Yanu börsile - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Yanu börsile

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse • Yanu.ai on Eesti päritoluga riistvara ja AI startup, mille peamine toode hetkel on jooke segav robot-barmen, vt. ka Youtube teaser.
  Tuleviku plaanides on lansseerida ka muid teenindus-sektori roboteid.

  FoundME.io kirjutab, et Yanu soovib kapitali kaasata ja plaanib lisaraha toel valmistada kuni sada baarirobotit aastas
  Iduettevõte Yanu tahab lisarahastuse toel suurendada tehisintelligentsi kasutava Eestis arendatud baariroboti tootmisvõimekuse aastate jooksul saja robotini aastas.

  Alanud aastal plaanib Yanu ehitada 4-5 robotit ning ühe neist viia ka Dubai maailmanäitusele, mida Eesti EXPO esinduse juht Andres Kask nimetab üheks põnevavamaks objektiks meie ekspositsioonis. Yanu kavatseb sel aastal kaasata ka lisaraha ning suurendada tootmisvõimekust.
  ...
  Yanu konkurentsieelis on tema sõnul mobiilsus ning paigaldamine ühe päevaga. "Robot on kiire ja võimekas ning tavapäraseid töötajate probleeme temaga ei teki," kinnitas Adojaan. "Väikeses Kalamaja baaris, kus ööpäevas müüakse sada jooki, teeks ta 150 000 eurose investeeringu tasa kümne kuuga," lisas ta.


  Järgnevalt ka paar väljalõiget Yanu sales deck´st:

  Yanu Youtube kanalis on veel huvitavaid videosid, nt:
  Yanu Expo 2020 Video
  Yanu updates from December 2019 & plans for 2020
  Yanu updates (October/November 2019) from CEO Alan Adojaan
  jne jne
 • Robotbaarmane on messidel demonstreeritud juba aastaid. Ju seal ikka mingi põhjus on, miks päris baarmanid veel töötuks pole jäänud. Ühel eesti startupil oli ka idee valmis kokteile toota, et baaris ei peaks neid kokku segama ja hoiaks kõvasti aega kokku. Aga mulle tundub siiski, et kuigi robotiseerimisel on suur tulevik, jäävad teatud valdkonnad, kus inimene jääb inimeseks, ehk siis ta ei soovi mitte robotiseeritud teenust vaid teenust teiselt inimeselt.

  Kas robotjuuksur oleks mõnusam kui inimjuuksur?
  Kas robotmassöör oleks mõnusam kui inimmassöör?
  Kas robotnäitleja teatris oleks mõnusam kui inimnäitleja?
  Ja lõpuks - kas robotbaarman oleks mõnusam kui inimbaarman? Ettevõtte vaatest muidugi tugevad argumendid - jooksvate kulude kokkuhoid, kiirus, efektiivsus, robotid ei jää haigeks ega lähe lapsepuhkusele, samuti ei nõua nad palgatõusu. Aga kui klient hääletab jalgadega, siis jääb robot töötuks. Selles suhtes üliraske on siin nö biiti tabada - kas klient hakkab võõristama ega võta seda omaks või siiski suudab harjuda ja hakkab seda isegi ehk eelistama.

  Ma ise eelistaks sellist inimsuuruses, inimkuju meenutavat robotit, kui tõesti peab robotilt jooki telima:

  https://www.youtube.com/watch?v=R5ytucgWdz8

  Inimesele meeldib kõige enam vaadata kahte asja: lõkketuld ja töötavat inimest.

  Aga edu sellegipoolest. Kui teil demorobot valmis on, tuleks telliks küll mõne joogi, andke siis aegsalt teada, kuhu baari tulema peab :)
 • Robotjuuksur oleks ju fantastische - kohe kui istud toolile, tehakse sust foto, valid ekraanil visuaalselt millist soengut/juustepikkust/värvi tahad ja selline ka 5 minutiga tuleb

  Disclaimer: käisin eile juuksuri juures, kes ei saanud midagi mu soovidest aru. Või siis sai aru aga tegi meelega valesti...
 • Automatiseeritud joogiautomaatidel võib küll tulevikku olla päris baarmanide kõrval. Burger Kingis ei lase teenindaja sulle jooki vaid sa lähed ise automaadi juurde ja lased omale ise. Põhimõtteliselt saaks sinna lisada robotkäe, mis ise topsi hoiab ja pärast kaane peale surub ning kõrre sisse pistab. Ja nupule vajutamise asemel telefoni äpis või automaadi ekraanil ta kuulab su häälkäsklust, mis jooki sa tahad ning võib-olla suhtleb siis samal ajal sinuga nagu need telekomide klienditeeninduse AI robotid, mis lihtsamatest lausetest aru saavad ja midagi vastata oskavad. Kontaktivaba makse muidugi ka sinna juurde. Ja võib-olla näotuvastus, juhuks kui teist korda automaadi juurde lähed, et ta saaks juba liginedes küsida, et kas maitses ja kas soovid juurde. Selliseid masinaid saaks lisaks baaridele ka kõikvõimalikesse muudesse kohtadesse panna, alustades burgerirestoranidest ja lõpetades kaubanduskeskuste kohvikuteriviga. Sortimendis võiks olla ka kuumad joogid, jäätisekokteil, karastusjoogid ja muidugi ka alkohoolsed joogid.

  Ma usun, tegelikult Yanu just sellelaadset toodet silmas peabki oma arenduses. See Robot bartenderi jutt on lihtsalt ilus stoori, millega investoreid rajalt maha rebida. Õige nimi on asjal joogiautomaat.
 • Burgerite valmistamine ei tohiks ka ülejõukäiv ülesanne olla
 • Kokteilid kokteilideks aga see on küll huvitav, et miks baaris õllejärjekorras endiselt inimese poolset teenindamist peab ootama. Tundub väga lihtsalt automatiseeritav.
 • "invictus"
  Kokteilid kokteilideks aga see on küll huvitav, et miks baaris õllejärjekorras endiselt inimese poolset teenindamist peab ootama. Tundub väga lihtsalt automatiseeritav.


  Turg on täis interaktiivseid söögilaudasid, kust saab tellimuse ilma järjekorras seismata sisse anda. Ma ei tea kas Eestis ka kuskil on neid reaalselt kasutuses, aga osta sai neid juba vähemalt 5 a tagasi. McDonaldsis on neid paar tk lihtsalt püsti asetatud, et saaks sealt tellimuse teha. Järjekord on liikunud leti äärest selle ekraani taha lihtsalt. Neil võiks kõik lauad sellised olla, aga ju siis kokkuhoid vms.

  https://www.alibaba.com/showroom/interactive-restaurant-table.html

Teemade nimekirja