LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Venemaal läheb olukord aina halvemaks.

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Krimikohtutes mõistetakse venes süüdistatav õigeks 0,34% juhtudest. 0,34! Isegi stalini ajal (rahva?-)kohtutes olla see number 10% olnud, UKs on praegu 17%. Navalnõi komm.: "mendid ei pea üldse midagi tõestama 'poliit-ekstremismi' keissides kremli kriitikute vastu, kus õigeksmõistmine on täiesti tundmatu nähtus."
 • Venemaa põllumajandus buumib täiel rinnal.

  WTO liikmena poleks Venemaal see võimalik. Täna on Venemaa jätkuvalt WTO liige ja naudib võimalust piirata kaupade importi täpselt nii nagu talle meeldib.
 • KOV valimised olid just ja Moskvas sai opositsioon 14-s piirkonnas 124st enamuse häältest sh. 11 kohta 12st Tverskaja piirkonnas mis Kremli kandis. Kokkuvõttes putinistid said u. 77%, Jabloko 12%, sõltum. 7%. Osalus% <20.
 • Lenini-aegne soomuk sõidab omal jõul ja politsei küsib dokumente....
  Kuradi loll Iivan. Sellisele aparaadile tuldaks igast maailma otsast privaatlennukiga järele....
 • Vanaema
  Suur plagiaator Kalašnikov jäi postuumselt taas vahele:http://www.rbc.ru/society/22/09/2017/59c444a99a7947e44ab3d1d3


  Sõjanduses on sul palju olulisem küsimus see kes on elus ja kes ei ole kui see kes on plagiaator ja kes ei ole.
 • Tšetšeenide boss-murelaps gadõrov on vahelduseks paja jälle tulele pannud. On ennast re-inventimas kui Kõikide Moslemite Eestkõneleja.
  [He] clashed with the Russian government this month after organising a protest of hundreds of thousands of people in Grozny, the capital of his semi-autonomous Russian region, against the treatment of Rohingya Muslims in Burma. That followed a prominent demonstration in Moscow. Kadyrov harshly condemned Burmese brutality, saying that he would like to drop a nuclear bomb on the perpetrators of violence.
  “If even Russia is going to support the devils who are today committing crimes, then I’m against the position of Russia, because I have my own perspective, my own position,” he said. Russia has taken a cautious approach on Burma, blocking a UN Security Council statement in March that would have condemned the mass killings and rapes of Rohingya Muslims. Mr Kadyrov’s intervention runs the risk of spoiling ties with Burma, a major buyer of Russian fighter aircraft and other weaponry. Alexei Malashenko, one of Russia’s leading experts on Islam and the North Caucasus, called Kadyrov’s initiative a “nasty surprise” for the Kremlin.
 • Soome parlamendi ees trepil võtsid kaks vene homoseksuaalset noormeest kätte ja pussitasid iseendeid protesti märgiks, et nad ei saanud Soome Vabariigis asüüli ja varjupaika.
  http://www.ohtuleht.ee/830532/soome-parlamendihoone-trepil-pussitas-end-vene-homopaar
  Kahjuks pole märgitud kust venemaalt need noormehed pärit on, aga minu teada Venemaa suuremates linnades nagu Moskva ja Peterburi ei tohiks küll homoseksuaalsel inimesel eluohtlik olla ja elada, kui ta ennast normaalselt ülal pidada oskab. Soome kolimise asemel tuleks eelkõige ikka oma riigis selliseid elamise- ja eksistentsiprobleeme lahendada.
  Või siis omandada hea elukutse ja saada tööluba Euroopa riigis. Aga see on hoopis teine teema.
 • Kremli propa tracker, saab teada millega trollid ja botid parasjagu tegelevad (Zerohedge on popp):
  http://dashboard.securingdemocracy.org/
 • Aga tüübid lasti haiglast peagi välja, sest vigastused polnud ohtlikud.See polnud seppuku. Kui nad oleks end ikka "pussitanud", oleks kõhukelme läbistatud ja ka mõnele elundile pihta saadud, soolele, maole, pankreasele. Järelikult lõiguti nahka ja nahaalust rasvkude parajasti niipalju , et tuleks verd, kuid poleks ohtlik .Eesmärgiks kära ja kaastunnet tekitada , et saaks ikkagi Soome jääda.
 • Navalnõi teeb pihuks ja põrmuks Vene propagandatööstuse raskekahuri Vladimir Solovjovi.

  https://youtu.be/9MHqpyN6iAk

  Tuleb välja, et propagandat tasustatakse Venemaal üliheldesti, Solovjov on multimiljonär nii dollarites kui eurodes, villaomanik Como järve kaldal jne.
 • Eile tuli Soome TV-st dokk, kus käsitleti põhjuseid, misk Oktoobripüha Venemaal sisuliselt enam ei tähistata ja on tekkinud 9. mai pühade ümber tiirlev sõjakultus.
  Väga lahe oli kuulata, mida siis vene inimesed rääksid, kui reporterid neilt käesoleva hetke sõjaohu kohta küsisid. Enamuse vastus oli, et kuna Venemaa eksportis kogu oma gaasi ja nafta (sic!) USA-sse ja enam seda ei tee, siis pahad ameeriklased tahavad venemaa vallutada, et saada uuest gaasi ja naftat. Ütleme, et nii lolli rahvast annab ikka otsida.
 • Nojah, kuidas Sa kahepealise kotka ja priske tsaarikrooni kujutise all ikka kommunistlikke Oktoobripühasid pead?
 • Vseviov juhtis ka sellele skisofreeniale tähelepanu (ma nüüd oma sõnadega targutan): Nikolai II on pühakuks kuulutatud ja Lenin tema mõrvar, et mõlemad korraga ei saa nagu au sees olla. Samas riik Lenini kujusid täis.

  Kaugemast ajaloost - Suvorov on kangelane ja Pugatšov suur ülestõusu juht. Mõlemad nagu au sees. Samas Suvorov pani Pugatšovi puuri ja tõi Moskvasse hukkamisele.
 • Eks terve vene ajalugu on skisofreeniline. Hiljuti avaldati ju tõde Kulikovo lahingu kohta, mida vene ametlik ajalugu kuvab kui vene rahva kangelaslikku võitlust Mongoli Kuldordu vastu. Aga tegelikult võitlesid Kulikovo lahingus venelased koos Kuldorduga ühe mässama hakanud khaani vastu, kes omakorda liitus Leedukatega
 • Skisofreenia vol .... - Georgi lindiga Punaarmee sõdurite auks vehkimine. Georgi lint oli mäletatavasti selle riigi sõjaline autasu, millise armee või selle jäänused olid kodusõjas Punaarmee vastaspool. Valgekaartllaste üks juhte admiral Kolchak näiteks oli Georgi ordeni kavaler ja eestlastest Georgi ristide või ordenite kavalerid hilisemad Eesti ohvitserid ja Vabadussõja kangelased. Johan Laidoneril oli Georgi mõõk (selle omistamise hetkel Georgi ordeni järk), Julius Kuperjanov oli Georgi risti kavaler jne.
 • See kahe peaga ja eri suundades vaatav kotkas sümboliseeribki üldist skisofreeniat ja kahepalgelisust. Samas nagu muude teemade pealt näha, siis tsaarivene sümboolika nüüd küll kommunistlike tähtpäevade tähistamist (või mingil sürreaalsel kujul parodeerimist) ei takista. Oktoobrirevolutsiooni tähistamine saab olema tagasihoidlik pigem selle pärast, et igasugu rahvamässu või revolutsiooni teema ei ole praegu õukonnas väga populaarne.
 • Kusjuures selle kahe peaga kotka said venelased (täpsemalt siis Moskva vürstiriik) Mongoollastelt
 • 2008 kõigi aegade tähtsaimaks venelaseks valitud Aleksander Nevski oli Batu-khaani (Kuldhordi) vasall, säilitas nii vürstitiitli ja nominaalse võimu, kogudes kuulekalt kogu elanikkonnalt mongolitele makse.
 • mx77
  Kusjuures selle kahe peaga kotka said venelased (täpsemalt siis Moskva vürstiriik) Mongoollastelt


  Vist ikka Bütsantsilt.
 • Miks need kotkad nii uurivalt eri suundades vaatavad - otsivad kolmandat.

  ("Kolmandaks tuled?" "Tretjem budeš")
 • Vanaema, noored ei mõika selle "kolmanda" tähendust. Kolmekas on tänapäeval hoopis midagi muud :)
 • Henno Viires
  Skisofreenia vol .... - Georgi lindiga Punaarmee sõdurite auks vehkimine. Georgi lint oli mäletatavasti selle riigi sõjaline autasu, millise armee või selle jäänused olid kodusõjas Punaarmee vastaspool. Valgekaartllaste üks juhte admiral Kolchak näiteks oli Georgi ordeni kavaler ja eestlastest Georgi ristide või ordenite kavalerid hilisemad Eesti ohvitserid ja Vabadussõja kangelased. Johan Laidoneril oli Georgi mõõk (selle omistamise hetkel Georgi ordeni järk), Julius Kuperjanov oli Georgi risti kavaler jne.

  Tegelikult pole see georgi lint. Georgi lint on kuldne-must. Antud lint on oranž-must.
  Tegemist on II maailmasõja-aegse stalini medali lindiga: "Suure Isamaasõja võidu medal":
  https://et.wikipedia.org/wiki/Suure_Isamaas%C3%B5ja_v%C3%B5idu_medal
  https://en.wikipedia.org/wiki/Medal_%22For_the_Victory_over_Germany_in_the_Great_Patriotic_War_1941%E2%80%931945%22
  Ja II maailmasõja aegse kuulsuse ordeniga:
  https://et.wikipedia.org/wiki/Kuulsuse_orden
  https://en.wikipedia.org/wiki/Order_of_Glory
  Tuleb tunnistada et stalin tekitas need medalid-ordenid georgi risti ja linti eeskujuks võttes.

  Isegi praegu stalini lindi suhtes on venemaal skisofreenia ... valesti peetakse georgi lindiks.
 • :) Berlusconi kingitus heale sõberile puutjale sünnipäevaks, tekikott.

 • Ukraina keelas riigis Vene uute 200-rublaste vastuvõtu ja kasutamise

  https://maailm.postimees.ee/4276721/ukraina-pangad-krimmi-pildiga-rublasid-vastu-ei-vota  Rahal on muuseas Amandus Adamsoni loodud mälestusmärk Uputatud Laevadele, mis asub Sevastoopolis juba 1905.a. saadik .See on ilmselt Adamsoni kõige kuulsam monument üldse. Huvitav detail, et mälestusmärgi autorit ei teadnud laiem avalikkus kuni 1949.a. kuni arhiivist leiti Adamsoni enda 1907.a. koostatud dokument oma tööde kohta, mille ta pidi esitama, et saada Venemaa Kunstiakadeemia liikmeks.  Rahade poliitilise tähenduse üle on ennegi kisklemist olnud, venelastele ei meeldinud näiteks Eesti 5-kroonine, kus oli näha ka Narva jõe teine kallas. Ametliku keelamiseni, et Vene pangad ei tohiks seda vastu võtta siiski ei läinud.
 • Ukrainlastest on täiesti võimalik aru saada. Ilus ajalooline monument on kistud poliitilisse võitlusesse. Ja seda venelaste poolt. Meil käib kisklemine Toompeal oleva vene Aleksander Nevski katedraali üle.
 • Milneti vahendusel. Suure tõenäosusega tuleb asenduseks pakutava 200-rublase "kavandi" anonüümsest rahvakunstnikust autorit otsida ukrainlaste lähedalt...

 • Prakilisest vaatepunktist on rahade ärakeelamine täiesti mõttetu. Kui rahasedelil on mingi väärtus, siis jääb see rahva seas käibel niikuinii. Kui raha on täiesti väärtusetu, siis ei aita ka ükski promo ega haip seda.

  Venemaal on mitu korda ja kõrgel tasemel nõutud dollari kõrvaldamist käibest ja selle täielikku keelustamist.Et ükski pank ega firma ega valuutavahetus seda vastu võtta ei tohiks, ainult riigipank vahetab oma kursi ja reeglite järgi .Kuid isegi Putin saab aru, et see on võimatu. Seepärast pole need ettepanekud ka läbi läinud. Kui ikka pool või rohkem rahvastikust eelistab oma sääste hoida madratsi all dollarites, siis mis sa seal käsid või keelad .Keelaja ise jääb lolliks.
 • Kae, Amandus Adamson siis uppunud laevadele rohkem, kui ühe mälestusmärgi loonud. Ka "Russalka" on tema looming.
 • Adamson oli sisuliselt üks Vene õukonnakunstnikke, 1907. aastast oli ta akadeemik, peamiselt just Russalka ja Sevastoopoli monumendi tõttu. Tema tehtud on Venemaal palju monumente, mh kuulus maakeraga skulptuur Singeri majal Peterburis ja Jelissejevi kaubamaja fassaadikujud samas linnas. Alustas keisrikoja tellimusel Romanovite 300 aastapäeva gigantse skulptuuridegrupi tegemist Kostromas, aga revolutsioon tuli vahele ja siis tuli ta tagasi Eestisse ja elas siin vaikselt. Kostromas seisab praegu Adamsoni kujundatud skulptuurialusel Romanovite mälestusmärgi asemel ei keegi muu kui Vladimir Iljitš ise. Nii et tehniliselt võttes on ta ka ühe punase skulptuuri valmistanud :)
 • juhtusin juhuslikult peale netis surfates. Söögiisu peletav lauluke piiritutelt Venemaa avarustelt

  https://youtu.be/HjX2QwIwCMk

  Ja ma enne ei teadnudki, kust Riisalu & Co oma inspiratsiooni hankisid.

Teemade nimekirja