Riigikogu valimised 2019 - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Riigikogu valimised 2019

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • luarvikluarvik
    ttrust
    Mind häirib et Eestis on liiga palju poliitikuid, kes ei saa aru et rahvusriigi olemasolu on siinse ühiskonna sisemise rahu garant. Rahvusriigi kaotamine tekitab uuesti rahvusliku vabadusliikumise, aga kas see kulgeb uuesti sama veretult kui see toimus Laulva Revolutsiooni ajal?


    Ekre toetajaks oled hakanud?

    sa ajad natuke asjad segamini. Rahvuslus on laiem mõiste, st mis ajast see EKRE monopol on? Rahvuslus ei tähenda, et inimene peaks mõtlemisvõimetu olema:)
  • luarvikluarvik
    ttrust
    Mind häirib et Eestis on liiga palju poliitikuid, kes ei saa aru et rahvusriigi olemasolu on siinse ühiskonna sisemise rahu garant. Rahvusriigi kaotamine tekitab uuesti rahvusliku vabadusliikumise, aga kas see kulgeb uuesti sama veretult kui see toimus Laulva Revolutsiooni ajal?

    Ekre toetajaks oled hakanud?

    Ma olen seda varem ka maininud et EKRE sisaldab mõningaid väga sümpaatseid põhimõtteid, mis on kahjuks samasse komplekti pandud väga vastuvõetamatute põhimõtetega. Komplekti nagu "brežnevi pakike".
    Mulle meeldisid kunagise ERSP ja igasuguste isamaa- eestliidet kandvate liikumiste mõtted rohkem (mitte ajada segamini praeguse respublica-IRL-ga).
  • pahurik
    luarvikluarvik
    ttrust
    Mind häirib et Eestis on liiga palju poliitikuid, kes ei saa aru et rahvusriigi olemasolu on siinse ühiskonna sisemise rahu garant. Rahvusriigi kaotamine tekitab uuesti rahvusliku vabadusliikumise, aga kas see kulgeb uuesti sama veretult kui see toimus Laulva Revolutsiooni ajal?


    Ekre toetajaks oled hakanud?

    sa ajad natuke asjad segamini. Rahvuslus on laiem mõiste, st mis ajast see EKRE monopol on? Rahvuslus ei tähenda, et inimene peaks mõtlemisvõimetu olema:)


    Rahvuslus on rahvuslus ja seda on näha tegudest, mis selles suunas tehakse. Mul on tõsiselt kahju, aga pole ühtegi teist erakonda, kellele rahvuslus korda läheb. Tõde on, et suures plaanis on, teiste erakondade puhul, tegemist müüdavate selgrootutega, see ongi see mõtlemisvõime ilmselt. Oskavad lühiajalist materiaalset kasu saada ja oma nahka kriitikast säästa.
  • luarvikluarvik
    ttrust
    Mind häirib et Eestis on liiga palju poliitikuid, kes ei saa aru et rahvusriigi olemasolu on siinse ühiskonna sisemise rahu garant. Rahvusriigi kaotamine tekitab uuesti rahvusliku vabadusliikumise, aga kas see kulgeb uuesti sama veretult kui see toimus Laulva Revolutsiooni ajal?


    Ekre toetajaks oled hakanud?


    Ekre'l on rahvuslusust nii palju kui Venemaa lubab. Eelkõige on nende agenda EL lõhestamine. Sa oled ikka naljamiis.
  • mx77
    luarvikluarvik
    ttrust
    Mind häirib et Eestis on liiga palju poliitikuid, kes ei saa aru et rahvusriigi olemasolu on siinse ühiskonna sisemise rahu garant. Rahvusriigi kaotamine tekitab uuesti rahvusliku vabadusliikumise, aga kas see kulgeb uuesti sama veretult kui see toimus Laulva Revolutsiooni ajal?


    Ekre toetajaks oled hakanud?


    Ekre'l on rahvuslusust nii palju kui Venemaa lubab. Eelkõige on nende agenda EL lõhestamine. Sa oled ikka naljamiis.



    No see ei ole terve inimese jutt...
  • luarvikluarvik


    No see ei ole terve inimese jutt...


    Mulle piisab selle mõistmiseks Helme Postimehele antud intervjuust. Mõni pime fanaatik võib muidugi uskuda mida tahab, eks üllatus saab valus olema.
  • Eesti 200 kommentaariumist:
    Kes oleks võinud arvata, 03.11.2018 15:05
    et 2018.aastal tuuakse võimule meie meedia poolt väheke moderniseeritud eelmise sajandi 80ndate lõpus loodud Interrinne ja ühe vana Interrinde tegelase laps kandideerib internatside juhiks,kuigi mis seal ikka...järjepidevus.
  • Märgiline: Eesti200 ei kinnitanud liikmemaksu esimeseks aastaks. Minu arust on see täiesti vale lähenemine.
  • ttrust
    Märgiline: Eesti200 ei kinnitanud liikmemaksu esimeseks aastaks. Minu arust on see täiesti vale lähenemine.


    Huvitav, paljud parteide liikmetest liikmemaksu maksavad?
  • Ju siis tasuta mac(a)ronisalat on olemas :)
  • ttrust
    Märgiline: Eesti200 ei kinnitanud liikmemaksu esimeseks aastaks. Minu arust on see täiesti vale lähenemine.


    ttrust, kuidas sa aru ei saa. Tegu on majanduslikult mõtlevate inimeste erakonnaga. Nii nagu liikmete ettevõtted, peab see erakond hakkama end ise ära tasuma (ja ka kasumit tootma).
    Ega see sul mingi KE või RE (või RB) pole, kus lõpmatuseni peale makstakse.
  • EKRE-st erineb Tsahkna200 / Kallas200 selle poolest, et neil polnud juba enne partei loomist kusagilt ~9000 liiget võtta. Tsahkna200 / Kallas200 pidi need kokku ostma.
  • Huvitav jah, kust Eesti200 ikkagi raha võtab, et riigieelarvest finantseeritavate parteidega nt valimiskampaanias võistelda?
  • luarvikluarvik
    pahurik
    luarvikluarvik
    ttrust
    Mind häirib et Eestis on liiga palju poliitikuid, kes ei saa aru et rahvusriigi olemasolu on siinse ühiskonna sisemise rahu garant. Rahvusriigi kaotamine tekitab uuesti rahvusliku vabadusliikumise, aga kas see kulgeb uuesti sama veretult kui see toimus Laulva Revolutsiooni ajal?


    Ekre toetajaks oled hakanud?

    sa ajad natuke asjad segamini. Rahvuslus on laiem mõiste, st mis ajast see EKRE monopol on? Rahvuslus ei tähenda, et inimene peaks mõtlemisvõimetu olema:)


    Rahvuslus on rahvuslus ja seda on näha tegudest, mis selles suunas tehakse. Mul on tõsiselt kahju, aga pole ühtegi teist erakonda, kellele rahvuslus korda läheb. Tõde on, et suures plaanis on, teiste erakondade puhul, tegemist müüdavate selgrootutega, see ongi see mõtlemisvõime ilmselt. Oskavad lühiajalist materiaalset kasu saada ja oma nahka kriitikast säästa.


    Ja pole ühtegi normaalset alternatiivi rahvusriigile.

    Stagna, sa paned kooseluseaduse ühte potti sooneutraalsete peldikutega. See on just see mõttetu tõmblemine kooseluseaduse ümber. Vastased räägivad, et aga mis siis saab, kui kaks perverti lapse üles kasvatavad, järgmiseks pedofiila, nekrofiilia jne. Täna kasvatavad samasoolised paarid lapsi ja ei EKRE ega Helmed ei saa seda kuidagi keelata, veel vähem on neil plaanis seda teha. Mingit nekrofiilat võ pedofiiliat see ei tähenda. Aga kui kooseluseadust ei tule, siis ka keegi homosid tapma ei hakka, nad ei sure ära, kasvatavad lapsi edasi nagu nad seni teinud on ja saavad oma pärandi jms ka korda ajada notari juures. Mõlemad osapooled tõmbevad sel teemal mõttetult palju, see ei ole elu ja surma küsimus kumbagi pidi.
  • Stagna, mul on tuttav samasooline paar, kes kasvatab lapsi. Nad on kaks naist ja ostsid maale maja ning läksid sinna elama ilmselt sellepärast, et ikkagi häbenevad oma kooselu. Ega nad pead norus ringi ei käi, aga eriti nad ei hõiska sel teemal, et näed meil on nii. Lapsed said nad nii, et üks neist lasi end kunstlikult viljastada ja kaksikud tulid. Mina ei taha nendega sel teemal eriti rääkida ja tavaliselt suhtun neisse seltskonnas kui täiesti tavalistesse inimestesse. Mitte nii, et noh, mis te kooseluseadusest arvate vms. Nad ilmselt toetavad kooseluseadust sellepärast, et see oleks ühiskondlik tunnustus nende kooselule. Koos nad elavad niikuinii ja lapsi kasvatavad nad niikuinii. Mul on raske uskuda, et mingi massiline homode kooselu hakkaks lokkama tänu kooseluseadusele. Need, kes tahavad, elavad koos juba niikuinii.
  • Kuulus meeshomopaari kohta oli äsja uudis, et surrogaatema sünnitas neile lapsed, 2 last.
    Vaatamata sellele, et kooseluseadus on vastu võtmata (õigemini praktikas see seadus ei kehti), pole nagu kuulda olnud, et riik oleks nende käest lapsed ära võtnud.
    Stagna jutust jääb umbes selline mulje, et kui seadust pole, siis ideekohaselt ei tohiks ka sellised lapsed olla lubatud.
    Rääkimata hulgast lesbipaaridest kes lapsi kasvatavad ja kelle kohta on uudiseid tulnud aastaid. Ka neilt pole lapsed ära võetud, mis sest et tol ajal kooseluseadusest ei teadnud keegi midagi.

    Samuti on läbi aastate saanud oma sugu vahetada õige mitmed transseksuaalsed inimesed, mis sest et kooseluseadus ei kehti.
  • Loomulikult plaksutavad teised parteid pärast kommunist Kristiina Kallase valimist E200 füüreriks. Raske on teha nii vale otsust. Naise ema on endine Interrinde liidreid! Kohutav. E200 on kukkunud 2%. Ma võrdleks seda Tegusa Tallinnaga. Keegi ei uskunud, et see saab olema selline madallend. Kui mida tahta, kui Eesti200 teatab, et Jüri Ratas on suurepärane peaminister!
  • Marbella112
    Loomulikult plaksutavad teised parteid pärast kommunist Kristiina Kallase valimist E200 füüreriks. Raske on teha nii vale otsust. Naise ema on endine Interrinde liidreid! Kohutav. E200 on kukkunud 2%. Ma võrdleks seda Tegusa Tallinnaga. Keegi ei uskunud, et see saab olema selline madallend. Kui mida tahta, kui Eesti200 teatab, et Jüri Ratas on suurepärane peaminister!


    Kas ema kohta on midagi täpsemat teada? Nt Uued Uudised jäävad siin ebamääraseks: "Tõendamata andmetel olevat üks naise vanematest olnud Interrinde aktivist. Isegi kui see nii pole, on Kristina Kallase poliitilised vaated suuresti kokkulangevad …….".https://uueduudised.ee/uudis/eesti/kahesajaeestlaste-ema-kristina-kallas-kas-interrinde-ideede-ja-eesti-nsv-edasikandja/
  • Jaak Madison kirjutab Kristina Kallase kohta järgmist: "Kahesajaliste kõneisik Kristina Kallas, ema poolt venelane, on varem väljendanud seisukohta, et Eestis peaks teiseks riigikeeleks olema vene keel. Nädalavahetusel ilmunud Postimehe intervjuus tunneb ta rõõmu, et pärast Krimmi annekteerimist hakkas narvakate enesekindlus tagasi tulema ja nüüd tunnevad nad, et nemadki on olulised. Samuti ütleb Kallas, et EKRE, kes esindab rahvusriiklust, tekitab temast õudust."
    Kui see tõele vastab on olukord päris hull. Eriti Tsahkna poolt vaadates kes peab hakkama oma sõnu sööma.
  • Kui selline tüüp on rehvide tulevikulootus, siis ei ole rehvidel ei tulevikku ega lootust. See tüüp on KriMi halb paroodia.
  • Lobjakas kiitis ohjeldamatult Eesti200 ja Kristina Kallast. Enamus foorumlasi teeb sellest automaatselt vastupidise järelduse. Mina ka.
  • Eks selle Eesti200-ga saab veel tsirkust :)
  • Eesti 200 parteistumine tähendab järgmist:

    1) Vabaerakonnale on see halastuslask. Kui enne võis veel keegi midagi unistada, siis nüüd on 100% kindel, et nemad järgmisse parlamendikoosseisu ei saa;
    2) suurim kaotaja on EKRE, sest olles seni olnud sisuliselt ainus tõsisem protestipartei, on tekkinud nende kõrvale veel uuem tulija, kes võtab nende elektoraadi, vanades ja väsinud parteides pettunute hääli. EKRE-t päästab pisut see, et neid valivad rohkem mehed, E200 rohkem naised
    3) Ref ja sotsid, vähem kesk peavad ka osa häältest loovutama, sest E200 tuleb üsna nende mängumaale. Aga seal pole see nii oluline.

    See kõik on kohvipaksu pealt, tõehetk saabub märtsis, praegu on alles november.
  • teise punktiga ei saa nõustuda, sest EKRE ja E200 on maailmavaadetelt täiesti polaarsed parteid. Ja EKRE valijad on tegelikkuses veel radikaalsemad, kui partei ise on. Pigem tõmbab E200 ära Refi valijad.
  • http://epl.delfi.ee/news/eesti/peasekretar-valdaru-krediidilimiit-reformierakonnas-kulus-kiiresti-tilgatumaks?id=84222823

    Üldkogul, kus oli ca 600 inimest(enamus miljonärid ja kõrgepalgalised) lasti ringi käima kaardimakseterminal ja teeniti 2120 eurot!

  • privador
    http://epl.delfi.ee/news/eesti/peasekretar-valdaru-krediidilimiit-reformierakonnas-kulus-kiiresti-tilgatumaks?id=84222823
    Üldkogul, kus oli ca 600 inimest(enamus miljonärid ja kõrgepalgalised) lasti ringi käima kaardimakseterminal ja teeniti 2120 eurot!

    Küll need miljonärid reformiparteile maksma hakkavad, kui nad füüsiliselt omal nahal tunnetavad, et teised parteid oma poliitikaga miljonärilt leiva laualt ära võtavad. Veel pole nad seda tunnetanud, lisaks reformipartei on ise samuti miljonäridel vaipa jalge alt ära tõmbamas.
  • mx77
    teise punktiga ei saa nõustuda, sest EKRE ja E200 on maailmavaadetelt täiesti polaarsed parteid. Ja EKRE valijad on tegelikkuses veel radikaalsemad, kui partei ise on. Pigem tõmbab E200 ära Refi valijad.

    Ref kaotab hääli E200-le, see on täiesti selge ja seetõttu neid ka kolmandas punktis esimesena ära markeerisin. Aga E200 ja EKRE puhul ei ole valija jaoks maailmavaade üldsegi mitte esimese järgu küsimus, vaid lihtsalt tegu on kahe võimalusega protestida olemasoleva võimu ja vanade parteide suhtes. Selles protsessis maailmavaade kahjuks tähtsust eriti ei oma.
  • Ämma kilekotid on tühjaks saanud .

    Elavad nagu popsid nüüd 5 euro kaupa raha kerjates .

    Mis seal häbeneda ,kuulutagu parem kohe otse välja, et kes tahab valimisnimekirjas saada top 30 kohta ehk Riigikogu mandaati , köhigu 50 k pappi erakonnale. .Selle teenib koos kuluhüvitistega aastaga tasa .Edasi on puhas kasum .

    Kasulik diil .
  • stagna, kas sa muidu Riigikogu valimissüsteemi tead?
    Vaata statistikat, mitu kohta keskmiselt suuremad erakonnad üleriigilise kompensatsiooni mandaadiga saavad (järjekord üleriigilisest nimekirjast)?
  • See kes valib EKRE-t mitte see tõttu, et talle EKRE fašism meeldib, vaid puhtalt protesti pärast kartelliparteide vastu, võib ju teoreetiliselt E200 valida, aga ma ei usu et ta viitsib nüüd ümber orienteeruda, sest oma valiku on ta juba teinud. Lisaks jätab see E200 mulje kui tegemist oleks uue turule tungiva kartelliparteiga.
    Minu arust varastab E200 hääli lisaks reformile ka sotsialistidelt.
  • ttrust
    See kes valib EKRE-t mitte see tõttu, et talle EKRE fašism meeldib, vaid puhtalt protesti pärast kartelliparteide vastu, võib ju teoreetiliselt E200 valida, aga ma ei usu et ta viitsib nüüd ümber orienteeruda, sest oma valiku on ta juba teinud.
    Minu arust varastab E200 hääli lisaks reformile ka sotsialistidelt.


    Sellele küsimusele õige vastuse andmiseks peaks süvenema veidi nendesse andmetesse, mis näitavad kui paljud vastavad oma valimiseelistuste kohta uuringutes "ei tea". Neid "ei tea" inimesi on minu meelest omajagu, kellel kindlat eelistust veel 5 kuud enne valimisi ei ole. Tõsi, paljud neist ei lähegi valima ja selle pärast poliitika neid ei huvitagi (oma eelistust ei ole), aga üldiselt on kindlad valijaskonnad suures osas välja kujunenud ja selliste "ei tea" inimeste grupi pärast suuremalt jaolt kampaaniaraha kulutataksegi.
  • Mandaadi saamine valimisnimekirjadest sõltub ka sellest,kas erakond saab valitsusse või mitte.

    Eelmistel valimistel sai mandaadi 30 Refi liiget + asendusliikmed neile,kes said saadikuks, kuid läksid tööle valitsusse .

    Vaevalt ,et neil seekord paremini läheb.

    Kuid asendusliikme koht on ebakindel, kui erakond peaks ministri tagasi kutsuma või hoopistükkis koalitsioonist välja langema ,tuleb asendusliikmel saba jalge vahel Riigikogust lahkuda .

    Sellesse keegi raha investeerima ei hakka.
  • Draax, need "ei tea" vastajad ei pruugi seepärast kohe E200 valima tormata, nad võivad ka muude parteide kasuks sama hästi otsustada. Muidugi kui nad otsustavad ikkagi valida.
    Igatahes ma mäletan, et omal ajal Vabaerakonna "tulek" oli tunduvalt säravam ja lootust-tõotavam kui nüüd see E200 "tulek" oli. Vabaerakond üritas olla mingisugune "uue kontseptsiooniga" partei. E200 mitte.
  • ttrust
    See kes valib EKRE-t mitte see tõttu, et talle EKRE fašism meeldib, vaid puhtalt protesti pärast kartelliparteide vastu, võib ju teoreetiliselt E200 valida, aga ma ei usu et ta viitsib nüüd ümber orienteeruda, sest oma valiku on ta juba teinud. Lisaks jätab see E200 mulje kui tegemist oleks uue turule tungiva kartelliparteiga.
    Minu arust varastab E200 hääli lisaks reformile ka sotsialistidelt.


    Äkki räägid sellest fašismist lähemalt?
  • stagna
    Mandaadi saamine valimisnimekirjadest sõltub ka sellest,kas erakond saab valitsusse või mitte.

    Eelmistel valimistel sai mandaadi 30 Refi liiget + asendusliikmed neile,kes said saadikuks, kuid läksid tööle valitsusse .

    Vaevalt ,et neil seekord paremini läheb.

    Kuid asendusliikme koht on ebakindel, kui erakond peaks ministri tagasi kutsuma või hoopistükkis koalitsioonist välja langema ,tuleb saba jalge vahel Riigikogust lahkuda .


    Et oleks vähem demagoogiat ja asi selgem:
    tavaliselt saab suurtel erakondadel kompensatsioonimandaadiga sisse 4-5 isikut ja sellele lisandub valitsusse saades veel 3-5 (sõltub palju Riigikogusse valitutest ministriks saab).
  • luarvikluarvik
    Äkki räägid sellest fašismist lähemalt?

    Kas sellest juba küllalt räägitud pole?
    Toome ühe väga väikese näite: EKRE tulevane "sõjaminister" on ise avalikult teada andnud, et ta poliitiline vaade on: natsionaalsotsialism.
    Natsionaalsotsialism on teatavasti fašismi alamhulk.
  • luarvikluarvik
    ttrust
    See kes valib EKRE-t mitte see tõttu, et talle EKRE fašism meeldib, vaid puhtalt protesti pärast kartelliparteide vastu, võib ju teoreetiliselt E200 valida, aga ma ei usu et ta viitsib nüüd ümber orienteeruda, sest oma valiku on ta juba teinud. Lisaks jätab see E200 mulje kui tegemist oleks uue turule tungiva kartelliparteiga.
    Minu arust varastab E200 hääli lisaks reformile ka sotsialistidelt.


    Äkki räägid sellest fašismist lähemalt?


    Lobjakas raadios on rääkinud EKRE ja fašism:)
  • ttrust
    luarvikluarvik
    Äkki räägid sellest fašismist lähemalt?

    Kas sellest juba küllalt räägitud pole?
    Toome ühe väga väikese näite: EKRE tulevane "sõjaminister" on ise avalikult teada andnud, et ta poliitiline vaade on: natsionaalsotsialism.
    Natsionaalsotsialism on teatavasti fašismi alamhulk.


    Tahtsid öelda, et fašismi silti on üritatud kleepida aktiivselt.
  • Korralikule kaasaegsele ja progressiivsele indiviidile on kõik, kes on Leninist 4 cm paremal, natsid/fašistid.
  • ennustan sellele E200`le Rahva Ühtsuse Erakonna saatust,
  • tulu
    ennustan sellele E200`le Rahva Ühtsuse Erakonna saatust,

    Ennusta-ennusta.
    "Valimistel näeme, raisk!" - nagu oli kirjas filmi Validaator 2 postril.
  • Mina isiklikult ei tunne samuti kedagi, kes E200-le entusiastlikult kaasa elaks. Samas 4 aastat tagasi Vabaerakonna toetajaid ikka tundsin.
  • Kuldar1
    Mina isiklikult ei tunne samuti kedagi, kes E200-le entusiastlikult kaasa elaks. Samas 4 aastat tagasi Vabaerakonna toetajaid ikka tundsin.


    Väga petlik mõõdupuu. Ma isiklikult ei tunne kedagi, kes keskerakonnale entusiastlikult kaasa elaks, aga ometi on nad võimul ja küsitlustes esimese kahe hulgas.
  • Draax, minu arusaama järgi on E200 agenda suhteliselt sarnane Vabaerakonna 4 aasta tagusele retoorikale: "kartelliparteid" on saatanast ja ainult "päris" inimestest koosnev partei ajab "õiget" asja.
    Ühesõnaga ma arvan, et alternatiivide otsijad on Vabaerakonnaga juba omad vitsad saanud ja see E200 lihtsalt ei lenda, võibollla isegi mitte üle künnise (hoolimata ennustustest)
  • Alternatiivide otsijaid on sama kaua, kui eksisteerib inimkond, need ei kao kunagi. Sama retoorika on töötanud varem ja töötab ka pärast E200 lõppu. Aga praegu on Eesti 200 tähelennu aeg, meeldib see meile või mitte.
  • Velikij
    Alternatiivide otsijaid on sama kaua, kui eksisteerib inimkond, need ei kao kunagi. Sama retoorika on töötanud varem ja töötab ka pärast E200 lõppu. Aga praegu on Eesti 200 tähelennu aeg, meeldib see meile või mitte.


    "Tähelennu aeg" on ikka väga ülistavalt öeldud.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon