Tallinn põleb - PEATAGE EDGAR! - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Tallinn põleb - PEATAGE EDGAR!

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • No tra ma ei v6i.

    Mul on nii raske elu! ma ei jaksa maksta 1500 krooni oma 75m2 korteri eest, mis k6rgub läbi kahe korruse! ainult 1 lambipirn! telekat ka vaatan harva! enne elasin 125 m2 korteris ja paha omanik t6stis mu sealt välja! tegelt ma tahaks 6iglase hinnaga seda korterit endale! no miski 20 000 eek ehk? ma ei jaksa turuhinda maksta, see pole oiglane et koik ostavad omale kortereid ja mina ei saa! k6ik peavad olema v6rdsed, k6ik peavad elama samamoodi

    harva läheb s*tt nii keema.

    miks ehitab linn kortereid 200-300 milli eest, milles ei suudeta elada? miks peab 1 inimesel olema 75 ruutu, mille eest ta ei suuda maksta, kui isegi mina elan vähema peal ja mul peavad veel beibed ka kylas käima kolmekesi? nutt tuleb peale - beibedest on kahju.

    siin pole mingit loogikat, m6istust. aga teha ka justkui midagi pole. miks ei voiks eesti kinnisvaraarendajad panna raha kokku ja lopetada see turusolkimine? kui on 5000 sundyyrnikku, kes koik isegi ei vaja tegelikult abi, siis miks mitte ehitada koplisse
    terve eluraajoon nende jaoks, kus oleks konkreetselt 20-30ruutu per kärss? peredele suuremad, yksiktyypidele vaiksemad.

    see asenduseluase peab voimaldama normaalse elamise, aga ta ei tohi ahvatleda spekulante.

    kui ei ole raha siis ei maksa priisata. elasin soomes 15 ruuduses toas, kus oli dush ja wc ilusti, ja kööginurk. väga siisti elamine oli, yyr oli 400fimmi kuus, sissetulek 1000fimmi. ja see oli täitsa piisav elamiseks! miks meile ei kolba? 400-600 eeku jaksaks see "75 ruuduse korteri memm" 20-30 ruudu eest maksta kyll. ja ma olen seda meelt, et paljud t6esti vajavad. kuid kas t6esti peab kerjus elama nagu kuningas? kas mitte osad poliitikudki ei saa kotereid sotsiaalmajadest?

    6nneks ma ei maksa tallinnale makse, ja nii ei hakka kunagi ka maksma!!
    toetada tuleb maapiirkondi ;) varsti ma loobun yldse maksude maksmisest,
    lähen yle nö otsenmaksudele - kellele tahan sellele annan pappi.

    ja siis me imestame, et kust kyll 1. eesti selle raha v6tab..

    "#¤%"#&"#
  • Tead ma ei viitsinud peale esimest lauset su teksti lugedagi. Nagu kedagi kotiks see, et sul on raske elu. Postita see kuskil naistefoorumis.
  • Ha-ha-ha-haa

    TNT, õpi näiteks siit kuidas riq kodanik usd nii ära peedistas, et piinlik hakkab!
  • To: riq

    kus kohast sa seda kurtmist lugesid?
    Kas siis üksik inimene on 75 ruudule elama pandud???

    Ma jubedalt tahaks loota, et keskerakonna pooldajad on oma vaadetelt sots. dem.-d ja nad leiaks endised mõõdukad (ei teagi, mis nende täpne uus nimi on) enda jaoks.
    Kahjuks ei usu seda varianti.
  • Kevadel vastuvõetav Tallinna arengukava lähemaks 20 aastaks näeb ette ka nõude, et tulevikus kinnisvaraarendajad peavad 10% ehitatavatest korteritest andma mõistliku hinnaga üürile, et tekitada tsiviliseeritud ühiskonnale omane üüriturg
  • Mis on mõistlik hind? Praegu on üür odavam kui osta - ehk siis mitte mõistlik üüri hind.. Ainuke ostmise mõte on kindlustada ennast mitte mõistliku omaniku eest ja tagada pikaajaline "üürisuhe" pangaga. Kui kinnisvaraarendaja annab miskit yyrile siis peaks ju üürihind olema kõrgem kui liisingu makse. Või mis?
  • Ja-jah, priitp,
    riqi tekst on tase. kahjuks pean nentima, et ei küüni sinna ja seda kahel põhjusel : 1. olen liiga laisk, et nii pikki tekste treida. 2. ja vist liiga kärsitu ka mulli ajamiseks.
  • TNT

    ma olen ammu kahtlustanud, et riqil on mingi progejupp, mis neid kommentaare kirjutab ...
  • Olen riqiga antud asjas täiesti nõus. Lugesin antud artiklit täna hommikul ning minu esimene reaktsioon oli täpselt samasugune - &%¤#"`%&%¤#.
    Ehk üle mõistuse, mis Etsi käe all siin Tallinnas toimub. Mõtlesin et kuulutan ennast ka vähekindlustatud isikuks ja lähen küsin Etsi käest endale ühe korteri - minimaalselt nii 150 ruuduse. Või äkki küsida kohe terve maja? Ja kui see käes, siis üüri ei maksa, sest ma olen ju vähekindlustatus.
    Ja mulle on jäänud mulje, et Ets paneb ka sellel aastal veel sadakond milli huugama analoogsetes "heaolu"-projektides.
  • 2 Murzilka:

    Muidugi paneb! Ehitus on kuldauk riigiametnike jaoks. Keskerakonna puhul töötab vähemalt 10%-ne altkäemaks.
  • Johhaidii..
    Riq ramp on teinud Äripäevast plagiaadi. Ma mõtlesin, et ta selle ise välja mõtles.
  • TNT,

    ma võin sind lohutada, et on juba esmaspäeva õhtu ja homme on teisipäev, parem päev :-)
  • shit, ma olen ise ennast lolliks puhanud :-(
  • sry, suurest erutusest jäi allikas märkimata :D
  • riq

    aga Sul siis ikka on mingi proge, mis värskest ajakirjandusest inspiratsiooni ammutab ja Sulle omases stiilis kommentaare genereerib? :)
  • meil on uued m6nusad suured nahksohvad kus progejad hommikukohvi k6rvale värsket äripäeva ja financial timesit loevad - ei saa ju olla kitsasilmaringiline.. pudelipohjad peavad olema!!

    muideks, meil on 1 tyyp kes kirjutab minust u 4 korda kiiremini.
    kyll on hea, et teda maailmavalu ei koti, lhv ka mitte :p

    kommentaaride kirjutamiseks on meil yks microsofti soft, ysna laialt levinud ;)
    ja ega ma siis ainult lhvs..
  • härrased, rahunege nüüd. Ega neid sotsiaalmaju niipalju ka ehitada ei jõuta kui Eediku sõpradel vaja, tulevikus kästakse lihtsalt 10% uutest korteritest 15.- ruuduhinnaga üürile anda ja ongi kõik probleemid lahendatud.
    Milleks ise ehitada ja selle eest maksta, kui on teisigi, kes on nõus seda tegema. Kümnis pole ju palju maksta!
  • Tundub, et Edgar on suurema tule all kui kunagi varem.
    Huvitav kohe jälgida. Mis saab siis, kui tema sponsorid ka talle selja keeravad ja Kesikutele Edgari pukis oleku ajal enam pappi ei pritsi?
    Teiseks huvitab mind, et kuidas peab ta tervis sellisele survele vastu?

    Isiklik rünnak on läinud ikka päris koledaks (ei ole tema poolt) ja isegi kahju temast.
    Kahju on just sellepärast, et ta ei märka ka tagasi astuda. Kas see on juba trots?
    Kas ta ei ole tõesti endale veel meeldivat pensioni välja suutnud teenida ja kõik panused pannud ühele kaardile...
  • Nyyd tahab tallinn ka paljassaare sadamat.
    kui ei saa, siis kohtusse.

    manutent vist ikkagi saab linnahalli ala, ilma linnahallita.
    muinsuskaitseamet ei lase aga MISKIT l6hkuda linnahallist, isegi jäähalli.

    huvitav, kas usu konkurss tuleb?
    kes vähegi sealkandis liikunud, teab, et ruumi seal nagu oleks..
    sadama kandis ja linnahalli ymbruses. probleemiks on et linnahalli kanti ei saa k6rgeid hooneid ehitada, muidu saaks hasti shefi twintoweras sinna panna :)
  • Huvitav, kas Edgar siis peatatakse või ei? Kohalikud valimised on alles pooleteise aasta pärast, sügisel'2005. Arvamusi on täpselt kahesuguseid - kas Edgar veab linnapeana selle ajani välja või mitte?

    Ettepanek on teha väike arvamusküsitlus siin foorumis - kas 01. jaanuaril 2005 on Edgar Savisaar Tallinna linnapea või mitte? Variante on ainult kaks, jah või ei.

    Teen ise ennustusvõistluse otsa lahti ja pakun, et EI!
  • Jah, sest keegi pole tema mahahääletamisest huvitatud. Koalitsioon tahab pukis olla, opositsioon tahab, et ta linna korralikult pekki keeraks ja sellega oma maine maha teeks.
  • JAH, nii kurb kui see ka pole, :(

    Sest kuidas kujutate vōimalikku valemit umbusaldushääletusel?

    Tallinna Linnavolikogus Reform + Respublica + fraktsioonivaba Erika Salumäe = 29 kohta

    Keskerakond omab 31 kohta ja Yhendatud Rahvapartei 3 kohta (ei ole küll päris kursis kus paadis viimased istuvad) = 34 kohta

    Keskerakonnas vļb küll Savisaare vastane opositsioon eksisteerida, aga linnavolikogu vastav fraktsioon näikse küll ustavatest savisaarlastest koosnevat (?).



  • Ei, aga küll ei kao võimult Keskerakond!

    Savikas leiab võimaluse kellegi enda asemele panekuks - kasvõi Max :-) Kauri :-)). Mingi põhjus ikka leitakse - süda, vajadus keskenduda partei juhtimisele, whatever.
  • varsti viimases raha h2das k2ib savisaar ise neid yyrinikuid seal v2lja peksmas, et kortereid maha myya ja linna v6lgu maksta.
  • Ei, keegi tankist pannakse juhtima piisavaks ajaks, et pärast saaks öelda, et näed, ei saa ikka keegi teine linna juhtimisega hakkama ja peab ise jälle need rasked ohjad enda kätte võtma. Ühtlasi "hoitakse ka edaspidi vee hind kontrolli all", makstakse pensionäridele 500 EEK aastas, luuakse 30m2 netopinna vajadusega inimestele 80m2 kortereid ja tehakse üldse palju toredaid asju, mis "meie kõigi ühistes huvides" on.

    Täielik müstika.

  • Muide, hakka või arvama, et Savikas on seekord eriti riukaliku näitemänguga maha saamas. Oletame hetkeks, et Savikas saab ise aru, et on linnapeana läbi põlenud või põleb läbi valimisteks. Mida teha, mida teha? Organiseerime parteis väikese "mässu" mille tõttu peab parteiasjad esikohale seadma ja linnapea "vastutusrikkast" ametist loobuma. Ai kut kaval.
  • keskerakond l6hestub.
    hea v6imalus linnapea vahetumiseks.
    vedurid juba soidavad..
  • Ainult vikatimees suunab selle mehe poliitikast eemale,kui ka siiski.Nii et ega ta enda jaoks vahet vist suurt polegi.Kas on ta linnapea,parteiesimees,volikogu liige v6i kurat teab kes veel.V6im on magus ja ylejaanud on ainult nyansid.
  • OT mingil määral:

    rääkides Tallinna teedest. olukord on teada, see on p....s
    nüüd püütakse neid parandada ja paigata.

    kas keegi oskab mulle seletada, miks jäetakse see lahtine killustik teedele ja hoitakse 30 märke mitu nädalat üleval?
    kas need kivid jäävad kuidagi veel sinna pigi sisse kinni?
    või on soov lihtsalt "pedereerida" liiklejate ajudega?

    minu "teede alased teadmised" ütlevad, et see jama, mis kinni ei jää tuleks kohe ära võtta!
  • Autod teevad teerulli tööd, seepärast killustik jäetaksegi
  • http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=26813779&l=fplead

  • Päris lahe mõtteviis- et seni kuni keegi veel puudujäägi katteks laenu annab puudujääki tegelikult ei ole. Tundub, et asi on isegi hullem kui mina oma küünilise mõistusega ette suutsin kujutada.
  • Kui rahavoog on plusis on täiesti teretulnud võõrkapitali kasutamine, mis aitab võimenduse läbi ROI kõrgel hoida.
    Sel juhul oleks täiesti kohatu targutada meedias võlast ja nendest paljudest nullidest numbri lõpus ning kindlsti unustades võrdluseks tuua kogu vara väärtuse, selle likviidsuse ja tegeliku rahavoo. Nii mõjus on ju vehkida tohutute nullidega nende ees, kes peavad paari tuhandega hakkama saama ja igast ärritusest põlema süttivad.

    Tallinna prototüüp.
    Kui aga laenu võtta selleks, et laene ja igapäevaseid kulusid maksta siis meenub kohe ülbe noormees, kes SMS laenukontorist välja astudes laenulepingu ära käkerdab ja prügikasti saadab.
  • "Laen ei ole võlg vaid puhaskasum!" ~~K-Keskerakond.
  • http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=361162
    "Tallinna töötud pannakse lund rookima" :)

    Üks mõistlik otsus ka üle aja
  • Märtsi jooksul laekus linnaeelarvesse 530,3 miljonit krooni, kulutati aga 537,7 miljonit krooni.
    Perioodi alguses oli rahajääk -50,5 miljonit ja lõpus -57,8 miljonit krooni.
  • mulle tundub pigem see,et kui loen neid komme siis siin oleks nagu savisaare vihkajate ühing koos ja samas ka delfi kommentaarjumi hõnguline ärapanemine.
  • isegi siis kui savikas kaoks ei muutuks midagi ju odavamaks või paremaks.
  • jn. tead siis oleks igasugu möla ja sulaselget inimestele koti pähe tõmbamist kordades vähem.
    Saaks tegeleda oma asjadega mitte ei peaks oma raha eest mingit poliitikute kraaklemist pealt vaatama.
  • jn.
    siin on koos keskmisest targemad inimesed, keda ei ole võimalik ära petta keskerakondliku demagoogilise bullshitiga.
    paremaks muutuks see, et suuremad Eesti linnad ei oleks pankrotiohus.
  • no ja ansip siis ei tõmbagi kotti pähe või?nali ruudus
  • jn.
    see, mis sa praegu siia kirjutasid oligi keskerakondlik demagoogline bullshit
    loe see läbi ja ütle meile, millise reegli vastu just eksisid: http://memokraat.blogspot.com/2008/12/kuidas-nad-seda-teevad-poliitilisi.html
  • keskmisest targem inimene ilmselt ei kommenteerigi siin foorumis ma arvan.
  • nagu viimased postitused tõepoolest ka kinnitavad
  • jn. jumal tänatud vähemalt et kuna sa siin foorumis kommenteerid siis sa ei ole keskmisest targem. Väga nõme oleks asju arutada keskmisest targemate inimestega.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon