Islamiprobleem Euroopas - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Islamiprobleem Euroopas

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Sekeldaja
    Kiidetud olgu Allah, kes lasi tõde seekord jälle sedapidi paista!


    Kiirpilguga lingile olekuribal lugesin välja, et islamofoobia ohustab mitmel pool maailmas terrorismi...
    Aga pärast loksus kõik tavalisele rajale tagasi.
  • mykoloog, palun kuula seda ERR'i uudislõiku, mida kuusemaa postitas. Võiksid pärast poetada oma arvamuse: a) totaalne jama b) mitte päris õige c) osaliselt õige d) täiesti õige e) absoluutselt õige ja olen oma senistes arvamusavaldustes eksinud.


    Kus on vaesus, tööpuudus, harimatus, seal on ka suurem kuritegevus, see on igal pool nii, s.h. Eestis. Paraku on sellel asjaolul vähe pistmist rassistlike märkustega, millega esineb tihti kasutaja kuusemaa ja teised siinsed islamistide kasulikud idioodid.
  • mykoloog
    sr71
    mykoloog, palun kuula seda ERR'i uudislõiku, mida kuusemaa postitas. Võiksid pärast poetada oma arvamuse: a) totaalne jama b) mitte päris õige c) osaliselt õige d) täiesti õige e) absoluutselt õige ja olen oma senistes arvamusavaldustes eksinud.

    Kus on vaesus, tööpuudus, harimatus, seal on ka suurem kuritegevus, see on igal pool nii, s.h. Eestis. Paraku on sellel asjaolul vähe pistmist rassistlike märkustega, millega esineb tihti kasutaja kuusemaa ja teised siinsed islamistide kasulikud idioodid.

    Ilus ümmargune kižee.
  • Jah ja kriitika rassitlike märkuste kohta kehtib vist ka selle ERR reporteri jutu osas. Nimetas ta ju nimesid Mohammed, Ali ja selgelt oli juttu, et probleem on teatud päritoluriikidega. Mykoloogi vastus on alati ümar ja asjaoludest libises kenasti mööda.
  • ttrust
    Parandus: kližee.


    Mitmenda paranduse järel selle lõpuks õigeks saab?
  • ttrust
    Parandus: kližee.


    Kindel et gližee pole?
  • ymeramees
    ttrust
    Parandus: kližee.

    Mitmenda paranduse järel selle lõpuks õigeks saab?

    Sul on õigus, ümeramees. Mul on millegipärast sageli š ja ž segi :)
  • Ma pole ühest asjast aru saanud. Miks see absoluutset tõde esindav vasakliberaalne peavool on islami suhtes nii sõbralik, kuid kohe, kui kristlus mängu tuleb, hakatakse sisisema?
  • Karum6mm
    Ma pole ühest asjast aru saanud. Miks see absoluutset tõde esindav vasakliberaalne peavool on islami suhtes nii sõbralik, kuid kohe, kui kristlus mängu tuleb, hakatakse sisisema?

    Seepärast, et järgitakse alateadlikult põhimõtet "minu vaenlase vaenlane on minu sõber."
  • Karum6mm
    Ma pole ühest asjast aru saanud. Miks see absoluutset tõde esindav vasakliberaalne peavool on islami suhtes nii sõbralik, kuid kohe, kui kristlus mängu tuleb, hakatakse sisisema?


    Lihtne - mõtlev valge inimene ei kipu enam vasakliberaale toetama, see eest on toetustest elavad moslemid nende valijad
  • Karum6mm
    Ma pole ühest asjast aru saanud. Miks see absoluutset tõde esindav vasakliberaalne peavool on islami suhtes nii sõbralik, kuid kohe, kui kristlus mängu tuleb, hakatakse sisisema?


    Sul pole see esimene kord siin seda küsida, aga vastus on endiselt see, et nii "absoluutset tõde esindav vasakliberaalne peavool" kui "islami suhtes nii sõbralik, kuid kohe, kui kristlus mängu tuleb, hakatakse sisisema" on vaid sinu peas eksisteerivad konstruktsioonid.
  • Tegelikult vist asi selles ka, et kristlik kirik on vasakliberaalide vastane ja seda on vasakliberaalid ka endale teadvustanud. See, et islam on niisamuti vasakliberaalide vastane on küll teada, aga selle otsest mõju saab maitsta hilisemas faasis. Esialgu on islam just neile kasulik, välja kujunenud olukorrale hakatakse mõtlema siis kui on toimunud vältimatu tagajärgede teadvustamine.

    Ise olen ma paremliberaal ja näen, et minu eluolu otseselt ohustavad nii religioonid, vasakliberaalid kui ka kõik konservatiivid.
  • mykoloog

    Sul pole see esimene kord siin seda küsida, aga vastus on endiselt see, et nii "absoluutset tõde esindav vasakliberaalne peavool" kui "islami suhtes nii sõbralik, kuid kohe, kui kristlus mängu tuleb, hakatakse sisisema" on vaid sinu peas eksisteerivad konstruktsioonid.


    Huvitav, miks ka minu ja veel paljude teiste peades? Kas ei või olla, et Sa ise a) ei saa aru b) teadlikult hämad.
  • Karum6mm
    Ma pole ühest asjast aru saanud. Miks see absoluutset tõde esindav vasakliberaalne peavool on islami suhtes nii sõbralik, kuid kohe, kui kristlus mängu tuleb, hakatakse sisisema?


    Sest kristlus on rõhujate religioon, kuigi rasse pole olemas nende jutu järgi (rass on sotsiaalne konstruktsioon) unistavad nad, et valge rass ära kaoks ja seguneks, siis pole ka enam koledat rassismi. Nad pigem seisavad kultuurilise islami eest, sest seisavad ju vähemuste eest ja need moslemid on kultuuriliselt vähemasti islamis, islam per se neile küll ei meeldi. Nende arvates selline erinevus ja paljusus rikastab, ainult mitte arvamuste paljusus :) Ma kuulsin konservatiive rääkimas, et konservatiivsus on uus counterculture, nö punk rokk. Kui omal ajal olid konservatiivsed katoliiklased need, kes raadio. ja telejaamadega pahandasid, et selliseid nilbusi ei tohi esitada, kui Sex Pistols ilmus näiteks, siis nüüd püüavad vasakliberaalid tsensuuri kehtestada. Akadeemilise ruumi sotsiaalteadustes on nad suuresti üle võtnud, väga kitsas vahemikus toimub enamus diskussioone, lihtsalt teisiti arvajaid ei aktsepteerita. See on selline suletud ring seal, viitavad teineteiste töödele ja teadus missugune. Soouurijad näiteks ja muud vasakpoolsed kampsunid kohvitasside taga.

    Aga jah, paremkonservatiivide revolutsiooni tegemine oleks küll naljakas, kuigi kindlasti mitte võimatu. Paistab, et kultuuriliselt on see alanud.
  • Mul tekkis ajus lühis, kui ma täheldasin, et hiljutiste feministlike protestide üheks osaks oli islamisõbralikkus/burka. Kas see polegi institutsionaliseeritud soolise diskrimineerimise sümbol?

    Ja, mykoloog, nagu ma ütlesin - ma ei provotseeri. Lisaks tean ma päris mitut päris tublit inimest, kellel see sama küsimus on. See, et ma seda varem küsinud olen, tähendab lihtsalt seda, et ma pole sellele vastust saanud. Sul muidugi oli vaja jälle tuusa hakata panema.
  • mykoloog
    mykoloog, palun kuula seda ERR'i uudislõiku, mida kuusemaa postitas. Võiksid pärast poetada oma arvamuse: a) totaalne jama b) mitte päris õige c) osaliselt õige d) täiesti õige e) absoluutselt õige ja olen oma senistes arvamusavaldustes eksinud.


    Kus on vaesus, tööpuudus, harimatus, seal on ka suurem kuritegevus, see on igal pool nii, s.h. Eestis. Paraku on sellel asjaolul vähe pistmist rassistlike märkustega, millega esineb tihti kasutaja kuusemaa ja teised siinsed islamistide kasulikud idioodid.


    Ahahh, sinu arust peaks Rootslased neile murjamitele andma rohkem raha, oma maja ja vägisi inseneri hariduse ning voilá, ongi probleem kadunud? Tüüpiline vasakpoolse libediku hülgemöla.
  • Karum6mm
    Ma pole ühest asjast aru saanud. Miks see absoluutset tõde esindav vasakliberaalne peavool on islami suhtes nii sõbralik, kuid kohe, kui kristlus mängu tuleb, hakatakse sisisema?


    Kas sa tegelikult ka ei saa aru või üritad inimesi mõtlema ärgitada?
  • luarvikluarvik
    Karum6mm
    Ma pole ühest asjast aru saanud. Miks see absoluutset tõde esindav vasakliberaalne peavool on islami suhtes nii sõbralik, kuid kohe, kui kristlus mängu tuleb, hakatakse sisisema?


    Kas sa tegelikult ka ei saa aru või üritad inimesi mõtlema ärgitada?


    Ma võin ise omas peas teoretiseerida, kuid uskuge või mitte - mind päriselt huvitavad tegelikud mehhanismid, kuidas tekivad teatud arusaamad. Näiteks arusaam, et Lähis-Ida päritolu religioon A on olemuslikult light-marksistlikus (ja seega ateistlikus) mõttemaailmas kuidagi parem ja eelistatum kui Lähis-Ida päritolu religioon B. Kui A-d ja B-d koheldaks võrdselt läbi ateistliku prisma, siis minul küsimusi ei oleks.

    Loomulikult võiksin ma esitada siinkohal ka argumendi, et ma ei oska nimetada aktiivseid Lähis-Ida päritolu religioonil B baseeruvaid terroristlikke moodustisi, kuid siis tuleb diskussiooni sisse keskaeg ning seda arutelu ei suuda siis keegi enam mingites piires hoida. Seega, kuigi ilmselt faktiliselt tõene, on selle argumendi kasutamine reaalselt raske.
  • Karumõmm, vasakpoolsete silmis on moslemistid rõhutud klass, keda tuleb "kaitsta". Sest sotsialisti ideoloogia nõuab "nõrkade kaitsmist", "tugevate mahatampimist" ja kõige ja kõigi mehaanilist võrdsustamist.
    Kedagi ei huvita mis tulevikus saama hakkab või kas sotsialistid endale ise õue peale häda ei kutsu. Seda vähemalt senikaua kuni moslemid pole Swedistanis mõnes piirkonnas võimu enda kätte haaranud ja sotsialiste ründama asunud.
    Ja kui siis muudetakse oma retoorikat, siis mitte seetõttu, et moslemid on sotsialistide ideoloogilised vaenlased vaid seetõttu, et üldsus on teravalt moslemite vastu pöördunud ja enam pole argumente nende kaitmiseks.
  • Ma olen 5 aastat oma elust Lähis-Idas veetnud ja selliseid inimesi, keda EU-s päästetakse, seal kohanud ei ole. Tööalaselt sai piisavalt suheldud ja käimata jäid kaks Araabia riiki - Iraan ja Süüria. Iraagis olen küll ainult Kuweidi piiri ületanud, kuid ülejäänud riikides veidi ka seigeldud.
    Araabias on palju lambaajuga inimesi, neid aktiveeris Araabia kevad, kus siis hulk hulle käis tänaval meelt avaldamas kõige võimaliku vastu :) Vähemalt GCC riikides oli kodanike sotsiaalne turva sellisel tasemel, et kuude kaupa tänaval möllata oli jumala OK. Vahepeal tuli ajalehes kaevelda, et kuninga poolt eraldatavad majad on liiga väiksed ja/või ootejärjekord liiga pikk ja siis taas tänaval kumme põletada paha kuninga mahavõtmiseks...

    Lähis-Ida Araablased ei ole need inimesed, keda Põhja Aafrika riigid meile araablastena serveerib. Nii pärslased kui araablased on ausad ja sirge seljaga inimesed, Pean päris suurt hulka nendest siiani sõpradeks ja tean, et ka mina olen nende pool alati oodatud. Suhtelsin küll haritud osaga elanikonnast, seega ostene kokkupuude lambaklaasiga puudub. Samamoodi ei ole siin elavad tiblad Venelased ja kõik venelased ei ole ka tiblad, isegi Lasnamäel mitte:) Mind ajab veidi närvi see üldistamine, et kõik araablased on jätised ja islam on saadanast. Minu arvates on teemad "minu väljamõeldud sõber on parem sinu omas" tobedad ja igaüks võiks uskuda vaikselt ja omaette :) Kohalik haritud araablane Araabia poolsaarel on palju normaalsem inimene, kui kapakohila eestlane!
  • Lähis-Ida päritolu religioon A ei ole kuidagi parem ega eelistatum kui Lähis-Ida päritolu religioon B. Nad on täiesti võrdsed. Lõpuni aus olles, pole minu meelest ka tegu erinevate religioonidega, vaid sama religiooni eri vooludega. Ühe voolu "eeliseid" teise ees rõhutavad paremkonservatiivid, mitte vasakliberaalid, nagu sina tundud arvavat.
  • Mardike
    Ma olen 5 aastat oma elust Lähis-Idas veetnud ja selliseid inimesi, keda EU-s päästetakse, seal kohanud ei ole.
    See ajudeta mass siia voolabki ja EU sotsialistid räägivad, eesotsas mykoloogiga, meile muinasjuttu saabuvatest inseneridest ja kirurgidest. Paraku on see mass islamiusuline mis koos puuduva iq-ga moodustabki selle püsiva sopakihi. Mykoloogile see muidugi meeldib, valijaskond olemas, pudrukauss garanteeritud.

  • Karum6mm
    luarvikluarvik
    Karum6mm
    Ma pole ühest asjast aru saanud. Miks see absoluutset tõde esindav vasakliberaalne peavool on islami suhtes nii sõbralik, kuid kohe, kui kristlus mängu tuleb, hakatakse sisisema?


    Kas sa tegelikult ka ei saa aru või üritad inimesi mõtlema ärgitada?


    Ma võin ise omas peas teoretiseerida, kuid uskuge või mitte - mind päriselt huvitavad tegelikud mehhanismid, kuidas tekivad teatud arusaamad. Näiteks arusaam, et Lähis-Ida päritolu religioon A on olemuslikult light-marksistlikus (ja seega ateistlikus) mõttemaailmas kuidagi parem ja eelistatum kui Lähis-Ida päritolu religioon B. Kui A-d ja B-d koheldaks võrdselt läbi ateistliku prisma, siis minul küsimusi ei oleks.

    Loomulikult võiksin ma esitada siinkohal ka argumendi, et ma ei oska nimetada aktiivseid Lähis-Ida päritolu religioonil B baseeruvaid terroristlikke moodustisi, kuid siis tuleb diskussiooni sisse keskaeg ning seda arutelu ei suuda siis keegi enam mingites piires hoida. Seega, kuigi ilmselt faktiliselt tõene, on selle argumendi kasutamine reaalselt raske.



    Meil ei tule ju võidelda inimestega, vaid meelevaldade ja võimudega, selle pimeduse maailma valitsejatega, kurjade taevaaluste vaimudega.
  • Huvitav, et myko jutt läheb 100% vastuollu hiljuti nähtud taani dokumentaaliga moslemiühiskonnast ja nende suhtumisest.
  • mx77
    Huvitav, et myko jutt läheb 100% vastuollu hiljuti nähtud taani dokumentaaliga moslemiühiskonnast ja nende suhtumisest.


    Ära tee väljagi. See aastatepikkune bürokraaditöö kusagil EL-i eurokontoris teeb varem või hiljem total recall-i. Olenemata rahvusest, soost või vanusest. Lobotoomia ehk aitaks probleemi algallika avastamiseni, aga ravida on seda võimatu, kuna keskkond brjusselis jms. tegurid soodustavad taolistel kahejalgsetel ajude muutumist sültjaks massiks. Mida aeg edasi, seda rohkem kinnistub sellistes arvamine, et nad ongi asendamatud ja ilma nendeta EL kukuks kokku.
  • Karum6mm
    Ma pole ühest asjast aru saanud. Miks see absoluutset tõde esindav vasakliberaalne peavool on islami suhtes nii sõbralik, kuid kohe, kui kristlus mängu tuleb, hakatakse sisisema?


    Jäin mõtlema, et kas see on siit läbi käinud?
    https://www.youtube.com/watch?v=ecJUqhm2g08

    Richard Dawkins jäi selle jagamise eest umbes aasta aega tagasi mingist konverentsikutsest ilma:)
  • [quote=mykoloog]Lähis-Ida päritolu religioon A ei ole kuidagi parem ega eelistatum kui Lähis-Ida päritolu religioon B. Nad on täiesti võrdsed. Lõpuni aus olles, pole minu meelest ka tegu erinevate religioonidega, vaid sama religiooni eri vooludega. Ühe voolu "eeliseid" teise ees rõhutavad paremkonservatiivid, mitte vasakliberaalid, nagu sina tundud arvavat.[/

    Ei hakka vaidlema. Külas võib käia, äri võib ajada. Kuid moslemite koht on moslemite maal, kristlaste koht on kristlaste maal ja sissetungiv vaenlane tuleb välja lüüa.
  • Huvitav, mis on juhtunud, välisilm kohe konkreetselt räägib sunnitud immigratsiooni ohust Euroopale. Tuvitädi on veel võimul? või ei tule Ameerika saatkonnast enam "juhiseid"? Aasta, poolteist tagasi oleks selline asi olnud võimalik?
  • Mis sa hädaldad. Ole õnnelik, et on võimalik!
  • mykoloog
    Lähis-Ida päritolu religioon A ei ole kuidagi parem ega eelistatum kui Lähis-Ida päritolu religioon B. Nad on täiesti võrdsed. Lõpuni aus olles, pole minu meelest ka tegu erinevate religioonidega, vaid sama religiooni eri vooludega. Ühe voolu "eeliseid" teise ees rõhutavad paremkonservatiivid, mitte vasakliberaalid, nagu sina tundud arvavat.


    Et siis sinuarust on Wahabiidid täitsa okei tegelased ? umbes samasugused nagu zoroastrid ja judistid ?
  • mykoloog
    Lähis-Ida päritolu religioon A ei ole kuidagi parem ega eelistatum kui Lähis-Ida päritolu religioon B. Nad on täiesti võrdsed. Lõpuni aus olles, pole minu meelest ka tegu erinevate religioonidega, vaid sama religiooni eri vooludega. Ühe voolu "eeliseid" teise ees rõhutavad paremkonservatiivid, mitte vasakliberaalid, nagu sina tundud arvavat.


    Idiootsus kuubis. Sa oled ajad täielikku paska ja sa ise kah tead seda.Kristluses pole jihadi kontseptsiooni, kristlus jätab inimesele valikuvabaduse,keda või mida uskuda või kas üldse uskuda, kristluses ei hukata tänapäeval enam usutaganejaid, uskmatuid, homosid, abielurikkujaid naisi ega homoseksuaale või apteeker-nõidasid. Kellelegi ei kuulutata surmaotsust selle eest, et ta kujutab Jeesus Kristust mõnitaval või solvaval moel või kahtleb tema jumalikus olemuses. Kedagi pole lubatud vägistada selle eest , et ta pole kristlane ega kanna vastavaid tunnusmärke rõivastuses , kedagi pole lubatud tappa selle eest, et ta pole kristlane, kedagi pole lubatud maksustada selle eest, et ta pole kristlane. Kõik need põhimõtted kuuluvad samas lahutamatult islami juurde - kõiki mittemoslemeid võib karistamatult tappa, vägistada ja orjastada, see on lausa prohveti enda käsk, et seda tuleb teha ! Jihad ja dhimmitude ! Uuri õige järele mis asjad need on, need pole valgete rassistide väljamõeldised.

    Piinlik peaks olema sihukest jama ajada avalikus inforuumis, kuid ma eeldan, et öiroajupesu on teinud oma töö ja need ajukäärud on seal Öiroopas õige sirgeks triigitud.

  • stagna, tal pole piinlik enam ammu. Tal on lihtsalt pohhui.
    Tüüp teab, et isegi kui ka ongi keegi tema peale paduvihane, ei viitsita hakata seda rotti kusagilt üle ilma taga otsima, et ta kusagil inimtühjas kohas, kus pole tunnistajaid, mööda seina nii-öelda laiali määrida. Ja ta teab seda ise väga hästi. Seepärast ta paugubki siin foorumis nii enesekindlalt.
    Aga noh.... Kui sajandeid tagasi uppunud laevad leitakse üles ja tuuakse pinnale, asi see siis mingi eurobürokraadi ülesleidmine raskem asi ole. Tegelane peab lihtsalt eluaeg enda sõnavõttude tõttu tihedamini üle õla vaatama :)
  • stagna
    Kõik need põhimõtted kuuluvad samas lahutamatult islami juurde - kõiki mittemoslemeid võib karistamatult tappa, vägistada ja orjastada, see on lausa prohveti enda käsk, et seda tuleb teha ! Jihad ja dhimmitude ! Uuri õige järele mis asjad need on, need pole valgete rassistide väljamõeldised.

    Piinlik peaks olema sihukest jama ajada avalikus inforuumis, kuid ma eeldan, et öiroajupesu on teinud oma töö ja need ajukäärud on seal Öiroopas õige sirgeks triigitud.

    Pole nagu kuulnud, et Londoni linnapea Sadiq Khan moslemina vägistaks, orjastaks, tapaks või neid tegevusi toetaks. Samuti pole täheldanud Prantsusmaa parempoolset moslemist naispoliitikut Rachida Datit Sinu kirjeldatud tegevusi propageerimas. Ka eelmisel aastal pressi poolt inglise parimaks jalgpalluriks valitud Riyad Mahrez näib patustavat peamiselt sellega, et ei löö enam väravaid. Ausalt öeldes nii palju kui ise maailmas ringi kolanud ja moslemitega kokku puutunud olen, näib et on tavalised inimesed, kes elavad rahulikult oma elu kooskõlas seaduste ja südametunnistusega, mitte ei vägista ja tapa päevad läbi ega ihu kindžalli.
  • skint
    stagna
    Kõik need põhimõtted kuuluvad samas lahutamatult islami juurde - kõiki mittemoslemeid võib karistamatult tappa, vägistada ja orjastada, see on lausa prohveti enda käsk, et seda tuleb teha ! Jihad ja dhimmitude ! Uuri õige järele mis asjad need on, need pole valgete rassistide väljamõeldised.

    Piinlik peaks olema sihukest jama ajada avalikus inforuumis, kuid ma eeldan, et öiroajupesu on teinud oma töö ja need ajukäärud on seal Öiroopas õige sirgeks triigitud.

    Pole nagu kuulnud, et Londoni linnapea Sadiq Khan moslemina vägistaks, orjastaks, tapaks või neid tegevusi toetaks. Samuti pole täheldanud Prantsusmaa parempoolset moslemist naispoliitikut Rachida Datit Sinu kirjeldatud tegevusi propageerimas. Ka eelmisel aastal pressi poolt inglise parimaks jalgpalluriks valitud Riyad Mahrez näib patustavat peamiselt sellega, et ei löö enam väravaid. Ausalt öeldes nii palju kui ise maailmas ringi kolanud ja moslemitega kokku puutunud olen, näib et on tavalised inimesed, kes elavad rahulikult oma elu kooskõlas seaduste ja südametunnistusega, mitte ei vägista ja tapa päevad läbi ega ihu kindžalli.

    "Passiivsete" moslemite osas soovitaks vaadata järgmist klippi: https://www.youtube.com/watch?v=cAoXgZLRee0
  • Vaatasin ära. Ilmselge on, et tuleb võidelda ekstremismiga. See argument, et enamik sakslasi olid rahumeelsed aga natsiäärmuslaste vähemus domineeris on ka selles suhtes kehtiv, et peale natside mahavõtmist rajasid rahumeelsed sakslased normaalse riigi.
  • ttrust
    mykoloog
    sr71
    mykoloog, palun kuula seda ERR'i uudislõiku, mida kuusemaa postitas. Võiksid pärast poetada oma arvamuse: a) totaalne jama b) mitte päris õige c) osaliselt õige d) täiesti õige e) absoluutselt õige ja olen oma senistes arvamusavaldustes eksinud.

    Kus on vaesus, tööpuudus, harimatus, seal on ka suurem kuritegevus, see on igal pool nii, s.h. Eestis. Paraku on sellel asjaolul vähe pistmist rassistlike märkustega, millega esineb tihti kasutaja kuusemaa ja teised siinsed islamistide kasulikud idioodid.

    Ilus ümmargune kižee.

    Ttrust, olen sellele siin varasemalt ka viidanud aga veelkord - kui Mykoloogi point ei ole Sinu hinnangul valiidne, millega on siis seletatav Ladina-Ameerika kõrge vägivallakuritegude tase? Kas Katoliku kirikuga?
  • Ikkagi pole ma vastust saanud küsimusele, et kuidas "rahumeelses" ja pluralistlikus (sunnid ja šiidid koos) Eesti islamikoguduses sirgus üles vene noormees, endine õigeusklik, kes läks džihaadivõitlejaks Süüriasse (ISIS-sse?) Lisaks veel 2 isikut kes teda rahaliselt toetasid.
    Või kuidas saab sirguda seal islamikoguduses üles eestlasest tüüp, kes üritab saada imaamiks ning kes siiralt arvab et Eestis tuleb kehtestada šariaat?
    Kas Eesti Luterliku Kiriku juhid on kunagi välja käinud mõtte, et kogu Eesti tuleb "kristianiseerida" ja kehtestada mingi kristlikule kirikule allutatud elukorraldus?

    Minu arust on ISLAM see, mis tekitab iseeneses täiesti tühjast kohast äärmuslike vaadetega äärmiselt ohtlikke inimesi ning pugeda selle põhjustena "vaesuse" ja "töötuse" taha on vasakpoolsete aferistide demagoogia. Vaeseid ja töötuid on alati olnud ja jäävad ka olema. Et siis peab ka pidevalt sirguvaid terroriste ära kannatama ja tolereerima, "me mõistame põhjuseid"?
  • Mykoloogiga võib nõustuda või mitte, see on igaühe õigus, kuid jäägem siiski mõistlikuks ja inimlikuks, isegi kui teema on nii kirglik, nagu religioon. Usukaugetest eestlastest seda õigupoolesti ei ootakski. Viimased kaks S tähega sõnavõtjat (0:24 ja 0:41) esindavad blatnoi-kultuuri (nimetagem seda tinglikult kultuuriks), kus arutelu lahutamatuks osaks on tungiv soov tuua vestluskaaslane (keda hellitlevalt kutsutakse ka rotiks) jõugu ette ja talle lihtlabaselt peksa anda. Kui see ei õnnestu, siis vähemalt ähvardatakse teda.

    Mis puutub religiooni A ja B, siis mykoloog võrdleb neid täiesti kiretult, emotsioonitult. Ehk ainus etteheide talle võiks olla, et sellisena ta ajabki teid endast välja, meelitab teid kaotama emotsionaalset tasakaalu, ja see ka õnnestus, nagu näha. Me oleme olnud kristlusest rohkem mõjutatud ja seetõttu idealiseerime nüüd seda (sadade aastate pikkune Stockholmi sündroom äkki?), kuid kuidas see kord meie maale tuli ja kuidas seda mujale eksporditi (Aafrika, Lähis-Ida, Ameerika), oli oma mastaabilt kaugelt barbaarsem, kui seda islam kunagi on olnud. Loen just hetkel paavst Aleksander VI Borgia elulugu (ta sai paavstiks huvitaval ajal: aastal 1492) ja see, mis tol ajal Vatikani poolt (otseselt või heakskiidul) korda saadeti oli täiemõõduline genotsiid paljude rahvaste vastu. Eks ajad olid sellised, ütleme nüüd, ja et tollal polnud universaalseid (rassi-üleseid) inimõigusi veel leiutatud.

    Õnneks peame tõdema, et Lääne kultuuris on viimase mõnesaja aastaga religioon tahaplaanile tõrjutud ja ka kristlus ise hakkas alates Lutherist omandama inimlikku nägu. Islam aga on veel paljuski kiviajas. Kuid need käivad läbi sarnaseid etappe. Muidugi olen seda meelt, et islam peab moderniseeruma, seal pole veel tulnud oma Martin Lutheri momenti ja tõuge selleks peab tekkima seestpoolt. Ega keegi ei arva, et islamist saab nii kergelt lahti: see on hetkel maailmas kõige kiiremini kasvav religioon ja arvatakse, et sel sajandil ületab see levikult juba ka kristlust. Kõik need inimesed ei ole rumalad ja harimatud.

    Sellega ma ei taha öelda, et siin midagi kerget on. Ja ammugi ei soovi ma suurearvulist moslemite sisserännet Euroopasse. Hetkel on see toimunud suhteliselt väikeses mahus, vigu on tehtud, kuid siit on võimalik edasi minna sõnumiga, et Euroopa riigid vajavad nende inimeste integreerimiseks aega ning edaspidi on immigratsioonipoliitika rangem. Poliitikud, kes loodavad saada võimule "lihtsa elu" loosungitega nagu "kui on must näita ust", teevad kahjuks olukorra ainult hullemaks (agressiivne tõrjumine tekitab vastureaktsiooni). Siin on vaja tarku lahendusi mitte lihtsaid (ka mitte pea liiva alla peitmist, nagu on tehtud aastakümneid nt Belgias).

    Ühesõnaga, minul neid lahendusi pole, aga ärgem muutugem blatnoideks.
  • Ikkagi pole ma vastust saanud küsimusele, et kuidas "rahumeelses" ja pluralistlikus (sunnid ja šiidid koos) Eesti islamikoguduses sirgus üles vene noormees, endine õigeusklik, kes läks džihaadivõitlejaks Süüriasse (ISIS-sse?) Lisaks veel 2 isikut kes teda rahaliselt toetasid.

    Samamoodi nagu rahumeelses Viljandi linnas sirgus koolitulistaja. Tegu on radikaliseerumise erinevate vormidega, sisu on minu arvates üks ja seesama. Mõni hakkab süstima, kui elul pole mõtet, mõni läheb relvaga kooli, mõni laseb "Allahu Akbar" ennast õhku. Traagiline fenomen ja äärmiselt raskesti ohjatav.
  • skint
    Ikkagi pole ma vastust saanud küsimusele, et kuidas "rahumeelses" ja pluralistlikus (sunnid ja šiidid koos) Eesti islamikoguduses sirgus üles vene noormees, endine õigeusklik, kes läks džihaadivõitlejaks Süüriasse (ISIS-sse?) Lisaks veel 2 isikut kes teda rahaliselt toetasid.

    Samamoodi nagu rahumeelses Viljandi linnas sirgus koolitulistaja. Tegu on radikaliseerumise erinevate vormidega, sisu on minu arvates üks ja seesama. Mõni hakkab süstima, kui elul pole mõtet, mõni läheb relvaga kooli, mõni laseb "Allahu Akbar" ennast õhku. Traagiline fenomen ja äärmiselt raskesti ohjatav.

    Viljandi koolitulistaja ei langenud mingi usulise (või sarnase) ajupesu küüsi, teda ei "koolitatud" teiste poolt selleks, erinevalt islamikoguduses toimuva. Tal oli isiklik konflikt konkreetse õpetajaga ja tüüp oli arvatavasti psühhopaat või ei suutnud ta oma organismis tekkinud hormoonide mõjusid taltsutada. Poleks seda õpetajat olnud seal (näiteks oleks ta sõitnud kuhugi mõneks päevaks kasvõi ära) poleks kedagi maha lastud.
    Minu arust mitterelevantne võrdlus.
  • Ka Lätis Riia linnas mingi islamikoguduse juht, kes oli mingi lätlane või kohalik venelane (kui ma ei eksi) suundus dšihadistina võitlusesse Süürias.
  • Viljandi tulistaja ei ole tõesti kõige kohasem võrdlus, sest ta ei korraldanud nihilistlikku veresauna vaid klaaris tõesti isiklikku konflikti. Soome koolitulistaja oleks õigem. Minu arust on need radikaliseerunud noored ostnud erinevates pakendites sama toodet, mille sisuks on "pohui kõik, kõik on mõttetu, tõmba kõigele vesi peale ja mida rohkem teisi kaasa võtad, seda rohkem sust räägitakse"
  • Eks nii nagu kristlasi kutsuti ristisõtta uskumatute vastu, nii kutsutakse moslemeid dzihaadile uskumatute vastu. Ma siin mingit kardinaalset vahet ei näe. Lihtsalt islam on veel endiselt sellest ajajärgus kus kristlus omal ajal. Lisaks on siis uued usulahud palju radikaalsemad kui omaaegne suhtumine, muidu ei oleks võimalik olnud suurte kristlike kogukondade säilimine moslemimaailmas läbi aastatuhande.
    Probleem on lihtsalt selles, et Euroopa on juhtivate poliitikute töö tulemusena "vaikselt alistunud" ja lubanud moslemitel rahulikult riiki siseneda, oma propagandat teha ja laseb neil mitte täita seadusi ja vaikselt on osades piirkondades kehtestatud sariaat de fakto. Oma kodus järgigu moslemid sariaati või mõnda muud korda, see on nende isiklik probleem, siin peavad nad jägima kohalikke seadusi ja tavasi ja kui ei meeldi on võimalik oma kodumaale pöörduda.
    Lisaks siis see vana teema, et miks Lääs võttis maha Gadaffi ja Husseini ja ründab Assadi kui nende järel on võimule saanud just radikaasemad moslemid, st Lääs on ise toetanud radikaale, eriti vahhabiite, kes on meie suured sõbrad ja liitlased Saudi-Araabia näol.
    Lõpetaks kõigepealt radikaalsete moslemiriikide toetamise, paneks piirid kinni ja paneks kodus maksma ilmaliku korra ning mitte lubama mulladel usuvabaduse sildi alla terroriste koolitada ning rahva ajusi pesta.
    Usk on alati olnud hea vahend harimatu massi ohjamiseks ja suunamiseks, on seda ka tänapäeval. Nii nagu ei ole meil siia vaja harimatuid hindusi või muid tegelasi, nii ei ole vaja harimatuid moslemeid või kristlikke neegreid.
  • ttrust
    Ka Lätis Riia linnas mingi islamikoguduse juht, kes oli mingi lätlane või kohalik venelane (kui ma ei eksi) suundus dšihadistina võitlusesse Süürias.


    Kas mitte hunnik venelasi ei siirdunud ka Ukraina vabaduse eest võitlema? idioote leidub igal pool ja olenemata rahvusest/usust/nahavärvist.

    Stagna ja veel mõned pole vist elus päris moslemit näinud? Need põgenikud on suht sarnane kui võtta lasna padutibla ja arvata, et venelased on KÕIK just sellised. minge käige ja vaadake ilmas ringi - elu inimesed on erinevad sellest, mida telekast näete!!
  • pahurik
    Eks nii nagu kristlasi kutsuti ristisõtta uskumatute vastu, nii kutsutakse moslemeid dzihaadile uskumatute vastu. Ma siin mingit kardinaalset vahet ei näe. Lihtsalt islam on veel endiselt sellest ajajärgus kus kristlus omal ajal. Lisaks on siis uued usulahud palju radikaalsemad kui omaaegne suhtumine, muidu ei oleks võimalik olnud suurte kristlike kogukondade säilimine moslemimaailmas läbi aastatuhande.
    Probleem on lihtsalt selles, et Euroopa on juhtivate poliitikute töö tulemusena "vaikselt alistunud" ja lubanud moslemitel rahulikult riiki siseneda, oma propagandat teha ja laseb neil mitte täita seadusi ja vaikselt on osades piirkondades kehtestatud sariaat de fakto. Oma kodus järgigu moslemid sariaati või mõnda muud korda, see on nende isiklik probleem, siin peavad nad jägima kohalikke seadusi ja tavasi ja kui ei meeldi on võimalik oma kodumaale pöörduda.
    Lisaks siis see vana teema, et miks Lääs võttis maha Gadaffi ja Husseini ja ründab Assadi kui nende järel on võimule saanud just radikaasemad moslemid, st Lääs on ise toetanud radikaale, eriti vahhabiite, kes on meie suured sõbrad ja liitlased Saudi-Araabia näol.
    Lõpetaks kõigepealt radikaalsete moslemiriikide toetamise, paneks piirid kinni ja paneks kodus maksma ilmaliku korra ning mitte lubama mulladel usuvabaduse sildi alla terroriste koolitada ning rahva ajusi pesta.
    Usk on alati olnud hea vahend harimatu massi ohjamiseks ja suunamiseks, on seda ka tänapäeval. Nii nagu ei ole meil siia vaja harimatuid hindusi või muid tegelasi, nii ei ole vaja harimatuid moslemeid või kristlikke neegreid.


    Mis moodi selle ilmaliku korra maksma panemine käib? Selle sildi all korraldati juba "araabia kevadeid" olukord läks veel hullemaks, kui enne.
  • luarvikluarvik. jutt käis ikka Euroopas ilmaliku korra kehtestamisest, mitte kusagil araabiamaades:)
    PS "araabia kevad" oli ju vastupidi, kukutati poolilmalikud diktaatorid ja asendati radikaalsematega.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon