Ajakirjanduse lahmimised. - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Ajakirjanduse lahmimised.

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Seoses sellega, et viimasel ajal on ajakirjandus kuidagi räigelt lahmima hakanud ja ei viitsi üldse süveneda mida nad kirjutavad, rääkimata allikate kontrollimistest ja muudest sarnastest teemadest, siis võiks siia koguda üldise ajakirjanduse prohmakad.
    Mulle tundub et asi on juba kaugelt "ÄP, khm rumalus" teemast juba laiematesse massidesse liikunud.

    IT Sektori teemast momentumi post Pomerants: Eestil pole Euroopa IT-agentuuri saamiseks kokkulepet

    Samamoodi võiks siia panna igasuguseid viisaka tava ja moraali norme räigelt ületavaid eesti ajakirjanduse üllitisi.
  • Ma ei teagi nüüd. Kui nad ei lahmiks, siis ei saaks ju midagi teada.

    Sobib ka lähenemine, kus ajakirjanik kuuleb infokillu ja alustuseks lahmib kohe kiirelt selle laiali. Tulenevalt avalikust huvist jätkub protsess siis detailsema lahmimisega. Kui huvi ka peale seda jätkuv, siis viimaks ütlevad sõna sekka ka spetsialistid.

    Aga otsa peab keegi lahti tegema. Ja ei ole reaalne, et ajakirjanik suudaks pakkuda midagi enamat kui lahmimine, paanika ja pasarahe. Kui spetsialistid sündmust ei kommenteeri ja ajakirjaniku sõna jääbki viimaseks sõnaks, siis ilmselt oligi tegemist tähtsusetu aspektiga.

    Ja olgem ausad, ka meie lahmime siin pahatihti täie rauaga. Aga ajakirjanikud on ikka tunduvalt hullemad kui meie! Selles kahtlust ei ole. ;)
  • Äripäeva-teema on juba olemas , see ongi ju ajakirjanduse lahmimise kajastamiseks tehtud, milleks uut teemat teha?
  • Tõstaks äripäeva teema siia alla?
  • jah, ÄP teema siia alla oleks ok, sest ega ju ainult nemad segast ei peksa...
  • nooojaaah, kui me just tahame äp-le teenet teha ja neid vabastada musta lamba staatusest foorumis siis peaks äp teema nime muutma üldisemaks, keegi vast mitmetuhande kommiga thread'i kopima siia ei hakka. Saaks selle siin ära kustutada. Hääletame?
  • http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/jurgen-ligi-valiti-areneva-euroopa-aasta-rahandusministriks.d?id=33763669

    Kunagi rääkis teatud seltskond, et Ansip põhjustas majanduskriisi. Me ütlesime siis, et Ansip põhjustas üleilmse finantskriisi. Nüüd teatud tegelaased väidavad, et Ligi pööras Eesti majanduse kasvule. Kas Ligi pööras maailma majanduse kasvule?
  • Täna jälle võib äp-d lugedes jääda mulje, et indeksfond ja ETF on sama asi.....
  • Ma ei kuulu JL fännklubisse, kuid arvestades selle tegelase absoluutset võimetust ning rahandusministri jaoks täiesti sobimatut maailmavaatelist tausta, kelle JL (õnneks) välja vahetas, on JL tõesti korralikult benchmark'i outperform'inud.
  • Just , vaevalt oleks Jürgen Ligi sellise tunnustuse saanud, kui talle eelnev rahandusminister oleks tasemel olnud.
  • To ttrust: Vaevalt, et Arafat oleks Nobeli saanud, kui ta oleks terrorist olnud. Sellepärast ta nüüd küll auhinda ei saanud.
  • Padar ei olnud üldse mitte halb finmin. Ma mäletan, et mulle jäi kriisi ajal mitu korda mulje, et tegemist on herr visioonipimeda Unzipiga võrreldes lausa ultra hawkiga. Selles mõttes on muidugi hea, et JL sai finmin´ks, sest see on mees oma perekonnast. Unzipi profiili on tekkinud asjaolu, et kui raha (hetkes vajalik ja tulevikus tunnustust pälviv policy initiative) kipub perkekonnast/erakonnast väljuma, siis ei liigutata ennast. Raha tuleb tuua tagasi perekonda (eelnõude jm puhul enne surma, siis too tagasi oma mõttena) ja siis reaalsus ära nihestada (hääleta poolt) või vähemalt takistada muudel perekondadel kasu saamast (vastuseis püsib või plaanid võetakse vastu ülimalt kärbitud kujul). Padari puhul oli õrn erakonnast tulenev bias olemas, aga see ei olnud tookord märkimisväärne. Probleem on "kui see on kriis, siis ainult sellises kriisis ma tahaksingi elada" Unzipi vetoõiguses.
  • http://www.e24.ee/?id=323444

    Raha liigpakkumisest Pajula kinnitusel praegu kuidagi rääkida ei saa. Seega tingib inflatsiooni napp nõudlus raha järele, mille üks olulisi põhjusi on tänavu hoogsalt kasvanud inflatsiooniootused. «On selge, et kui keegi näeb ette suurt hinnatõusu, siis püüab ta rahast võimalikult kiiresti lahti saada,» märkis ökonomist.

    Inflatsiooni edasiste arengute suhtes on Pajula arvates palju määramatust. «Kui inflatsiooniootused edasi kerivad, sikutabki raha nõudluse jätkuv vähenemine inflatsiooni ülespoole,» tõdes ökonomist. «Kui tõenäoline selline stsenaarium on? Iseenesest mitte väga, sest ühel hetkel jooksevad inflatsiooniootused peadpidi vastu muutumatu rahapakkumise müüri.»

    Tule taevas appi!
  • to: Kristjan1 11/10/10 12:00 ; Sinu toodud võrdlus on sobimatu, need on 2 täiesti erinevat asja.
  • Kui ajakirjanik küsib, miks korterite hinnad teatud piirkonnas on langenud, hoolimata üldisest majandusolukorra paranemisest, on küsimus arusaadav. Ent, ajakirjanik võib küsida nii: miks hoolimata üldisest majandusolukorra paranemisest on langenud xxx piirkonna hinnad? See pole veel demagoogiline küsimus.

    Küsimus muutub demagoogiliseks siis, kui ajakiranik seab mingi eelduse: nt xxx hinnaga tehti selles piirkonnas tehing ning miks see erineb üldisest hinnatasemest?

    Põhiline skeem on selline: kasutatakse väljendeid: üldine hinnatase, piirkonna nõudlus, nõudluse vähenemine, antud piirkonna üldine ülepakkumine, ostjate hinnaootus, piirkonna elanikonna maksevõime, panga hinnang jne.

    Neid termineid võib ilmselt koguda kümneid ning ma oma väikese kogu jaoks koostangi väikest ülevaadet demagoogilistest terminitest.

    Aga, mis ma soovin öelda on see, et ostja jaoks pole ju tähtis "piirkonna potentsiaalne areng" millele võib lisada "infrastruktuuride arendamise" millele lisandub "nõudluse kasv ning ostjatepoolne turukompamine".
  • Uraani, tuleb kohe meelde, et T.T. hiljutisel kohtukeisil oli ka käibel väljend "müüs börsil alla turuhinna". Nagu konkreetse tehingu hind polegi turuhind vaid turuhind oleks midagi "filosoofilist".
  • Ma arvan, et las äripäeva teema olla ikka eraldi, sest tegemist on ikkagi konkreetselt fokusseeritud majandusalaste tegevustega kus siinsel foorumlastel on suhteliselt palju kaasa rääkida.

    Uraani Golkonda, selline ajakirjanduslike PowerWordide kollekstioon oleks päris huvitav teema :)
  • Mul on küsimus. Kuidas suhtute sellisesse organisatsiooni nagu PRAXIS (http://www.praxis.ee/)? Hetkel on lehekülg maas ja parem ongi, sest see saast sulatab ajusid.

    Minu lahmiv hinnang on järgmine: Organisatsiooni kuuluvad suvalised sepad, kellel on käpp kusagil kahtlaselt sügaval sees.

    Need sepad tegelevad "uuringutega", millel on üliümarad nimetused, mida võib taas pidada "PowerWordide kollektsiooniks":
    1. määratlemine
    2. metoodikad
    3. hindamine

    Ärimudel on selline: võidavad ümara hanke ja valmistavad ümara "uuringu", mille maht jääb bakalaureusetöö mõõtmetesse. Saavad pappi. Kui keegi sõimab, siis vastavad: "See ju vaid teadus, esimene pääsuke, palume leebemat suhtumist."
  • Võtame näiteks selle: Uuring: ettevõtja on palgatöötajast õnnelikum.

    Sisukas. Teaduslik. Võimas. - Need on sõnad, mis kirjeldavad mu tundeid, kui seda "uuringut" loen.

    Neid uuringuid võiks nimetada kuidagi teisiti: urineeringud.
  • Ma ei jaksa enam,

    kalllis Delfi debiilkirjanik, kes ei julge oma nime sellele soperdisele alla panna, usu mind, valestardis ei ole midagi skandaalset (pahandavat, häbistavat, kõmulist). Raiu see oma lolli pea sisse.
    SKANDAAL ÕHUS: Vettel tegi Suzukas valestardi?

    kallis Õhtulehe debiilkirjatsura, draama on eesti keeles on tõsise sisuga näidend, vapustav sündmus. Küsimuses, konkursis, kel on kõige ilusam, ei ole miskit dramat, ei ole olnud ja ei saa kunagi olema. Raiu see oma debiiliku kolba sisse.
    KOSTÜÜMIDRAAMA: kellel kõige kaunim?
  • HAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHA!!!1!1!!!!!11üksüks1!!1!!!

    priitp loeb õhtulehte! Said lobotoomia sooduskupongi ja otsustasid majanduslikult mõtleva inimesena ära kasutada?
  • Hah,
    muidugi loen, kas suitsetamine oleks pea puhastamiseks ja mõtete mujalesuunamiseks parem? Seda ma muidugi teen ka...
  • Ma arvan, et enamus snoobidest loeb tegelikult Õhtulehte ;)
  • Tuletaks meelde kohe kirjandusklassikut Nossovit (tema kirjutatud oli ka börsi toimimise lihtsustatud kirjeldus, mis kunagi ammu pikka aega LHV lehel rippus), kes nentis, et ega siis "Lollide Ajalehte" keegi sellepärast osta, et ennast lolliks peab. Inimesed lihtsalt tahavad teada, mida lollidele kirjutatakse.
  • Oot kas äp rumalus on ka nüüd siin teemas või on neil endiselt see eraldi thread?
    Jõudsin paberlehe 2. lk-ni ja seal on kirjas, et Vanhaneni süüdistatakse Nuorisosaeaetioe fondi kaudu rahastamise sebimises oma kampaaniale. Nuorisosaeaetioe? See on muidu soome k. Nuorisosäätiö. Ajud on/off?
    Seal samas kõrval näib K.Krjutškova võtvat suu ammuli vastu kogu jutu mida
    proks suudab maadevahetuse asjas genereerida.
    Vist ei viitsigi eriti edasi lapata tänast lehte.

  • Meeldetuletus ammusest ajast, et kui kellegil vajadus hea huumori järgi mida ajakirjandus toodab siis on selleks kohe oma sait olemas http://failblog.org/tag/probably-bad-news/

  • Kasekamp: Obama tervishoiureform tekitab teeparteilastes viha

    "Kvaliteetleht" võiks ju natuke teemat vallata, eks?

    Tea Party movement

    Paar suunavat viidet:
    Not to be confused with Boston Tea Party (political party).
    The name "Tea Party" echoes the Boston Tea Party, a 1773 incident when colonists destroyed British tea rather than paying what they considered a tax that violated their right to "No Taxation without Representation.

  • Ajakirjanikud lahmivad mitte ainult selle pärast, et see müüb. Lihtsale ajakirjanikule on klikkide arv küll oluline, aga mitte kõige tähtsam. Kõige tähtsam on puhas ego-väljendus, võimalus tuhandetele lugejatele midagi öelda, mis ajakirjaniku arvates on õige. Iseenesest teeme me seda sama siin foorumis ka.
    Möönan, et Äripäeva ajakirjanikuna kirjutasin mõne kolumni puhtalt selle pärast, et provotseerida. See polnud minust ilus. (Häbenen)
  • Uraani Golkonda , täiesti nõus ja nii ongi õige, et ajakirjanik sedasi oma ego väljendab.
    Aga kui selle ego väljendamisega kaasneb arusaamatu sisu, faktide segi ajamine ja hunnik kirjavigu, siis teeb see ju kirjutajale endale karuteene. Või see oligi eesmärk, nagu keskerakondlikul poliitikul, et las pritsib kasvõi sulasitta, peaasi et pildil püsiks?
  • Noh... üks võimalus rahuldada tungi "seda mis on õige" on igasugu virtuaalmaailmad, peamiselt arvutimängud. Mängus võid sa minna maja juurde, kus on kari pimpe, visata aknast sisse paar granaati ja siis tõmmata automaadist maha kõik, kes veel elumärke ilmutavad ja "society" tänab sind selle eest, sest see on ÕIGE. Reaalses maailmas, kahjuks, pannakse selle eest vangi, sest riik on väga rangelt reserveerinud õigusemõistmise õiguse ainult enesele ja reageerib väga drakooniliselt, kui keegi kodanikualagatuse korras püüab midagi paremaks teha.
  • ttrust,
    sulasita pritsimisega on see värk, et isik, kes seda parasjagu teeb, arvab oma parimas usus, et kirjutab midagi enneolematult tarka. Keegi ei hakka ju (no erandid välja arvatud) oma nime all meelega jama ajama. Eks iga ajakirjanik ole omas arengus. Kui olen sattunud lugema mõnda oma 7 aastat vana kirjatükki (või ka hilisemat), siis olen häbi pärast punane nagu kirsimari. Ja, kui Allah elupäevi annab, tunnen 7 aasta pärast ilmselt piinlikkust selle pärast, mida praegu teen.
  • Veetsin praegu tõsiselt lõbusa pooltunni lugedes postitusi, mida ma selle foorumi algusaegadel (2001.a.) siia kirjutanud olen. :P Vaatamata halbadele eelaimdustele midagi väga raju õnneks polnudki; enamus juttu endalegi üllatusena suht adekvaatne (mõned postitused oleksid võinud muidugi olemata olla ;). Võimalik muidugi , et see peaks mind hoopis murelikuks tegema - ikka sama loll, kui 10a tagasi.
  • Siinkohal toon vaid ajaloolise video ning ei evi mingit natsipropagandat, ent toon http://www.youtube.com/watch?v=7C2d3fWE2P8
    Küsimus on selline, et kas me oleme näinud siiani paremat propagandafilmi?
  • On küll. Näiteks see. Võiks öelda, et isegi mõõtmatult parem.
  • Golkonda, sa siin mainisid, et kirjutasid üht-teist lihtsalt sellepärast, et provotseerida. Mina pean sellist käitumist ebaeetiliseks - sa kasutasid seda, et sul oli oma positsiooni tõttu lehepinda käes, lihtsalt egotrippimiseks... :-D
  • Karum6mm,
    ega ma ennast ei õigusta, räägin lihtsalt kuidas ja miks sellised asjad juhtuvad.
    Mõnikord tuleb kirjutada arvamuslugu, samas kui endal antud teemal õiget arvamust polegi. Siin on kaks teed: kas süveneda teemasse nii kaua, kuni tekib kindel ja argumeteeritud seisukoht või tulistada puusalt ja vaadata, mis saab. See üle võlli minek toimub tasapisi, aastate jooksul enesekriitika väheneb. Esialgu valdab süütunne, et ei viitsinud süveneda. Aga tasapisi see väheneb ning puusalt tulistamine hakkab meeldima. See on nagu alkoholismiga. Lõpuks muutub see juba vajaduseks, ja siis on asjad hullusti. Ma väga loodan, et mul veel füüsilist sõltuvust välja ei kujunenud, aga see oht varitseb küll. Lõpp sel sõltuvusel tähendab hullumajja sattumist teiste Napoleonide juurde.
    Üks tähelepanek, et kui mõni artikkel tundub ajakirjaniku egotripp, siis halvim mõte on kirjutada sõimav kommentaar. See ainult õhutab sõltlast uut veel hullemat kirjatükki kirjutama. Sõimavad kommentaarid tekitavad omamoodi energialaksu, tundub, et oled justkui "valguse rüütel" kurjade ja anonüümsete kommenteerijate keskel, mis ei tule enesekriitika arengule sugugi kaasa.
  • Internetikommimisega ma ise ei tegele. Samas ilmselt neid egotrippe toitvaid kommenteerijaid aga jagub...piiritult.
  • «Rikkust loovad vaid eksporditavad kaubad ja teenused,» tõdes meie kodukootud majandusgeenius.

    http://www.e24.ee/?id=348580
  • Kas koduturule toodetavad kaubad ja teenused ei loo rikkust?
  • Eraisiku tasemel kindlasti, riigi tasemel mitte.
  • Kui kogu maailm oleks üks koduturg, kas siis oleks rikkuse loomine võimatu?
  • Kas on võimalik ennast juustest üles tõsta?

  • SK, just eksport ei loo riigi tasemel rikkust, sest seda ei saa (käibe)maksustada.
  • db,
    eksportiv ettevõte loob töökohti (tööjõu maksud) ja maksab omanikele dividendi (maksustatud), kes selle siis naiste ja viina peale laiaks löövad (käibemaks, aktsiis) -> naiste luksuskaupadega tegelev firma on edukas (palkab töötajaid ja maksab dividende) ja viinatootjatel on head ajad (palkab töötajaid ja maksab dividende).
  • See on huvitav ja samas kohutav, et inimesed ikka usuvad "trükimusta". Ajal, kus tänu netile on info vaba ning kontrollimatu, on miski usk, et kui asi on trükitud, siis on usaldusväärne. Aga pole nii! Mõni FB või twitteri postitus võib olla oluliselt usaldusväärsem kui trükitud tekst. Räägin omast kogemusest.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon