Alanud on aasta viimane kevadkuu. Traditsiooniliselt on suvi finantsturgudel rahulikum periood. Enne kui investorid saavad minna puhkama, ootavad neid ees veel järgmised sündmused, mis võiksid finantsturgudele mõju avaldada:
-
Ameerika Ühendriikide inflatsioon. 13. mail avaldatakse aprilli inflatsiooni andmed. Kuivõrd aasta esimese kvartali näol oli tegemist esmakordse majanduslangusega Ameerika Ühendriikides alates 2022. aasta algusest, on seekordne inflatsiooninumber turuosalistele kujunemas eriti oluliseks. Üle ootuste kõrge inflatsioon võib intressi langetusi veelgi edasi lükata ja panna finantsturud täiendava surve alla.
-
Hiina deflatsiooni edasine areng. Hiina seisab silmitsi deflatsioonilise majanduskeskkonnaga, mis on põhjustatud nõrgast sisetarbimisest, odavtööstuse ületoodangust ja pingetest USA ja Hiina vahelise kaubavahetusega.
-
Kolmanda kvartali tulemuste hooaeg. Enamik suurettevõttetest on kolmanda kvartali tulemused juba avaldanud. Seni avaldatud S&P 500 indeksisse kuuluvatest ettevõtetest on ligi 60% suutnud analüütikute ootuseid ületada. Oma valdkonna liidritest on tulemused veel avaldamata Walmartil (WMT) – 15. mai, Alibaba Groupil (BABA) – 15. mai ja Nvidial (NVDA) – 28. mai.
-
Enefit Greeni vabatahtliku tagasiostupakkumise lõpp. Eesti Energia poolt tehtud tagasiostupakkumise tähtaeg on 12. mail kell 16:00. Viimane päev aktsiate ostmiseks ja tagasiostupakkumises osalemiseks on 8. mai.
-
’’Sell in May and go away’’. Finantsturgudel tuntud ütlus, mille kohaselt tuleks müüa väärtpabereid mais ja minna suvepuhkusele, sest ajalooliselt on maist oktoobrini olnud aktsiaturgudel kehvem periood, kui novembrist aprillini. Ehkki pika ajaloo peale on antud ütluse järgi toiminud investoritel läinud rohkem kordi paremini kui halvemini, ei ole viimastel aastatel antud reegel enam paika pidanud.