Kinnisvaraturu tipu ennustamine - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Kinnisvaraturu tipu ennustamine

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Ei tule siia mingit tunnelit, suvalised aferistid ja "visionaarid" lollitavad lihtsaid inimesi.

    Kuigi kahe nii suure metropoli nagu Helsingi ja Tallinna vahel võiks tunnel muidugi olla :)
  • enne peaks mõlemad metropolid nii 2-3 miljonit elanikku veel juurde võtma. Küll tulijaid leiduks kui kutsuda, kuid nende maksujõulisus ja ka maksude maksmise võime riigieelarvesse on küsitav
  • Enne kui tunnel valmis saab jõuab tõenäoliselt mitu kriisi siit või sealtpoolt lahte üle sõita.
  • rizzo
    Enne kui tunnel valmis saab jõuab tõenäoliselt mitu kriisi siit või sealtpoolt lahte üle sõita.


    Tõsi. Kui aga päriselt peaks ehitatusega alustatama, siis pelgalt selle protsessiga kaasnev raha- ja rahvamass mõjutab hindu ülespoole.
  • bulvar
    toompark

    Ja üks mõte veel. Stokholmi elamispindade turu oluline probleem on defitsiidist tulenevad kõrged hinnad. Tallinna/Eesti puhul on hinnad mõistlikud, aga palgad/sissetulekud on väiksed.


    Jajah, minu hind on õige. Lihtsalt need ostjad on vaesed.

    Hämmastav, et kuigi palgatõus on üsna väle, siis korterihinnad liiguvad ees sama tempoga. Äkki saad avada seda mõttekäiku kuidagi? Et nüüdsest hakkavad sissetulekud kuidagi tõusma ja "mõistlikud hinnad" püsivad samal tasemel? :)


    Hästi lühidalt. Väite taga, et Tallinna korterite hinnad on mõistlikud, on asjaolu, et keskmise netosisetuleku eest saab mõistliku koguse ruutmeetreid. Ja see näitaja on viimastel aastatel olnud mugavalt paigal.



    Asjast lähemalt: https://www.adaur.ee/statistika-tallinna-korteriostjatel-on-olnud-kuus-aastat-stabiilset-ostujoudu/
  • Üldiselt väga asjakohane graafik aga üks metodoloogiline küsimus - kas seda võrdlusvara ei peaks ajakohastama? 1971-1990 valminud korteri suhteline väärtus aastal 2005 ja 2019 ei pruugi olla sama.
  • Võrdlusvara peaks igal aastal olema äsja valminud korteri ruutmeeter. Positiivne oleks siis, et arvestab juba üldist trendi kvaliteetsema ehitustehnoloogia jms näol. Negatiivne kahjuks see, et varsti on vb kõik odavamad kohad täis ehitatud ja uued korterid saavad tulla ainult kalli maaga piirkondadesse.

    Ma enne narrisin lihtsalt seda väidet, et hinnad on mõistlikud, aga palgad väikesed. See on mitte midagi ütlev umbluu lihtsalt.
  • invictus
    Üldiselt väga asjakohane graafik aga üks metodoloogiline küsimus - kas seda võrdlusvara ei peaks ajakohastama? 1971-1990 valminud korteri suhteline väärtus aastal 2005 ja 2019 ei pruugi olla sama.


    Nõus. Peaks küll ajakohastama, aga see ei ole praktikas nii lihtne.

    Valiku 1971-1990 poolt räägivad asjaolud:
    * info on hõlpsalt kättesaadav
    * elamufond suhteliselt homogeenne, st võrreldav

    Vastu räägib
    * jooksev amortiseerumine (võiks õigustada, et vanu maju remonditakse-renoveeritakse, aga see ei ole väga tugev väide)

    Vastvalminud korterit ma ei kasutaks, sest nende erisused on väga suured. Ei ole sellist homogeensust nagu nõukaaegsete korterite puhul. Samuti mängivad uute korterite puhul rolli kvaliteedierinevused nt energiasäästu teemadel. Lisaks on uusarenduse puhul suured erinevused linnaosade mahtude vahel, mis keskmist hinda oluliselt mõjutab...

    Mul oleks paremaid metoodikaid ka, aga kvaliteet paraneks grammi võrra, kuid töö maht kümnekordistuks.
  • Aga on see siis hea tulemus, kui ma saan osta keskmise palga eest sama palju seda ühtlaselt vananevat Mustamäe kahetoalist?
  • Aastal 2000 sai kuupalga eest osta N Nokia 5110-t. Kui aastal 2020 saab kuupalga eest ikka N Nokia 5110-t, kas siis Nokia 5110 on õiglaselt hinnastatud?
    Nõuka-aegne korter on nõuka-aegne korter - oma planeerimisvigadega, parkimisprobleemidega jne. Mina ütleks selle graafiku pealt häbenemata - nõukaaegse korteri eest küsitakse suhteliselt järjest rohkem.
  • 2korda2
    Aastal 2000 sai kuupalga eest osta N Nokia 5110-t. Kui aastal 2020 saab kuupalga eest ikka N Nokia 5110-t, kas siis Nokia 5110 on õiglaselt hinnastatud?
    Nõuka-aegne korter on nõuka-aegne korter - oma planeerimisvigadega, parkimisprobleemidega jne. Mina ütleks selle graafiku pealt häbenemata - nõukaaegse korteri eest küsitakse suhteliselt järjest rohkem.


    telefon amortiseerub sama ajaga, mis korter?
  • yanek,
    ekstra sulle on mul pakkuda täiesti töökorras (nõukaaegse korteriga samaväärselt amortiseerunud) 5110. Umbes ühe 2019 aasta keskmise palga eest annaks ära.
  • 2korda2
    yanek,
    ekstra sulle on mul pakkuda täiesti töökorras (nõukaaegse korteriga samaväärselt amortiseerunud) 5110. Umbes ühe 2019 aasta keskmise palga eest annaks ära.


    telefon amortiseerub sama ajaga, mis korter?
  • Töötaval 5110-l on täna täpselt samad omadused, mis 20 aastat tagasi. Täpselt samuti ka "Mustamäe korteril". Ometi pole 5110 omadused täna enam samapalju väärt, kui 20 aastat tagasi. Ülalolev graafik aga väidab, et "Mustamäe korteri" omadused on juba aastaid ikka samapalju väärt ja (reaal)hinnatõusu justkui poleks. Täpselt sellele viitas ka invictus oma esialgse, minu silmis õigustatud, küsimusega.
  • Ometi pole 5110 omadused täna enam samapalju väärt

    telefon amortiseerub sama ajaga, mis korter?
  • Kuidas sa oma Nokia 5110ga naabrist parem oled, seleta mulle?
  • Kriitika minu graafiku osas on igati õigustatud.

    Paraku on nii, et suure osa elamufondist moodustab just see nõukogudeaegne elamufond. Kui räägitakse aktiivsest uusarenduste turust, siis see käib Tallinna kohta. Uute korterite tänane tehingute osakaal 25-30% tehingutest on tõepoolest ülikõrge näitaja. Enamus tehingutest tehakse aga ikkagi "Nokia 5110-tega". Ehk see on kõige tavapärasem n-ö standardeluase. (Mitte, et see mulle rõõmu teeks.)

    Minu idee on mõõta keskmist ostujõudu ja selle dünaamikat. Nõukogudeaegne korter on paraku keskmine ja seetõttu sobib mõõtmisobjektiks hästi.

    Minu kasutatud metoodika ei ole ideaalne. Ostujõudu samal meetodil, aga täpsemalt või teistel meetoditel mõõtes on lõpptulemus üsna samasugune - hinnad ei jookse ostjatel eest ära, ostujõud püsib.

    Nõustudes metoodika kohta siin tehtud kriitikaga tõden, et lähenen kõige lihtsamat (ja arusaadavamat) teed pidi, ei hakka töömahtu kümnekordseks kasvatama.

    Samas peab muidugi mõistma, et ainult selle kogu maailma kahemõõtmeliseks taandava ühe pildi järgi ei tohi teha järeldusi inimkonna tuleviku kohta. Ja ma ei teegi.
  • 2korda2
    Töötaval 5110-l on täna täpselt samad omadused, mis 20 aastat tagasi. Täpselt samuti ka "Mustamäe korteril". Ometi pole 5110 omadused täna enam samapalju väärt, kui 20 aastat tagasi. Ülalolev graafik aga väidab, et "Mustamäe korteri" omadused on juba aastaid ikka samapalju väärt ja (reaal)hinnatõusu justkui poleks. Täpselt sellele viitas ka invictus oma esialgse, minu silmis õigustatud, küsimusega.


    Küsitav kas see ikka on nii, et paneelikakorteril on täpselt samad omadused,mis olid 20 aastat tagasi. Isegi neid nõukaaegseid paneelikaid on ju jõudumööda renoveeritud, vahetatud lekkivad roostes torustikud, uued katused, plastikaknad ette, betoonseinad soojustatud,varisevad rõdud remonditud, radiaatoritele termoventiilid, alt uksed fonolukuga jne. Nokia on lihtsalt vananenud tehnika, mida ka paremaks teha kuidagi ei saa.

    ma elaks küll meelsamini kuskil Õismäel või Annelinnas kenasti remonditud paneelikas, kus ümbruskonnas ka muu infra kui uusasumis põllu peal,kus peale elamute midagi muud polegi .
  • stagna
    2korda2
    Töötaval 5110-l on täna täpselt samad omadused, mis 20 aastat tagasi. Täpselt samuti ka "Mustamäe korteril". Ometi pole 5110 omadused täna enam samapalju väärt, kui 20 aastat tagasi. Ülalolev graafik aga väidab, et "Mustamäe korteri" omadused on juba aastaid ikka samapalju väärt ja (reaal)hinnatõusu justkui poleks. Täpselt sellele viitas ka invictus oma esialgse, minu silmis õigustatud, küsimusega.

    ma elaks küll meelsamini kuskil Õismäel või Annelinnas kenasti remonditud paneelikas, kus ümbruskonnas ka muu infra kui uusasumis põllu peal,kus peale elamute midagi muud polegi .

    Sa ilmselt pole elanud kummaski, ei paneelikas ega "põllu peal". Ei ole seal nõukaaja paneelikas ning "mägede" elukeskkonnas midagi ihaldusväärset. Nendes elatakse, sest paremat ei saa endale lubada.
  • KV tipp on lähedal.

    Oli mõte osta krunt, ok hinnaga jäi silma NURGAARENDUS, https://nurgaarendus.ee/
    Käisin täna kohapeal ja mis ees ootas oli uskumatu õudus. Kogu see krunt on üks suur mudamülgas, vesi loksub, asfalt teed vee all, enamus krunte täielikud mülkad. Selge ehituslik räige praak. Eriline komöödia on sealne tee ehitus - ei oskagi kirjeldada, seda peab oma silmaga nägema. Kõrgusmõõtudega on kapitaalselt puusse pandud.

    Täpselt meenutab krahhi eelset aega Tallinnas - samasugust kõntsa tehti. Aru ei saa kuidas vald lubab sellist asja ehitada, või siis tuimalt lasti üle...

    Siinkohal tervitame Alexelat ning Toomas Virrot kes seda jama seal ajab! Kuuldavasti on seal ka mingi tõsisem case juba käsil.
  • NURGAARENDUS, https://nurgaarendus.ee/

    Vaata ka: nurgaadvokaat, nurgaarst, šarlatan, posija, nurka panema.
  • stagna

    ma elaks küll meelsamini kuskil Õismäel või Annelinnas kenasti remonditud paneelikas, kus ümbruskonnas ka muu infra kui uusasumis põllu peal,kus peale elamute midagi muud polegi .

    Mina ostsin maja põllu peale 10 aastat tagasi. Kool 1km kaugusel oli just valmis saanud, ühistransporti ei olnud, poes ja lasteaias pidi käima linnas.
    Nüüd käivad bussid, üks lasteaed 300m, teine 1km, üks kool 1km, teine 2km, poed 800m ja 1,2km. Valmis sai ka valgustatud kergliiklustee linna välja.
    Nii et see "põllu peal" võib aja jooksul muutuda, ei tohi lihtsalt väga kaugele linnast kolida.
  • ... ja nagu viimane näide ütleb, siis ka vastupidi - kui tahad linnast väljas elada, siis koli kohe heaga PÄRIS kaugele. Muidu saab linn sind 10 aastat hiljem kätte.
  • santa

    Mina ostsin maja põllu peale 10 aastat tagasi.


    Ma oletan, et Sa Peetris. Kas Sa sealkandis mõnda arendust oskad soovitada, mis endale silma jäänud (korterid või ridaelamud).

    Kas keegi on palganud endale maakleri, et leida "see õige"?
    Kas vastab tõele, et maakleritel oma "kinnine süsteem", kuhu pannakse enne kinnistud müüki kui müügiportaalidesse? Ehk kas selliselt maakleri palkamisega saaks eelise?



  • Märksõna "põllupealne" tähendab uusarendust kusagil kaugel kolkas, enamasti põllu peal, millega kaasneb tsivilisatsiooni ja infrastruktuuri (poed, lasteaiad-koolid, ühistransport) paiknemine õige mitme kilomeetri kaugusel, nii et kogu perekonna logistika põhineb ainult isiklike autode kasutamisel.
    Kommentaator Santa ei ostnud oma maja klassikaliselt "põllupeale", mis sest, et see võis olla füüsiliselt põllu peal.
    Näiteks ühe suure kooli kõrval oli otse põld, millele talvel sitta veeti ning seejärel kool haises selle sita järgi mitu päeva, kuni sitt ära külmus ja lumega kattus. Nüüd on see endine põld kortermaju täis ehitatud.
  • Ega Peetri ihaldatud piirkond küll ei olnud. 10-15 aastat tagasi maksid krundid seal nagu Muugal. Nüüd on vahe kordades Peetri kasuks, kuigi ka Muugal on krundid otsa lõppenud. Peetri oli ikka klassikaline põld, võta või jäta.
  • Kas vastab tõele, et maakleritel oma "kinnine süsteem", kuhu pannakse enne kinnistud müüki kui müügiportaalidesse? Ehk kas selliselt maakleri palkamisega saaks eelise?


    Ei.
  • mike
    Kas vastab tõele, et maakleritel oma "kinnine süsteem", kuhu pannakse enne kinnistud müüki kui müügiportaalidesse? Ehk kas selliselt maakleri palkamisega saaks eelise?


    Ei.


    Nii mustvalge "Ei" see küll ei ole. Vaatame kuidas süsteem toimib:
    1. maaklerid otsivad objekte ja võtavad müügilt %
    2. kui sul pole just mingit suurt soovi nt. (soovin krunti min 10 ha, 2 järve peaks olema millest üks elurohke ja teine läbipaistva vee ja liivarannaga nagu laguun, kindlasti peaks olema jõgi, mets, avarata ala. No ja mere ääres koos...) üldjuhul ei võeta sinult raha, ehk dikteerib see kellel on rahhi:) Kogu selle maakleri lõbu maksab kinni see, kes soovib midagi rahaks teha, mitte see, kellel on :)
    3. sisering ikkagi on olemas, maaklerid suhtlevad omavahel ja nii mõndagi, mida veel turul pole aga on teada, et tuleb, võib jõuda sinuni enne, kui see kusagil avalikult näitusele pannakse ja seda kõike just sinule Tasuta. Kiirusta :P
    4.Kui nüüd tekib küsimus, et miks peaks keegi maakler higi valama, et Sinule korterit otsida ja sina talle raha ei paku, et nagu tasuta? Ää muretse, saab ka Tema oma osa müügi prossast laekunud papist:)

    Soovitan vaadata soliidse büroo, soliidse maakleri, soliidse kaubaga ja huvi tunda teatud objekti pihta. Sellega saad juba maakleri konksu otsa ja usu mind, kui sa ise pappi neile ei paku vaid pakud ostusoovi siis hakkab maakleri laubal higi voolama ja sulle üritatakse midagi leida:) Raha on müügipoole taga:P
  • UK 1 mill on Eestis tasemelt a la €200k kodu vmt.
    "Last year 7% of sales in the UK were off market, via networks of agents and buyers, with little or no marketing, although this rose to 18% of properties sold for more than £1 million, according to Hamptons International. For properties worth £10 million or more it is thought that 40% could change hands this way. The prime motivation for many is privacy: they do not want nosey neighbours, employees or shareholders to know they are selling. Another concern is the digital footprint: floorplans and pictures could be a security risk. A portrait of a child can give the identity of the owner away, a piece of art could be worth thousands of pounds. Last year there was a wave of incidents in which machete-wielding criminals targeted the homes of millionaire bankers, musicians, artists and others. Homes were also ransacked by a gang who flew in from Chile....
  • Kui maakleril on midagi, mida ta pakub enne “avalikustamist” ja mis sel juhul kiirelt ära võetakse, on selle asja hind liiga odav. Sel juhul saab asja müüja tünga kuna maakeri “althõlma” sahkerdamise tõttu ta hävib. Selliselt toimetav maakler ei saa pikalt turul tegutseda.

    Jutt miskitest müstilistest ostuhuviliste ja krt mis muudest baasidest on pullikaka ja libe jutt, et sa maakleriga esinduslepingu teeks. Praktikas käib ikka müük läbi kv ja city.
  • mike
    Kui maakleril on midagi, mida ta pakub enne “avalikustamist” ja mis sel juhul kiirelt ära võetakse, on selle asja hind liiga odav. Sel juhul saab asja müüja tünga kuna maakeri “althõlma” sahkerdamise tõttu ta hävib. Selliselt toimetav maakler ei saa pikalt turul tegutseda.

    Jutt miskitest müstilistest ostuhuviliste ja krt mis muudest baasidest on pullikaka ja libe jutt, et sa maakleriga esinduslepingu teeks. Praktikas käib ikka müük läbi kv ja city.


    Miks nii terav? Ja mis althõlma jutt ja kes hävib ja mis müstika ja mis baas? Nii kibe jutt, et sind on vist küll ülelend tabanud?

    Andsin lihtsalt edasi mida tean. Turg määrab hinna ja lihtsalt väärt kaupa napib, mitte tüng ei ole iga maakleri nimi.
  • Eestis peaks ka ju ostuagendi tööd keegi ikka tegema, keegi kel kõvad connectionid ja/või teab kes endistest klientidest võiks valmis olla edasi liikuma KV mõttes, et neilt küsida kas võiks nende maja ostuhuvilistele ilma city24 ja kv.ee-ta tutvustada kui hind õige.
  • Mina ei saa aru, mida maakleri palkamine müüjale üldse annab. Kui on päris tavaline kodu nagu maja või korter , pole mingi eriline objekt,ärihoone vms .Kas ta leiab kuskilt ostja, kes pakub paremat hinda kui ma avaliku kuulutuse peale saaks ? Sügavalt kahtlen . Kuulutuse oskan ma ise kirjutada ja ka pildid oskan ma ise teha ja üles laadida.Umbkaudse hinnataseme ma saan kergesti samalaadsete samas piirkonnas müüdud kodude järgi kindlaks teha. Oma kodu kohta ma tean ka palju rohkem kui tema kunagi teada saaks, selle head ja vead . Kui ostja on olemas, saab palgata ka paberitega kinnisvara hindaja kui pangale on seda hindamisakti kodulaenu andmiseks vaja .

    mida see maakler mulle annab peale selle, et ta tahab priske viilaka müügirahast endale saada ?
  • Milk
    mike
    Kui maakleril on midagi, mida ta pakub enne “avalikustamist” ja mis sel juhul kiirelt ära võetakse, on selle asja hind liiga odav. Sel juhul saab asja müüja tünga kuna maakeri “althõlma” sahkerdamise tõttu ta hävib. Selliselt toimetav maakler ei saa pikalt turul tegutseda.

    Jutt miskitest müstilistest ostuhuviliste ja krt mis muudest baasidest on pullikaka ja libe jutt, et sa maakleriga esinduslepingu teeks. Praktikas käib ikka müük läbi kv ja city.


    Miks nii terav? Ja mis althõlma jutt ja kes hävib ja mis müstika ja mis baas? Nii kibe jutt, et sind on vist küll ülelend tabanud?

    Andsin lihtsalt edasi mida tean. Turg määrab hinna ja lihtsalt väärt kaupa napib, mitte tüng ei ole iga maakleri nimi.


    Ei ole üldse terav ega üle lastud. Ma ei tea, kust pärineb sinu info, minu oma sektori köögipoolelt.

    Kui klient annab objekti maaklerile müüki, siis tavaliselt üheks tema sooviks saada maksimaalselt head hinda. Maksimaalselt head hinda saab üldjuhul siis kui info objekti kohta jõuab maksimaalselt paljude potentsiaalsete huvilisteni. Ja vot siin tekibki see probleemne koht, millele enne viitasin - kui info on piiratud ringis, siis üldjuhul ei saa eeldada, et tegemist on parima võimaliku müügihinnaga. Ja see omakorda tähendab, et klient ei saanud võimalikku kõrgeimat hinda = hävis müügihinnas.
  • opex
    Eestis peaks ka ju ostuagendi tööd keegi ikka tegema, keegi kel kõvad connectionid ja/või teab kes endistest klientidest võiks valmis olla edasi liikuma KV mõttes, et neilt küsida kas võiks nende maja ostuhuvilistele ilma city24 ja kv.ee-ta tutvustada kui hind õige.


    Elamukinnisvara sektoris erakliendile pigem mitte. Ärikv-s suuremate eelkõige rahavoo objektide osas veidi toimib, kuigi siin tuleb juba vastu turu väiksus ja sellest tulenev kõik tunnevad kõiki sektori sees.
  • stagna
    Mina ei saa aru, mida maakleri palkamine müüjale üldse annab. Kui on päris tavaline kodu nagu maja või korter , pole mingi eriline objekt,ärihoone vms .Kas ta leiab kuskilt ostja, kes pakub paremat hinda kui ma avaliku kuulutuse peale saaks ? Sügavalt kahtlen . Kuulutuse oskan ma ise kirjutada ja ka pildid oskan ma ise teha ja üles laadida.Umbkaudse hinnataseme ma saan kergesti samalaadsete samas piirkonnas müüdud kodude järgi kindlaks teha. Oma kodu kohta ma tean ka palju rohkem kui tema kunagi teada saaks, selle head ja vead . Kui ostja on olemas, saab palgata ka paberitega kinnisvara hindaja kui pangale on seda hindamisakti kodulaenu andmiseks vaja .

    mida see maakler mulle annab peale selle, et ta tahab priske viilaka müügirahast endale saada ?


    Tahad tõesti igasuguste suleliste ja karvalistega tutvuda? Küll ühel pole raha, teine "investor" tahab hinnast 30% alla saada. Kogu aeg võimalikul ostjal kätt pulsil hoida, et ta pangast ikka laenu saaks jne..
    Arvesta, et igaks kohtumiseks pead aega leidma ja vahest ei tule nt kedagi kohale...
    Ta on pm su erasekretär, kes kõntsast eemale hoiab.

    Aga noh oleneb inimesest mõni teebki kõike, müüb ise kinnisvara, mängib sanitaartehinkut kui vaja, peaasi, et keegi tema pealt ei teeniks...
  • ei näe tõesti põhjust, miks raha tuulde loopida. Iseasi kui ei elaks Eestis vaid näiteks Soomes või Saksamaal ja oleks vaja Eesti maja maha müüa . Siis ei saa ju igale ostasoovijale siia tulla maja näitama, siis tuleb vahendaja leida .

    Kuid kui kodus sees elad, lepid kokku aja, millal näidata saad ja mis muret seal ikka on ?

    mind ei huvita mitte üks raas kas maakler teenib või kuidas ta raha teenib, mind huvitab, mida mina oma vara eest saan . Ja ma olen üsna veendunud, et otse omanikult müües saab omanik rohkem .

    ning jah , kui kraanikauss umbe läheb, siis ma santehnikut küll kutsuma ei hakka . Kas on raske see ise lahti võtta ja haisulukk puhtaks teha ? kodus pole kruvikeerajat või milles lugu ? Või käib au pihta ?
  • privador
    Küll ühel pole raha, teine "investor" tahab hinnast 30% alla saada.

    Näita mulle maaklerit, kes need asjad iseseisvalt joonde ajavad. Kõik sellised peavalud kantakse omanikule ette ja oodatakse tema otsust.
    privador

    Kogu aeg võimalikul ostjal kätt pulsil hoida, et ta pangast ikka laenu saaks jne..

    Näita mulle maaklerit, kes läheb ja kliendi huvides ostja eest panga laenukomitee sodiks räägib.Või mida sa täpsemalt selle all silmas pead, et maakleri tööülesandeks on korraldada, et ostja laenu saaks?
    privador

    Arvesta, et igaks kohtumiseks pead aega leidma ja vahest ei tule nt kedagi kohale...
    Ta on pm su erasekretär, kes kõntsast eemale hoiab.

    Arvesta, et kui eeldada, et nii ostja kui müüja on enamikul juhtudest tööinimesed, sobib mõlemale niikuinii kõige paremini nädalavahetuse aeg. Kui sageli on see "vahest"? Ja mis sorti paadialused käivad igavuse peletamiseks müügisolevat kinnisvara inspekteerimas, keda "kõntsaks" saab nimetada? Samad, kellel see müstiline maakler aitab pangalaenu saada?
  • TRVP
    santa

    Mina ostsin maja põllu peale 10 aastat tagasi.

    Ma oletan, et Sa Peetris. Kas Sa sealkandis mõnda arendust oskad soovitada, mis endale silma jäänud (korterid või ridaelamud).

    Jah, Peetri. "Põllupealseks" nimetasin seda eelkõige seepärast, et minuteada minu maja all vanasti justnimelt põld oli. Midagi soovitada ei oska kahjuks. 10 aastat tähendab 2009, aeg kus eriti keegi kinnisvara ei ostnud, seega väga vahet polnud oli sul maakler või mitte, piisas kui raha oli.
  • luarvikluarvik
    Näita mulle ausat maaklerit.


    miks mitte, äri on äri nagu igal pool mujalgi. Lihtsalt kui tegu on kodu müümisega, siis minu arust pole vahendajat internetiajastul vaja . Kõik asjad saab ju internetis ise ära teha . 25 aastat tagasi, jah, siis oli teine lugu. Ostjate otsimine oli omaette töö, ühest-kahest lehekuulutusest ei piisanud,et jõuda kõikide võimalike ostjateni. Tuli omada palju kontakte, palju ajalehes kuulutada, päevad läbi telefoni otsas rippuda, sebimist oli kõvasti

    minu arust maakler on kodumüüjale tänapäeval sama vajalik kui teenijatüdruk koduomanikule. Kui ei viitsi ise koristada,vannituba küürida, tolmu imeda ja nõusid pesta, saab palgata eraldi inimese, kes selle sinu eest ära teeb. Jõukad inimesed, kel on väga suur maja ja kes oma tööga väga hõivatud, sageli just nii teevadki. Selles pole midagi halba, vabal maal vabad valikud .
    Kuid mingi 60- ruutmeetrise paneelikakorteri või 140-ruutmeetrise majakese suudab igaüks vast ise korras hoida, kes just voodihaige invaliid pole
  • Kui ootus maaklerile on kuulutuse portaali üles riputamine, siis ei ole kindlasti maaklerit vaja. Siis on igal juhul mõistlikum asjad ise ajada. Saab oluliselt odavamalt.

    Kui ootus maaklerile on müügikorraldus, mis seisneb enamas, võis siis on ootus saada mugavusteenust, tasub ikka maakleri teenust kasutada.
  • Nojah, kui mõelda, et autot müües on suur % rehvitoksijaid ja unistajaid siis vist unistajate (ja varaste) eel-väljafiltreerimine võiks näit. kvmaakleri ülesanne olla. Olen kõik kv ise müüdud saanud siiani, kord võtsin staarmaakleri, müüki ta ei teind, aga tasuta kvaliteetfotod, yay!

    Pangalaenude mailt: mis siis hetkel marginaalid EVs teevad? Mujal nii, ECB data via WSJ:

  • Asjaliku numbriga tuleb küll välja ainult Swedbanki esindaja (keskmine u 2,23), aga eks see annab enam-vähem õige suurusjärgu kogu turu kohta. https://raha.geenius.ee/rubriik/uudis/pangad-annavad-aru-mis-intressiga-pakutakse-praegu-kodulaene-ja-millest-see-number-soltub/
  • https://www.euro-area-statistics.org/bank-interest-rates-loans?cr=eur+est&lg=en&page=0&charts=c1457522609150+M..B.A2Z.A.R.A.2250.EUR.N+M..B.A2C.P.R.A.2250.EUR.N&template=1
    Siin näha erinevate riikide keskmisi kodulaenu intressimääri.
    Eestis on intress küll Euroala üks kõrgemaid (2,49%), kuid sarnasel tasemel riikidega nagu Kreeka, Iirimaa, Läti, Leedu, Malta, Holland ja Sloveenia.
  • opex
    Pangalaenude mailt: mis siis hetkel marginaalid EVs teevad? Mujal nii, ECB data via WSJ:



    https://www.adaur.ee/kinnisvaraturg/
  • Kristjan1
    Kohtla-Järve linnavalitsus müüb 50 eurot maksvaid kortereid

    Kunagi ammu müüs Püssi linn samuti olematu hinna eest kortereid, aga hoone paistis palju uuem ja palju paremas seisukorras olevat. Kiviõli on aga umbes kolmandiku oma kortermajadest maha lammutanud ja tõenäoliselt lammutab veelgi.
  • Keegi tahab postitada/rääkida, kas pandeemia ka tipu ära märkinud?

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon