Seminarid kauplejale ja investorile
Log in or create an account to leave a comment
-
Ühes teises foorumis (loe siin) tuli selgelt välja huvi praktiliste seminaride vastu. Viimane LHV Traderi seminar oligi väga praktilise suunitlusega, kuid ilmselt oleks kauplejatel huvi veelgi rohkem sügavuti minevate seminaride vastu - Tehniline Analüüs, strateegia väljatöötamine jne.
LHV on seminare korraldanud juba algusaastatest saati ja nende peamine eesmärk on investorite teadlikkuse tõstmine. See on väga pikaajaline protsess ja seetõttu on ka arusaadav miks selliseid seminare peale LHV Eestis eriti ei korraldata - otsene tulu sellest on väga väike. Kuid rahulolev klient on meie jaoks parim klient ja eks see rahuolu tulebki peamiselt sellest kui tootlus on piisav ehk - teadmiste edukast rakendamisest turul. Just seetõttu anname ka endast edaspidi kõik, et Teil aidata teadmisi turu kohta süvendada.
Pikk jutt lühidalt kokku võtta - seminarid kindlasti jätkuvad ja ooatme Teilt ka soove millistel teemadel seminare võiks pidada. Ja kuigi USAs võetakse mitmete kauplemisseminaride eest tasusid isegi tuhandetes dollarites, jääb meil tasu minimaalseks, sest nende seminaridega teenimine ei ole eesmärk.
Suvi on üsna linnas üsna vaikne aeg, kõik üritavad seda meie vähest sooja aega linnast eemal veeta. Seega ilmselt me suvel seminare suures mahus ei korralda, kuid sügiseks on meil mitmeid huvitavaid mõtteid seminaride teemal tulemas.
Edu kauplemisel,
Kristjan -
Ülaltoodud foorumis kirjutas kasutaja 'tulemused':
"Võiks teha mingi tõsisema/põhjalikuma seminari või seminaride seeria kauplemise praktilisest poolest. Väga kasulik oleks seminar, kus räägitaks, milliseid lehekülgi tuleks kasutada ja mida nendelt lehekülgedelt väljalugeda saab. Seminaril võiks näidata, kuidas kaupleja või investori reaalsed kauplemisideed sünnivad ja kuidas toimub eeltöö edukate tehingute sooritamiseks. Seminaril võiks läbi teha kõik toimingud, mis on vajalikud mingi strateegia elluviimiseks. Võiks näidata, kuidas ja miks sai mingi filter koostatud, kuidas toimus edasine selekteerimine, millist informatsiooni tuleb arvesse võtta ja mida väheoluliseks pidada. Võiks rääkida üldse kõigest, mida kauplemisel arvesse tuleb võtta ja miks. Võiks näidata ka kõiki lehekülgi, mida tõsisemal kauplemisel vaja läheb, kuidas neid kasutada ja rääkida sellest, mis need maksavad. Võiks tutvustada ka erinevaid strateegiaid ükshaaval nii, et anda ammendav ülevaade enne ühest strateegiast ja alles siis liikuda järgmise juurde.
Samuti võiks teha mingi aja pärast jälle Skandinaavia ja Saksamaa turge tutvustavaid seminare. Seminare võiks olla ka optsioonide, futuuride jm instrumentide kohta."Schlumm kirjutas: "Et nagu midagi kauplemiskooli taolist? Tuleks selline asi, oleks kahe käega nõus ja kindlasti võtaks osa, praegu aga utoopilisena näivate asjade pärast erutuma ei hakka :) Ehh, tekiks midagi rahvaülikooli sarnast. Tahad kutrsust, maksad ja saadki - alates Waldorfnuku valmistamisest, lõpetades kitarritundidega. LHV avatud ülikool :) oleks ju täiesti uus tase :) !"
-
Kas LHV Traderi seminar toimub lähiajal veel kunagi. Registreerisin end eelmiseks seminariks, kuid kahjuks ei saanud tulla.
-
Ja veel "rahvaülikoolidest" - Von Krahli akadeemia poolt korraldatav sari "Puhas Tarkus", Aiesec eesti poolt korraldatav õppesari "Klapid eest"!
-
Võiks olla ka mõni seminar, mis mõeldud rohkem algajatele, et saaks ehk rohkem aimu toimuvast. Olen üritanud siit portaalist üht-teist õppida, kuid pean tunnistama, et see on üsna vaevaline. Võib olla on viga minus endas:) Majandusharidust mul pole, kuid huvi asja vastu on.
-
Kas keegi oskab öelda, mida tähendab "Pink Sheet" ehk mis asi on "Pink Sheet Level 1" või "Pink Sheet Level 2"?
-
"Pink Sheet Level 1" asemel peaks kirjas olema "Pink Sheets Level 1" ja "Pink Sheet Level 2" asemel peaks olema "Pink Sheets Level 2".
-
A daily publication compiled by the National Quotation Bureau containing price quotations for over-the-counter stocks. Unlike a stock exchange, companies quoted on the pink sheets system are not required to meet minimum standards.
-
Roosadel lehtedel kauplevad ettevõtted, kes ei kvalifitseeru OTC listi. Pink Sheets ettevõtted ei pea esitama aruandeid. Spreadid on tihti väga metsikud ja likviidsus olematu. Väärtusinvestor või pennyplayer, kellel on hea strateegia, võib leida ka pärle ja raha mitmekordistada, sest osalusi on võimalik saada tõsiselt odavalt. Lähemalt ei oska kahjuks rääkida, kuna fundamentaalset mängu praegu ei tee. Äkki keegi on targem?
-
Tuletan investeerimishuvilistele meelde, et sel neljapäeval on võimalus kuulata Rain Lõhmuse nägemust investeerimise kohta, SAS Radissonis toimub seminar "Rikkaks saab vaid investeerides".
Suurepärane võimalus neile, keda huvitab kuidas investeerida oma raha pikemaks perioodiks.
Registreeruda saab seminarile siin .
-
Kahjuks sõidan neljapäeval puhkama, kas seda seminari millalgi hiljem enam ei saa toimuma?
-
Seda konkreetset kahjuks mitte, seega kel võimalik kasutage võimalust neljapäeval.
-
aga äkki võtate seminari videole? et siis kasvõi kel pole võimalust, saab hiljem selle video näol soetada?
-
See on huvitav, et sellise pealkirjaga seminar on. Kuidagi võõras, eriti Eesti kontekstis. Võib ka muidugi olla, et see märgib ühe ajajärgu möödumist siinmail ja edaspidi lood tõepoolest nii ka on. Sest olgem ausad, "klassikalise" investeerimisega ei ole Eestis mitte keegi (and i mean, MITTE KEEGI) rikkaks saanud. Eestis on rikkaks saadud SIIANI:
1) Raske tööga (irvitage pealegi, aga on isegi neid);
2) Erastamistega;
3) Võiäriga venemaa suunal (pun intended), ühesõnaga laiemalt igasugune vahendus;
4) Õigel ajal õiges kohas olemisega;
5) Märkimisväärselt vähemal määral, aga siiski ka oma tootmise (ka intellektuaalse) püsti panemisega;
Samuti antud asjade kombinatsioonid.
Et ennetada tõenäoliselt teadlikult kujundatud imago põhjal ennatlikke järeldusi tegevaid pealiskaudseid vastu vaidlejaid, siis lisan selgituseks nii palju, et kui sa TINGLIKULT:
a) teenid 100 MEEK-i ühega (või mitmega, jällegi pun intended:D) viiest ülalpool mainitud tegevusest;
ja
b) seejärel investeerid seda kasvõi väga edukalt väga pika perioodi vältel;
siis
rikkaks ei ole ikkagi saadud ju investeerimisega.
PS Ma isiklikult arvan, et tegu on siiski sügavama indikaatoriga meie ühiskonnas toimuvatest protsessidest, paljud on hakanud aru saama, et 90-ndate "kõik uksed valla" periood hakkab läbi saama ja tänastel noortel on suhteliselt sein ees. Ehk siis, 28-aastaste pangajuhtide ja riigiisade (see viimane on üldiselt eriline perverssus, aga loodetavasti läheb kiirelt üle) aeg hakkab läbi saama ja 4 aastaga "tellerist direktoriks" stsenaariumi asemel tuleb tänastel noortel tõenäoliselt arvestada 24 või isegi 40-ga. -
suffiks, sa ei tea midagi. Ma toon rn@ited, kes investeerimisega rikkaks said: Nohik Bill Gates ostis 6igel ajal Microsofti ja on nyyd rikas. Keegi Annus ostis Merkot ja on nyyd miljard@r. L6hmus ostis hansapanka ja ka nyyd sina r@@gid tema portaalis rahast mitte tema sinu omas. Nagu n@ed, ainult osta ja oota :P
-
Joonatan, minu arvates sa ei saanud suffiksist päris täpselt aru. Bill Gates ei saanud rikkaks investeerimisega, s.t. ta ei ostnud MIcrosofti aktsiaid odavalt. Bill Gates tegi oma äri (mille kaudu arendas ja müüs selliseid programme nagu MS DOS, MS Windows, IE jms). Kuan raha polnud, siis maksis oma töötajatele ka palka aktsiates. MIngil hetkel hakkas äri häsit minema ja aktsiate hind kasvama. Ja paljud inimesed said rikkaks. Samas - koos Gatesiga alustas ka sadu teisi progejaid, kellel nii hästi ei läinud ja pidid poe kinni panema. Seda just suffiks väitiski, et Gates ei saanud rikkaks targa investeerimisega, vaid pigem aastatepikkuse rabamisega oma tootmises.
Mõnes mõttes analoogne ka Rain Lõhmuse case - ma pakun ent anamuse oma aktsiaid soetas Lõhmus Hansapanga algusepäevil. Ehk siis kui neid müüdi eelkõige ainult teatud valitud seltskonnale. Ja enne seda ja peale seda töötas Lõhmus aastaid Hansas, mitte ei tegelenud investeerimisega. Ja kui siis mingi hetk hakkas Hansal hästi minema ja ka aktsiate hind börsil kiiresti kasvama - siis saigi Lõhmusest rikas inimene. -
Murzilka, joonatan pani suhteliselt jämedakoelist irooniat, ma arvan et ta sai aru küll.
Ja täiesti loomulikult, elementaarselt ei rääkinud mina mingitest reaalsetest isikutest ega tuginenud ka reaalsetele persoonidele oma näidetes. Aga huvitav, et sina just antud isikud lahti kirjutasid.
:) -
Ok, vahest ei saanud ma joonatani irooniast aru. Vahest oli liiga jämedakoeline. Ma rohkem harjunud sellise huumoriga, kus üks mees virutab teisele jalaga munadesse ja siis kõik pealtnägijad laginal naeravad. S.t ma olen rohkem sellise peene inglse huumori austaja :)))
-
Ma arvan, et need kauplejad (saal oli küll pilgeni täis), kes täna Oliveri esinemist seminaril ei näinud, jäid ühest suurepärasest performance'st ilma. Sügisel ehk kordame.
-
Tõepoolest oli võimas esitus. Mis raha üle lombi selle eest oleks küsitud? Laske edasi, mehed!
-
Oliver-i tahaks tihedamalt kuulata.Väga positiivne. Turg avanes teise suuna alt.
-
UKAM, ma arvan, et USAs oleks võinud küsida 500-1000 USD piletihinda. Ehk veidi pikem oleks pidanud siis programm olema.
-
mina jäin sellest seekord kahjuks ilma, aga võiks korrata tõesti mingi aeg...ega eriti kiiret vast pole, kuna algkapitali ei paista tekkivat veel niipea, aga ikka selle aasta sees võiks:) (kui muidugi ma ainuke soovija pole)
-
Seminar oli hea ning loodetavasti pani nii mõnegi mõtlema.
-
Oli tõesti hea, minu pani! :)
-
ragulka
Re: Seminarid kauplejale ja investorile 25/01/05 23:52
aga äkki võtate seminari videole? et siis kasvõi kel pole võimalust, saab hiljem selle video näol soetada?
Kas selles suunas on ka arengut? Olen samuti huvitatud info saamisest sellisel moel, kuna puuduvad võimalused seminare külastada.
-
Koto, kui saaksime seminari olustikku ja pointi 100% edasi anda, siis seda ka teeksime. Arvan, et tänasest seminarist oleks video vahendusel üsna vähe tolku olnud.
-
Ootan ka pikkisilmi millal hakkate seminare salvestama.
-
Aitäh. Loomulik, et videoga edastada lektori aurat ja ridadevahelist sõnumit on raske.
Proovida tasus ikka! -
tänane seminar oli vägagi pro, ainult et videolt ei oleks ilmselt suurt midagi aru saand, kuna saal oli enams ajast pime...
-
Andke pärleid, meeldejäävaid lauseid! :)
-
Kristjan, millal võiks seminari presentatsioonifaili näha?
Teine küsimus, kui aega ja tahtmist vastata on, mingi näitena toodi ära KNTA, mis minus natuke huvi äratas.
Natuke pikemaajalise investeerimishorisondi puhul (kuni kuu) mõtlen, et võiks olla hea võimalus piaksk minna? Põrge tehtud toetustasemelt, kui vaadata weekly perioodi, on moodustunud hammer...
Ainuke asi on see, et CMF on hetkel veel negatiivne, Accm/distr ei ütle ka hetkel vist suurt midagi. -
Toimunud seminaride presentatsioonid on kättesaadavad www.lhv.ee/seminarid
Panen eilse kaupleja seminari materjalid ka täna õhtuks üles ...
-
Oliver rääkis seminaril 10-K -de lugemisest. Niimoodi kirjutab täna CSFB sellest:
Summary
You have just read the same page from the same document for the third time, and
it still does not make any sense.
As you try one more time to decipher the accounting and legal mumbo jumbo
staring up at you from the page, you suddenly remember you are reading a 10-K.
Quickly, you realize you have 200 pages to go and 15 more just like this one
that you need to read.
Welcome to 10-K season (our favorite time of the year).
The pace of 10-K filings is picking up and will reach a peak tomorrow as
calendar year companies race to meet the March 15 filing deadline.
To date, 62% of calendar year companies in the S&P 500 have filed their 10-Ks;
that is actually a faster pace then last year when, at this same time, 56% had
filed.
For the companies that have filed so far, the 10-Ks continue to grow, although
the growth rate has slowed.
The median size of a 10-K for a Dow 30 company grew to 198 pages, up only 2%
year over year, with a 10.5% compound annual growth rate over the past six
years.
Let's say that you actually wanted to read all thirty of these 10-Ks on the
train ride home.
Not only would you probably need the largest briefcase on the planet as you
would be carrying over 80 pounds of paper, you would also need a very long train
ride, as it would take you at least the next two weeks reading 24 hours a day to
get through them all.
If, instead of reading them, you decided to lay the close to 7,000 pages from
the 10-Ks of all 30 companies end-to-end, they would stretch between home plate
and dead center field in Yankee Stadium over 15 times; with March Madness upon
us, you could stretch them from baseline to baseline on a basketball court over
66 times.
So how do you get through the piles and piles of 10-Ks that have swallowed up
your desk?
We suggest a quick glance at our third annual 10-K checklist.
We are not going to tell you how to read a 10-K, as reading one is more art than
science.
Instead, we highlight some new disclosures to keep an eye out for, as 10-Ks
constantly change; we also provide a few reminders and some questions to
consider.
Remember this 10-K season promises to be like no other before it.
This round of 10-Ks will include the results of Section 404 of Sarbanes-Oxley,
where investors will find out for the first time whether the companies they own
have internal controls that are effective or ineffective.
We divide the 10-K checklist into three parts: Management Discussion and
Analysis (MD&A), Financial Statements, and Footnotes.
10-K Checklist
Management Discussion and Analysis (MD&A)
According to the SEC, one of the key objectives of the MD&A is for investors to
see the company through the eyes of management instead of through the eyes of
lawyers and accountants. We have noticed some improvements in the MD&A over the
last few years and recommend reading it, including a few key sections:
Off-balance-sheet activity. Lately, this issue has not been getting much
attention; however, we expect that to change, as the SEC is about to issue a
report to Congress and the President on off-balance-sheet activity. Companies
are required to provide a separate "Off Balance Sheet" section in the MD&A. In
this section, look for companies to explain in plain English what they are doing
off balance sheet, why they are doing it, and what risks are involved. After
reading this section, ask yourself a few questions: Do the off balance sheet
transactions make sense? Do they have a valid business purpose? Have you
factored the risks from this activity into your analysis? (For further
discussion, please refer to our June 24, 2003 report, FIN 46, New Rule Could
Surprise Investors.)
Critical accounting estimates. This is where companies are supposed to discuss
the accounting estimates that have the largest impact on the financial
statements and the estimates that involve the greatest degree of management
judgment. We would recommend keeping a close watch on them and asking some
questions: Do the assumptions make sense? Are they aggressive or conservative?
How do they stack up against prior years and peers? Companies are also supposed
to provide sensitivity analyses-what happens to the financial statements if
these estimates are changed. For example, this is where you may find a
sensitivity analysis for pension assumptions.
Contractual obligations. Look for a table containing the expected timing and
amounts due under contractual obligations.
Section 404. This round of 10-Ks will include the results of Section 404 of
Sarbanes-Oxley. Where investors will find out for the first time whether the
companies they own have internal controls that are effective or ineffective. To
find management and the auditor's report on internal controls, we recommend
looking in either of two locations in the 10-K: Item 9A, the "Controls and
Procedures" section, or near the financial statement audit opinion. Both of
these should be close to the MD&A. (For further discussion, please refer to our
March 11, 2005 report, Section 404, Now Appearing in 10-Ks Near You.)
Financial Statements
Cash flow statement. Look for amounts in cash flow from operations and cash flow
from investing to change for some companies, especially those with finance
subsidiaries. At the December 2004 AICPA Conference on SEC Developments, the SEC
staff gave an example of a company selling its product to a customer with
financing provided by the company's finance sub. In the cash flow statement, the
company treated the transaction as both an investing cash outflow (the loan to
the customer) and an operating cash inflow (cash received for product sold). The
SEC staff disagreed with this treatment. Then, in January, the SEC staff sent
letters to certain companies, making clear that cash receipts from the sale of
inventory were operating cash flows, regardless of how they are financed, and
that "Presenting cash flows between the company and/or its consolidated
subsidiaries as an investing cash outflow and an operating cash inflow when
there has not been a cash inflow to the company on a consolidated basis from the
sale of inventory is not in accordance with GAAP." For more detail, you can find
the SEC's letter at http://www.sec.gov
/divisions/corpfin/guidance/cashflowguid0205.htm.
Balance sheet. Keep an eye out for assets and liabilities that have found their
way on the balance sheet as a result of FIN 46 and FIN 46R, Consolidation of
Variable Interest Entities, that went fully into effect in 2004.
Also, compare the financial statement presentation to the prior year. Has it
changed? Are you seeing different line items? Have the amounts changed? If so,
why?
Footnotes
Employee stock options. With calendar year companies scheduled to expense stock
options in the third quarter of this year, we expect that you will be paying
close attention to the information on employee stock options in this 10-K. Take
a look at the summary of significant accounting policies (usually the first
footnote) for the pro forma impact on earnings of expensing stock options. (To
forecast the impact on future earnings, try our option forecast model.) Remember
that the new rule will probably reduce cash flow from operations. Turn to the
stock options footnote to determine if the company has scaled back its option
program? Has the company started granting other forms of incentive compensation
like restricted stock? Do the assumptions make sense? In particular, have the
assumptions changed? For example, have you noticed a sudden drop in the
volatility assumption? Also, keep an eye out for companies using creative ways
to reduce future option compensation cost, including accelerating the vesting of
outstanding stock options, which we expect will get more popular as the year
goes on. (For further discussion, please refer to our June 14, 2004 report, The
Cost of Employee Stock Options.)
Derivatives. After Fannie Mae's apparent problems with the application of
derivatives accounting and the FASB possibly looking to enhance derivatives
disclosures, you may want to get a better idea as to how the companies you own
use derivatives. Do the transactions make sense? What risks are being hedged and
why? Are the costs of hedging those risks justified? How do the derivative
transactions impact the financial statements?
Taxes. Does the company expect to repatriate any unremitted foreign earnings and
take advantage of the 5.25% tax rate in the American Jobs Creation Act? How much
do they expect to bring back (we estimate the companies in the S&P 500 could
bring back over $400 billion if they so choose)? What do they plan to do with
the repatriated funds? How have taxes affected cash flows? What type of boost
has bonus depreciation provided to cash taxes? What is the cash tax rate? How do
cash taxes compare with book taxes? Does the effective tax rate make sense? If
the effective tax rate is low, is it sustainable? What effect have taxes had on
earnings? (For further discussion, please refer to our October 14, 2004 report,
Bonus Depreciation Boomerang II.)
Leases. As one company after another continues to restate results due to
improper application of lease accounting, this topic gets more and more
attention. It is clearly a topic that the SEC is focused on. The February letter
from the SEC's chief accountant, which you can find at
http://www.sec.gov/info/accountants/staffletters
/cpcaf020705.htm, sparked many of the recent restatements and leases are among
the topics in the SEC's upcoming report on off-balance sheet activity. It is
also on a short list of major convergence projects between the FASB and IASB,
all of which suggest that you may want to think about what would happen to the
balance sheets of the companies that you own if all leases were capitalized.
Other postretirement employee benefits (OPEB). Check out the cost savings that
companies are expecting as a result of the Medicare Prescription Drug Benefit.
With healthcare costs and the number of retirees continuing to rise, compare the
OPEB benefits that the company is paying to its retirees to your cash flow
projections. Also ask yourself whether the assumptions make sense? (For further
discussion, please refer to our September 30, 2003 report, OPEB: The "Other"
Retirement Benefits.)
Variable interest entities (VIEs), aka Special Purpose Entities (SPEs). Look for
companies to describe what they had to bring back on balance sheet as a result
of FIN 46. Did the company restructure transactions to keep them off balance
sheet? How did the restructuring alter the economics of the transactions? Did
the company alter how it does business as a result of having to bring off
balance sheet activity back on balance sheet?
Pensions. Companies are required to provide a new disclosure about their pension
plans in this 10-K: a schedule of estimated future benefit payments. That should
give you a better idea as to when the pension obligation is going to come due
and maybe a better idea as to the duration of the pension obligation. As always,
we recommend concentrating on the health of the pension plan (its funded
status), the future funding needs (companies will tell you how much they expect
to contribute to their pension plans in 2005), and whether the assumptions make
sense. (For further discussion, please refer to our February 7, 2005 report, The
Magic of Pension Accounting, Part III.)
Contingent converts (CoCos). Don't forget to take a glance at what effect if any
including contingent convertibles in the diluted share count had on diluted EPS.
If the company restructured the CoCo's, did it incur an economic cost to
minimize the dilution to earnings?
Summary of significant accounting policies. In the first footnote, we recommend
looking for any changes in accounting policy, either voluntary or required. We
would also compare the accounting policies to the peer group. Do the policies
make sense? Do they best reflect the underlying economics of the business? What
impact will new rules have on the financial statements? -
Kas ka seekord jätkatakse tava ja riputatakse seminarid LHV-sse üles? Kahjuks kohe esimesele ei saa tulla, kuna olen ära:(
Kas toimub kunagi ka nn. kordusüritusi, arvan et ma pole ainuke, kellel seekord kuulamata jääb? -
CharlieF, esimene on nagunii päris algajatele mõeldud seminar, kui ma õieti mäletan, siis kevadel osutus analoogne Sulle liiga lihtsaks :)
-
:) njah. Eks kuulaks ikka. Ma ju ei seganud kedagi. Alati on kasulik jällegi ka algtõdesid meelde tuletada. Pealegi sain ka kevadisel seminaril väärtuslikke teadmisi. Pean ennast endiselt algajaks. Ja oleksin ka LHV-d oma tänuväärses tegemises toetanud;)
-
CharlieF, et kõik saaksid varakult on aega planeerida, olemegi kuni aasta lõpuni seminarikava välja pannud. Vaata siin - www.lhv.ee/seminar .
Seminarid väga erineva tasemega, seega kõigile peaks midagi huvitavat leiduma. Ning populaarsemad seminarid tulevad taas kevadhooajal kordamisele.
-
Küsimus - millises konverentsisaalis seminarid täpsemalt toimuvad? Neid seal radissonis ju mitmeid, kahel erineval korrusel - 2. ning 24.korrusel.
-
Tänasele seminarile registreerumine on siis lõppenud - saal ei võimalda rohkem inimesi mahutada ...
Üritus toimub 24. korrusel Tallinna saalis ... -
Mida kujutab endast Esmaspäevane seminar TEHNILINE ANALÜÜS I OSA/Kristjan Lepik E 17.10 kell 18.00 Radisson SAS konverentsikeskus ja järg 6 detsembril?
Kas tutvustatakse TA võtteid ja tehnikaid? Samas FA tundub päris keeruline, kunagi tulevikus võiks olla ka seminar FUNDAMENTAALNE ANALÜÜS I OSA. -
Toetan ka ideed, et lisaks tehnilise analüüsi seminarile võiks olla ka fundamentaalanalüüsi seminar!
Teema on oluline! Ei kasuta ju keegi 100% tehnilist analüüsi, ikka vaadatakse firma fundamentaalset tausta ka. P/E sisu on loodatavasti paljud juba selgeks saanud, kuid P/S, P/B, PEG, rahavoogude analüüs jms. võiks ikka aeg-ajalt üle korrata.
Fundamentaalanalüüsi seminar võiks kasulik olla nendele, kes igapäevaselt rahanduses ei tööta, kuid tegelevad siiski investeerimisega. -
Oleks ka väga huvitatud FA seminarist!
-
Mõtlesime ka ise FA seminari peale ning plaanis see selle aastanumbri sees teha. Teatame siis üsna pea ka kuupäeva.
Aga esialgu ootame kõiki esmaspäeval tehnilise analüüsi seminari kuulama. See on siis kaheosaline seminar, esmaspäevane räägib rohkem sissejuhatavalt terminitest ja üldisest loogikast. Seminari teine osa (6.detsembril) läheb rohkem süviti ja keerulisemaks. Olulised seminarid neile, kel soov kauplemisega tegeleda. -
Kõlab igaljuhul pärs huvitavalt. (link uues aknas)
Üritus: Robert Kitt "Valemite abil üliedukaks"
Aeg: 03.11.05 | 18:15 - 19:30
Koht: Tallinn, Tallinna Ülikool (Narva mnt 29) Keeltemaja ruum 311 -
ei leidnud kusagilt, palju see maksab...tasuta?
-
Kas on lootust ,et Robert Kitt-i koosolekust/seminarist tehakse ka kokkuvõte?
Ise elan ja õpin Kuressaares ning koolikohustuste töttu tulla ei jõua. -
tundub et palud seda vales kohas- tegemist pole LHV üritusega. Kui just keegi lahke inimene seda spioonikaameraga ei filmi:)
-
Oma endiste kolleegide tagasihoidliku palve peale ei tohiks väga suur probleem olla sellest mingit kokkuvõtet laiema ringiga jagada, seda enam, et seminar/loeng tundub olevat pro bono.