Kinnisvaraturu tipu ennustamine - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Kinnisvaraturu tipu ennustamine

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Ei väida, aga see on 1 äärmiselt hägune number sest pole kirjas mis aja jooksul see nr. on saadud, 2+ aasta jooksul?
    Paljud neist uuesti lahkunud on? Eeldan, et Lätti vm. siirdudes ei küsita lahkujalt neid küsse EV poolt, olematul piiril.
    Pigem võiks võtta selle 32500 + say... 15000 nendeks kes vb jäävad kauemaks, aga see on kaugel 10% rahvaarvust.
  • Mis sulle arusaamatuks jääb ja ei mingeid häguseid numbreid siin pole. 89K Ukraina inimest kes on täna siin ja on deklareerinud oma siiajäämise. Ilmselgelt on PPA-l veidikene selgem ülevaade asjadest kui sinul ja minul.

    Arvad, et see KOV valimisõiguse pärast võimlemine niisama lahti läks?

  • "iffkillla"
    Mis sulle arusaamatuks jääb ja ei mingeid häguseid numbreid siin pole. 89K inimest kes on täna siin ja on deklareerinud oma siiajäämise. Ilmselgelt on PPA-l veidikene selgem ülevaade asjadest kui sinul ja minul.

    Arvad, et see KOV valimisõiguse pärast võimlemine niisama lahti läks?


    Sellest sõnastusest ei saa küll välja lugeda, et nad praegu ka siin on. See on vastus küsimusele piiril, kas nad plaanivad mõneks ajaks siia jääda.
    https://www.siseministeerium.ee/statistika-ukraina-sojapogenike-kohta
  • Täpselt nii, ja see on 89k kogutud aja X jooksul piiril, aeg võib olla 2+ aastat, mille jooksul paljud lahkunud nendest kes plaanisid jääda. Vt. teisi sisemin. numbreid kah, Ajutise kaitse taotlusi on 28. aprilli seisuga kokku registreeritud 52 436, ajutisest kaitsest loobumise taotlusi on registreeritud 7034. st. 52436-7034= 45402, taaskord, kas 2+ aasta jooksul, millest kogus Y on vbl lahkunud ilma sisemin. teavitamata.
  • Aga see, et mainitud kodanikke pole siin selleks pole ka võtta mingit konkreetsemat tõestust, ainult oletus, et kuna nad kaitset ei taodelnud, järelikult läksid ära. Aga kui ei taodeldudki ajutist kaitset, vaid kohe tähtajalist elamisluba töötamiseks?

    Muide üks asi tahaks veel siinkohal täpsustamist. Piirina antud kontekstis on mõeldud sõja algusest kuni 24 maini 2022 nii Eesti piires olevat EU välispiiri kui ka EU siseseid piire. Alates 25 maist 2022 ainult EU välispiiri. Seega kui palju ja keda on tulnud-läinud viimase kahe aasta jooksul üle piiride mis meil on Läti, Rootsi ja Soomega (või lennukiga) - seda ei tea vist keegi.

    Keeleliselt aga on tänavapilt muutunud viimase kahe aastaga päris palju, seega ma jään rohkem enda arvamusega selle enda pakutud numbri poole.
  • See 'tänaval kuuldav' on veel hägusem data, rahvaloenduste andmetel on aastakümneid ca 40% olnud slaavid (tallinnlastest), päris kõrge %.
  • Ja elukoha reganud ukraina põgenikest on pooled Tallinnas ja lisavad 3,55% slaavi kogukonna %-le.

  • Eespool keegi kirjutab "taodelda." Õudselt kriibib kõrva.

    "Kõige levinuma seletuse järgi on eesti keeles sõnu, mis kõla poolest on sarnased sõnaga „taotlema“, näiteks „töötlema“ või „vaatlema“. Nende pööramisel tõepoolest toimub häälikumuutus ja nii on täiesti õige öelda „töödelda“ ja „vaadelda“. Tegusõna „taotlema“ kuulub aga teise sõnarühma, tema kaaslaseks on seal „töötama“, mida teadupärast pöörame „töötada“, „töötati“ ja „töötatakse“."
    Allikas: Taodelda ei saa midagi

  • "Samal päeval algas YIT kolmenädalane kampaania, kus kõikide Tallinna ja Tartu korterite hinnad lasti kuni 16 protsenti alla."
  • YIT praegune kuni 16protsendiline allahindlus tundub Toomparki sõnul keskmisest veidi suurem. Arendajate kodulehtedelt paistab, et näiteks Endover on teinud enda hinnakirjades kuni 11protsendilisi allahindlusi ja Hepsor kuni 14protsendilisi soodustusi. Mõlemad pakuvad allahindlusi ainult osas korterites, mitte tervete kortermajade lõikes.

    ÄP kirjutab..
  • Teema jätkuks:
    Laojäägi võrdlemine müügiga näitab seda, et arendajate mantra Tallinna uusarenduste korterite otsasaamise osas ei päde,» rääkis neljapäeval Tartus toimunud Swedbanki privaatpanganduse foorumil Uus Maa juhatuse liige Igor Habal.
    https://majandus.postimees.ee/8004230/igor-habal-arendajate-mantra-uute-korterite-otsasaamisest-ei-pade
  • Kaua sest oli, kui Toompark kiitles, kui põud korteritega on? Minu arvates väga lühikese vaatega või räägib seda, mida ise müüb.
  • Viimased kaks aastat on ju räägitud, et kinnisvaras mingit kriisi ei ole, ja siis järgmine hetk räägitakse, et kriis saab kohe läbi ja siis räägitakse, et aastapärast on juba uued kõrged hinnarekordid.
    PS: Ise Eestisse kv osta ei plaani, kuna Putini rünnak on varsti tõenäolisem, kui see et Baltikumi sõjaliselt Venemaa ei ründa.
  • "Visahing"
    Kaua sest oli, kui Toompark kiitles, kui põud korteritega on? Minu arvates väga lühikese vaatega või räägib seda, mida ise müüb.


    Tänud asjatundliku küsimuse eest.

    Toompark tõi välja (aga ei kiidelnud), et turul on defitsiit perioodil 2,5-3,5 aastat tagasi. Nimelt perioodil 2,5-3,5 aastat tagasi ehk 2021. a algus kuni 2022. a algus oli pakkumistest tõepoolest puudu ja neid jäi ka vähemaks.

    Alates 2022. a kevadest liikus pakkumiste arv üles ja müük alla. Sellest ajast alates pole Toompark defitsiidist rääkinud muul moel kui minevikuvormis.

    Turgu vaatan nii lühemakui pikema vaatega. Sõltuvalt vajadusest on üks või teine oluline. Tehingute tegemine käib hetke konjunktuuri kontekstis. Seetõttu on hetke tehingute arvu või hinnataseme kontekstis lühike perspektiiv väga oluline. Ise ma kortereid ei müü, st sellest kommentaarid ei sõltu.
  • Meenutaks, et eelmisele masule eelneval ajal oli nii, et aasta oli 2004, kui (minu mäletamist mööda) esimesi kiiksatusi kinnisvarabuumi kohta hakkas tulema ning kui kinnisvaraturg tipu saavutas ja seejärel kinni külmus oli 2007a kevad-suvi. 2004 oli tookord aasta, kus Eestis hakati odavaid laene pakkuma ja pangad hakkasid üksteist üle trumpama (minu mäletamist mööda).
    Ehk, siis eelmise buumi mull kestis samuti ainult 3 aastat.
  • Tookord läks asi tõenäoliselt mõnusaks 2006 suvel, kui iga kolmapäev toodi Rootsist miljard krooni, mille isekallutaja keset raekoja platsi maha valas.
  • "Offf"
    Murika-maal siis sedasi


    Murika-maal on see taustsüsteem, et sisserändajate toel rahvastiku arv ikkagi pidevalt kasvab, eriti suuremates linnades ja see hoiab nõudlust üleval hoolimata sellest, et toimuvad mingid demograafilised muutused nagu vähem lapsi pere kohta või siis et 10% rohkem noori elab vanemate juures.
    Palju huvitavamaks võib minna seal, kus sisseränne enam negatiivset iivet ei tasakaalustaks.

    Muide, ühes teemas siin just vaieldi selle üle, kui palju neid ukrainlasi tegelikult Eestis elab. Statistikaameti andmetel on pärast sõda püsivalt Eestisse jäänud vist ca 44 000 ukrainlast kui ma õigesti mäletan (jah, läbivool on suurem olnud), kes paisutavad meie rahvaarvu. Aga kui Ukraina sõda ei oleks alanud ja meil on iive -6000 aastas, siis mis juhtuks tööjõuturu ja kinnisvara nõudlusega?
  • USAs hinnad langemas, sõltub konkr. asukohast aga üldiselt suund alla, tipp oli Q4/22 @552600.


  • "Draax"
    "Offf"
    Murika-maal siis sedasi


    Murika-maal on see taustsüsteem, et sisserändajate toel rahvastiku arv ikkagi pidevalt kasvab, eriti suuremates linnades ja see hoiab nõudlust üleval hoolimata sellest, et toimuvad mingid demograafilised muutused nagu vähem lapsi pere kohta või siis et 10% rohkem noori elab vanemate juures.
    Palju huvitavamaks võib minna seal, kus sisseränne enam negatiivset iivet ei tasakaalustaks.

    Muide, ühes teemas siin just vaieldi selle üle, kui palju neid ukrainlasi tegelikult Eestis elab. Statistikaameti andmetel on pärast sõda püsivalt Eestisse jäänud vist ca 44 000 ukrainlast kui ma õigesti mäletan (jah, läbivool on suurem olnud), kes paisutavad meie rahvaarvu. Aga kui Ukraina sõda ei oleks alanud ja meil on iive -6000 aastas, siis mis juhtuks tööjõuturu ja kinnisvara nõudlusega?


    Enne Ukraina sõda 2017-2021 oli välisrände saldo samuti positiivne, ca 5000 aastas. Ainult et kui siis tuli sisse peamiselt mehed, viimased kaks aastat tänu Ukrainale on enamus sisserändajaid (neto) olnud naised.

    Kinnisvaraturule on neil mõju ainult läbi üürituru, kus nad tn nõudlust kasvatavad.
  • "aurora"

    Kinnisvaraturule on neil mõju ainult läbi üürituru, kus nad tn nõudlust kasvatavad.


    Eesti turu kohta oskan kosta nii palju, et viimane kord, kui ma kuulutuse üles panin, siis kõik tõsised huvilised olid eranditult Ukraina põgenikud.
  • "Offf"
    "aurora"

    Kinnisvaraturule on neil mõju ainult läbi üürituru, kus nad tn nõudlust kasvatavad.


    Eesti turu kohta oskan kosta nii palju, et viimane kord, kui ma kuulutuse üles panin, siis kõik tõsised huvilised olid eranditult Ukraina põgenikud.


    Üüriturg pööras ennast pea peale: üürnik on nüüd kunn.
    https://www.aripaev.ee/borsiuudised/2024/05/15/uuriturg-pooras-ennast-pea-peale-uurnik-on-nuud-kunn
  • Mingi hetk saavad siiatulnud ukrainlasesd ka aru, et õige pea võib tulenevalt muutunud julgeolekuolukorrast sõda tulla neile ka Eestisse järgi ja pole nende tühjade üürikorteritega enam midagi peale hakata. Hea veel kui Mariupolit ei tehta. Ärksamad eestlased lähevad samamoodi Lõuna- ja Kesk-Euroopasse. Kes tahab aga nii väga üüriäri ajada ja katkiseid torusi ja pesumasinat remontida, siis see saab oma raha panna ka Hispaania rannikule.
  • Lõuna-Euroopa kõrbestub. Suvised kuumalained on talumatud ja tuleb jälle rekord kuum suvi.
    Sama on seis Aasias ja Lõuna-Ameerikas.
    Töötades ühes tallinna suurimas start-upis, näen kuidas Indiast/Lõuna Ameerikast siia kolivad inimesed on vaimustuses Eesti kliimast ja eelkõige puhtast õhust.

    Meile tuleb tulevikus palju inimesi juurde kliima pärast ja Venemaad ei karda enam keegi. Neil puudub ju õhuvägi/merevägi/toimiv raketikilp. Samas Nato raketid/õhukaitse on osutunud väga efektiivseks.

  • "niinepuu"
    .
    Töötades ühes tallinna suurimas start-upis, näen kuidas Indiast/Lõuna Ameerikast siia kolivad inimesed on vaimustuses Eesti kliimast ja eelkõige puhtast õhust.




    Kus see puhas õhk sul on? Tallinnas vä?
    Äkki kuskil Liivalaia tn kandis või Vabaduse pst ääres?
    Või kogunisti Pirital kus ülevalt IRU jaam vistab 2 korda nädalast sellist sita haisu, et pole asu?

    Sellega olen 100% nõus, et Bangladesh-st ja Indiast siia tulles start-up tegema on Tallinn räige paradiis.
  • Keegi just postitas mingis teemas õhukvaliteedi numbreid. Võrreldes nt Stockiga siin kõvasti parem. Nende riikide nimekiri, millega võrreldes siin on parem elukvaliteet, on kõvasti pikem, kui India ja Bangladesh.
  • Ma tean vahemalt 2 Louna Euroopa pere, kes Eestis suvitavad . Teine lugu on ka see, muidugi eelistuse küsimus aga siinne selline vähene inimeste hulk läheb ka peale. Granted , sellised inimesed siis sul Kiviõlli v Võrru ehk ei kipu aga ma ütleks, et Eesti on üsna toredaks sihtriigiks muutunud.
  • "harley"
    "niinepuu"
    .
    Töötades ühes tallinna suurimas start-upis, näen kuidas Indiast/Lõuna Ameerikast siia kolivad inimesed on vaimustuses Eesti kliimast ja eelkõige puhtast õhust.




    Kus see puhas õhk sul on? Tallinnas vä?
    Äkki kuskil Liivalaia tn kandis või Vabaduse pst ääres?
    Või kogunisti Pirital kus ülevalt IRU jaam vistab 2 korda nädalast sellist sita haisu, et pole asu?

    Sellega olen 100% nõus, et Bangladesh-st ja Indiast siia tulles start-up tegema on Tallinn räige paradiis.

    mina elan Pirital, pole mingi sita haisu tundnud, ilmselgelt elan mingis teises maailmas.
  • Sitahais on Pirita teel Maarjamäe kandis, kus läheb vist Lasnamäe solgikollektor merre.
  • "DEportivo"
    Ma tean vahemalt 2 Louna Euroopa pere, kes Eestis suvitavad . Teine lugu on ka see, muidugi eelistuse küsimus aga siinne selline vähene inimeste hulk läheb ka peale. Granted , sellised inimesed siis sul Kiviõlli v Võrru ehk ei kipu aga ma ütleks, et Eesti on üsna toredaks sihtriigiks muutunud.


    Las nad suvitavad. Elaks ma Lõunas, puhkaks samamoodi Eestis, pole nii palav ja päevad pikemad ning inimesi ei ole. Kahjuks ülejäänud 9 kuuks ei ole Eesti kliima poolest elamisväärne koht. Lisaks hullunud naaberriik, kes võib sisuliselt iga hetk Eestile raketitünnaku korraldada ja linnad maatasa pommitada
  • "Tervist Teile"
    Lisaks hullunud naaberriik, kes võib sisuliselt iga hetk Eestile raketitünnaku korraldada ja linnad maatasa pommitada

    Ära ole nii pessimistlik.
    Venelaste "tavainimeste" seas promotakse praegu usinasti, et "lajataks sellele kurjale NATOle tuumamalakaga".
    Peterburi läheduse tõttu vähemalt esimeses laines siia ei tuleks. Täiesti turvaline pole praegusel ajal enam kuskil kinnisvara omada. Vähemalt mitte läänelikus keskkonnas.
  • "Tervist Teile"
    "DEportivo"
    Ma tean vahemalt 2 Louna Euroopa pere, kes Eestis suvitavad . Teine lugu on ka see, muidugi eelistuse küsimus aga siinne selline vähene inimeste hulk läheb ka peale. Granted , sellised inimesed siis sul Kiviõlli v Võrru ehk ei kipu aga ma ütleks, et Eesti on üsna toredaks sihtriigiks muutunud.


    Las nad suvitavad. Elaks ma Lõunas, puhkaks samamoodi Eestis, pole nii palav ja päevad pikemad ning inimesi ei ole. Kahjuks ülejäänud 9 kuuks ei ole Eesti kliima poolest elamisväärne koht. Lisaks hullunud naaberriik, kes võib sisuliselt iga hetk Eestile raketitünnaku korraldada ja linnad maatasa pommitada


    Mind huvitab kas Sul mingi programm sees kus igas postituses on üks ja sama lause ja kirjutad seda kuude viisi?
    Teiseks Venemaa on kogu aeg kuri olnud ja kogu aeg meie kõrval Sinu moodi säärt väristades ei oleks siia Eestisse ühtegi kodu loodud ega maja ehitatud.
  • Kes räägib lakkamatult kastirattast või üksrattast ja kohesest saabuvast maailmalõpust; kes räägib lakkamatult kui jobu on Zelenski ja mingist 50-st eurost; kes räägib sellest, kuidas juudid tuleks tegelikult kõik ahju ajada ja kes räägib vaid sellest, et homme näitab Venemaa oma tegelikku jõudu- lastes Eesti rakettidega kohe kohe maatasa.

    Väga õige! Südamelähedased teemad tuleb ikka hoida päevakorral ja lolle tuleb harida ja õigele teele juhatada, muidu saab maailm hukka.

  • "niinepuu"
    Lõuna-Euroopa kõrbestub. Suvised kuumalained on talumatud ja tuleb jälle rekord kuum suvi.
    Sama on seis Aasias ja Lõuna-Ameerikas.
    Töötades ühes tallinna suurimas start-upis, näen kuidas Indiast/Lõuna Ameerikast siia kolivad inimesed on vaimustuses Eesti kliimast ja eelkõige puhtast õhust.

    Meile tuleb tulevikus palju inimesi juurde kliima pärast ja Venemaad ei karda enam keegi. Neil puudub ju õhuvägi/merevägi/toimiv raketikilp. Samas Nato raketid/õhukaitse on osutunud väga efektiivseks.



    Loodetavasti tuleb meile tulevikus inimesi. Aga tulevad nad siia ikka start-upi, mitte kliima pärast. Peaks see startupindus p.... minema, siis siit ka minema minnakse näiteks Dubaisse või Singapuri jne. Ei hoia see kliima siis kedagi siin kinni, liigutama ajab ikka majanduslik motivaator.
  • no ma ei tea, mihkli ja Tervist Teile sugustest inimestest ei saa ma aru ja ei hakka ka saama. Kodumaa on minu jaoks kodumaa ja majanduslik motivaator ei aja mind siit mujale kolima, ainuke motivaator võiks olla pensionieas soojas talvel olla. Midagi on meil ikka selle kasvatusega siin nihu läinud, samasugused nagu need siia tulevad pagulased, saaks ainult parema elu peale, sitta sest kodumaast ja oma rahvast.
  • "pahurik"
    no ma ei tea, mihkli ja Tere Teile sugustest inimestest ei saa ma aru ja ei hakka ka saama. Kodumaa on minu jaoks kodumaa ja majanduslik motivaator ei aja mind siit mujale kolima, ainuke motivaator võiks olla pensionieas soojas talvel olla. Midagi on meil ikka selle kasvatusega siin nihu läinud, samasugused nagu need siia tulevad pagulased, saaks ainult parema elu peale, sitta sest kodumaast ja oma rahvast.


    Ma ei saa su kommentaarist aru? Üks kirjutab, et kliima pärast hakkab tulevikus meile kõvasti inimesi Indiast ja L-Ameerikast tulema, teine vastab, et ju nad ikka start-upi pärast tulevad mitte kliima pärast. Ja peaks see start-up ära lõppema, siis minnakse mujale (minejateks siia Indiast ja L-Am. tulnud) ja kliima neid siin kinni ei hoia.
  • Mis kodumaase puutub, siis kuivõrd Eesti on Euroopa Liidu riik, siis eestlasele on Itaalia, Saksamaa, Portugal jt riigid sama palju kodumaa kui Eesti territoorium.
  • "mihkel48"
    "pahurik"
    no ma ei tea, mihkli ja Tere Teile sugustest inimestest ei saa ma aru ja ei hakka ka saama. Kodumaa on minu jaoks kodumaa ja majanduslik motivaator ei aja mind siit mujale kolima, ainuke motivaator võiks olla pensionieas soojas talvel olla. Midagi on meil ikka selle kasvatusega siin nihu läinud, samasugused nagu need siia tulevad pagulased, saaks ainult parema elu peale, sitta sest kodumaast ja oma rahvast.


    Ma ei saa su kommentaarist aru? Üks kirjutab, et kliima pärast hakkab tulevikus meile kõvasti inimesi Indiast ja L-Ameerikast tulema, teine vastab, et ju nad ikka start-upi pärast tulevad mitte kliima pärast. Ja peaks see start-up ära lõppema, siis minnakse mujale (minejateks siia Indiast ja L-Am. tulnud) ja kliima neid siin kinni ei hoia.

    no lugesin välja, et sa paned minema siit, kui startupis enam tööd ei ole, aga kui see nii ei ole siis hästi.
  • "Tervist Teile"
    Mis kodumaase puutub, siis kuivõrd Eesti on Euroopa Liidu riik, siis eestlasele on Itaalia, Saksamaa, Portugal jt riigid sama palju kodumaa kui Eesti territoorium.

    Sinu jaoks võibolla on, enamuse eestlaste jaoks ei ole. Samasugune nõukogude tüüpi migrant oled nagu need, kes meil siin 100k kaupa elutsevad.
  • Ma ei mõista härrased millest te multikultuurses globaliseeruvas maailmas räägite. Kas eestlus, sinimustvalge, rukkilill, suitsupääsuke ja vabariigi aastapäeva koos rahvaga tähistamine mitte ühe rõveda opositsioonis istuva marginaalse natsipartei ja poetaguste tolguste teema polnud?
  • To Pahurik. Suhteliselt kohatu võrdlus. Samamoodi ei pea haritud inimesed halvas mõttes migrantideks sakslasi, hispaanlasi, itaalasi, kes on uueks koduks Eesti valinud.
  • "Tervist Teile"
    Suhteliselt kohatu võrdlus. Samamoodi ei pea haritud inimesed halvas mõttes migrantideks sakslasi, hispaanlasi, itaalasi kes on uueks koduks Eesti valinud.

    ei pea või? MIs sa arvad, mis hispaanlane sinust arvab, ei pea migrandiks? Arva uuesti. Jutt käis kodumaast. Kui sinu jaoks ei ole Eestimaa oluline, siis nii on, ega me ei saa seda muuta. Koomiline ongi, et ekrelane ise on valmis kohe kodumaalt jalga laskma, mõtlemata kodumaa kaitsmisele ja juhindub põhimõttest, mu kodumaa on NSVL
  • See kui ma ei nõustu Reformierakonna valeotsuste, kehva riigijuhtimise ja korrast ära lastud rahandusega, vastutustundetu rahakulutamisega, ei tee minust ekrelast. Ma olen samamoodi kritiseerinud ka ekre juhte.
  • Ma nagu selles, et kes see õige eestlane siis lõpuks on debatis osaleda liiga palju ei taha aga lihtsalt väljendasin, nö üleüldise negatiivse fooni taustal, et vähemalt Euroopa mõistes on Eesti suved kogu oma praeguse eesti nö väärtuspaketiga (vähe inimesi, siga mugav, mitte liiga kallis, täitsa vinksvonks loodus, värske õhk jne) täitsa selline mõnus sihtpunkt ja tihitpeale väljastpoolt Eestit sõbrad/kolleegid ei saa aru, et kui ma sarkastiliselt eestlaslikul kombel hakkan jaurama, et sitt suusailm jne. Eesti maine aastal 1990 v 2024 on ikka täitsa teine tera. See muidugi ei tähenda, et paljud ringkonnad ei tea ka mis asi see Eesti siis on.

    Lihtsalt illustreerivalt, kirjutan postitust kesklinnast 30 minutilise rattasõidu/20 minutilise autosõidu, 10 eurtsise bolt drive, 15 eurtsise taksosõidu kauguselt, vahin suuri puid , teen tööd ja kuulan linnulaulu kenas päikselises ilmas oma terassilt. Üldse mitte ülemäära kallist kinnisvara omades. Lennujaama jõuaks ka paarikümne mintsaga. Võinoh isegi kui oleks Lõunapool kuluks lennujaama saamiseks mingi whopping paar tundi üsnagi hea kvaliteediga teedel sõites.

    Selline väljavaade on meil siin kõigil vahest tiba negatiivne, aga päris vinks-vonks on Eestis elada ja ma olen täheldanud, et eestlased pole ainsad kes seda on täheldanud.
  • mingi kliima pärast ei koli küll ükski jorss ega jõmm üle rahutu Vahemere riskides oma eluga ja makstes smugeldajale tuhandeid dollareid. Makske neile aafriklastele sulas kätte kõik see materiaalne heaolu, mida nad loodavad ja ka saavad Euroopast ja keegi ei lahku kodumaalt.
    Talle on kuskile lörtsissesse Eestisse või Soome tulla sama halb ja hirmutav kui eestlasele kuhugi Niigeri jõe äärde elama minna.
    Timbuktus on homme +42 C varjus, öösel +31 . Kuid järgmisel nädalal läheb veel soojemaks.
    Vihmaperioodi alguseni on veel oma tubli kuu krõbekuiva päikest
  • "marker"
    "Tervist Teile"
    Lisaks hullunud naaberriik, kes võib sisuliselt iga hetk Eestile raketitünnaku korraldada ja linnad maatasa pommitada

    Ära ole nii pessimistlik.
    Venelaste "tavainimeste" seas promotakse praegu usinasti, et "lajataks sellele kurjale NATOle tuumamalakaga".
    Peterburi läheduse tõttu vähemalt esimeses laines siia ei tuleks. Täiesti turvaline pole praegusel ajal enam kuskil kinnisvara omada. Vähemalt mitte läänelikus keskkonnas.

    Kui tuleb suur tuumasõda, siis eelkõige on ohus Euroopa ja Ameerika suurimad ja tähtsaimad sõjalised-, finants- ja majanduskeskused. Balti riikide peale tõenäoliselt venemaa tuumarelvi raiskama isegi ei hakka.

    Ma pakuksin, et ühte kartvasse kurtmisesse sisse panna väljendid "Investeeringud Eestisse" ja "kinnisvarahinnad" ning "Tuumaplahvatused" ei ole sobilik, sest reaalsuses sellist asja kunagi tõenäoliselt koos eksisteerima ei hakka. See on ainult fantaasialennus nii. Ja ülemaailmse tuumasõja puhul pole enam see kõik ka oluline.

    Kui venemaa võib Ukrainas tuumarelva kasutada, siis NATO territooriumil ta seda kindlasti ei tee, kartmata ülemaailmset tuumasõda.
  • Eelmisele lohisevale kommentaarile lisaks: aga, noh, mine sa isahane tea... Pole teada kui hulluks seal moskva kremlis ja sõjaväe juhtimiskeskustes minnakse.
  • Sõnu "Venemaa" ja "kindlasti" ühte lausesse panna ei ole kuigi mõistlik
    Venemaa puhul on kõik, absoluutselt kõik võimalik .

    ja muuseas tohutud purustused ja kannatused saab rahvale põhjustada ka tavarelvadega nagu näeme Ukrainas. Vahe piraka vaakuumpommi ja taktikalise tuumarelva vahel pole enam kuigi suur ja seisneb põhiliselt vaid plahvatuste füüsikalistes karakteristikutes ja selles, et viimane põhjustab ka radioaktiivset saastust .
  • Seda artiklit lugedes meenub mulle ajaloos 1939-1940ndad, kui baltisakslased II Maailasõja ajal vaikselt laevadega minekut tegid, tänase aja mõistes liberaal Kostja Päts tegi okupantidega diili ning sellele järgnevalt lasti võõrvõimul ärksamad eestlased maha tappa või Siberisse saata. Päts aga sai oma elukaart pisut pikendada ja elada mõnusalt Nõukogude Liidu kulul edasi.
  • "Tervist Teile"
    Seda artiklit lugedes meenub mulle ajaloos 1939-1940ndad, kui baltisakslased II Maailasõja ajal vaikselt laevadega minekut tegid, tänase aja mõistes liberaal Kostja Päts tegi okupantidega diili ning sellele järgnevalt lasti võõrvõimul ärksamad eestlased maha tappa või Siberisse saata. Päts aga sai oma elukaart pisut pikendada ja elada mõnusalt Nõukogude Liidu kulul edasi.


    Olen mitu korda mõelnud kirjutada Sinu postitustele midagi vastu. Need on väga pessimistlikud ja kohati kallutatud, et enda mingit omapärast arusaama tõestada. Kõik on ühte väravasse, et venemaa ründab, Eesti on kaitsetu, Sina oled tark ja ostad midagi välismaale. Mina ei jaga seda arvamust, aga mina ei kirjuta sellel teemal iga päev vähemalt ühte postitust. Vägisi jääb mulje, et Sa oled teinud kinnisvaras mingi vale otsuse ja nüüd üritad nui neljaks tõestada midagi. Kellele? - Ma ei tea

    Näiteks Sinu poolt väljatoodud artiklis:
    "Välismaa residentide osakaal tehingutes ei ole väga suur: aastast 2019 on nende ostud moodustanud kogu müügikäibest 1,7% ja müügid 2,1% kogu müügikäibest."

    Millest me räägime? Et kuidas baltisakslased sõidavad vaikselt minema ja eestlasi saadetakse juba Siberisse. No tule mõistusele palun.

    Kui saladus ei ole, siis kas Sa omad täna ühtegi ühikut kinnisvara Eestis või välismaal?

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon