The End of Capitalism ?
Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse
-
Ma mäletan et 90nendate lõpus rääkis Soros sellest, et kapitalism saab kohekohe läbi, tol ajal kõik irvitasid tema üle.
Aga vaadates praegust situatsiooni kus globaliseerumine on niivõrd võimsalt edeneenud, et probleemid ühes maakera otsas on ka probleemid samaaegselt teises maailmaotsas, valuutad on nii tihedalt seotud, et praktiliselt kui mingi valuuta kukub, siis kukuvad ka kõik ülejäänud väikesel määral.
Selle sajandi alguse trend oli odav raha, mis õlitas majandust räige ülekuumenemiseni ning põhjustas globaalse ahnuse/laiskuse ja muidu rasvumise buumi. Nüüd kui raha on odav saab seda teha ainult väärtusetuks.
Mida aeg edasi seda võimsamaks läheb tehnoloogia, tootmine ja energia muutub järjest vabamaks ja kättesaadavamaks mis tähendab, et tootmise ja energeetika sektorist kaob väga palju tööjõudu, aga kuhu neil minna on ?
Püstitaks väikese filosoofilise teemarenduse teemal what next, ja when it might hapen ?
Tööstuse, energeetika ja materiali teadus on arenenud niivõrd kaugele et päikesepaneelid töötavad juba 90 % võimsusega. Süsiniknanotoru toodetakse tööstuslikult megakiirusega, tootmisettevõtted on hiinas ülimat effektiivsutatud ja kohutavalt agiilsed.
Kas ongi kättejõudmas ajastu mida konspiratsiooniteoreetikud on oodanud (korporatsioonide suppressitud tehnoloogia).
Lihttööhõive kahanedes ning tehnoloogia ja süsteemide megakomplitseerituses tekivad küsimused, kaua peab tulevikus inimene ülikoolis õppima et omandada primaarseid teadmisi ning mis saab lihttöölistest kes ei olegi suutelised ennast arendama ja õppima ?
Vaadates www.ted.com i videosid siis ei ole kaugel tehnoloogiad kus meditsiin on suuteline inimest ravima kõigest, eluiga pikendama ja tootmine muutub imeodavaks ning lihtsaks, momendil luuakse programmi millega kirjutada geneetilist koodi ning tüübid teevad artifactical bacter from the scratch jne.
Mis juhtuks maailmas kus kapitalil ja ressuressidel ei ole enam väärtust ? -
Mis siis ikka juhtub - inimesed on üksteist ennegi igavusest hävitama hakanud. Need, mida me nimede I ja II MS all tunneme polnud ajaloos kaugeltki ainsad, kus raha väärtusest suuremaks peeti territoriaalseid ja maavararessursside väärtusi. Ajaloost on kuulda olnud sõdadest, mida tänapäeva inimene ei usu, et need tänapäeval võimalikud oleksid.
Üks asi aga, mis viitab sellele, et kui taas peaks korralikumaks madinaks minema, kaasatakse kindlasti ka leiutis, mis ilmselt suurema osa inimkonnast maamunalt hävitab, ja kõik algab otsast peale - raha leiutamine, raha väärtuse kasv, börside tekkimine jne. Ei tasu unustada, et maakera on ümmargune. Sama ka ajalooratas koos punktiga mille nimi võiks olla "füüsiline häving".
Tänase reedese ilusa päikeselise ilma puhul nõjatuge kenasti oma töötooli seljatoele ning nautige inimkonna enese leiutatud päikesepaistet.
LINK -
Need pommid mida seal videos näeb on tuhandeid kordi lahjemad mis on täna välja arendatud.
-
Ma olen jälle pisut optimistlikum ja arvan, et väheste ressursside ajal ja halbadel aegadel ei ole peetud sõdu, sõdu on peetud ikka siis kui ressursse hakkab üle jääma.
Njaa Fallout on klassika :) -
Jah, härrased - see ongi Lääne tehnoloogilise tsivilisatsiooni lõpp. Ehk siis aeg on minna hankima seemnekartulit.
-
Kui inimestel pole enam eriti vaja tööd teha, et süüa saada siis suureneb märgatavalt meelelahutussektori osakaal- suureneb tarbijaskond , suureneb ka töötajaskond- ega inimesed niisama ka vegeteerima ei hakka. Meelelahutussektor töötab mitte raha vaid au ja kuulsuse nimel.
-
Stallone vaata, kapitalistlikus maailmapildis on olukord selline kus kõik maksab, ja selleks, et et midagi saada peab olema raha ja kui raha ei ole siis pole midagi teha. Suvalisi keskpäraseid inimesi mnjah juba kasutatakse meelelahutuses (Reality Show) aga see on siiski erandlik situatsioon jne.
-
See tähendabki seda, et no end of capitalism, raha hakkab minema mujale...kui eluvajalikud asjad hakkavad maksma väga vähe hakkab kõik muu maksma palju rohkem ning selle nimel käiakse tööl ning kellele tööd ei jätku need istuvad riigi rahadel ja saavad ainult hädavajalikud vajadused rahuldatud sellega :)
-
marti837
Ole hea mees, pane siia linki kah kui on. -
Kapitalismile hingekella lüüa on minu arvates selgelt naiivne. Tegemist on ainsa majandussüsteemiga, mis arvestab inimese iseloomu realiteetidega - sellega, et inimene on üldjoontes ahne ja isekas siga. Seni, kuni võrrandi teist poolt muuta ei suudeta, käib kapitalism ajaga kaasas, kuid jääb ikka kapitalismiks. Noh - umbes nagu James Bond - oli Connery, nüüd on Craig, kuid tegemist on ikkagi Bondiga.
-
Karum6mm ei ei, on palju erinevaid systeeme milles saab arvestada sellega et inimene on ahne ja isekas siga :) küsimus on hoopis uue võrrandi kirjutamisest samade muutujatega.
-
Tegelikult on suht vähe asju, milleks on üldse reaalselt raha vaja. Mul on juba ammu tunne, et varsti juhtub midagi hoopis huvitavamat siin maailmas kui seda on praegune finantskriis. Kapitalism sellisel kujul on kindlalt oma aja ära elanud, väga põnev igatahes. Ega maailm sellepärast veel toimimast lakka, et nt monetaarsed süsteemid muutuvad - need on ju üldse kaduvväike aeg eksisteerinud maailma ajaloos. Kui miski on üldse kindel, siis see, et kõik muutub.
-
Äkki peaks asja laiemalt vaatama kui planeet Maa. Hiinlastel oma kosmoseprogramm, India ei pea ka just häbi pärast maha vaatama, jänkidest ja venelastest rääkimata. Uued väljakutsed: "space colonisation" - ruumi peaks jaguma. Enne tuleb muidugi põhja- ja lõunapoolus ära jagada ;)
-
India impordib aastas kaupu ca sama summa eest, mis Ungari. ING analüüsis oli kirjas.