Tambiks veidi vasakpoolseid - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Tambiks veidi vasakpoolseid

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Saatke SMSe! Nagu Urvele! Saatke! Äkki leiab jaksu "püssi mitte põõsasse visata"!

    Mida Vassiljev edasi teeb, seda ta täna veel ei teadnud. Ta ei välistanud poliitikast lahkumist, kuid samas pidas võimalikuks ka jätkamist.
  • Eestlane1 kirjutas: "sest varsti kangutatakse ta rahva poolt jõuga Stenbockist lahti". Eestlane1 räägiks ehk lähemalt sellest kangutamisest?
    Ja kes koalisatsiooni siis moodustaks? Kesikud või? Neil pole piisavalt toetajaid, kui just REF kesikud oma hõlma alla ei võta.
    P.S. kohe tuli miinus ka, eestlane1 on aktiivne miinuselajataja. :-)
  • ttrust
    Eestlane1 kirjutas: "sest varsti kangutatakse ta rahva poolt jõuga Stenbockist lahti". Eestlane1 räägiks ehk lähemalt sellest kangutamisest?
    Ja kes koalisatsiooni siis moodustaks? Kesikud või? Neil pole piisavalt toetajaid, kui just REF kesikud oma hõlma alla ei võta.
    P.S. kohe tuli miinus ka, eestlane1 on aktiivne miinuselajataja. :-)

    Ideaalolukorras tuleks erakorralised valimised, kuna töövõimelist valitsust moodustada praeguste kombinatsioonide korral ei suudeta. Aga minugipoolest, kesikud või kes iganes, kuid üldine suund peab olema selles suunas, et REF jääb kõrvale riigi juhtimisest.
    PS. Ma ei lao siin foorumis üldiselt ei plusse ega miinuseid, kuigi vaadates sinu sageli üleolevat olekut, siis ehk peaks hakkama.
  • Aga "rahva poolt jõuga kangutamise" meetod ja mehhanism? Sellest ei tule eestlane1 -lt sõnagi.
  • ttrust
    Aga "rahva poolt jõuga kangutamise" meetod ja mehhanism? Sellest ei tule eestlane1 -lt sõnagi.


    Noh, see oli rohkem ülekantud tähenduses mõeldud. Aga põhimõtteliselt ei välistaks ka seda, et kui valitsus sellist "töötlemist" jätkab, siis on varsti rahvas Jüriöö stiilis Rõivase kabineti ukse taga. Ja kaua ikka jõuab peaminister jätkata, kui tal ilmselgelt usalduskrediit on nullilähedane (hea küll, tegu on REFiga, seega on neil väga paks nahk).
    Ja kui ka see peaministrit ei kõiguta, siis küllap laguneb tema võim juba seesmiselt ja täiesti formaalselt, kui 51 häält enam kokku ei tule.
  • Seda juttu, et "rahvas tuleb valitsust kukutama" ("Toompead rünnatakse! Kordan: Toompead rünnatakse!") kirjutatakse siin-seal juba aastaid. Ometigi 2015a kevadel riigikogu valimistel sai reform kõige rohkem hääli ja kõige rohkem kohti riigikogus. Kohalikel valimistel sai reform väga korraliku häältesaagi peaaegu kõikjal kus ei võimutse venelased. Europarlamendi valimistel sai reform ainukesena 2 kohta ja kõigist kandidaatidest sai kõige rohkem hääli Ansip.
    ---------
    Ei tundu küll, et rahvas on verine reformi peale, seega ka valitsuse peale.

    Riigi elu määrab fraktsioonide ja huvigruppide häälestus Riigikogus. Riigikogu paneb valitsuse koosseisu paika. Arvamusküsitlused ei muuda Riigikogu koosseisu, seega "rahva usaldamatus" võib kui tahes suur, kui valitsuseparteidel on Riigikogus enamus käes, ei muutu midagi.
  • Ehk käärkäe "jalad ees" minek ja sellele järgnev keskerakonna laialijooksmine muudab midagi järgnevates valimistulemustes.
  • Ah et Hannes "Tõlk Omarile asüüli andmine võrduks ebaedu tunnistamisega Afganistanis" Hanso kaitseministriks?
    Nojah...

    ...mitte, et Sven "Kaitseliit on NATO jaoks probleem" Mikser nüüd parem oli.
  • Aga mina just tahan, V* küll, et tõlk Omarile antaks Eesti elamisluba ning ta toodaks koos oma perekonnaga siia! Aitab, R* aisk! Kui juba armastada, siis armastame kõiki!!! Kahju et meedia ei tõsta seda teemat uuesti päevakorda ega survesta valitsust muutma oma idiootlikku otsust. Paet sööks oma sokid veel takkaotsa ära.
  • PeaLiK
    Ah et Hannes "Tõlk Omarile asüüli andmine võrduks ebaedu tunnistamisega Afganistanis" Hanso kaitseministriks?
    Nojah...

    ...mitte, et Sven "Kaitseliit on NATO jaoks probleem" Mikser nüüd parem oli.



    "Uhhuduur" Hanso kahjuks oma suhtumiselt meenutab Lobjakat ... Tõe Ministeeriumist.

  • Vähemalt Sven Mikseri jutus ma pole täheldanud et ta oleks inimlikkuse vastu eksinud.
  • Henno Viires
    PeaLiK
    Ah et Hannes "Tõlk Omarile asüüli andmine võrduks ebaedu tunnistamisega Afganistanis" Hanso kaitseministriks?
    Nojah...

    ...mitte, et Sven "Kaitseliit on NATO jaoks probleem" Mikser nüüd parem oli.



    "Uhhuduur" Hanso kahjuks oma suhtumiselt meenutab Lobjakat ... Tõe Ministeeriumist.



    Selles sinuga täitsa nõus.
  • Artikkel, EPL LINK, väidab, et seltsimees Saarel on endiselt väga kõva positsion sotsparteis. Ta on näitelavalt parteisse suundunud alles mõni aasta tagasi. Mis teeneid tal olnud on, et ta on parteis niivõrd kõva positsiooni saavutanud?

    Ossi on võtnud üle käärkäe töövõtted (või on need mõlemale mehele geenidega kaasa antud), kus käärkäsi tegi heameelega koostööd ja sõbrustas isikutega, kes olid varem tegutsenud tema vastu ja teda kritiseerinud. Näiteks Raua-Robert oli üks selline.
    Käärkäel on olnud samuti mitmeid karme "võitlusi", mis ei lõppenud mitte millegiga ja mille suhtes orjenteeruti üsna peatselt 180 kraadi ümber.
  • Uus minister, kelle abiga sotsialistid hakkavad Tallinna Sadamas lammutama, on endise riigikontrolöri Mihkel Oviiri ja endise keskerakondlasest europarlamendi saadiku Siiri Oviiri 38-aastane tütar. Delfi LINK.
  • Minu meelest võiks rohkem uudiseid ja rõhku panna sellele, et keda esindavad Sotsid nüüd.
    Ideaalne näide kuidas raha on parteist lihtsast üle sõitnud ja inimeste hääled valitsemises ei loe.

    Eelmine koosseis ja nende häältesaak:
    Sven Mikser 4969
    Urve Palo 2028
    Rannar Vassiljev 2172
    Kokku: 9169 häält
    Uus koosseis:
    Jevgeni Ossinovski 2784
    Hannes Hanso 2038
    Liisa Oviir 493
    Kokku: 5315
  • Eriti ilmestab see, et Liisa Oviir 493 häält.

    Liisa Oviir on aastast 2008 töötanud juhtiva juristina Eesti Energias. Enne seda töötas ta juristina ASis Tallink Grupp ning referendina Eesti Vabariigi Suursaatkonnas Londonis.

    Lisaks on ta olnud aastatel 2000-2004 Tallinna ja Harjumaa tööinspektsiooni töövaidluskomisjoni liige ning alates aastast 2013 andnud koolitusi töösuhete ja sotsiaalse partnerluse teemadel. Liisa Oviir on Eesti Naisliidu liige.

    Liisa Oviir on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna.

    MINGI lambine JURIST KES SAI 493 häält on PANDUD EESTI ETTEVÕTLUSMINISTRIKS. KUST TULEB EESTI NOKIA?
  • Seltsimees Marianne Mikko oleks äsja äärepealt oma Riigikogu koha kaotanud, kui poleks olnud kedagi tädi, kes loobus riigikoguja kohast.
  • Fish
    Eriti ilmestab see, et Liisa Oviir 493 häält.
    Liisa Oviir on aastast 2008 töötanud juhtiva juristina Eesti Energias. Enne seda töötas ta juristina ASis Tallink Grupp ning referendina Eesti Vabariigi Suursaatkonnas Londonis.
    Lisaks on ta olnud aastatel 2000-2004 Tallinna ja Harjumaa tööinspektsiooni töövaidluskomisjoni liige ning alates aastast 2013 andnud koolitusi töösuhete ja sotsiaalse partnerluse teemadel. Liisa Oviir on Eesti Naisliidu liige.
    Liisa Oviir on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna.
    MINGI lambine JURIST KES SAI 493 häält on PANDUD EESTI ETTEVÕTLUSMINISTRIKS. KUST TULEB EESTI NOKIA?

    Üdliselt on tavaks, et minister võib olla ka inimene, kes ei ole üldse valimistel kandideerinudki. Seda enam on raske ministriks (või muu olulise poliitilise ametiposti peale) kandideeriva inimese häältesaaki lugeda, kuna valimisringkonnad ei ole üle-eestilised. Valimisringkonnad on väga erineva suurusega ja erinevate eelistustega, näiteks Lasnagorskis või Narvas on eestimeelsel inimesel väga raske häältesaaki koguda.
  • ttrust pmtselt käis Oss inimesed läbi ja küsis, oled ustav mulle? tahad ministrikohta?
  • Fish
    ttrust pmtselt käis Oss inimesed läbi ja küsis, oled ustav mulle? tahad ministrikohta?

    See on teine teema. See pole esimene kord kus komplekteeritakse valitsus ustavatest jüngritest või mõni parteile mittesobiv minister maha võetakse. Hetkel on partei Ossi käes, tema on vist loobunud sotsialistides praktiseeritavast kollektiivsest juhtimisest ja hakanud üksi juhtima.
  • IMHO on selle SDE mängu nimi Ossinovski tapmine. Talle antakse just tema enda jaoks paras kogus nööri ja siputamiseks piisavalt ruumi.
  • Rein Raud tuli (lõpuks) kapist välja ning tunnistas avalikult, et ta ongi punakommar, paduvasak, radikaalne sotsialist. Vahest ta mõistab paremliberaalide, aga see on vähetähtis ning nad ei ole eriti midagi väärt.
  • See Raud on ju idioot, kõik mis Eesti on saavutanud on tulnud tänu konservatiivsele raha-, maksu-ja eelarvepoliitikale. Liberaalsus on tootnud ainult kuritegevust ja mandumist.
  • Raud ei teinud. Raud teeb. Raud tuleb homme kapist välja. Kui vaja, siis müüvad meie väljaanded ka kommunismi.

    http://epl.delfi.ee/news/eesti/homses-paevalehes-rein-raud-reformierakonnale-ei-olegi-alternatiivi?id=72391743
  • Rauda tuleb taguda kuni see külm on! Eesti uussōna. #vihakõne
  • Kogu selle sotside vahetuste skeemi mõtles välja edgar kui ta ossile juhtnöörid andis nende kohtumisel.
    Ossi ülesanne ongi ju sotsid lõhki ajada et nad keskile mingitki moodi konkurendid ei oleks ja kui papal
    peale pistiseid veel pisut pappi üle jääb siis ostab poisule keskis mantlipärija koha millest midagi ei tule
    kuna putinilt ei pruugi kooskõlastust tulla, seal ustavamaid tegelasi.
  • Üheks proper #vihakõne jaoks peaks sõnade järjekorda muutma nii ;)

    Rauda tuleb taguda kuni see on külm!
    Fake McCoy
    Rauda tuleb taguda kuni see külm on! Eesti uussōna. #vihakõne


  • Nagu üks korralik kommunist ikka, kes munade pidi aiavahele jäänud ja ruigab üle kogu taluõue. Nüüd selgub välja, et siin on kommaril nii sitt elada, et asi peab vägisi vasakpoolsusesse tarima.

    Rein Raud: mõistliku inimese võimalused ennast Eesti ühiskonna huvides teostada järjest ahenevad


  • Keegi on Nihilistis sutsu pihta saanud, mida vabadus ja sõnavabadus tegelikult tähendavad. Aga ärme muretse, need nähtused on tänases maailmas ajalugu. Peak freedom (vt. ka peak oil) on selleks korraks möödas. Vasakliberaalne narratiiv võitis. Poliitkorrektsus tappis huumori. Enesetsensuur tappis diskussiooni. Nüüd lähevad kõik kinni.

  • Tegemist on ka LHV kasutajaga dumbuser. Ta on mu mälu järgi alati mõistlikku juttu ajanud.
  • Sotside "Valitsusevahetusest". Käärkäsi: "Ka ei kohtunud Savisaar peaminister Taavi Rõivasega: “Rõivasega ei olnud mõtet kohtuda, sest ta ise ei juhi seda parteid. Küll aga kohtusin korduvalt mõistliku osaga Reformierakonnast, kellega me varem või hiljem hakkame koostööd tegema.”" Delfi Link.
    Aina rohkem tehakse vihjeid, et kesikute-reformi valitsus tuleb.
  • Noh, poisid - hakkab jälle peale! Tulipalo 2!

    http://ekspress.delfi.ee/news/paevauudised/liisa-oviir-tahab-sookvoote-ja-ettevotte-tulumaksu?id=72397989

    Ma olen igati õiglase tasustamise poolt, kuid kvootide osas tasuks narratiivi kordamise asemel empiirikaga tutvuda. On suhteliselt raske uskuda, et see oleks meie ettevõtluskeskkonnas Top 3 probleemide hulgas. Ehk siis sama hea uudis, kui see, mida ttrust refereeris.
  • Ma ei tea palju sellest artiklist tõele vastab, palju on valet, aga ilus sündmuste kirjeldus on, Ossi on nagu peopesal. Artiklist paistab välja noore, hasartse ja enesekindla ninasarvik-poliitikuhakatise lapsikus ja algaja rumalus. Ossi ei oska veel paljude välja kujunenud reeglitega ja huvidega poliitikas arvestada ja võtab enda välja mõeldud kujutluspilti poliitikamaailmast tõe pähe. Tulemus on reeglitepärane.
    Ta ei oska veel arvata, et peale tema, astuvad ka teised poliitikud samme temaga paralleelselt, et teised poliitikud reageerivad tema ettevõtmistele ja mitte sugugi nii, nagu tema eeldab. Rääkimata oskusest teiste samme ette ennustada.
    Ekspres: Ossinovski arvas viimase hetkeni, et õnnestub luua Reformita valitsus.
  • Oss on lihtsalt avantürist praegu.

    Rohkem teeb muret see, et eks ta ka õpib ja tegelikult on päris hull kui selline mees võimule saab.
  • Ma ei tea kust see tuleb, aga mul on tunne, et hõõrumine Ossiga ning tema meeskonnaga seoses käib koalisatsioonis edasi. Varsti reform tüdineb sotsialistidest ja hakkab hoopis ise kesikute poole vaatama. Ma arvan, et reformil pole ka mingit probleemi partei juhtkond uute nägude vastu välja vahetada, et leida käärkäele sobivamad isikud uue koalisatsiooni ja valitsuse moodustamiseks.
  • Immigratsiooniteemast:
    ttrust
    Oli äsja uudis, et aina rohkem kõrgharidusega inimesi lähevad kutsekoolidesse eriala omandama. Väga hea, et inimesed aitavad iseennast.

    Ja kõrgharidus, mida ei suudeta ära kasutada, on maha visatud kõrgharidus. Ehk siis selle inimese kunagine hobi, mille maksis kinni maksumaksja.


    Parafraseerides,... ja kutseharidus, mida ei suudeta ära kasutada, on maha visatud kutseharidus, ehk siis selle inimese järjekordne hobi, mille maksis kinni maksumaksja.

    Siin foorumis on palju räägitud õppimisest kui võimalusest. Kas see ikka on võimalus? Sellest hetkest alates kui valikukriteeriumitesse ilmuvad soorituse kõrval teised palju olulisemad parameetrid, näiteks kuulumine teatud kultuuri, samade väärtuste ja maailmavaate jagamine (kuulumine NLKP ridadesse), muutub õppimise tähendus. Oki raporti põhjal kõrghariduse tasuliseks muutmine teeb sellest kõrge riskiastmega investeeringu, mille puhul enamus tänastest tudengitest ei ole suutelised seda riski võtma - loe ei kavatse õppida.

    Ma ei taha öelda, et ettevõtjal ei ole õigus oma äranägemise järgi valikuid teha. Ma lihtsalt tahan öelda, et sellel, kuidas neid valikuid tehakse (või täpsemalt, kuidas kõrvalseisjad valikute tegemist tõlgendavad), on tagajärjed ning me võiksime neid aksepteerida täpselt samamoodi nagu oma õigust valikuid piiranguteta teha. (Kuidas oleks metafooriga enda istumise all oleva oksa saagimisest?).

    Eile tegi Vikeraadio intervjuu Noore õpetlase stipendiumi teemal. 4000 eurot 8000 - 12000 eelarve juures. Konkurss 2/1-le, ehk mitte midagi hiilgavat. Lasin silmad saajate nimekirjast üle ja võrdlesin korraks vabariiklike aineolümpiaadide tulemustega. Päris tippe ei leidnud.

    Vähemalt selle stipendiumi kasutamine eeldab mediaanpalga saajale suutlikkust säästa enam kui aastapalga ulatuses (samas kui suurema enamuse eestlaste säästud jäävad sellest piirist kaugele allapoole).

    Mõni aasta tagasi pakkus Aberdeeni ülikool valikuliselt Eesti õppimiskallakuga koolide ja aineolümpiaadide esiotsas olnud tudengikandidaatitele võimalust õppida TASUTA. Ma olen jätkuvalt kindel, et andekamate õpilaste jaoks (natuke enam kui 130), kel on olnud piisavalt keskkonda, ei ole probleem jätkata kõrghariduse omandamist mujal Euroopas (tasuta või peaaegu tasuta) st. soovi korral teevad nad seda juba praegu.

    Ettevaatlikult seda mustrit lapates, tekib tunne, et kõrghariduse tasuliseks muutmine (laenuleping) tõenäoliselt lõpetab kõrghariduse andmise Eestis.

    Ma olen veidi üllatunud, et TAN kollektiivse mõttetöö tulemus on niivõrd keskpärane (siinkohal tuleb meelde Ameerika psühholoogide vandemeeste kohta tehtud uuringud, mis näitasid, et koduperenaistest vandekohtu otsused ei erine oluliselt juristidest koosneva vandekohtu otsustest).

    ... kuid kui positsioone jagatakse "ronimise", mitte soorituse alusel (üks põhjuseid, mis põlvkondade vahetus pereettevõtetes nii valulik on), siis ühel päeval on head "ronijad" tipus ja seal kaugel teiste samasuguste seas ei pasta see enam välja. Tavalised inimesed elavad aga tagajärgedes.

    Lühidalt: ma ei räägi inimeste valikuvabaduse vastu, ma räägin valikute tagajärgede tingimusteta aksepteerimise poolt.
  • sr71
    Oss on lihtsalt avantürist praegu.
    Rohkem teeb muret see, et eks ta ka õpib ja tegelikult on päris hull kui selline mees võimule saab.

    Ossi omab päris suurt emotsionaalset intelligentsust (EQ). IQ paistab tal ka suht kõrge olevat. Jutt on tal väga sorav, mõte liigub, suudab ebamugavatele küsimustele õigesti reageerida (miimika, sõnavalik, enesekontroll). Tulevikus võib tast saada tõeline inimhingede insener.
  • Kalakajakas kirjutab: "Parafraseerides,... ja kutseharidus, mida ei suudeta ära kasutada, on maha visatud kutseharidus, ehk siis selle inimese järjekordne hobi, mille maksis kinni maksumaksja."
    Aga nii ongi, et on mahavisatud haridus. Sa, Kalakajakas, ju ei kirjuta igal pool, et tisleriks õppinud inimene peab saama mingit XXXX summas palka (vaatamata sellele mis tööd ta teeb), ometi kõrgharitud inimese puhul sa seda pidevalt rõhutad. Milles on nende kahe hariduse sisuline ja vormiline vahe?
  • ttrust
    Kalakajakas: "Parafraseerides,... ja kutseharidus, mida ei suudeta ära kasutada, on maha visatud kutseharidus, ehk siis selle inimese järjekordne hobi, mille maksis kinni maksumaksja."
    Aga nii ongi, et on mahavisatud haridus. Sa, Kalakajakas, ju ei kirjuta igal pool, et tisleriks õppinud inimene peab saama mingit XXXX summas palka (vaatamata sellele mis tööd ta teeb), ometi kõrgharitud inimese puhul sa seda pidevalt rõhutad. Milles on nende kahe hariduse sisuline ja vormiline vahe?


    Ma kirjutan sellest, et iga inimene, kes töötab peaks selle töö eest saama tasu, mis katab elamiskulud ja tööjõu taastootmise kulud (sh. minimaalselt ühe lapse kasvatamise kulud). Teistsugust tööd ei tohiks olemas olla ja õppimine on tööriist niisuguse soorituse saavutamiseks.
  • Kalakajakas, aga mis siis saab, kui mõni inimene lepib vähemaga, aga mõni teine tahaks veel rohkemat? Või sa tõesti kujutad ette, et ühiskond läheb vene aega tagasi, kus ideoloogiliselt koristaja palk ja direktori palk pidid pidevalt üksteisele lähenema? Ja lähenevad nii kaua kuni kommunism saabub?

    Kas sa pole mõelnud, et kui kõik inimesed saaksid madala tööviljakuse juures piisavalt head palka, siis ujutatakse kaubandus, kinnisvara jne. odava rahaga üle, mis toob kaasa suure hinnatõusu, mis omakorda tähendab inflatsiooni tõusu, ehk siis palkade ostujõu kukkumist. Turg tasakaalustab end ise ning need kes said vahepeal väga head palka, virelevad jälle.
  • Ma kirjutan sellest, et iga inimene, kes töötab peaks selle töö eest saama tasu, mis katab elamiskulud ja tööjõu taastootmise kulud (sh. minimaalselt ühe lapse kasvatamise kulud). Teistsugust tööd ei tohiks olemas olla ja õppimine on tööriist niisuguse soorituse saavutamiseks.

    Ja kuidas see oleks saavutatav globaaliseerunud ja konvergeeruvas maailmas, kus meie mediaanpalga saaja juba kuulub kuldsesse miljardisse? Mina näiteks tahaksin osata lennata. Ilma abivahediteta. Sama realistlik soov. Ehk siis oma kontorist alla hüpates mõned sekundid oleks see isegi võimalik, kuid...
  • ttrust
    Kalakajakas, aga mis siis saab, kui mõni inimene lepib vähemaga, aga mõni teine tahaks veel rohkemat? Või sa tõesti kujutad ette, et ühiskond läheb vene aega tagasi, kus ideoloogiliselt koristaja palk ja direktori palk pidid pidevalt üksteisele lähenema? JA lähenevad nii kaua kuni kommunism saabub?


    Mulle tehti siinsamas foorumis selgeks, et inimeste soovidel ei ole piire. Seega situatsioon, et mõni inimene lepib vähemaga, ei ole autoriteetide arvates realistlik. Ta lepib vähemaga, sest ta on SUNNITUD leppima vähemaga. Hiljuti lipsas uudistest läbi, et õpetaja miinimumpalk on 900 eurot bruto ja keskmine palk 1000 eurot bruto (võrrelge USA õpetajapalga jaotusega). ... ning jätkuvalt otsitakse ja leitakse siin provintsis kõrgharidusega spetsialiste 600 eurose netokuupalgaga. Ilmselgelt tööjõu pakkumine ületab nõudluse.

    Mulle meeldiks (see võiks olla üks meie "suurtest eesmärkidest"), kui alumise otsa SUNNITUD piir algaks tasemelt, mis katab elamiskulud ja tööjõu taastoomiskulud (sh. ühe lapse kasvatamise kulud töötaja kohta).

    Ülemise otsaga on elu lihtne - nii palju kui väärtust suudad luua, vastavalt sellele ka saad (või vähemalt oleks see mõistlik, sest vastasel korral kaotad niisuguse töötaja esimesele tõsisema alternatiivi pakkujale).
  • Seltsimees Saar oma tuntud "headuses" - http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/saar-algatan-arutelu-voimaluste-ule-eesti-kodakondsuse-votmist-laiendada?id=72406847

    Minu isikliku arvamuse kohaselt lõviosa halli passi omanike, kas väljendab sellega oma lojaalsuse puudumist Eesti Vabariigile või on siis lihtsalt mugavushallipassimehed - st. hall pass annab võimaluse reisida viisavabalt nii Venemaal kui Schengeni ruumis, samas ei kutsuta Kaitseväkke, aga võimalik osaleda kohalikel valimistel.

    Ja ainult vähesed vajaksid abi põhiseaduse tundmise ja keeleeksami sooritamisel.

    Ma saan aru kui oli kõhklejaid 90ndatel, aga aega valikut teha ja keelt on olnud tänaseks 25 aastat

    Parandage mind kui eksin.
  • Kalakajakas, me kõik oleme SUNNITUD. Ma olen SUNNITUD maad mööda käima, mis sest et ma tegelikult SOOVIN lennata. Ilma piirideta ikka.

    Imestad et 600 euroste palkade peale tuleb kõrgharitud inimesi? Aga miks sa imestad? Kui inimene omandab oma lemmik-kõrghariduse, (seda lihtsam on võimalik omandada, kuma maksumaksja maksab kinni), aga pole enam tööandjat kes tema oskusi vajaks? Sest kõik kohad on täidetud. Siis ongi tema kõrharidus tema hobi.
  • Karum6mm...Mina näiteks tahaksin osata lennata. Ilma abivahediteta. Sama realistlik soov. Ehk siis oma kontorist alla hüpates mõned sekundid oleks see isegi võimalik, kuid...


    Offtopic, vabandan!!!

    Kiire arvutus näitab, et Karum6mm töötab korrusel, mis jääb vahemikku 10-18.
  • Kalakajakas võiks oma pooletoobise virina asemel luua alustuseks 1 (ühe) töökoha brutopalgaga 1000 eur kuus. Ma arvan, et rahastuse saaks ta vajadusel siitsamast foorumist kokku kui äriplaani lauda lööb. Ühest küljest saaks aidata kaht inimest (Kajakas + töövõtja) ja teisest küljest jääks ühel neist vähem aega oma Eesti Kommunisti agendaga foorumi risustamiseks. Kolmandaks teeniks ehk investeeringult ka kopka raha, sest Kalakajakas on ju nii tark, ei ole võimalik, et ta oma äriga p*rse kukub.
  • sakuska
    Kalakajakas võiks oma pooletoobise virina asemel luua alustuseks 1 (ühe) töökoha brutopalgaga 1000 eur kuus. Ma arvan, et rahastuse saaks ta vajadusel siitsamast foorumist kokku kui äriplaani lauda lööb. Ühest küljest saaks aidata kaht inimest (Kajakas + töövõtja) ja teisest küljest jääks ühel neist vähem aega oma Eesti Kommunisti agendaga foorumi risustamiseks. Kolmandaks teeniks ehk investeeringult ka kopka raha, sest Kalakajakas on ju nii tark, ei ole võimalik, et ta oma äriga p*rse kukub.


    Igaks juhuks võiks ikkagi Riik omalt poolt garanteerida nimetatud ettevõttele kasumi, kui Kalakajakas lubab, et ta näeb selle ettevõtmisega ise ka vaeva ja teeb tööd. Kui järgi mõelda, siis tegelikult võiks äriplaan ka Riigi poolt tulla.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon