DelfinGroup börsile - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

DelfinGroup börsile

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Finantsteenuseid pakkuv Läti ettevõte DelfinGroup teatas plaanist saada selle aasta jooksul börsiettevõtteks, et tugevdada oma positsiooni turuliidrina ning töötada välja uusi ja innovaatilisi tarbimislaenude tooteid erinevatele sihtrühmadele. Tarbimislaenude äri plaanib ettevõte edasi arendada uute finantstehnoloogiliste lahenduste abil, et selles segmendis edukamalt konkureerida, sealhulgas ka traditsiooniliste pankadega.

    AS-i DelfinGroup juhatuse esimees Didzis Ādmīdiņš kommenteerib planeeritud strateegiat: "AS-i DelfinGroup stabiilne kasv ja senine edukas raha kaasamise kogemus Nasdaq Riia börsilt võimaldab meil astuda järgmise sammu ja hakata planeerima ettevõtte aktsiate avalikku noteerimist. Seni on Lätis väga vähe ettevõtteid julgenud oma aktsiaid börsil avalikult pakkuda. Börsile tulemisega soovime mitte ainult pakkuda jae- ja institutsionaalsetele investoritele osa saada meie kasvuloost, vaid julgustada ka teisi ettevõtteid börsile tulema. Eeldame, et uute aktsionäride kogutootlus ei hakka tulema mitte ainult aktsia hinnatõusust, vaid ka kvartalipõhiselt makstavatest dividendidest. Viimase kolme aasta jooksul on ettevõte maksnud dividende 6,73 miljonit eurot."

    Ivars Bergmanis, LHV Panga institutsionaalse maaklertegevuse juht: „Läti finantssektori esindajaid ei ole Balti börsil nähtud pikka aega. Seetõttu oleks AS-i DelfinGroup pakutav uus investeerimisvõimalus investoritele värskeks täienduseks. Lisaks ühendab ettevõte mitmeid investorite jaoks olulisi tegureid: stabiilne ajalooline kasv, kavandatud regulaarsed dividendid ning aktiivne keskendumine jätkusuutlikkuse küsimustele."

    DelfinGroup on 2009. aastal asutatud ja esindab praegu kolme kaubamärki - Banknote, VIZIA ja Rīgas pilsētas lombards. Ettevõttes töötab kokku 270 inimest 91 filiaalis, mis asuvad 38 Läti linnas. Grupi põhiteenused hõlmavad eelmüügis olevate kaupade müüki filiaalides ja internetis, pandimakseid, tarbimislaene ja vanemaealistele mõeldud laene, mille tingimusi on spetsiaalselt kohandatud. DelfinGroupi võlakirjad on noteeritud Nasdaq Riia First North võlakirjade nimekirjas.

    Börsiteade.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon