Börsihai 2018 - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Börsihai 2018

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Börsihai 2018 alustab 1. oktoobril ning tänasest on mängule registreerimine avatud lehel www.lhv.ee/hai
    Mäng kestab neli nädalat.

    Börsihai on investeerimismäng, millest osavõtt on tasuta ning kus nelja nädala jooksul on võimalik kaubelda USA suuremate ettevõtete aktsiatega. Mängija saab alguses valida juba varem koostatud portfelli või 10 000 eurose virtuaalportfelli vahel. Iga tööpäev lisab kontole veel 1000 eurot ja võitja on see, kes 26. oktoobri õhtuks suudab kasvatada oma portfelli väärtust kõige rohkem. Seekord on lubatud 1 portfell mängija kohta.

    Kaubelda saab Standard & Poors 500 indeksisse kuuluva USA 500 suurema ettevõtte aktsiaga. Lisaks on mängu kaasatud seda indeksit järgiv indeksfond (SPY),Tesla (TSLA) ning Alibaba (BABA).

    Esimese koha auhinnaks on 5000 eurot, Äripäeva (või Delovõje Vedomosti) 6 kuu digitaalne lugemisõigus ja investeerimisalane raamat. Teise ja kolmanda koha saavutanud osalejaid premeeritakse vastavalt 2000 ja 1000 eurose rahalise auhinna, investeerimislase raamatu ja Äripäeva (või Delovõje Vedomosti) 3 kuu digitaalse lugemisõigusega. Eraldi auhind on iga nädala lõpus suurima portfelli väärtuse saavutanud kooliõpilasele, kes saab 100 eurot. Võitjad saavad auhinnaraha oma pangakontole. Kõik osalejad saavad mängu ajal tasuta lugeda Äripäeva online lehte. Sel aastal tasub oma klassikaaslased ka mängima kutsuda, sest parim klass või kool kutsutakse LHV-sse ekskursioonile, mille käigus näitame panga tegemisi seestpoolt.

    Alustajatele tutvustuseks kuidas teha aktsiatehinguid:
    Kuidas teha aktsiatehinguid?

    Börsihai aktsiate nimekiri
  • Värskes LHV podcastis annavad Sander ja Nelli ülevaate peagi algavast Börsihai mängust, erinevatest strateegiatest, infoallikatest ja paljust muust.

    Head kuulamist!
  • Kas mängus saab aktsiaid ka lühikeseks müüa?
  • Börsihai Facebooki lehel on käimas seekordse mängu võitja portfelli suuruse ennustus. Täpsemini ennustanud vastaja saab auhinnaks raamatu "Aktsiamänguri pihtimus" Ennustus kestab kuni 1 oktoobri USA turgude avanemiseni (kell 16.30).
  • Kõik ei ole Facebookis ja ei hakka selle pärast ka kontot tegema. Aga hea meel, et börsihai on jälle osavõtjale TASUTA.
  • Mäng algab koos USA turgude avanemisega kell 16.30. Sama ajani saab osaleda ka võitja portfelli suuruse ennustuses. Stardiportfellides on sel korral: Apple (AAPL), General Electric (GE), Facebook (FB), Bank of America (BAC) ja Pfizer (PFE).

    Soovime kõigile edu!
  • Kas ma olen ainus kelle Äripäeva lugemisõigus mängu ajal laieneb kuni 21.10.2018 ?
    Mäng ise kestab 26-ni.
    Klienditeenindus on umbes - ei vasta. Saatsin e-kirja Äripäevale.
  • Kas ma olen ainus, kellel börsihai kontot avades pole võimalik stardiportfelli valida, vaid ainult virtuaalraha?
  • Monte
    Kas ma olen ainus, kellel börsihai kontot avades pole võimalik stardiportfelli valida, vaid ainult virtuaalraha?

    Tänasest ei ole enam võimalik stardiportfelli valida.
  • Millise ajalise seisuga stardiportfelli aktsiate ostuhinda arvestatakse? US turgude avamishindadega täna kell 16.30? GE eelturul +14%...
  • Stardiportfelli aktsiad on sarnaselt varasematele aastatele soetatud reedese sulgemishinnaga.
  • Kus see link on mis mängule laseb? Olen end juba eelnevalt registreerinud.
  • Juba leitud, pidin ennast topelt sisse logima.
  • mk27
    Kus see link on mis mängule laseb? Olen end juba eelnevalt registreerinud.


    Logi aga panka sisse ja vasakult valikust leiad ka Börsihai. ;-)
  • Sander Pikkel
    Mäng algab koos USA turgude avanemisega kell 16.30. Sama ajani saab osaleda ka võitja portfelli suuruse ennustuses. Stardiportfellides on sel korral: Apple (AAPL), General Electric (GE), Facebook (FB), Bank of America (BAC) ja Pfizer (PFE).

    Soovime kõigile edu!


    Stardiportfelli algus oli millegiparast reedene sulgemishind. GE oli tana eelturul enne turgude avamist 13% reedesest sulgemishinnast korgemal. Parast seda kais ainult alla.

    need kellel polnud stardiportfelli olid tana stardis vaga erineval positsioonil. Miks reedene sulgemishind stardiportfellile? miks ei olnud stardiportfelli algus tana turgude avanedes?

    Plaanisin votta seda mangu vahemalt alguses tosiselt….. kuid nuud on stardiportfelli alguse aeg oiglase konkurentsi ara rikkunud.
  • ootott
    Sander Pikkel
    Mäng algab koos USA turgude avanemisega kell 16.30. Sama ajani saab osaleda ka võitja portfelli suuruse ennustuses. Stardiportfellides on sel korral: Apple (AAPL), General Electric (GE), Facebook (FB), Bank of America (BAC) ja Pfizer (PFE).

    Soovime kõigile edu!


    Stardiportfelli algus oli millegiparast reedene sulgemishind. GE oli tana eelturul enne turgude avamist 13% reedesest sulgemishinnast korgemal. Parast seda kais ainult alla.

    need kellel polnud stardiportfelli olid tana stardis vaga erineval positsioonil. Miks reedene sulgemishind stardiportfellile? miks ei olnud stardiportfelli algus tana turgude avanedes?

    Plaanisin votta seda mangu vahemalt alguses tosiselt….. kuid nuud on stardiportfelli alguse aeg oiglase konkurentsi ara rikkunud.


    Ma väga muud varianti ei näe - itsari keiss.
  • Miks U. S. Steel (X) osta ei saa? :)
    Ja ennustusvõistlus võiks olla ka foorumis, tegemist on küll mu isikliku probleemiga, aga kuidagi kohe ei sümpatiseeri too portaal.
  • vabastiil
    Miks U. S. Steel (X) osta ei saa? :)
    Ja ennustusvõistlus võiks olla ka foorumis, tegemist on küll mu isikliku probleemiga, aga kuidagi kohe ei sümpatiseeri too portaal.


    Nojah, minu paha - polegi enam SP500 sees juba mõni aeg..
  • Miks execution reaalajas ei toimu vaid orderid töödeldakse 15min jooksul? Ei tohiks nagu tehnoloogiliselt väga keeruline korraldada olla
  • Hetkel esineb probleeme edetabeli kuvamisel. Teeme päeva jooksul korda.
  • Seoses sellega, et stardiportfellid said turu avanemisel kasumieelise virtuaalraha valinud mängijate ees, otsustasime mängu võrdsustamiseks korrigeerida stardiportfellides olevate aktsiate soetushinnad eilsete turu avanemishindadega. Eilne turu avanemine vahega (gap-iga) üles tähendas stardiportfellidele ca 3% kohest kasumieelist, mis nõnda lühikese mängu puhul võib otsustada mängu käigu. Korrigeerimised tehakse tänase päeva jooksul.

    Mängu reeglid:
    9.6. Korraldajal on õigus teha käesolevates tingimustes muudatusi ja täiendusi, teatades sellest mängukeskkonnas. Muu hulgas võib ta muuta ja täiendada tehingukorralduste tegemise aluseks olevat hinda, portfelli ümberhindamise aluseks olevat hinda ning mängus kaubeldavate väärtpaberite nimekirja.
  • Kuulge, turul ja elus ongi tihti nii, et esialgsed valikud otsustavad hilisema tulemuse, gap-upid jms käivad asja juurde.
  • Täna registreerudes enam Äripäeva lehte ei saa? See kampaania ei ole enam aktiivne.
    Reeglitest loen välja, et registreeruda saab 8.oktoobrini. Seega - kui Äripäev onlines enam tasuta võimalust ei paku, siis Börsihai lehelt võiks vastava lõigu välja võtta, sest on eksitav.
  • Oleks tore, kui saaks tulevikus ka lühikeseks müüa, poleks 15 min ooteaega, saaks kasutada TP ja SL. Tehingutasud võiksid olla ka nii 1 USD kandis. Siis oleks mäng väga äge!
  • velvo
    Täna registreerudes enam Äripäeva lehte ei saa? See kampaania ei ole enam aktiivne.
    Reeglitest loen välja, et registreeruda saab 8.oktoobrini. Seega - kui Äripäev onlines enam tasuta võimalust ei paku, siis Börsihai lehelt võiks vastava lõigu välja võtta, sest on eksitav.


    Tänan teavitamast.

    Nüüdsest on võimalik Äripäeva uuesti tasuta lugeda.
  • Miks URBN - Urban outfitters pole lubatud?
  • Greg182
    Miks URBN - Urban outfitters pole lubatud?

    Aktsia ei kuulu S&P 500 indeksi nimekirja. Lubatud on mainitud indeksis olevad aktsiad + Tesla, Alibaba ja indeksfond SPY.
  • Kuidas ma Äripäeva tasuta lugemisõiguse saan lunastada?
  • ReneK.
    Kuidas ma Äripäeva tasuta lugemisõiguse saan lunastada?


    Õpin oma vigadest - järgmine kord vaatan eelnevaid postitusi. Leidsin.
  • "Stardiportfelli aktsiad on sarnaselt varasematele aastatele soetatud reedese sulgemishinnaga."

    ja

    "Seoses sellega, et stardiportfellid said turu avanemisel kasumieelise virtuaalraha valinud mängijate ees, otsustasime mängu võrdsustamiseks korrigeerida stardiportfellides olevate aktsiate soetushinnad eilsete turu avanemishindadega."

    Väga vahva, et mängus tehakse süsteemseid muudatusi kellegi kommentaaride põhjal. Mängu reeglid olid ju kõigile eelnevalt teada ja nüüd muuta seda peale mängu algust, kuna mingil põhjusel hindade muutus oli ühe valiku jaoks sobivam on täiesti jabur.

    Edu!
  • Beebi
    "Stardiportfelli aktsiad on sarnaselt varasematele aastatele soetatud reedese sulgemishinnaga."

    ja

    "Seoses sellega, et stardiportfellid said turu avanemisel kasumieelise virtuaalraha valinud mängijate ees, otsustasime mängu võrdsustamiseks korrigeerida stardiportfellides olevate aktsiate soetushinnad eilsete turu avanemishindadega."

    Väga vahva, et mängus tehakse süsteemseid muudatusi kellegi kommentaaride põhjal. Mängu reeglid olid ju kõigile eelnevalt teada ja nüüd muuta seda peale mängu algust, kuna mingil põhjusel hindade muutus oli ühe valiku jaoks sobivam on täiesti jabur.

    Edu!


    Kui on selges eesti keeles öeldud, et mäng hakkab kell 16,30 esmaspäeval siis on täiesti mõistetamatu miks mõnedele hakkas mäng juba reedel õhtul.
    Väga teretulnud muudatus LHV poolt.
  • Beebi
    Mängu reeglid olid ju kõigile eelnevalt teada ja nüüd muuta seda peale mängu algust, kuna mingil põhjusel hindade muutus oli ühe valiku jaoks sobivam on täiesti jabur.

    Edu!


    Väga õige. Kõik said oma linnukese sobivasse kasti panna. Aitab küll lumehelbekestele koguaeg järele anda.
  • Kes eilse olukorra (eelise) põhjal otsustatud tehingu kahju korvab? Eilne GE müügitehing kajastub täna Realiseeritud tulu/kulu raportis -100€ga.
    LHV on pank?
  • Minu mõte oli pigem selles, et reegleid muudetakse vastavalt börsi muutustele. Nüüd, kui võeti lisaraha poole mängu pealt ära, kui osadel olid juba vb ka ostubroneeringud tehtud, mis mõjutas veel lisaks jällegi negatiivselt neid, kes stardiportfelli valisid.

    Ühesõnaga: ebaõnnestunud jama. Valikuvõimalus oli algselt kõigil üks.
  • Just. Tänane +1000 on kontol tegelikult +911 kuna GE miinus tuli kuidagi katta. Eile ei öelnud keegi midagi kui GE oli võimalik üle 200€ kasuga ära müüa.
  • Mida te halate, see paarsada siia sinna ei otsusta siin esikolmiku kohti. Saage üle juba.
  • Vb2ljt
    Just. Tänane +1000 on kontol tegelikult +911 kuna GE miinus tuli kuidagi katta. Eile ei öelnud keegi midagi kui GE oli võimalik üle 200€ kasuga ära müüa.


    sa ei saanud seda kuidagi kasumiga müüa, kuna see kasum korrigeeriti sul ära tagantjärgi

    mis kahju said? kui sa oleks teadnud portfelli registreerimisel, et aluseks võetakse esmaspäevased avamishinnad reedese sulgumishinna asemel, siis oleks valinud raha? miks?


  • Seoses tehniliste tõrgetega oleme sunnitud Börsihai mängu peatama. Alustame uuesti 08.10 ning mängus osalemiseks tuleb kõigil mängijatel avada uus mängukonto. Mäng kestab lubatud 4 nädalat, ning ka auhinnad jäävad samaks.

    Järgneb LHV maaklertegevuse juhi Sander Pikkeli kommentaar: „Paraku pidime seekordse mängu peatama. Seda seetõttu, et mängu alguses stardiportfelli valinud osalejad said ca 3% eelise virtuaalrahaga alustanute ees. Nõnda lühikese mängu puhul oleks võinud see otsustada mängu käigu. Otsustasime sellest tulenevalt mängu võrdsustamiseks korrigeerida stardiportfellides olevate aktsiate soetushinnad esmaspäevaste (01.10) avanemishindadega. Paraku selgus, et mängu keskkonnas tagantjärele tehingute korrigeerimine pole nii lihtne, kui esmapilgul paistis. Vabandame kõigi mängus osalenute ees!“

    Anname jooksvalt infot uude mängu registreerimise kohta siinsamas foorumis.
  • krt ma olen kuu aega valmistunud ja uuringuid teinud, kes kompenseerib kahju?










    :)
  • kas nüüd siis äripäeva ei saa ka nädal aega? :)
  • Väga vahva, olin hommikuse edetabeli top1. :)

    Aga noh, arvestades seda, et see nö portfelli seis alguses ja ka muudatused olid jaburad, siis parem uus mäng, kui lõputu hala.
  • Mu meelest oli kõigil võimalik oma valik teha..
    Huvitav, kui stardiportfelli valinud oleksid saanud sisse 3% miinuse, siis oleks kõik OK? :p

    Olen pahurikuga selles osas sama meelt, et need mõnedsajad eurod ei muudaks tulemust.

    Isegi kui ka mõjutaks, siis poleks hullu, kuna see valik oli osa strateegiast.
  • Totrus! Nüüd peab jälle töö juures aega sisustama töö tegemisega.. :)
  • Millal mängijakonto "tühjendatakse"? Teeks uue konto, aga süsteem ei lase
  • Poleks olnud vaja midagi katkestada. See on ka äririsk, kui valid virtuaalraha või portfelli vahel. Edu hai korraldajatele.
  • Küsiks, miks SPY instrumendina on lubatud? Arvestades, et reaalsele kontole seda väikeinvestor osta ei saa, kuna instrument on Euroopa Liidust pärit investoritele ohtlik, nagu Euroopa Komisjoni reeglid ütlevad. Võib ju jutustada, et enamkaubeldud, aga kui mängus osalejad tegelikult sellega kaubelda ei saa, siis ta ju siinse piirkonna jaoks pole kuidagi kaubeldav, enamast rääkimata.
    Ehk siis millal tegelikkuses kaubeldav on?
  • harli
    Küsiks, miks SPY instrumendina on lubatud? Arvestades, et reaalsele kontole seda väikeinvestor osta ei saa, kuna instrument on Euroopa Liidust pärit investoritele ohtlik, nagu Euroopa Komisjoni reeglid ütlevad. Võib ju jutustada, et enamkaubeldud, aga kui mängus osalejad tegelikult sellega kaubelda ei saa, siis ta ju siinse piirkonna jaoks pole kuidagi kaubeldav, enamast rääkimata.
    Ehk siis millal tegelikkuses kaubeldav on?

    Oleksime ka hea meelega asendanud SPY kohalikule investorile kättesaadava SXR8-ga, mis jälgib sama indeksit. Hetkel jäi see mängu tehnilise võimekuse taha.

    Millal SPY-d jälle väikeinvestor osta saab? Siis kui ETF-i koostaja teeb põhiteabe dokumendi (KID) või Euroopa Komisjon lõdvendab oma reegleid.
  • Kõigil soovijatel on võimalus nüüd uuesti mängule registreerida. https://www.lhv.ee/hai

    Mäng kestab 8. oktoobrist kuni 2. novembrini
    Auhinnad jäävad samaks
    Äripäeva digilehte saab tasuta lugeda kuni mängu lõpuni (2. november)
    Stardiportfelli valida ei saa

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon