Meenemünt: maailma kalleim raha - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Meenemünt: maailma kalleim raha

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • sain täna äripäeva lisa Visioon vahel ümbriku Eesti Mündiärilt suurepärase pakkumisega isiklkult minule. Isiklikult vastuvõtjale.(tähelepanu: teatis on isiklik ja mõeldud üksnes nimeliselt märgitud vastuvõtjale). pisike vastuolu ainult selles, et kuskil pole mu nime kirjas.
    Pakkumises maailma kalleima raha "Double Eagle" koopia. siis ilus pikk legend nimetatud mündist ja lõpuks fantastiline pakkumine: kohe tellides maksab nimetatud "double eagle" koopia (kullatud hõbemünt) vaid 650 krooni. tavahind on 1030 krooni.
    ja see pole veel kõik. vastake 10 päeva jooksul ja saate tellijakingituse, kvaliteetse nahast rahatasku.
  • Huvitav palju selle õiglane hind võix olla?
  • kas kellegil üldse on kokkupuudet filatelismiga? Kas see on ainult kulukas hobi või ka kasumlik investeerimisvõimalus.
  • Mündid kuuluvad ikka numismaatika alla. Filatelistid rohkem margikogujad.
  • Mõttetu pakkumine. Sama mündiäri püüdis vist eelmisel aastal lolle originaal 1930-ndate 2-krooniste "hõbemüntidega" (tegelikult hõbeda sisaldus vist 50%) mida üritas teadmatutele mitmekordse hinna eest maha ärida kui tohutuid rariteete. Aga ärilisest aspektist vast töötab suht hästi, müüd 1000 münti ja oledki paarisaja tuhande krooni võrra rikkam.
  • Tundub, et umbes sama "hea" pakkumine, nagu mina neid iga päev oma mailboxist leian...

    Authentic Breitling repplicazzz, real-looking Rolexxx, Pattek-Filippe...
  • marct
    jah selles osas on sul küll õigus :)
  • no õiged numismaatikud (nagu kõik ühele konkreetsele asjale keskendunud kollektsionäärid) ilmselt suudaksid münte ostes-müües soovi korral ka kasumit teenida ( alternatiivina lihtsalt kokkuostmisele).

    see münt pole erilise numismaatilise väärtusega ma arvan, kui ta ka on nummerdatud eksemlar piiratud seeriast. sama raha eest saab osta ka palju haruldasema möödunud sajandi mündi ilmselt ja teenimisvõimalus palju tõenäolisem
  • jah tegemist piiratud seeriaga 25000 tk, ja neist esimesed 5000 on nummerdatud.
    Kas keegi veel nimetatud kirja/pakkumise said?
    Tahaks aimata mille alusel nad mulle selle postkasti toppisid?
  • mis sa n*ssid nende müntidega, parem osta kohe tuumavarjend!
    http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=17262430
  • Pakkumine saabus koos Äripäevaga. Olen liigutatud "personaalselt " anonüümsest lähenemisest.
  • Usun, et Tavidist võib sama raha eest mõnevõrra väärtulikuma asja saada.
  • sain ka selle pakkumise äripäeva vahelt ja visioonis oli ka pikem artikkel selle originaalmündi loost -> pretty impressive aga..., mündiäri veebilehel ilutseb Renault F1 kuldmünt (tiraaž 500), see tundub kuidagi unikaalsem pakkumine kui kullatud hõbemünt ning soomlased müüvad ebay-s sama hinnaga.
  • Double Eagle originaale saab Tavidist osta
  • misso
    oled kindel?
    saadetud legendi kohaselt on vaid üks originaal double eagle olemas.
    kui sa just nalja ei teinud või midagi segamini ei ajanud, siis tegeleb david võltskauba vahendamisega
  • http://en.wikipedia.org/wiki/Double_eagle
    Küsimuses on ilmselt koopia 1933 Double Eaglest.
    Muude aastakäikude topeltkotkaid saab tõesti Tavidist osta:
    http://www.tavid.ee/index.php?main=48&productID=63
    Soovitan igal juhul osta täpselt 1oz kullasisaldusega münte, kui kulda soovite investeerida, olla kõige likviidsemad.
  • Münte on mõistlik osta siis, kui on sellelt oodata tõusvat numismaatilist väärtust. Samas vaatan, et Saksa Wilhelm II 20-margane kuldmünt on müügil suhteliselt sama koguse kullakangi hinnaga. Huvitav, kas tõesti aastakümnete jooksul see münt pole omistanud numismaatilist väärtust? Ideekohaselt võiks numismaatiline münt ikkagi mitu korda rohkem maksta kui sama kogus kulda.
  • Olen hulk aastaid numismaatikaga tegelenud. Peamiselt küll Vene tsaariaegsete asjadega, eelkõige hõberublastega. Oli päris põnev hobi. Ja üsna finantsenõudev lõpuks. Kevadel müüsin oma rublastekollektsiooni. Lihtsalt ei pakkunud enam pinget, kuna päris suur hulk oli olemas (üle 300 erineva rublase aastatest 1704 - 1915). Pea kõik puuduolevad asjad olid juba oksjonikaup, hinnaga ca 30 000 eeki või enam tükist. Kallimad rublased ulatuvad ca 1.5 mln kroonini. Kuna viimase 5 aasta jooksul kogu vene staff tänu venelaste ostujõu suurenemisele hullult tõusis, siis oli see üsna tulus investeering. Olin 4-5 aasta jooksul alla pannud ca 400 000 kr, müüsin 1.25 mln eegu eest.
    Mis kulda puutub, siis osad käibemündid tõesti nii tavalised, et praktiliselt kulla hinnaga kätte saab. Eks see sõltub ikka tiraazhist ja sisemaisest nõudlusest peamiselt. Ka Vene tavalisemad 5- ja 10-rublased Nikolaid olid veel 3-4 aastat tagasi ca kulla hinnaga. Nüüd juba ligi 2 korda kallimad. Parematest asjadest rääkimata.
    Eestis ehk 5-10 inimest, kes end mündiärist elatavad. Enamik makse ei maksa selle pealt :).
  • Kui müntidesse investeerida (mitte kui metalli), siis peab neid aastaid tundma õppima. Ja siis ka tunned üht riiki või üht perioodi. Hind sõltub haruldusest ja säilivusest. USAs on meeletu süsteem USA müntide säilivuse täpseks hindamiseks välja töötatud, vastav sertifitseeriminegi on päris korralik äri. Vene paremaid asju võltsitakse juba aastaid, aga viimasel ajal nii hästi, et isegi Lääne kuulsatest oksjonimajadest on võltsinguid müüdud, ja hiljem häbiga tagasi korjatud.

    Muide, Eesti Vabariigi aegne kalleim münt maksab juba ka ca 100 000 krooni. See oli 1926.a. vermitud 10-margane, mille tiraazh oli küll miljonites, aga Eesti Pank seda käibele ei lasta ei jõudnud (samasugused 1, 3 ja 5 margased jõuti). Kogu partii läks ümbersulatamisse. Üks pangaametnik olla enne ümbersulatamist sealt ühe peotäie tavaliste 1925.a. 10-margastega asendanud. Ja nüüd siis mingi üliväike kogus neid kollektsionääride käes ringleb. Minu käes on üks :). Selle hind on ka viimase 3 aastaga kolmekordistunud.
  • Spinner, palun vaata Tavidi kodulehel müügil olevaid kuldmünte. Kas viitsiksid vastata, milline neist Sinu arust juba omab numismaatilist väärtust ja milline hakkab 5 või 10 aasta pärast omama?
  • misso
    nagu näha jätsin ma tähelepanuta aastanumbri, mis müntide puhul paraku on vägagi määravaks pisidetailiks.
  • spinner
    Mis võiks olla 1878.aasta vene hõberublase hind?
  • Meenemyntide ja numismaatikaga seoses tekkis mote, et ilmselt on paljudel hobisid, mis lisaks emotsionaalsele vaartusele mingil hetkel ennast ka rahaliselt ara tasuda voivad. Ise kogun muusikat (ja mingil maaral sellega seotud merchandise'i nagu bandi T-sargid, plakatid jm). Pohiliselt vinyylivormis aga ei polga ara ka CDsid (CDde praktiliselt ainuke, aga see eest suur eelis, on see, et neid saab kuulata autos). Olen moningaid rariteete ostnud ka Ebayst ja hinnad kyynivad paarisaja taalani per item. Need limited edition plaadid, voi vahemalt moned neist, (eriti 7 tollised singlid), mis tana maksavad paar taala, maksvad paarikymne aasta parast kymnetes kordades rohkem. Analoogselt muude valdkondadega vajalik aastatepikkune eeltoo ja pidev teema jalgimine, mis on aga pure pleasure.
    Lihtsalt selline molgutus, kah oma vara vaartuse kasvatamine ju mingis mottes.
  • Mavep, kui tähelepanelikult lugeda, siis rahatasku saad alles koos järgmise tellimusega, kus mündi hind on juba 1030.-
  • See on täielik idiootsus.

    Helistasin Mündiärisse ja tahtsin teada kes on tootja, kuna selles reklaamis on tootjaks märgitud "rahvusvaheline ekspertide rühm", mis on muidugi superlollus. Mündiäri juhataja Anneli Raikko polnud muidugi nõus tootjat avaldama, mainides vaid, et "tehakse saksamaal" ja tema oma allkirjaga garanteerib, et münt on hea. (Anneli Raikko allkiri - kiss my ass :-))))

    Kaveltil on õigus --- rahatasku saad järgmise mündiga, ma ei pannud seda järjekordset pettust tähelegi.
  • Meenemünt - münti vaadates meenub kuidas Sul nahk üle kõrvade tõmmati.
  • siin võttis eespool sõna keegi kes münte paistis tundvat üsna põhjalikult. Mind ka huvitaks, kas vanad vene hõberublad on midagi väärt, või mitte. tundub neid olema suurem kogus alates 1800 algusaastatest.
  • Eesti koguja

    Osta.ee- s on aegajalt ka müügipakkumisi aga hinnad kõrged ja tehinguteni jõutakse harva.
    Venemaa

  • Numismaatika on nii meeldiv hobi, kui ka oskuslikul tegutsemisel hea alternatiivne investeerimisobjekt. Tuleb ainult selgeks teha, mida ja kuhu investeerida. Väga sarnane investeerimisega kunsti, ainult hoida ja vajadusel realiseerida on lihtsam.
    Kindlasti ei tohi segi ajada investeerimiskullana müüdavaid münte ja numismaatilisi tooteid. Esimese puhul mängite ainult tooraine hinna tõusu ja langusega, teisel lisandub spekulatsioon numismaatilisest hinnatõusust.

    Määravad märksõnad numismaatilistesse müntidesse investeerimisel on tiraaž ja potentsiaalne turg, millest tulenevalt siis likviidsus ning spekulatiivne hinnatõus.
  • Umbes 1990 aasta mais ilmus Eesti Ekspressis tsaari-Vene kuldmüntide hinnakiri. Ega keegi tea, kus praeguseid tshervoonetsite hindasid vaadata saaks.
  • to: mimto
    vene Nikolaidega äritseb Tavid aga tsherevoonetsitel puudub numistmaatiline väärtus minu teada, seega saab seda müüa sulatamiseks kulla turuhind -5%

    to:vaal
    Numismaatilise mündiga ei ole sellel "rahvusvahelise ekspertide rühma" poolt valmistatud mündil midagi pistmist kuna aeg ajalt võtab mõni "rahvusvaheline ekspertide rühm" jälle selle mündi vermimise ette.... Oleks tegemist tuntud tootjaga siis võiks asjal natukenegi sisu olla.
    Selle Double Eagle 1933 hõbedast kullatud koopiad on tehtud ennegi ja päris palju.

  • Soomes sama mündi müük:
    http://www.rahapajamoneta.fi/wsp/shgfin/frontend.cgi?func=catalog.show&func_id=48986&table=PRODUCT
  • Muidugi on ta ka Soomes müügis sest Eesti Mündiäri kuulub samasse kontserni ja münt peaks minuteada olema ka vermitud Rahapaja OY poolt.
    Ma arvan, et kui me siia numismaatilist rubriiki teha ei taha siis võikski teema lukku panna, et igaüks teab, millise nn "müts pähe" personaalse pakkumise õnge ta läheb aga investeerimiseks sealt küll ja nende poolt pakutud hindadega midagi osta pole. Isiklik arvamus ka, et pealegi igasuguseid koopiaid ning uusverminguid pole üldse mõtet osta sest neid võib ju iga päev ikka ja jälle juurde vermida.
    Kui just keegi sealt väga midagi osta tahab siis kaasaegsed Eesti meenemünte ainult ja neidki müügisolevaid on soodsam otse EESTI PANGA muuseumist osta.
  • Teadmiseks teile, et veebruaris annab Eesti Pank välja Vabariigi väljakuulutamise
    90. aastapäeva puhul terve komplekti meenemünte - kulda, hõbedat ja plaatina.
  • Eesti meenemünte soovitaks küll osta, nende väärtus on ajas vaid tõusnud.
  • Eesti Vabariigi aastapäevaks on tulemas esimene plaatinamünt, mis on esimene sellest metallist münt baltikumis. Lahtised on veel emiteeritavate müntide tiraažid, mis on määravaks teguriks nende järelturu tekkeks ja hinnaks. Mündide kavandid Eesti Panga pressiteates - http://www.ecu.ee/?y=195&z=249

  • Emiteerimise puhul on oluliseks teguriks mündi tiraaž ja müügihind. Eesti viimasel kolmnurksel "liiklusmärgil" on see paigast ära. Tiraaž 6000 ja hind 5000.

    Investeerimisvisiooniga kogumisel on oluline nende müntide likviidsus ja meie asukohta arvestades on parima likviidsusega baltimaade ning venemaa mündid, mida on kohapeal kerge realiseerida.

    Rääkides kulda investeerimisest siis erinevus investeerimiskullast mündi ja numismaatilise väärtusega mündist joonistub kõige paremini välja Eesti kroon-10 kuldmündi käekäigust:

    Eesti kroon 10(2002.a.) - tiraaž 2000, müügihinnaga 1500(kullahind emiteerimise ajal ca 1350)... Eesti Pank müüs mündid läbi kolme päeva jooksul. Neljandal päeval müüdi neid juba järelturul 3000 eest (kasum juba esimestel jaolesaanutele)... edasimüügihind 6000... mündi turuhind täna ca 1000 EURi, kuigi pakkumine peaasjalikult puudub (kullahind ca 2100)
  • Mina nagu mäletaks, et krooni taaskehtestamise 10. aastapäeva münt müüdi 2002.a läbi 2 päevaga.
    Seisin ise teisel päeval järjekorras, aga veidi enne mind sai kuld otsa :(
  • mõned pildid eesti omadest www.meenemünt.ee all
  • Sularaha-euro hakkab saama kümneaastaseks. Sel puhul korraldatakse mälestusmündi kavandamise konkurss. Osalejate jaoks on kaks tingimust: peab olema eurot kasutava liikmesriigi kodanik ja 2011. aasta lõpuks vähemalt 12 aastat vana. Vaata lähemalt:

    http://www.eurocoin-competition.eu/et/home

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon