BÖRSIKRAHH 2020 - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

BÖRSIKRAHH 2020

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • SideKick
    Märtsi maksulaekumised langesid 2019. aasta sama kuuga võrreldes 23 protsenti

    Hakkavad need koroonapaanika õied õitsema. Kulusid pole riik koomale tõmmanud, seega ma eeldan et laenuraha põleb heleda leegiga. Olge lahked kallid noored.


    Ärge muretsege, Septembris hakkame arutama!
  • Ma olen aru saanud, et seni räägitakse sellest laenust, et toetada ärisid ja inimesi
    Et mingi laenuga tuleb katta ka makselaekumise vähenemist pole nagu juttu veel olnud?
  • SideKick
    Märtsi maksulaekumised langesid 2019. aasta sama kuuga võrreldes 23 protsenti

    Hakkavad need koroonapaanika õied õitsema. Kulusid pole riik koomale tõmmanud, seega ma eeldan et laenuraha põleb heleda leegiga. Olge lahked kallid noored.


    Olukorras, kus maksude maksmine muudeti vabatahtlikuks (viiviseid ju pole) on üldse imelik, et keegi makse maksab. Ratsionaalne oleks raha võimalikult kaua enda käes hoida.
  • Vanaema
    SideKick
    Märtsi maksulaekumised langesid 2019. aasta sama kuuga võrreldes 23 protsenti

    Hakkavad need koroonapaanika õied õitsema. Kulusid pole riik koomale tõmmanud, seega ma eeldan et laenuraha põleb heleda leegiga. Olge lahked kallid noored.


    Olukorras, kus maksude maksmine muudeti vabatahtlikuks (viiviseid ju pole) on üldse imelik, et keegi makse maksab. Ratsionaalne oleks raha võimalikult kaua enda käes hoida.


    Oot, kui karistuse hirmu poleks, siis teeks ükskõik mida?
  • Vanaema
    Ratsionaalne oleks raha võimalikult kaua enda käes hoida.

    Veits aega hoidsin aga mulle meeldib autistlikult korrastatud raamatupidamine.
  • Pandeemia teemast siia:
    taavi talvik
    stagna
    Randpere jauramise kohta
    https://epl.delfi.ee/arvamus/valdo-randpere-riigi-sulgemisel-me-kull-naabritega-labiraakimisi-ei-pidanud-piirid-lati-ja-soomega-tuleks-avada-juba-tana?id=89734445
    No oletame,et Eesti teeb piiri Soomega lahti ja saadame ühepoolselt Tallinki kalevipoegi pungil täis laeva Helsingi poole teele. Ja Soome ei lase neid maale ? Või müüme Tallinnas Riia bussi peale pileteid ,kuid piiripunktis ei lasta seda üle ?
    ..

    Jura kustutatud..
    Arvesta, et see sõnum - me usaldame Lätit ja Soomet kui riike, et neil on haigus kontrolli all - on väga võimas sõnum.
    Ja sellest on majanduskeskkonna normiliseerumiseks kõvasti kasu. Ja usu - majanduskeskkonna normaliseerumist on meile hädasti vaja. Ükskõik mis väiksedki sammud sellele kaasa aitavad, need tuleb ära teha.
    Maksulaekumiste kukkumine 25% ei ole naljaasi !

    See maksulaekumiste kukkumine 25% oleks nii-ehk-naa tulnud.
    Meil tegelikult majandus töötab suhteliselt piiranguteta, inimesed käivad tööl, linn on autosid täis. Majanduslangust tekitavad välispartnerite ära langemine, välisturismi surm, kohalike inimeste tarbimispiirangud. Meil oleks inimesed oma tarbimist piiranud ka siis kui kaubanduskeskused oleks lahti. Põhjuseks hirm. Eelmise masu ajal juhtus sama.


  • Tehniliselt lihtsalt ilus, kust öeldi, et EI, siit me hetkel edasi ei lähe. (50 päeva keskmine ja nädala graafik).
    Mõnikord see tehniline on ka uskumuse asi, kui oleks tõsimeelne uskuja, poleks nädala MACD tohtinud siia maani osta, sest lõikumist ei ole olnud, kuigi, põhjast 25% ralli olnud. Üks mida ma palju näinud olen, et kui MACD ikka rekordi põhja jooned teeb, siis see ka uuesti proovile pannakse. PUNKT
    Kas täna hakkas müü mais?
  • troim
    Lihtsalt infoks ütlen, et 14 päeva pärast rakendub "Sell in May" psühholoogia. Seniks, head tõusu.

    Jah, täna hakkas.

  • TASI -7,41% Öö ka juba ja uudist ei leia.?
  • bulvar
    martk


    ...


    Ma isegi tõin selle viitena välja. Üsna otse kirjutasite, et enamikul maailma inimestest on sissetulek juba langenud, sulgudes veel täpsustus, et kas töö täiesti kaotatud, palk langenud kuni 90% või ettevõtja on kaotanud tulud.
    Mulle tundus see ulme, et maailmast enamikul inimestel on seis nii kehvaks läinud niivõrd lühikese ajaga. Õnneks Eestis on seis igatahes oluliselt parem.

    Kas ikka on Eestis seis oluliselt parem?
    Kui 58 protsenti Eesti elanikest tunnetab sissetulekute langust, siis kuidas on olukord mujal maailmas? Kas on väga ulmeline mõelda, et muu maailma sissetulekute kaotus on sarnases suurujärgus?
    Maailmas on jalaga segada riike mille karantiini meetmed olid karmimad kui Eestis. Teised riigid ja ettevõtted on Eestist kaugtöö võimekuse osas kaugel maas. Eelkõige digiriigi tõttu.


    11. aprill.
    58 protsenti elanikest tunnetab sissetuleku langust koroonaviirusega seotud olukorra tõttu. Mõju tajuvad tugevamalt teistest rahvustest (69 protsenti), 35-49 aastased (67 protsenti) ja Võrumaa (73 protsenti) elanikud.

    Uuringus küsitleti telefoni ja veebi teel kokku 2039 Eesti elanikku kes olid 15-aastased ja vanemad.
    Uuringu tellis riigikantselei.


    https://www.err.ee/1076052/uuring-rahvas-toetab-viiruse-leviku-pidurdamiseks-seatud-piiranguid


    1. mai
    Elanikest 58 protsendi sõnul on koroonaviirusega seotud olukord vähendanud tema või tema perekonna sissetulekuid ning see näitaja on püsinud stabiilsena. Töötavatest elanikest 41 protsendi töökoormus pole eriolukorra ajal muutunud, 35 protsendil on töökoormus vähenenud ning 16 protsendil suurenenud. Küsitletutest, kes märkisid, et on töötud, kaotas 29 protsenti töö eriolukorra ajal.

    Uuringus küsitleti telefoni ja veebi teel kokku 2024 Eesti elanikku kes olid 15-aastased ja vanemad. Iganädalase uuringu tellija on riigikantselei ning see toimus seitsmendat korda


    https://www.postimees.ee/6963626/uuring-inimeste-hoolsus-viiruse-leviku-takistamisel-hakanud-langema
  • Alles avaldati kõrgemate riigitöötajate palgad. Kõigil ei lähe halvasti.
  • Riigisektorini jõuab kriis pool aastat peale erasektorisse jõudmist.

    Ma kuulen kibedad koondamised juba käivad erasektoris.
  • ain25

    ... Ootan näljast karu külla:




    Näed siis, jõudsidki ära oodata - Haaberstis on liikvel kaks või kolm karu



  • Olukorra päästmiseks võiks mõni talumees nüüd mõne pulli linna lahti lasta.
  • Küll mõni Trumpi säuts nad minema peletab
  • ... ja kui sellest ei peaks piisama, siis uus Euroopa Keskpanga triljoline abipakett aitab alati.
  • Rootsis on küll korralikult punane päev täna, SWED tegi uued põhjad ja kukkus alla 100 seki.
  • Nonii, peale väikest pausi jätkame crashiga...
    Või väike korrelatsioon enne uusi tippe? :)
  • Jimmy Butler
    Nonii, peale väikest pausi jätkame crashiga...
    Või väike korrelatsioon enne uusi tippe? :)


    Mina tean ainult seda, et turud täna langevad või tõusevad või jäävad samaks.
  • Samal teemal:

    Karhu kaatoi koirankoppeja ja söi koiranruokaa Suomussalmella – katso video, kun karhu on koiratarhassa
    https://yle.fi/uutiset/3-11351348

    (Keera heli vaiksemaks)
  • Võtke seda Henno kommentaari kui signaali mitte kui müra :)
    Müüsin eile ja täna kõik OMXT positsioonid :)
  • Kuigi olles loomult paadunud optimist, on varasemate kriiside pinnalt tunne jätkuvalt karune ja senine rohelus tundub aegajalt ebaloogiline.

    06.04.2020 54:11 - ehk 5 karu pulli kohta ja
    14.04.2020 37:13 – vaid 3 karu pullile.

    Valdav meelsus täna?

    Kes arvavad, et tulemas on veel uusi põhjasid, pange roheline pöial. Kes arvavad, et põhjad läbitud, pange punane pöial.
  • Praegu on just uudistes, et karud on Tallinna linna peal lahti ja Politsei- ja Päästeamet tegeleb nende linnast välja ajamisega. Niiet olge valvsad. Muidu panin ise punase Tony2 küsitluses.
  • Homme tulevad Tallinna börsile, küll siis kätte saadakse.
  • rraid





    Mai rent collection. Kehvemaks ei ole läinud üllatuslikult.

  • harley
    Kui raha pakkumine on nii suur ei kuku need turud kuhugi. (kui siis oluliselt hiljem ja oma raskuse all)
    Tänase Gilead uudise põhjal ütleks, et kiirustage seltsimehed. Saate ka seekord oma odavalt müüdud aktsiad kallimalt tagasi osta.


    Väga kena rally on olnud. See viimane jupp tõusu saab olema mõrvarlik.
    Pulliturg on nagu seks, enne lõppu läheb eriti heaks.
  • väga julge ennustus. Miks nii arvad? FED on õelnud et unlimited trükk - seni kuni vaja ja piiramatus mahus. See unlimited märkaõna pidevalt FEDi kommentaaridest läbi käinud.
  • Ei teagi kuhu see inflatsioon on jäänud, siiamaani jalad kuumavee vannis ja ootan millal väärtusetuid 500€ sööma saaks hakata.
  • kwinto


    Palun nimetada vähemalt 4 Suure Depressiooni põhjust, mis ka tänases päevas on kohal ja võiksid analoogse aktsiaturgude liikumise põhjustada ....

  • Henno Viires
    kwinto


    Palun nimetada vähemalt 4 Suure Depressiooni põhjust, mis ka tänases päevas on kohal ja võiksid analoogse aktsiaturgude liikumise põhjustada ....


    1) tarbijate ostujõu langus
    2)tariifide kehtestamine
  • Praeguse turu kohta saab öelda, et tormi keskmes võib taevas üsna pilvitu paista. Mõned puud räsitud, mõned pikali kuid milline saab olema lõplik pilt, seda näeme siis kui 2. laine (pankrotid ja/või viirus) ka üle käinud.
  • See teise laine (ehk W recovery) jutt vaibus LHV foorumis umbes 2012 paiku. Kaks korda samasse ämbrisse?
  • martinhold


    Palun nimetada vähemalt 4 Suure Depressiooni põhjust, mis ka tänases päevas on kohal ja võiksid analoogse aktsiaturgude liikumise põhjustada ....


    1) tarbijate ostujõu langus
    2)tariifide kehtestamine[/quote]

    hakkab looma ... osaliselt nõus mõlema punktiga, aga sellest hiljem

    enamikes allikates 2 esimese põhjusena mainitakse aktsiaturgude mulli lõhkemist ja pankade massilist pankrotistumist, mis jättis inimesed reaalselt rahata ... sest tollal ei olnud hoiused kindlustatud ja finantsjärelvalve oli väga nõrk ... on täna ikka mõlemad tingimused täidetud?

    tariifide kehtestamine oli Suure Depressiooni ajal hilisem - vist alles 1932 ja põhjuseks soov juba pekkis USA majandust kaitsta, täna olid USA-Hiina tariifid juba ammu laual ....

    võtame kõigepealt selle aktsiaturgude mulli - logaritmilisel skaalal on näha, et 1920-1929 Dow tõus oli palju rajum kui 2009-2020 tõus ... muidugi siin tuleks vaadata konteksti, sest 20ndatel toimus ka raju majanduse ja ettevõtete kasv ... jään hetkel selle võrdlusega hätta, sest ei leia 1920-1929 USA GDP kasvu numbreid ....



    küll aga tundub mulle, et kwinto viidatud kaardil on aktsiaturgude tipud pandud kohakuti ja siis valitud sobivalt just selline eelnev periood, kus jooned jooksid kohakuti - kui võtta veidi pikem periood, siis kaob kohe sarnasus tollase ja tänase vahel ära

  • Lihtsam on vist neid asju nimetada, mis 1930 rolli mängisid, Ma pakuks midagi sellist:

    1. tariifid ja keelutollid (USAs hakati 1930 tariife tõstma). Rahvusvaheline kaubandus läks paljuski bilateraalsete lepingute alusele.
    2. kullastandardist kinnihoidmine. Hiljem on näidatud, et riigid, mis devalveerisid oma valuuta teistest varem (huvitaval kombel ka Eesti), said vähem kannatada, osalt tänu ekspordipositsioonide paranemisele.
    3. mõte, et riik võiks nõudlust aktiivselt mõjutada, publitseeriti alles mõne aasta pärast
  • Hulk Eesti kõige olulisemaid kaubanduspartnereid/konkurente devalveerisid 1931 - UK kõigepealt, seejärel Rootsi, Taani ja Soome. Eesti tegi sama alles 1933, nii et varajasest devalveerimisest pole eriti mõtet rääkida.
  • zuckerblaum
    Hulk Eesti kõige olulisemaid kaubanduspartnereid/konkurente devalveerisid 1931 - UK kõigepealt, seejärel Rootsi, Taani ja Soome. Eesti tegi sama alles 1933, nii et varajasest devalveerimisest pole eriti mõtet rääkida.


    Tänud korrigeerimast! Mäletasin tõesti ajastust valesti.
  • Henno Viires

    küll aga tundub mulle, et kwinto viidatud kaardil on aktsiaturgude tipud pandud kohakuti ja siis valitud sobivalt just selline eelnev periood, kus jooned jooksid kohakuti - kui võtta veidi pikem periood, siis kaob kohe sarnasus tollase ja tänase vahel ära


    S&P500 puhul näiteks võimalik hoopis selline graafik välja võluda kui võtta alguspunktiks 6 kuud varasem hetk kui kwinto graafikul ... tegelikult alguspunkt siin ei mõjutagi suurt midagi, küll aga liikumiste ulatused ...



  • Üleüldisest olukorrast annavad ilmselt parima pildi riikide maskutulude laekumised õigemini maksude mittelaekumised. Kulubaas on tekitatud, poliitiliselt on kulubaasi äärmiselt keeruline alla tuua, maksulaekumiste langus tõmbab koomale riiklikke investeeringuid. Võimalik, et mingi hetk on vaja makse tõsta (lisaks laenukoormuse kasvatamisele) jne.jne. selline väike lumepalli pöörlemine, ei tea kas hakkab üha rohkem uut lund peale kerima?
  • panin graafikule ka 2000. aasta "Internetimulli" ... jään oma väite juurde, et 1929. aasta septembris lõhkenud aktsiaturgude mull oli üks peamisi järgneva Suure Depressiooni põhjuseid ja tänane olukord ei ole sellega teps mitte sarnane ...

  • Aga 2000nda aastaga on sarnane? Ma poleks nii kindel.
    Vähemalt praegu tundub, et kõik olulisemad keskpangad on valinud poliitika "whatever it takes" ja poole aasta pärast tänasest tasemest 30-40% madalamaid aktsiahindu pole mõtet oodata (nagu rohelist ja punase graafikut aluseks võttes võiks oletada).
  • Ma spekuleerin, et hiljemalt sügisel hakkame kuulma nõudmist maksustada capital gain ~100% maksumääraga, et vähendada ebavõrdsuse edasist suurenemist ühiskonnas.
    Sellist olukorda, kus Main Streetil on rekordiline tööpuudus ja finantsvarasid omava kaadri varanduslik seis teeb samal ajal keskpanga subsiidiumi toel omi rekordeid, ma väga stabiilseks ei julge pidada.
    Mis siis saaks?
  • Arvestame ka olukorda, et osade ameeriklaste jaoks on hetke "töötuabiraha" suurem kui nende senine palk oli või ligilähedane - milleks sellisel juhul tööle minna. Sellest oli ka väga huvitav artikkel paar päeva tagasi. Mida siis targad pead arvasid selle peale? Teeme uue toetuse ning toetame neid tööle minemise puhul. Kindlasti saabub probleem sel hetkel kui inimesed ei lähe enam tööle tagasi ehk töötuse määr jääb pikalt püsima. Jerome the Last peab siis natuke ajurakke rohkem liigutama hakkama.
  • siis tulevad taas talongid.. saad jaopärast, kuniks on veel midagi saada.. ja siis on lõpplahendusena labidas ja öng, kui vaid on kus ja oskad kuidas neid kasutada.. arvata on et kui pole enam mida tasuta välja nöuda, muutuvad nöudjate/jagajate hääled tasasemaks
  • sakuska
    Ma spekuleerin, et hiljemalt sügisel hakkame kuulma nõudmist maksustada capital gain ~100% maksumääraga, et vähendada ebavõrdsuse edasist suurenemist ühiskonnas.
    Sellist olukorda, kus Main Streetil on rekordiline tööpuudus ja finantsvarasid omava kaadri varanduslik seis teeb samal ajal keskpanga subsiidiumi toel omi rekordeid, ma väga stabiilseks ei julge pidada.
    Mis siis saaks?


    Lihtsam on raha juurde trükkida. See, et turud kõrgel on positiivne, sest tavalise ameeriklase ostujõud siis kõrgem.
  • Mulle endale tundub, nagu vaataks filmi :Nüüd sa näed mind. Selline ralli kui puhas illusioon või FED mestritrikk.
    CMF seda rallit pole kuidagi toetanud , flät värk

    https://www.tradingview.com/x/njQCsQQu/
  • sakuska
    Ma spekuleerin, et hiljemalt sügisel hakkame kuulma nõudmist maksustada capital gain ~100% maksumääraga, et vähendada ebavõrdsuse edasist suurenemist ühiskonnas.
    Sellist olukorda, kus Main Streetil on rekordiline tööpuudus ja finantsvarasid omava kaadri varanduslik seis teeb samal ajal keskpanga subsiidiumi toel omi rekordeid, ma väga stabiilseks ei julge pidada.
    Mis siis saaks?


    Arvad, et Bernie võtab selle kava oma programmi ja saab selle toetusel presidendiks? Muud realistlikku varianti ma väga ei näe.
  • Tänane olukord ei ole tõesti sarnane, kuid ei tasu unustada, et rahaprinterid on 24/7 jooksnud, et '29 olukorda vältida. Kui sa võtad need triljonid majandusest välja siis olukorral oleks potentsiaali olla isegi hullem. Nüüd on küsimus kas nendel triljonitel on ka mingisugune mõju mida me alles hiljem tunneme? Keegi ilmselt ei tea.

    Üks õhtu nägin huvitavat pealkirja telefonis ja tegin capi. Ma ei tea, mul jäi see peatükk majandusteoorias vahele.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon