Börsipäev 19. jaanuar - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 19. jaanuar

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Ühendriikides nauditi eile tänu pühale pikemat nädalavahetust, mis hoidis tagasi aktiivsust ka Euroopa börsidel. Stoxx 600 lõpetas sessiooni 0,2% kõrgemal eeskätt tänu tarbekaupade ja tehnoloogiasektori ettevõtetele. Suurima tõusu sai kirja börsidebüüdi teinud Stellantis (+7,6%), mis on PSA Groupi ja Fiat Chrysleri ühinemisel loodud uus autotootja.

  Aasia aktsiaturud pöördusid öösel tõusule, kerkides Jaapanis 1,5%, Hongkongis 3,2%, Austraalias 1,2% ja Lõuna-Koreas 2,7% ja Hiinas 0,2%. Ka USA aktsiaindeksite futuurid liikusid 0,5-1,0% kõrgemal.

  Tänastest majandusuudistest võiks esile tõsta Saksamaa investorite ja analüütikute jaanuarikuu kindlustunde indeksid. Ühendriikides avaldavad oma lõppenud kvartali majandustulemused teiste seas Bank of America, Charles Schwab, Goldman Sachs, Halliburton ja Netflix.

  09.00 Euroopa Liidu uute autode registreerimised (detsember)
  12.00 Saksamaa investorite ja analüütikute kindlustunde indeksid (jaanuar)
 • Balti põhinimekirjas tehti esmaspäeval 2499 tehingut ning käive oli 1,318 miljonit eurot, millest Tallinna börsi käive moodustas 693 tuhat eurot ning Vilniuse börsi käive 568 tuhat eurot. Tehinguid tehti vastavalt 1529 ning 860.

  Enimkaubeldud aktsiad olid:

  Suurimad tõusjad ja langejad olid:

  Sel nädalal:
  20.01 Tallinna Vesi TVEAT 2020. aasta IV kvartali tootmistulemused
  21.01 Tallinna Kaubamaja TKM1T vahearuanne, 12 kuud
 • Uute autode registreerimine kahanes Euroopa Liidus detsembris 3,3% võrreldes aastatagusega, Tootjate lõikes olid tulemused üsna erinevavd:
  * VW Group sales rise 8.2% y/y; ytd down 21.7%
  * PSA Group sales rise 1.7% y/y; ytd down 30.3%
  * Renault Group sales drop 15.6% y/y; ytd down 25.7%
  * Ford sales drop 23.3% y/y; ytd down 31.7%
  * FCA Group sales rise 7.5% y/y; ytd down 26%
  * BMW Group sales drop 9.5% y/y; ytd down 19.2%
  * Daimler sales drop 14.8% y/y; ytd down 23.8%
  * Hyundai Group sales drop 4.6% y/y; ytd down 21%
  * Toyota Group sales rise 21.4% y/y; ytd down 13%
  * Nissan sales drop 9.9% y/y; ytd down 26.5%

 • MLK ei tohiks olla eriline mürgeldamise päev, ometi on pika nädalavahetuse peale turg suisa soiku vajunud.

  BHVN - sellel läks eile Alzheimeri dataga kehvasti. Positiivne data oleks seda lennutanud ikka väga, ometi on selle positiivse ootuses arvatavasti raha omajagu tagurpidi, mis siis, et väikesed oddsid. Seal pole praktiliselt askigi.

  COHR - LITE on ostmas, teab WSJ rääkida. LITE on sellest 2X suurem, WSJ ei tea küll hinda, kuid stock/cash deal ja WSJ järgi võib sulguda sel nädalal, siis tundub, et sel nädalal sulgub. Bid on alla 10%. Eeldaks, et diili premium on mingi +30% to +40%, aga see on tehtud mu oma peas ilma suurema dd-ta.

 • Graafik veel jaanuari andmeid ei kajasta aga Saksamaa investorite ja analüütikute hinnang jooksvale olukorrale püsis stabiilsena -66,4 punktil (oodati -68,3), järgmise poole aasta hinnang kerkis 55,0 punktilt 61, 8 punktile (oodati 59,4).
 • "ymeramees"
  MLK ei tohiks olla eriline mürgeldamise päev, ometi on pika nädalavahetuse peale turg suisa soiku vajunud.

  BHVN - sellel läks eile Alzheimeri dataga kehvasti. Positiivne data oleks seda lennutanud ikka väga, ometi on selle positiivse ootuses arvatavasti raha omajagu tagurpidi, mis siis, et väikesed oddsid. Seal pole praktiliselt askigi.

  COHR - LITE on ostmas, teab WSJ rääkida. LITE on sellest 2X suurem, WSJ ei tea küll hinda, kuid stock/cash deal ja WSJ järgi võib sulguda sel nädalal, siis tundub, et sel nädalal sulgub. Bid on alla 10%. Eeldaks, et diili premium on mingi +30% to +40%, aga see on tehtud mu oma peas ilma suurema dd-ta.  Coherent Confirms to be acquired Lumentum in $5.7B cash-stock deal.

Teemade nimekirja