"Börsihuviliste Kokkutulek 9-11 juuli" - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

"Börsihuviliste Kokkutulek 9-11 juuli"

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Ei ole selle väikese ürituse orgunnis midagi väga hullu. Tahtmist peab olema ja aega natuke ka. Koht peab ka olema. Mina tegin seda hea meelega, esimesel paaril aastal täiesti tasuta ja hiljem suht sümboolse tasu eest, lihtsalt kulude katteks.
    Esimesed suvepäevad minu juures toimusid Juulis 2008. Tüübid istusid ümber lõkke ja rääkisid põlevate silmadega oma kauplemisest justkui jutustaksid teistele põnevusfilmi... Päris tormilised ajad olid, turud olid juba korralikult tippudest alla tulnud, paljudel raha põles raginal. LHVst ja paljudest klientidest oli ka just hiljuti üks skandaal üle käinud... Õhkkond oli vägagi ärev, ehkki lootusikas. Suurem pauk oli küll veel käimata, sest Lehmann Brothers kukkus alles sügisel.
    Kui neid üritusi meenutan, siis mõtlen, et olid ikka ajad...
  • Kui Strippar Marco meelehutust tegema kutsutakse, siis võiks täitsa kaaluda.
  • mykoloog
    Kui Strippar Marco meelehutust tegema kutsutakse, siis võiks täitsa kaaluda.

    Sul on huvitavad ideed. Tahad ehk oma fantaasiatest lähemalt rääkida?
    Siis oskaks ehk külalisesinejate listi suhtes ettepanekuid teha :)
  • Investeerimine on rahvasport. Korraldatakse massiüritusi. Tekkinud on kangelased, gurud ja staarid, kes pole ühtegi päris langust näinud. Kuigi ma olen seda meelt, et seni kuni reaalintresse vägisi miinusesse surutakse ning süsteemi üha rohkem likviidsust paisatakse, on raske põhjendada aktsiate mitte omamist, näeb see show kangesti sedasi välja, et ühel hetkel on telekas/lehes jälle kurbade nägudega investorid rääkimas sellest, kuidas tegelikult nende võetud ja realiseerunud investeerimisriskid tegelikult peaks olema neile kellegi poolt mingil moel kompenseeritud.

    "Kuidas ikkagi saab olla nii, et raha on läinud...ja mitte keegi ei vas-tu-ta?"

    ...siis saavad investeerimisVEHMid, kellel millegipärast ikkagi natuke kapitali alles on, taas mõnekümnekesi Lõuna-Eestis kokku ja arutavad, et: "Me teadsime ju, et pekki läheb, kuid et nii pekki... ja nii huvitaval moel...Seda nüüd küll poleks arvanud!"
  • Lehmani crashi ajal leidis üks USA maakler, et see on isegi hullem kui abielulahutus. Pool rahast kadunud aga naine ikka alles.
  • Oliver Stone pani selle mõttetera siis pihta filmis Wall Street 2 Money never sleeps .

    https://youtu.be/kO3Rd6U4CjE
    “The government's worse than a wife.They got all the power,they got half the money. Now they're working on getting the other half.”

    Mind on alati huvitanud,et kes oli see Jerry, kellele Gekko ütles, et ära kiunu. "See on nagu esimeses klassis, kellelegi ei meeldi piripill "

    Seal oli muuseas ka Trump filmis, mängides iseennast, kuid see lõigati välja . Trump oli sellal veel Hollywoodis väga respekteeritud meelelahutaja ja sai oma edevuse tõttu rohkesti cameosid filmis ja TV-s .
    https://youtu.be/cKZp-V1Uwtk
  • Karum6mm
    Investeerimine on rahvasport. Korraldatakse massiüritusi. Tekkinud on kangelased, gurud ja staarid, kes pole ühtegi päris langust näinud. Kuigi ma olen seda meelt, et seni kuni reaalintresse vägisi miinusesse surutakse ning süsteemi üha rohkem likviidsust paisatakse, on raske põhjendada aktsiate mitte omamist, näeb see show kangesti sedasi välja, et ühel hetkel on telekas/lehes jälle kurbade nägudega investorid rääkimas sellest, kuidas tegelikult nende võetud ja realiseerunud investeerimisriskid tegelikult peaks olema neile kellegi poolt mingil moel kompenseeritud.

    "Kuidas ikkagi saab olla nii, et raha on läinud...ja mitte keegi ei vas-tu-ta?"

    ...siis saavad investeerimisVEHMid, kellel millegipärast ikkagi natuke kapitali alles on, taas mõnekümnekesi Lõuna-Eestis kokku ja arutavad, et: "Me teadsime ju, et pekki läheb, kuid et nii pekki... ja nii huvitaval moel...Seda nüüd küll poleks arvanud!"


    Nii et ei ole mitte mingit vabandust aktsiate mitte omamiseks, välja arvatud juhul, kui aktsiad kukuvad? :)

    "Ma olen positiivne aktsiate suhtes, aga kui nad kukkuma hakkavad, siis ma ütlen, "toldyouso""
  • Karum6mm tsiteerib, aga teie ei saa aru. Allikaid tuleb tunda:

    ”Every gambler knows
    The secret to survivin'
    Is knowin' what to throw away
    And knowin' what to keep...”
  • Karum6mm
    Investeerimine on rahvasport. Korraldatakse massiüritusi. Tekkinud on kangelased, gurud ja staarid, kes pole ühtegi päris langust näinud. Kuigi ma olen seda meelt, et seni kuni reaalintresse vägisi miinusesse surutakse ning süsteemi üha rohkem likviidsust paisatakse, on raske põhjendada aktsiate mitte omamist, näeb see show kangesti sedasi välja, et ühel hetkel on telekas/lehes jälle kurbade nägudega investorid rääkimas sellest, kuidas tegelikult nende võetud ja realiseerunud investeerimisriskid tegelikult peaks olema neile kellegi poolt mingil moel kompenseeritud.

    "Kuidas ikkagi saab olla nii, et raha on läinud...ja mitte keegi ei vas-tu-ta?"

    ...siis saavad investeerimisVEHMid, kellel millegipärast ikkagi natuke kapitali alles on, taas mõnekümnekesi Lõuna-Eestis kokku ja arutavad, et: "Me teadsime ju, et pekki läheb, kuid et nii pekki... ja nii huvitaval moel...Seda nüüd küll poleks arvanud!"


    Huvitava paralleelina meenus just eile õhtul Netflixist vaadatu... https://www.youtube.com/watch?v=Vywf48Dhyns
  • jim, sa otsid küsimusi sind vaevavatele vastustele. Kõik, mis ma öelda tahtsin on see, et tüübid, kes on näinud ainult tõusutrendi, ilmselt evivad veidigi tõsisema tagasilöögi korral käitumismustreid, millel on mõningane tragikoomiline meelelahutuslik väärtus. Ma arvan, et enamus siiinses foorumis osalejaid on selle ühel või teisel moel läbi elanud. Lihtsalt roosa ajalehe pealkirjad perioodist A ja perioodist B saavad olema lõbus kontrast.
  • Väga lahe oli see tõesti, kui asi alles arenes välja. Eriti jäi meelde seal tiik, kus sai asjapulkadega mõnusalt supelda-pärast oli vaja jõudu, et sealt tiigist välja saada.
  • Mulle meeldis palju rohkem Marcy Darcy vägev kõne panga aktsionäride koosolekul kui firma oli põhja minemas ja aktsionärid kaotasid tohutult raha

    https://youtu.be/YmlxBsD7R5Y

    Pärast seda showd ei pannudki aktsionärid enam juhtkonna saamatust nii pahaks ja ta kutsuti kõnenema kõikjale, kus ettevõtte oli kõrbemas
  • Niipalju on siis selge et 17-19 Juulil suvepäevad toimuvad. Kuid mitte vanas kohas, vaid hoopis Viljandimaal. Võimalusi aja lõbusaks veetmiseks on rohkem kui oli varem. Otsi meid üles!
  • Loodetavasti. Ära pole kumbki öelnud.
  • Homme...
    Kes teab, see teab.
    Kes teab, see tuleb.
  • Väga asjalik ja nostalgiline kokkutulek oli. Nagu klassi kokkutulek. Linna yuppied ja maaharijad. Vanad insenerid ja idufirma arendajad. Tänu riisikale ka uhked kalaroad ja ekskursioon Viiratsi kalakasvatusse.
  • Üritus oli tubli, Kohati tundus, et Märt on sääse ja parmulausuja...tüübid sumisesid permanentselt 50m kaugemal. See selleks. Koht ilus, järgmisel aastal tahaks tagasi. Ja loodan, et nelli, nigga, offf, mõmm itc ka ennast kohale veeretaks. ;) Aastal 2024 vast minu juures saares. Ilusat suve.
  • Ma vabandan, et ei osalenud. Kodused põhjused. Järgmine kord tahaks küll kohal olla!
  • Karumõmm, ja loomulikult kõik teised huvilised! Seekord toimub üritus 16-18 Juulil. Koht endiselt Mulgimaal. Kes otsib, see leiab! Internetis on piisav saiapuru rida sellel üritusel osalemiseks olemas. Kedagi ei saadeta minema, kui jõudsid kohale, siis oled kohal!
    Sry, aga täpsemad vihjed ja suunised on ainult erikülalistele ;)

    PS: Ei ole huvi üritust väga suureks ajada, meil ei ole sellist korraldust nagu Investeerimisfestivalil, lihtsalt vaba olek ja vaba vestlus, väike ühine kultuurituur ja mõned rohked õlled. Räägitakse asjadest, nagu need juhtuvad.
    Muide, 2008 aastal osales Nellie meie suvepäevadel, see polnud muidugi tema ainuke osalemine, kuid samal aastal alustas ta ka tööd LHV-s... LHV esindajaid on olnud rohkemgi.
    Tuntud osalejaid on muidugi veel....
    Iga kord on osalenud ka vähemalt üks "üllatuskülaline"

    Kõik kes jõuavad kohale, on oodatud!
    Rohkem avaldada ei tahaks, muidu pole kusagil magada :D
  • Miks üldse seda infotki üles panna? Oleks lihtsalt võinud kirjutada 'OLEN COOL' ja küll need, keda asi erutab, õigel ajal õigesse kohta jõuaks.
  • Mõistatused on toredad.
    Kui kirjutan, et rohkem kui neli nurka, siis kas see on tõene või olen liialt minevikus?
  • Ei, minevikus siiski. Aga olgu tore ja palju sääski
  • Mitte norida teeneka CharlieF kallal, kes julges esimest korda börsifriike kokku kutsuda. Ta on üliettevaatlik kuna infoühiskonnas toimub leke ühe korra.

    KOMPLIMENT KÄESOLEVALE FOORUMILE: (kogenud) investoriks nimetatakse üke käsitluse järgi 2 krahhi üle-elanuid. See võisks kehtida ka foorumite/kogukondade/(FB)gruppide kohta. Täna tekib neid gruppe nagu seeni.

    Olen üks korraldaja ja loodan, et ka seekord jätkub vaba ja lõbus börsifriikide kokkutulek.
    Siinseid teenekaid oleks väga põnev kohta. Kuupäevad jah 16-17-18. juuli.



  • Saiapuru reale esimese hooga küll jälile ei saanud, aga kuupäevad panin kirja. Hea meelega osaleks ka ükskord.
  • Ma muidugi ei mõista neid miinuseladujaid ja eriti ei hooli ka. Püha üritus selle pärast pidamata ei jää.
    Kes tahab massiüritust, siis selle jaoks on Investeerimisfestival - osalen seal ise ka. Aga pigem on järjest kasvav Investeerimisfestival märk buumist, ning meie tagasihoildliku osalejate arvuga koosviibimine märk stabiilsusest. Ma usun et see üritus jätkub ka siis, kui Investeerimisfestivali kunagi tulevikus enam ei toimu (huviliste puudumise tõttu) ;).
    Massüritusel tarbid massidele mõeldud infot - ehkki, eelmise aasta investeerimisfestivalil osalemist ma ei kahetse sedavõrd, et otsustasin veelkord minna. Sain sealt mõned head ideed ja palju motivatsiooni. Aga meie suvepäevadelt sain kordades rohkem ning palju konkreetsemalt tulutoovat informatsiooni.
  • Mina hüppaks küll jälle läbi üle pika aja :)
  • Ülerahvastuse vältimiseks saab ju alati teha mitu paralleelset kokkutulekut. Pange teine saiapuru rida Suure-Lähtrusse jooksma näiteks.
  • "White Nigga"
    Mina hüppaks küll jälle läbi üle pika aja :)


    Mina kaa, eks helistan Charlile kui asi kindlam ja äkki annab juhised, usun et saan ka autos magatud.
  • Sel aastal on plaanis kokku saada 14-16 Juulil Aratsaare Veskis. Ja nagu ikka, enda toit ja jook ise kaasa ning olla valmis suhtlema kasvõi 48 tundi jutti. NB - tegemist ei ole festivaliga, eeskava täitmiseks tuleb endal pingutada ;)
  • Igaks juhuks kaaskorraldajana lisan: rahvas liigub, kõik on teretulnud. 4 väikeinvestorit juba läksid ära (4,5,9 ja 10 aastane). Ülejäänud on 40+. Kala saab ka püüda. Vabalt võib pereväljasõiduna vormistada. Lasteatraktioone on.
  • Kas 16 on ainult äraminemise päev või võib siis ka ühineda mõneks ajaks?
  • Homme (16.juuli) kell 15 on kõik ära läinud. Enne seda tasub läbi ikka tulla!

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon