Riigikogu valimised 2019 - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Riigikogu valimised 2019

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Õnneks on jesti-dvesti juba alla künnise ja jääb sinna alati.
  • Fake McCoy
    Õnneks on jesti-dvesti juba alla künnise ja jääb sinna alati.


    Miliste numbrite järgi ? Mingi viimane uuring oli kusagil 7 %
  • Tin
    Fake McCoy
    Õnneks on jesti-dvesti juba alla künnise ja jääb sinna alati.


    Miliste numbrite järgi ? Mingi viimane uuring oli kusagil 7 %


    Vt. eelmist lehte, seal on rehvide tellitud uuring, mille Marbella siia postitas.
  • Ärge nüüd pada ajage. Kiviõlis elasid ja elavad inimesed. kes teavad kes on Kristina Kallase ema ja isa. Ka see, millega nad tegelesid. Kristina venelannast ema vaated ei olnud linnas mingiks saladuseks. Küsisin kohalikelt tegelastelt, kahelt endiselt linnapealt ja kolmelt volikogu liikmelt üle, kõik kinnitasid, et selline ta oli.
  • Vaatsin üle. mida sellest ajast arvatakse. Aktsiooni loogika on üks ühele Peterburi trollivabriku oma. Nad on kasutanud sellelaadset produktsiooni ka näiteks Lätis, USAs jm.
    Kuidas sattus neile pihku E200? Arvan, et Alamäel selliseid sidemeid pole. Tuleb vaadata neid teenindanud PR tegelaste suunas. Kristina Kallase jutt, et kuidas ta seal üksinda paari inimesega erakonnast kõik välja mõtles, on selge katte tegemine PR tegelastele. Ja see on juba huvitav. Te ju teate kuidas asi käib, sa võid ju öelda oma visiooni, kuid realiseerib ikkagi PR firma.
    Õigus on nendel, et eriti kohutav oli see, et pärast seda fopaad Kristina Kallas ja tema käsualused parteis jätkasid augu kaevamist oma enda erakonnale. Terve nädala jooksul oldi ametis üüratu augu kaevamisega. Poliitikas on nii, et kui teed vea , siis vabandad ja vahetad teemat. Kõik. Hämmastaval kombel, kuigi Alamäe püüdis teemat vahetada ning pakkus majandusprogrammi, siis Kristina oma abilistega jätkasid ikkagi plakatiteemaga.
    Juba on juhitud tähelepanu sellele, et see sarnaneb olukorraga, millesse sattus Sõõrumaa kohalikel valimistel oma Tegusa Tallinnaga. Ta lootis oma PR firmale, kes võttiski raha vastu. Kui mõne aja pärast jalutas firma julmalt minema. Asemele saadeti tankist. Jätkuval kulutati suuri summasid. Kogu kampaania tipphetk oli telereklaamid mustades, tumedates toonides, kus ei olnud võimalik teleekraanilt isegi identifitseerida kandidaate! Järeldus oli, et Sõõrumaalt imeti välja raha ja lihtsalt heideti kõrvale. Põhjus, tema Tegus Tallinn oleks võinud võtta eduka kampaania korral ära hääli parteilt, keda PR firma tegelikult toetas.
    Arvatakse, et midagi sellist toimub ka E200 ümber. Vaene Alamäe!

  • Kallas200 ju ise tunnistas varasügisel ERRis, et ei tea poliittehnoloogiatest (ja vist ka poliitikast) midagi.
    Alamäe pidi ju seda taipama, ka PR-firma valikul. Kooliraha on valus, aga eks märtsis siis selgub.
  • Marbella112
    Siin foorumis olevad on saanud kogu aeg ikka õiget infot ka.
    Nii nagu varem teile teada anti, mingeid muutusi pole toimunud. Reformierakond on PIKALT ees.

    Reformierakond 37
    Keskerakond 28
    EKRE 11
    sotsiaaldemokraadid 9
    IRL 6
    E200 4
    Vabaerakond 2
    Rohelised 2
    Vasakpartei 1
    Elurikkus erakond 0
    Rahva Ühtsuse partei 0
    Iseseisvuspartei 0
    Rahva Tahte partei 0


    Neid numbreid mõtled või ? Kus kohast sa neid numbreid võtad, tühjast õhust võlud neid või ? Väidad neid nagu fakte, troll oled või ? Ma olen väga väga väga kindel, et EKRE toetus on tunduvalt suurem kui 11%
  • Marbella112
    Ärge nüüd pada ajage. Kiviõlis elasid ja elavad inimesed. kes teavad kes on Kristina Kallase ema ja isa. Ka see, millega nad tegelesid. Kristina venelannast ema vaated ei olnud linnas mingiks saladuseks. Küsisin kohalikelt tegelastelt, kahelt endiselt linnapealt ja kolmelt volikogu liikmelt üle, kõik kinnitasid, et selline ta oli.


    Tore oleks teda, kes need Kiviõli inimesed-tegeleased-linnapead-volikoguliikmed olid? Paluks konkreetseid nimesid: Usun, et tean neid kõiki. Huvitav oleks teada...

    Härra (või proua) Marbella112, palun tutvusta end ka nimepidi, samuti FakeMcCoy, ning andke teada, kustkohast teie andmed pärinevad?
  • Austatud härra Kallas,

    Palun aru saada ja teadvustada endale, et paja ühes nurgas ei saa keeta paksemat suppi kui teises!

    Üldiselt kedagi ei huvita, kas Kristina Kallasel üldse on ema või isa, rääkimata sellest, millega nad tegelesid. Küsimus on meemis, et Kristina Kallase ema oli internats. Sellega tuleb emal leppida ja sellega elada, kuni Kristina on avaliku elu tegelane suures poliitikas. Nii lihtne see ongi.

    Jaurata selle kallal, et kes linnapea ikka seda või teist ütles, on suhteliselt madala kasuteguriga tegevus. Igal asjal on hind ja Kristina Kallase suurde poliitikasse pürgimisel on ka oma hind. See pole ainult PR-fopaade produtseerimise eest makstavad arved, vaid ka palju muud.

    PS inimlikult on mul Kristina emast väga kahju. Aga peaga vastu seina jooksmine ja reaalsuse ees silmade sulgemine ei aita.
  • Velikij
    Austatud härra Kallas,

    Palun aru saada ja teadvustada endale, et paja ühes nurgas ei saa keeta paksemat suppi kui teises!

    Üldiselt kedagi ei huvita, kas Kristina Kallasel üldse on ema või isa, rääkimata sellest, millega nad tegelesid. Küsimus on meemis, et Kristina Kallase ema oli internats. Sellega tuleb emal leppida ja sellega elada, kuni Kristina on avaliku elu tegelane suures poliitikas. Nii lihtne see ongi.

    Jaurata selle kallal, et kes linnapea ikka seda või teist ütles, on suhteliselt madala kasuteguriga tegevus. Igal asjal on hind ja Kristina Kallase suurde poliitikasse pürgimisel on ka oma hind. See pole ainult PR-fopaade produtseerimise eest makstavad arved, vaid ka palju muud.

    PS inimlikult on mul Kristina emast väga kahju. Aga peaga vastu seina jooksmine ja reaalsuse ees silmade sulgemine ei aita.


    Mulle siiski tundub, et tegelast nimega Marbella112 vägagi huvitab, kes mu vanemad (eriti ema) on. Millegipärast üritab ta seda "meemi" siin teemas iga oma sõnavõtuga tõeks rääkida. Sellest ka minu jauramine, sest mulle enam ei tundu, et see on meem.

    Pole vaja ka targutusi teemal, et Kristina on nüüd avaliku elu tegelane ja mis kõik sellega kaasneb, tean seda niigi ja ütlesin ka varasemas postituses, et teda võite tampida niipalju, kui jaksate. Minu vanemad paraku pole avaliku elu tegelased ning neid kuskil foorumis sitaga üle valada pole mu arust ok.

    Jah, Kristina poliitikasse pürgimisel on hind ning hind on ka foorumis valede levitamisel nagu elu on näidanud.
  • To: SKallas. Jutt on olnud siiski poliitik Kallas200 emast, mitte Sinu emast. Ma pole kordagi kohanud et keegi räägiks Sinu emast. Tuleb lihtsalt paks nahk kasvatada, mis teha, elu on selline. Paratamatult sugulased kannatavad kui keegi otsustab suguvõsast suurde poliitikasse astuda.
    Võta või eeskujuks käärkäsi. Seal on kogu suguvõsa üksipulgi läbi hekseldatud, mis sest, et vereliinipidi avaliku elu tegelasi on seal ainult 2.
  • ttrust
    To: SKallas. Jutt on olnud siiski poliitik Kallas200 emast, mitte Sinu emast. Ma pole kordagi kohanud et keegi räägiks Sinu emast. Tuleb lihtsalt paks nahk kasvatada, mis teha, elu on selline. Paratamatult sugulased kannatavad kui keegi otsustab suguvõsast suurde poliitikasse astuda.
    Võta või eeskujuks käärkäsi. Seal on kogu suguvõsa üksipulgi läbi hekseldatud, mis sest, et vereliinipidi avaliku elu tegelasi on seal ainult 2.


    Juhtumisi on Kallas200 ema ka minu ema. Kas tõesti on Sinu arust probleem minu õhukeses nahas, mitte Marbella112-e demagoogitsemises? Mulle tundus, et siin foorumis on vähe asisem seltskond koos, kui kuskil Delfi kommentaariumis vms kohas (seal ei pea ma ka vajalikuks kellegagi vaielda) ning suvalist lahmimist normaalseks ei peeta. Aga kui see teie arvates on ok, siis ma rohkem ei viitsi siin tõesti jaurata ning jään vait. Sellegipoolest peab Marbella112 arvestama, et siinne foorum pole anonüümne, peitugu ta mis nime taha tahes.

    Ja käärkäsi pole persoon kellest ma tahaks eeskuju võtta. Kas ta laseb oma suguvõsa kuskil hekseldada või mitte on tema valik.
  • ehk saaks ilma kohtuta suud puhtaks rääkida.
    Ajaloost saaks täpsustada, millega siis Kallas200 ema aastail 1989-1991 tegeles. Kas käis ja osales siis interrinde miitinguil või agitatsioonis? Või ta ei puutunud ega osalenud seal üldse?
    Kui on teada faktid, siis tuleks need välja tuua. Hetkel on piisavalt elus inimesi, kes tollaseid sündmusi oma silmaga konkreetselt nägid. Mingit takkajärgi omakohut tollase meelsuse eest keegi ei soovigi, küll aga võiks ju faktiliselt aus olla.
    Praegu jääb selline paha maik külge mõlemalt poolt.

  • SKallas
    ttrust
    To: SKallas. Jutt on olnud siiski poliitik Kallas200 emast, mitte Sinu emast. Ma pole kordagi kohanud et keegi räägiks Sinu emast. Tuleb lihtsalt paks nahk kasvatada, mis teha, elu on selline. Paratamatult sugulased kannatavad kui keegi otsustab suguvõsast suurde poliitikasse astuda.
    Võta või eeskujuks käärkäsi. Seal on kogu suguvõsa üksipulgi läbi hekseldatud, mis sest, et vereliinipidi avaliku elu tegelasi on seal ainult 2.


    Juhtumisi on Kallas200 ema ka minu ema. Kas tõesti on Sinu arust probleem minu õhukeses nahas, mitte Marbella112-e demagoogitsemises? Mulle tundus, et siin foorumis on vähe asisem seltskond koos, kui kuskil Delfi kommentaariumis vms kohas (seal ei pea ma ka vajalikuks kellegagi vaielda) ning suvalist lahmimist normaalseks ei peeta. Aga kui see teie arvates on ok, siis ma rohkem ei viitsi siin tõesti jaurata ning jään vait. Sellegipoolest peab Marbella112 arvestama, et siinne foorum pole anonüümne, peitugu ta mis nime taha tahes.

    Ja käärkäsi pole persoon kellest ma tahaks eeskuju võtta. Kas ta laseb oma suguvõsa kuskil hekseldada või mitte on tema valik.

    Minu enda jaoks pole üldse probleemi. Mulle endale on Marbella112 väited probleemita. Kui tal ei ole õigus, siis noh, üks kõlakas on ühiskonnas lisaks ringi käimas. Kui tal on õigus, siis on tegemist huvitava infoga.
    Tegemist on ühe osaga infomürast mis meid ümbritsb ning osa sellest infomürast vastab tõele, osa on vale, ei oska seisukohta võtta kas tegemist on lahmimisega ja kui ongi, siis nii ongi. Lahmimine pole ju ka keelatud.

    Ma ei taha öelda, et käärkäe suguvõsast peaks eeskuju võtma, ma tahtsin öelda, et lõpuks kujuneb situatsioon sarnaseks välja. Paks nahk kasvab ise, läbi solvumiste ja pisarate.

    Kellegi poolt kommentaatorite isikute avalikustamise avalik nõudmine on jabur. Kui keegi otsustab oma isiku avalikustada (iseasi kas ka see tõde on), ei kätke endas eetilist õigust seda sama teistelt nõuda.
  • 200 esitab siis oma seisukohti

    Üks valus teema, eestlaste ja teisest rahvusest inimeste lahku elamine, mille me tõstatasime, on Eesti õrn koht. Nii õrn, et me ei julge sellest isegi rääkida kartmata haiget saada. Teisest rahvusest inimeste sissetulekud on keskmiselt eestlaste omadest madalamad, nende hulgas on rohkem pikaajalisi töötuid ning erinevused on sees ka tervena elatud aastates. See teeb meie majanduse nõrgemaks, meie kultuuri vaesemaks ning meie poliitika heitlikumaks. See teeb meid riigina haavataks ja ebakindlaks. Me peame suunama nüüd lõpuks ometi kogu oma tähelepanu sellele, et viia kogukonnad kokku ja parandada vanad haavad.

    Eesti 200 programmis on mitmeid olulisi samme selle eesmärgi nimel – kõikide Eestimaa laste kokku viimine ühte lasteaeda ja kooli, eesti keele õppe mahtude märkimisväärne suurendamine ja seda ka siia tulevatele uutele talentidele ning ühiskondlik kokkulepe sellest, et me enam mitte kunagi ei väljasta Eestis sündivatele lastele määratlemata kodaniku passi. Kõik need lapsed on meie, Eesti lapsed.


    Üsna "internatsionalistlik" värk. Umbes sama juttu suurest rahvaste sõprusest ja kodakondsusest kõigile rääkisid ka Jevgeni Kogan ja Vladimir Lebedev . Ikka sellest, kui jubedasti eestlased venelastele ülekohut teevad ja kuidas neid on teise sordi inimesteks alandatud

    Teiseks, me soovime LISARAHA EESTI MAJANDUSSE. Eesti majanduse arenguhüppeks on vaja lisaraha ja tarku töötegijaid. Eesti 200 toob Eesti elanike kogutud pensioniraha Eestisse tagasi – pensionifondide rahast vähemalt poole peaks paigutama Eesti ettevõtetesse.

    Rahal ei ole kodumaad . Raha peab kasvama seal, kus ta kõige rohkem kasvab ja samas kõige kindlamalt säilib . Kui see koht ei ole Eesti, siis ei tohi Eestisse tulevaste pensionäride raha panna .


    Meie majanduspoliitika peamine eesmärk on luua parima ettevõtluskeskkonnaga riik, kustkaudu on hea globaalselt äri teha. Selleks algatame mahuka seadus- ja õigusloome reformi. Aastaks 2035 tõuseb Eesti kõigis rahvusvahelistes äri- ning investeerimiskeskkonda mõõtvates indeksites esimese viie hulka.

    Nii et mitte Euroopas viie hulka vaid koguni maailmas ! Aina jaburamaks läheb .

    Me peame algatama ühiskonnas laiema diskussiooni maksusüsteemi ümberkorraldamiseks selliselt, et osa maksukoormusest viiakse tööjõult üle varadele ning koos perioodilise null-eelarve koostamisega korraldame ümber maksusüsteemi pikas plaanis.

    Et siis soolane kinnisvaramaks tulekul ? Pärandimaksud ?

    Paljud inimesed ei taha ennast enam ühiskondlike debattide keskmesse asetada, kuna see on ebamugav. Agressiivsete ja isiklike rünnakute talumine ei ole mugav ja meeldiv. Kuid kui me jääme vait ja laseme rääkida ainult neil, kes on hirmul või kes teisi hirmutavad, siis me võime 4. märtsi hommikul ärgates ehmatusega avastada, et tooni annavad suletust, enesesse sulgumist ja hirmutamist evivad jõud.

    Rääkigu seda mainstream meediale, kes juba aastaid hirmutab rahvast jubeda natsipartei EKRE-ga ja julma katoliikliku inkvisiitori Vooglaiuga .
  • To: SKallas. Ma ei suhtu nii, et Delfis on kommentaatorid kõik kurjategijad ja pahadikud ning siin, LHV-s, on kõik inglid. Kommenteerijad ei moodusta ühtset kollektiivset organismi vaid on kõik eraldi indiviidid, igalühel on omad isiklikud huvid ja oma õiglustunne ja omad arusaamad. Igaüks etendab siin erinevaid rolle ning teeb erinevaid näitemänge.
  • stagna
    .... Üks valus teema, eestlaste ja teisest rahvusest inimeste lahku elamine, mille me tõstatasime, on Eesti õrn koht. Nii õrn, et me ei julge sellest isegi rääkida kartmata haiget saada. Teisest rahvusest inimeste sissetulekud on keskmiselt eestlaste omadest madalamad, nende hulgas on rohkem pikaajalisi töötuid ning erinevused on sees ka tervena elatud aastates. ....

    Samasugune "segregatsioon" on ka naiste ja meeste vahel. Sotsialistid on selle teema üles korjanud ja demagoogitsevad selle ümber.
    Keegi võiks üles korjata veel maal ja pealinnas elavate inimeste "segregatsiooni", paksude ja kõhnade inimeste "segregatsiooni", hea ajutgevusega ning tumbajumbade "segregatsiooni", tervete ja haigete "segregatsiooni". Veel üks teema -- miks on segregatsioon inimeste vahel kes on sündinud näiteks enne 1988 aastat ja pärast 1988 aastat? Ka see tuleb lahendada. Teemasid on lõputult, mida üles korjata ja millele annaks tulevikus maksumaksja raha raisata ja kõiki vägisi ühtlaseks siluda.
    Veel üks idee: Miks osad inimesed haigestuvad veel täies tööeas vähki ja teised ei haigestu? Selline ebaloomulik nähtus tuleb poliiliselt ära reguleerida!
  • ttrust, sa ju demagoogitsed. Eesti200 räägib ju sellest, et lapsi peab hakkama kasvatama ühises koolisüsteemis eestikeelsena. Praegune vene koolivõrk on allakäigu spiraalis, õpetajaid ei ole peale tulemas ( sama mure ka tegelt ju Eesti koolis) ja sealt hakkab kõik peale - venekeelse elanikkonna kehvem haridus, oskused, ja hiljem töökohad ( ma üldistan, ei ole vaja arvata et, kõik venelased ei saa hakkama).
  • stagna
    200 esitab siis oma seisukohti



    Eesti 200 programmis on mitmeid olulisi samme selle eesmärgi nimel – kõikide Eestimaa laste kokku viimine ühte lasteaeda ja kooli, eesti keele õppe mahtude märkimisväärne suurendamine ja seda ka siia tulevatele uutele talentidele ning ühiskondlik kokkulepe sellest, et me enam mitte kunagi ei väljasta Eestis sündivatele lastele määratlemata kodaniku passi. Kõik need lapsed on meie, Eesti lapsed.


    Üsna "internatsionalistlik" värk. Umbes sama juttu suurest rahvaste sõprusest ja kodakondsusest kõigile rääkisid ka Jevgeni Kogan ja Vladimir Lebedev . Ikka sellest, kui jubedasti eestlased venelastele ülekohut teevad ja kuidas neid on teise sordi inimesteks alandatud



    Laias laastus selline"Birthright" on praktiliselt ainult ameerikas. Kui me nüüd ameerikat kopeeriksime selles mõistes mis saaks ?
  • Vabandust, mitu Kallast ja millised siin lõngas jutlevad? Mul pole au tunda ühtegi ja ma ei saa mitte aru, kes on kes, kes keda silmas peab, hurjutab või kelle eest sõna võtab....
  • stagna
    200 esitab siis oma seisukohti

    Meie majanduspoliitika peamine eesmärk on luua parima ettevõtluskeskkonnaga riik, kustkaudu on hea globaalselt äri teha. Selleks algatame mahuka seadus- ja õigusloome reformi. Aastaks 2035 tõuseb Eesti kõigis rahvusvahelistes äri- ning investeerimiskeskkonda mõõtvates indeksites esimese viie hulka.

    Nii et mitte Euroopas viie hulka vaid koguni maailmas ! Aina jaburamaks läheb .

    .


    Kusjuures kõigest kaks kohta tõusta. Ütleme nii, et siiamaani on poliitikud tubli töö juba ära teinud. Mis aga kummitama jääb on mingi müstiline vahekiht mis defineerib mostly free ja totally freee vahel :)

    https://www.heritage.org/index/ranking
  • Okei leidsin põhjused ka:

    Estonia’s economic freedom score is 78.8, making its economy the 7th freest in the 2018 Index. Its overall score has decreased by 0.3 point, with lower scores for the government spending, property rights, and labor freedom indicators outpacing an improvement in government integrity. Estonia is ranked 3rd among 44 countries in the Europe region, and its overall score is above the regional and world averages

    Mida tähendab property rights ja government spending jääb arusaamatuks, kas seda peaks juurde või vähemaks keerama ?
  • porilojus
    ttrust, sa ju demagoogitsed. Eesti200 räägib ju sellest, et lapsi peab hakkama kasvatama ühises koolisüsteemis eestikeelsena. Praegune vene koolivõrk on allakäigu spiraalis, õpetajaid ei ole peale tulemas ( sama mure ka tegelt ju Eesti koolis) ja sealt hakkab kõik peale - venekeelse elanikkonna kehvem haridus, oskused, ja hiljem töökohad ( ma üldistan, ei ole vaja arvata et, kõik venelased ei saa hakkama).

    Ida-Virumaal on see katastroof, see probleem on seal juba praegu seoses riigigümnaasiumide moodustamisega. Kaob kvaliteetne eestikeelne haridus, sest kui koolis on enamuse õpilaste ja õpetajate igapäevane keel vene keel, mis tulemust sa ootad? Või tekib kusagilt imeväel selline hulk eestlastest õpetajaid? Me ei leia hetkel vene koolidesse eesti keele õpetajaid, isegi vene rahvusest mitte ja siis äkki on neid kõigi koolide jaoks?
    Jah ammu oleks pidanud vene koolides suure osa aineid eesti keelele viima ja riiklikku tellimuse korras eesti keele õpetajaid vene koolidesse koolitama. Siin eespool mpaperit väitis, et eesti keelega on kõik korras koolides, tegin siin uuringut igapäevaselt koolilastega kokku puutuvate inimeste seas ja tulemus oli see, mida eespool väitsin, suur osa ei oska eesti keelt.
  • ttrustile.

    Nõus Sinuga Delfi ja LHV osas, ma pole seda ka väitnud, et ühes nii ja teises naa. Ütlesin vaid, et mulle tundus, et siin on asisemat seltskonda rohkem ning nö puusalt tulistajaid vähem. Võibolla eksisin.

    Sain nüüd teada ka, et Sulle pole tähtis, kas siin kirjutatu vastab tõele või mitte. Ja kui keegi viitab täielikule valele ja sopaloopimisele, siis tuleks tal paks nahk kasvatada, lõpetada jauramine, võtta seda kui meemi jne. Loomulikult pole Sul sellega probleemi, sest Sinu ema see ju ei puuduta :)

    Infomüra infomüraks ning meemid meemideks, aga kui keegi järjepidevalt ja patoloogiliselt üritab siin lausvalet faktina esitleda, täiendades seda jutuga, et on rääkinud "asja teadvate isikutega", siis see pole enam mu arust folkloor ning ületab teatud piirid. Mis on selle inimese motivatsioon, miks ta seda teeb? Kui ta niipaljusid Kiviõli inimesi teab kellega rääkida, siis peab ta ise ka sealtkandis pärit olema. Sellest tulenes ka mu soov, et ta enda isiku avaldaks. Mina olen see, kes ma ütlesin end olevat. Miks peaksksi mingi võõras inimene Kallas200 ema kaitsma hakkama. Ilmselt tuleb lisada, et Eesti200-ga ma seotud ei ole ja ühtegi inimest isiklikult sealt ei tunne, peale ühe sugulussideme :) Seega ei maksa mingit järjekordset vandenõud selle "jauramise" tagant otsima hakata.

    Aga jah, ka selles osas Sinuga nõus, et siin foorumis ei annaks kellegi nime avalikustamine midagi ning nõudsin seda esimese emotsiooni pealt. Kahtlane on küll rääkida eetilisusest, samal ajal lahmimist õigustades. Loomulikult pole lahmimine keelatud ja tore ju, et meie riigis see nii on. Lahmija peab ainult arvestama asjaoluga, et ta peab oma lahmimise eest ka vajadusel vastutust kandma, sest ka oma lähedaste kaitsmine ning õiguste eest seismine pole keelatud.

    olevikule.

    Minu ema pole olnud interrinde aktivist ega osalenud ühelgi interrinde koosolekul. Minule, kui Eesti patrioodile on need väited solvavad. Ma loodan, et sellest piisab siinsetele foormulastele. Kes väidab vastupidist peab seda tõestama konkreetsete faktidega. Sel puhul olen valmis igaühe ees vabandama.

    Rohkem ei pea ma vajalikuks siin midagi tõestada ega ennast õigustada. Soovin kõigile edu ja head poliitšõu jälgimist ning kommenteerimist. Jäänud on veel poolteist kuud...
  • porilojus
    ttrust, sa ju demagoogitsed. Eesti200 räägib ju sellest, et lapsi peab hakkama kasvatama ühises koolisüsteemis eestikeelsena. Praegune vene koolivõrk on allakäigu spiraalis, õpetajaid ei ole peale tulemas ( sama mure ka tegelt ju Eesti koolis) ja sealt hakkab kõik peale - venekeelse elanikkonna kehvem haridus, oskused, ja hiljem töökohad ( ma üldistan, ei ole vaja arvata et, kõik venelased ei saa hakkama).

    Nüüd selline on tunne, et nagu keegi oleks minu nime alt midagi olulist kirjutanud, mida ma ei tea.........
    Minu tähelepanu polnud konkreetselt suunatud koolivõrgule, vaid sellele, et Gruz200 üritab kunstlikult välja koukida teemasid ning neist teha kunstlikult valimiste peateemad, mis tegelikult üliolulised teemad pole. Ja nad üritavad teha nägu nagu nad suudaks neid teemasid lahendada kuidagi paremini, kui keegi muu.
  • porilojus
    ttrust, sa ju demagoogitsed. Eesti200 räägib ju sellest, et lapsi peab hakkama kasvatama ühises koolisüsteemis eestikeelsena. Praegune vene koolivõrk on allakäigu spiraalis, õpetajaid ei ole peale tulemas ( sama mure ka tegelt ju Eesti koolis) ja sealt hakkab kõik peale - venekeelse elanikkonna kehvem haridus, oskused, ja hiljem töökohad ( ma üldistan, ei ole vaja arvata et, kõik venelased ei saa hakkama).


    Sa kujutad ette, mis keelne saab kuskil Ida Virus olev kool tegelikult olema ja mis tunne eesti lastel seal saab olema? Ja samuti ka nende eestlaste haridus?
  • SKallas


    Loomulikult pole Sul sellega probleemi, sest Sinu ema see ju ei puuduta.

    Minu ema pole olnud interrinde aktivist ega osalenud ühelgi interrinde koosolekul.

    ..


    Kuna emotsioonid on kõrgele aetud, siis pean vajalikuks ka reageerida.
    Esiteks ei tegele ma mingite meemide loomisega.
    Meemide loomisega tegelevad siin ühed teised inimesed, mis maksis ainult Kristina Kallase 13. mail 2016 Sirbis välja paisatud "eestlastele jäägu tema pastlad ja kannel". Nüüd kuid teised inimesed räägivad oma solvumisest, siis selgub see ei koti.
    Mis puudatab teie ema. Mina ei tunne teie ema, teie tunnete. Mitte keegi pole halvustanud teie ema. Minu vestluspartnerid on mäletanud teda kui tubli tööinimest, kes oli oma tegevustega sootsiumis soositud. Kas inimesed võivad eksida, kui nad kirjeldavad tema poliitilisi vaateid aastakümneid hiljem? Võimalik.
    Eesti on demokraatlik riik. Seepärast on avaliku elu tegelaste puhul valgusvihus ka nende perekond. Põhjus? Püütakse otsida juuri, kujunemise asjaolusid. Ka Eestis on ebameeldivaid momente , kus akadeemik halvustas Savisaare ema Maria Burešinat tema rahvusliku kuuluvuse tõttu. Arvan, et vaevalt keegi seda viga enam korrata tahab. Kuid ühtlasi andis see ka mõista, kuidas liidrirollile pretendeeriv poliitik peaks käituma. See on tema enda kohus rääkida oma perekonnast, juba ette blokeerides vääritimõistmisi ja muinasjutte. Teie olete oma arvamuse andnud, võtan seda siis arvesse. Ja vabandage tagantjärele, kui see Teid nii valusalt riivas. Mul ei ole mingit alust arvata, et te ei ole Eesti patrioot.
  • mx77
    porilojus
    ttrust, sa ju demagoogitsed. Eesti200 räägib ju sellest, et lapsi peab hakkama kasvatama ühises koolisüsteemis eestikeelsena. Praegune vene koolivõrk on allakäigu spiraalis, õpetajaid ei ole peale tulemas ( sama mure ka tegelt ju Eesti koolis) ja sealt hakkab kõik peale - venekeelse elanikkonna kehvem haridus, oskused, ja hiljem töökohad ( ma üldistan, ei ole vaja arvata et, kõik venelased ei saa hakkama).


    Sa kujutad ette, mis keelne saab kuskil Ida Virus olev kool tegelikult olema ja mis tunne eesti lastel seal saab olema? Ja samuti ka nende eestlaste haridus?


    Aga Eesti 200 räägibki pikemast vaatest ja sellega tuleb riiklikult süstemaatiliselt tegelema hakata. Kui viimased 15 aastat võimul olnud erakonnad seda lubavad ja räägivad ja järjekordset programmi/meedet või midagi lubavad, siis mina seda enam ei usu. Mida siis siiani tehtud on, kui uuringud näitavad et olukord ei ole paranenud. Seega ma pigem annan võimaluse uutele inimestele, kes on ka selles valdkonnas tegutsevad ja ka ikkagi saavad aru millest räägivad. Kindlasti on RE, SDE ja KE inimeste hulgas ka vajalikud spetsialistid, kuid nende erakondade poolt ei ole ju siiani reaalsuses tegeletud. Nii mõnus oli ju RE ja KE vahelise vastandumisega valimisest valimisse kulgeda.
  • Jesti-Dvestil oli ilmselt mingi kõvem pidu .... Kristiina Kallas ei välista koostööd EKREga ja loodab Riigikogus 15 kohta, Margus Tsahkna lausa 17 kohta ...

    Mõlemad toredad mõtted on videona on Delfi esimeste uudiste seas, mis viib mõtted ....
  • porilojus, sa ei vastanud mx ja minu küsimusele, mis saab Ida-Virumaa ja Lasnamäe eesti laste haridusest?
    Kindlasti on E200 liikmete seas asjalikke inimesi ja häid ideid, paraku on nende juhi meelsus täiesti vastuvõetamatu, seega ka kogu partei, sest partei näo määrab paraku tema juht.
  • Vahepalaks valimistest ja valimisprogrammidest ka.
    Näiteks üks suur kuluartikkel - riigi toetused, pensionid, hüvitised jms oma kodanikele.
    RE räägib pikalt vajaduspõhisest lähenemisest ja selle vajaduse väljaselgitamisest
    E200 aga väidab, riik teab juba PRAEGU, kes ja millist abi vajab. Tahavad teha taotlustevaba riigi, aga kuidas täpsemalt riik siis kodaniku muutunud vajadusest teada saab?
    Mõlemad räägivad ka pere- või heaolukeskustest, kus kodanik võiks saada oma asjad aetud.
    Pikem plaan on tore, aga paistab, et 4a jooksul jõutakse vaevalt riigiasju uurida, analüüsida, võibolla mõni uus protsesski modelleerida.
    Tegelike tulemuste saavutamiseks ("riigi korda tegemiseks") peaks justkui 8-12a võimul olema ehk - kas sellised "pikad" programmid ongi uus kaval poliittehnoloogia?
  • ttrust - ei ole minu arust nii, et kougivad välja ainult teemasi, mis ei ole olulised. Sinu jaoks ei ole, minu jaoks ka mitte, kuid kellegi jaoks on ( kasvõi nähes seda algset reaktsiooni). Kui me võtame kõigi erakondade lubadused ette, siis ega ju tänapäeval seal vahet ei ole. Suures osas kõik sama, lubatakse ilusat elu ja rikkamat tulevikku. vahele mõned maailmavaatelised laused, et keegi ei saaks süüdistada parempoolsuses või vasakpoolsuses. Tutvuge Eesi200 programmiga https://eesti200.ee/erakond-eesti-200/programm/ Ma olen viimased 5 parlamendi valimised valinud reformierakonna poolt, kusjuures viimased 2 andsin juba krediiti - et millal ometi hakatakse tegelema riigi, mitte ainult erakonna hüvanguks. Kahjuks seda ma ei näinud ja 2 aastat tagasi karistati nad selle eest ära ka. PS! Et asi oleks selge, siis ma olen ka nüüd Eesti200 liige.
  • pahurik
    porilojus, sa ei vastanud mx ja minu küsimusele, mis saab Ida-Virumaa ja Lasnamäe eesti laste haridusest?
    Kindlasti on E200 liikmete seas asjalikke inimesi ja häid ideid, paraku on nende juhi meelsus täiesti vastuvõetamatu, seega ka kogu partei, sest partei näo määrab paraku tema juht.


    Ega te ometi ei arva, et siis 2019 1 september on kõik juba lahendatud? Ei, selleks see ongi sõnastatud kui pikk plaan ja hakatakse astuma samme, et see saaks juhtuda.
  • porilojus
    . PS! Et asi oleks selge, siis ma olen ka nüüd Eesti200 liige.

    no raske oli muud arvata ka:D
  • to porilojus
    Sa pead ikka eriti vihane oma erakonna peale olema kui endale sellise nime paned ja siis siin oma erakonnale reklaami teed. Kui sa tervet nime ei taha head panna, pane vähemalt pool nimest viisakas, näiteks barokkloll vms.
  • porilojus
    pahurik
    porilojus, sa ei vastanud mx ja minu küsimusele, mis saab Ida-Virumaa ja Lasnamäe eesti laste haridusest?
    Kindlasti on E200 liikmete seas asjalikke inimesi ja häid ideid, paraku on nende juhi meelsus täiesti vastuvõetamatu, seega ka kogu partei, sest partei näo määrab paraku tema juht.


    Ega te ometi ei arva, et siis 2019 1 september on kõik juba lahendatud? Ei, selleks see ongi sõnastatud kui pikk plaan ja hakatakse astuma samme, et see saaks juhtuda.


    Ära aja mulli, vasta küsimusele.
  • mx77
    porilojus
    pahurik
    porilojus, sa ei vastanud mx ja minu küsimusele, mis saab Ida-Virumaa ja Lasnamäe eesti laste haridusest?
    Kindlasti on E200 liikmete seas asjalikke inimesi ja häid ideid, paraku on nende juhi meelsus täiesti vastuvõetamatu, seega ka kogu partei, sest partei näo määrab paraku tema juht.


    Ega te ometi ei arva, et siis 2019 1 september on kõik juba lahendatud? Ei, selleks see ongi sõnastatud kui pikk plaan ja hakatakse astuma samme, et see saaks juhtuda.


    Ära aja mulli, vasta küsimusele.


    Mis saab? See on ju teada, eestlased siia, venelased sinna.
  • Kokkuvõttes tundub,et see Gruz200 on mingi eriti toksiline internatside / sallijate kamp .

    Ei lähe peale mitte üks raas.

    Sama mürgised Eestile kui Ossinovski sotsialistid ja Tarandi tsirkus .

    Minu häält nad märtsis küll ei saa .
  • Tin
    Laias laastus selline"Birthright" on praktiliselt ainult ameerikas. Kui me nüüd ameerikat kopeeriksime selles mõistes mis saaks ?

    Väga lõbus saab. Kõik Põlvas käivad külalissünnitajate poolt ilmale toodud saavad kodakondsuse.
    Cool.
  • pahurik
    porilojus, sa ei vastanud mx ja minu küsimusele, mis saab Ida-Virumaa ja Lasnamäe eesti laste haridusest?
    Kindlasti on E200 liikmete seas asjalikke inimesi ja häid ideid, paraku on nende juhi meelsus täiesti vastuvõetamatu, seega ka kogu partei, sest partei näo määrab paraku tema juht.


    No ma ei tea, Refi puhul on ikka see juhi nägu suht kama kaheksa, tavaliselt ju tankist, enamus asju tehakse ju ikka tagatoas.
  • Gruz200 on Eesti kui rahvusriigi mahaparseldajad.
  • Tundub, et osade siinsete intelligentsete kasutajate kontod on kaaperdatud. Aga olgu nii.

    Ometi sooviks sel juhul, et vastukampaania sisaldaks midagi meeleolukamat, kui vaid tekstipõhised kiljatused stiilis "Gruz200 on ...".

    Palun lisage ka audiovisuaalne komponent. Tehke mingigi elementaarne pingutus, et vastukampaania toredamaks muuta. Praegu on jätkuvalt jube igav ja jätab ka tiba haiglase mulje.

    Mis puutub ema-teemasse, mis siin maha tõmmati ja kus teid efektiivselt lollakatena näidati, on mul soovitus. - Võtke ette Kristina Kallase muud eraelulised seosed. Näiteks, äkki on tal akvaariumis punased kalad, mis seoks ta Venemaaga. Uurige. Andke teada.
  • See, kas poliitika tähendab valimatut valetamist ja pori loopimist kõigi poliitikute ja nende sugulaste pihta, on tegelikult meie kõigi enda valik. Kahtlemata on mingil määral tõsi, et selle vastu võitlemine on suures osas nagu tuuleveskitega võitlemine aga kui keegi selle vastu ei võitle, läheb asi ainult hullemaks. Väga tore, et keegi vahel viitsib.
  • Samas võib seda konkreetset "poriloopimine poliitikute pihta" situatsiooni võtta ka kui sõna-sõna vastu situatsiooni.
  • Mina ootasin pragmaatikute parteid. Saime SDE 2.
  • Karum6mm
    Mina ootasin pragmaatikute parteid. Saime SDE 2.


    Kas see käib 200 kohta?
    Majandusprogramm, kus räägitakse suurematest vabadustest ettevõtjatele (riik peaks asendama kontrolli usaldusega jne), soovitakse eesti ettevõtjaid eelistada (puudub internatsionalism), mitte sõnagi töövõtjatest, räägitakse kõigi riigiettevõtete privatiseerimisest - see ei tundu mulle väga sotsiaaldemokraatlikuna.
    Minu jaoks isegi liiga liberaalne, meenutab 90-ndate majanduskeskkonda, kus ettevõtlus põhines usaldusel, kuna riigil polnud jõudu, et kontrollida.
  • Karum6mm, SDE on selles mõttes parem, et ei teki kahtlusigi, millised inimesed seal on või milline nende maailmavaade on. Olen võimeline adekvaatselt selgitama, miks ma neid kunagi valida ei saaks - ja see ongi täiesti okei, maailmavaateline erinevus on selge. "Pragmaatikute partei" puhul maailmavaadet pole (pikka vaadet tundub ka, et siiski mitte) ning selle asemel tegeletakse veidra poliitteatriga ning kogu ettevõtmine tundub lihtsalt...pentsik.

    Unelmates tahaks lihtsalt sellist kaine mõistuse ja sirge seljaga erakonda, kes otsuste tegemisel (miks mitte ka programmi loomisel) arvestab eesti keele ja kultuuri hoidmisega, eraettevõtlust toetava ja parempoolse majandusmudeliga, (parandus: ükskõik millise reaalse majandusmudeliga arvestamine oleks vist juba võit); tahab saada võimule, et teostada oma programmi (mitte ei loo programmi, et saada võimule); ei loobu põhimõtetest mahhinatsioonide kasuks (ent on võimeline tegema teiste erakondadega koostööd ja "oskab lahinguid valida") ning minu jaoks viimastel valimistsüklitel kõige olulisemaks muutunud faktor - on võimeline tunnistama tehtud vigu. Minu jaoks "me eksisime" näitab, et kõik muud olulised komponendid on olemas - enesereflektsiooni võime, pidev analüüsiprotsess; püüeldakse ikkagi mingi tulemi poole (ja kui on näha, et sinna ei jõuta, siis ei hakata räuskama ja kõiki teisi süüdistama, vaid valitakse uued vahendid).

    Kui keegi teab mõnda sellist, andke märku, loeks hea meelega nende programmi.
  • Oh, enne valimisi ja üldse parteide käsitlemisel pööratakse liigselt tähelepanu partei programmidele.
    Kas neid ka reaalselt täidetakse?
    Kas partei ka reaalselt käitub oma põhikirjale ja programmile kohaselt?

    Keegi Porilojus viskas siia Gruz200 programmi lingi. Selline ümmargune mittemidagiütlev tekst on. Täis igasuguseid ümmargusi "sooje" lubadusi. Ma ei tea isegi, kas selline tekst peaks partei programmis üldse olemagi.
  • jaans, isegi SDEs saadakse täna tasapisi aru, et ohjeldamatuks laialijagamiseks on vaja jagatav kokku koguda - kokku kogumiseks aga luua - seega peab väikses avatud majanduses olema keskkond siiski suht-koht soodne. E200 programm ei paku piisavalt radikaalset kvanthüpet, et öelda, et just nemad on need, kes ei paku lahjat roosakat eurosotsialistlikku kisselli. Samal ajal liigub see majanduskeskkond, kus me omadega istume, kenasti surutise suunas ning selle ajastus kattub kenasti sellega, kui silmitu rahatrükk läbi sai.
  • Mis saab siis kui ettevõtteid "usaldada", näitas väga hästi ära Danske skandaal . Ja näitavad ka paljud käibemaksupettused, Köögertali-taolised pankrotmeistrid jms, Ukraina haltuura ehitusemehed ja maasikakorjajad,kes riigis üldse tööd teha ei tohiks ja kel puudub elementarne garantii isegi selles suhtes,et nad kokkulepitud töötasu kätte saavad - mida Eestis oli ja on praegugi küllaga .

    Kapiltasti unelm oleks muidugi see kui riik laseb vabalt susserdada, tööjõumaksudest laseb mööda hiilida erinevate trikkidega, ka teiste maksude maksmist ei nõua ega jälgi ja et saaks massiliselt sisse tuua tööjõudu, kes on mõnesaja euro eest kuus nõus rügama .

    Gruz200 ongi just taolise majanduse pooldaja .

    Mina ei ole.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon