla hinnatõusu jutt on küll selge umbluu ja mingi vest on vast mängus. Ei teinud kuld sellist drastilist tõusu eelmise kriisi ajal, ja ma ei näe misasi seda praegu niiviisi tõusma paneks.
  • Kullal on jah mõnede (või isegi vist paljude?) inimeste silmis selline püha graali oreool, nagu oleks tegemist varaga, mis sind kindlasti kaitseb, igas olukorras. Kui nüüd mõelda stsenaariumile, mis on tõenäoline, et ECB ei suuda intresse tõsta kuni 2025 (sellest lobises üks nende inimene hiljuti, mitteametlikult küll), ja USA liigub intressitõstega edasi varem, siis kõik see on USD-positiivne. Ja teatavasti USD-positiivsus ja kuld on negatiivses korrelatsioonis.
  • Minu arvates teeb kulla unikaalseks see, et ta hind ei saa nulli minna, ükskõik, mis intressid ja korrelatsioonid parasjagu teevad.
  • "post975"
    Minu arvates teeb kulla unikaalseks see, et ta hind ei saa nulli minna, ükskõik, mis intressid ja korrelatsioonid parasjagu teevad.


    Sama öeldi kunagi nafta futuuride kohta aga näed läksid isegi alla nulli.
  • Mõni aeg tagasi oli neil päris suur positsioon kullas.
    BlackRock fund manager says he’s cut gold holdings to ‘almost zero.
  • Naftal ja kullal (samuti ka hõbedal) on oluline erinevus.
    Naftafutuuriga käib kaasas delivery kohustus, kullal ja hõbedal mitte.

    Kui oled naftat ostnud ja näed, et hind kukub läbi põranda, siis pead kauba vastu võtma.
    See pole probleem, kui sa naftat päriselt oma tootmises tarvitad. Aga kui tahtsid sellega lihtsalt raha teenida ja tähtaja kukkumise hetkel on kõik tünnid juba maaõli täis saanud...
    ...
    See oli põhjus, miks hind alla nulli ära käis - järsku ei leidunud turul enam kedagi, kes oleks tahtnud saada tankeritäit naftat ilma tankerita, kuhu teda panna. Nii et negatiivne hind oli tegelikult lihtsalt tühja tünni preemia.

    Kulla ja hõbedaga seda muret ei ole. Kui tehing valepidi läheb, maksad vahe rahas kinni ja teenid järgmine päev parema õnne korral tagasi.
  • Nafta miinuse tõi kaasa ka see, et futi rullimine oli tookord pooleli. Järgmise perioodi fut oli ilusasti plussis.
  • Sel korral Hiina?




    Ühest küljest müüs Hiina just oma metalli reserve, et hindu rahustada, samas:
    China's steel output cuts have gathered pace in September and are expected to widen further in the coming weeks as the country looks to cap 2021 crude steel output and emphasizes on lowering energy usage, sources said.
    A few mill sources expected China's steel output cuts to widen further in late-September or October, mainly as the overall cuts by mid-September have remained insufficient to keep the country's 2021 crude steel output within 2020 levels. During January-July, China's crude steel output was 8%, or 48 million mt, higher on the year.


    See omakorda käivitas selle: Iron ore tumbles 20% in worst week since 2008 financial crisis

    Samas suured kaevandusaktsiad on juba suvest alates korralikult alla hakanud võtma (VALE, RIO, BHP).

    Augusti nõrk data:

    Retail sales rose 2.5% in August from a year earlier; estimate was 7%
    Industrial production increased 5.3%; estimate was 5.8%


    While consumption should see some snapback in September, the “economy would stay under a broad downtrend in the next couple of quarters,” said Larry Hu, head of China economics at Macquarie Securities Ltd. in Hong Kong. “Policy should ease on the margin through faster government bond issuance and more loan quota, but it’s still too early for them to loosen the controls on property and local government debt.”


    Arendaja(te) jamad kanduvad edasi ehitajatele ja pankadele jne. Sealt tuleb üldse üsna suur osa Hiina GDP-st.

    Household debt:
    By the end of last year, China’s household debt as a percentage of disposable income had reached a record high of 130.9 per cent. Servicing loan payments is eating up disposal income that could otherwise be used to buy goods and services to support the economy.


    Paljus on see riigi poolt pandud pidur, aga riik ei saa seda pidurit niipea maha võtta, muidu suureneb riskikäitumine veelgi rohkem, kui siin kiirelt ja kõiki päästma hakata.

    Sorry, hästi hüplik ja pickitud, lihtsalt mõtlesin siinse Coopi ja Eesti vahele midagi panna.Lihtsalt viimasel ajal on Hiinast muudkui selleteemalist peale pritsimas, millega päevasiseselt suurt midagi teha pole. Nüüd on need killud siis siin.
  • No Ymera jutule lisaks, et aeg kah õige, see muster ei saa ka igavesti korduda , liiga lihtne oleks. Mis veel, omapärasel moel on see kuupäev alati 19-21 vahemiku jäänud, kui test toimub.
    Et riske maandada, olen ise klientidega erakordselt pikki lepinguid ette sõlminud ja hea on tõdeda, et kuna materjalide hinnad nii kõrgel, siis paljud on rahul, kui saavad ehitama hakata uue aasta alguses.

    Spy puhul märgiks kaks numbrit 396 ja 307. (nädala MA50 ja 200)

  • Deutsche on börsirahvast küsitlenud, ootavad aasta lõppu kerget langust.
    Poll found that 60% of investors thought that share prices would slip between 5-10% before the end of the year. A further 10% thought that we would see a steeper fall. Less than a third thought that markets would avoid a crash.
    ------------
    Nigel Bolton from BlackRock’s fundamental equity group said that about 85% of S&P 500 companies and 65% of firms in the blue-chip Euro Stoxx 600 indices had reported better than expected results. This should ensure that stocks deliver total returns of close to 10% despite the possibility of a correction, Bolton said.
    -------------
    What about inflation? Vincent Ropers (TB Wise Multi-Asset Growth fund), said: “The main driver for performance from here will continue to be the ability of central bankers to successfully keep the economic recovery on track without creating structural inflation. “The jury is still out whether high levels of inflation will persist and it is still too early to draw firm conclusions from the monthly data.” Most think that the inflation rise will be temporary.
  • Hiina teemal on mul fundamentaalsem küsimus - kas 2021 läheb kommunistliku Hiina ajalukku samasuguse märgiga kui kommunistliku N Liidu ajalukku läks 1928?

    NEP lõpp?
  • "Visahing"
    Mis veel, omapärasel moel on see kuupäev alati 19-21 vahemiku jäänud, kui test toimub.

    Lisaks omalt poolt veel SPY graafikule:
    January 26-27 - Two-day FOMC Meeting
    February 24 - Speech U.S. Economic Outlook and Monetary Policy At the U.S. Chamber of Commerce Chief Economist Committee Meeting
    March 18 - Speech--Chair Jerome H. Powell At the Bank for International Settlements Committee
    ...
    May 5 - FOMC Minutes (Meeting of April 27-28, 2021)
    June 15-16 - FOMC Meeting
    July 14 - Semiannual Monetary Policy Report to the Congress
    July 15 - Semiannual Monetary Policy Report to the Congress
    August 18 - FOMC Minutes (Meeting of July 27-28, 2021)
    September 21-22 - FOMC Meeting
  • Ehk jõuame sinnani, et rallid asjad kõik ei sõltu tulemustest, vaid puhtalt, mis on FEDi järgmine liigutus.
    Kas languse graafikul on iga enne kohtumist jõnks üles ja edasi languse jätk?
  • Täna siis due date osadel Evergrande laenumaksetel ja default aga aint -10% HK-s. uatt. Võimalik aint hiinas?
    Major banks have reportedly been told that they won't receive interest payments on loans that are due Monday, while interest payments of $84m (£61m) on the firm's bonds are also due on Thursday. The company's shares fell by more than 10% in Hong Kong trade on Monday. www.bbc.com/news/business-58579833
  • Ma olen seda varem kaa näinud, et equity usub viimase hetkeni, et jänes tõmmatakse kübarast, bond market annab parema pildi.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon