BH_2021.09_700px.png

Pool mängu on ees - Börsihais on iga nädal uus võimalus võita

Virtuaalrahaga investeerimismäng Börsihai 2026 on jõudnud poole peale. Esimesed neli nädalat on möödunud kiirelt ja pakkunud rohkelt põnevust, kuid sama palju on veel ees. See tähendab, et mängus on endiselt kõik võimalused avatud - ka neile, kes pole veel jõudnud kaasa lüüa.

Kuigi liidriportfell on nelja nädalaga kasvanud juba 68%, ei tasu sellest heituda. Börsihai eripära on see, et lisaks üldarvestuse auhindadele jagatakse välja ka nädalaauhindu. See tähendab, et igal mängijal, olenemata portfelli hetkeseisust, on võimalus võita, kui just tema portfell kasvab konkreetsel nädalal kõige rohkem.

Seda kinnitab hästi ka eelmise nädala tulemus: võitja portfelli väärtus oli enne nädalat langenud 3870 dollarini, kuid nädalaga suudeti seda kasvatada koguni 117%.

Nädala parim mängija teenib 250 eurot, samal ajal kui parim noor saab 75 eurot ning raamatu „Minu Wall Street: USA börsist eesti aktsendiga" koos autor Nelli Jansoni pühendusega. Kuna mängu lõpuni on jäänud veel neli nädalat, on ka mitu võimalust need auhinnad endale napsata.

Hea koht investeerimise proovimiseks, täiesti riskivabalt

Börsihai suurim väärtus on võimalus katsetada investeerimist ilma päris rahaga riskimata. Mängus alustab iga osaleja 25 000 virtuaalse dollariga ning saab proovida täpselt samu otsuseid, mida tehakse päris turgudel.

See tähendab, et saad osta ja müüa aktsiaid, kaubelda krüptovaradega või proovida hoopis lühikeseks müüki ehk panustada hinnalangusele. Mõne jaoks on see võimalus testida strateegiaid, mida pole julgetud päris rahaga proovida. Teiste jaoks on see esimene samm investeerimismaailma.

Just selline keskkond, kus saab eksida, katsetada ja õppida, ilma et ükski otsus rahakotile haiget teeks.

Lisaks ootab iga Börsihaile registreerunut väike investeerimisteemaline üllatus. Mis see täpselt on, jätame praegu saladuseks, aga vihjeks võib öelda, et see võib olla kasulik igaühele, kes plaanib oma investeerimisteekonda alustada.

Mida mängijad kõige rohkem kauplevad?

Nelja nädala jooksul on mängus kujunenud välja ka selged lemmikud. Kõige aktiivsemalt on kaubeldud tehnoloogiaaktsiate ja krüptovaradega.

Kõige populaarsem instrument on olnud Nvidia aktsia, millega on tehtud 1587 tehingut. Sellele järgnevad Bitcoin (1579 tehingut) ja Ethereum (1055 tehingut). Krüptovarad ongi olnud seni ühed suurimad võitjad: Ethereum on mängu jooksul kallinenud 18,3% ja Solana 12,1%.

Samal ajal pole kõik tehnoloogiahiiglased samas tempos liikunud. Näiteks Apple, Tesla ja AMD on mänguperioodil pigem langenud, samas kui Amazon on tõusnud 3,2%.

Sellised turu arengud ongi Börsihai üks põnevamaid osi. Börsidel võib ühe nädalaga palju muutuda ja mõnikord piisab ühest õnnestunud ideest, et portfell kiirelt kasvama panna.

markdown-image *Alates mängu algusest 17.veebruar kuni 16. märts.

Pool mängu on alles ees

Kuigi Börsihai on juba neli nädalat kestnud, on sama pikk ja potentsiaalselt veelgi põnev periood alles ees. Turud liiguvad iga päev, uued ideed tekivad pidevalt ning iga nädal annab uue võimaluse tabeli tippu tõusta.

Seega kui oled mõelnud, kas proovida, siis praegu on selleks ideaalne hetk. Pool mängu on veel ees ja järgmine võidunädal võib kuuluda just sulle.