Tuum börsile - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Tuum börsile

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse • Tuum on 2019 aastal asutatud ja Eesti päritolu pangandustehnoloogia ettevõte, mille tegevusalaks on pankade teenindamine ja neile modulaarsel põhimõttel pangateenuste arhitektuuri müük, mille abil pangad saavad oma klientidele teenuseid pakkuda.

  Tuum sai alguse Hansapanga IT osakonnast. Sealt hangitud kogemuste najal asutati Modularbank, mis hiljem nimetati ümber Tuumaks. Tuuma põhiliseks filosoofiaks on pakkuda pangateenuste põhiplatvormi, mis modulaarsel põhimõttel on laiendatav. Platvorm on API-first põhimõttel ja seal ümber mikroteenuste arhitektuur.

  09.12.2020 teatas ettevõte, et kaasas 4 000 000 EUR kapitali seed roundis.
  26.01.2022 teatas ettevõte, et kaasas 15 000 000 000 EUR kapitali Series A roundis.

  31.01.2022 olid asutajad Vilve Vene ja Rivo Uibo ÄP raadios ja rääkisid hommikuprogrammis, et ettevõte liigub miljardi euroni ulatuva käibe suunas. Ettevõte olevat börsi jaoks liiga keeruline, aga hilisemas faasis börsile minekut ei välistata.
 • Teise raha kaasamise osas on nulle veidi palju saanud.
 • Viimases roundis kaasati ikka €15M, mitte €15B. Aga loodame, et need ajad pole kaugel!
 • "octopus"
  Viimases roundis kaasati ikka €15M, mitte €15B. Aga loodame, et need ajad pole kaugel!

  +
  "bulvar"
  Teise raha kaasamise osas on nulle veidi palju saanud.


  Täiesti õige. Kaasasid 15 miljonit EUR.
  Kerge typo on sees, aga enam parandada ei saa.

  Börsi koha pealt on see seisukoht muidugi süva-veider, et me oleme börsi jaoks liiga "keerulised".
  No investoreid nüüd küll alahinnata ei ole mõtet! Esiteks vaatavad investorid raha genereerimise võimet ja laienemise potentsiaali. Ja need on mõlemad head. Ja teiseks suudavad investorid suurema massina läbi närida ka palju keerulisematest ettevõtetest.

  Aga see on kahjuks tavaline tänapäeva maailmas, et kapitaliturg pole mitte turg kapitalile ja ettevõtjatele, vaid lihtsalt tipu-kasvu hetkel tipu-valuatsiooniga exitite jaoks.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon