Retsept - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Retsept

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Pean seda portaali asjalikuks, kuid puudutamata on köögiteema.
    Arvan, siin võiks kajastada ka spetsialiste vaevavaid söögiteemasid- dieete. Ise olen rasvumas.
    Parimaga,
    ebapüsiv
  • Soovitan närida tähti ja süüa sõnu. Lihtne ja tõhus dieet.
  • Esimene asi mida ma vaatan hotelli hommikusöögi puhul on kuidas nad teevad munaputru. Justkui lihtne asi, aga ikka näen aeg-ajalt isegi soliidses hotellis, et tuuakse lahmakas kuivanud massi, mille alumine kiht ujub omas mahlas. Samas kui on kokk, kes teeb kohapeal värske valmis, siis minu poolt plusspunktid.
    Muidu peaks iga härrasmees oskama vajadusel enda (või kellegi teise) köögis ka ise sellise asja valmis tegema:
    https://www.youtube.com/watch?v=PUP7U5vTMM0
  • PIPRAKAUN
    Mida linnupete Sinule tähendab?
  • Linnupete on see, et näitab tibinale 100 eurist aga pärast talle seda ei anna.
    Ütled lihtsalt et sinu arvates oli tegemist armastusega esimesest silmapilgust.
    Muidugi riskid siis ahistamissüüdistuse saamisega.
  • partkoer
    Soovitan närida tähti ja süüa sõnu. Lihtne ja tõhus dieet.


    OK, tähti olen hammustanud, kuid sõnu ei oska süüa ja ei kavatse ka ära õppida !!!
  • Okei, see teema pole siin tuult tiibadesse saanud, aga paremat ka ei tea.

    Kas kusagil Tallinna söögikohas pakutakse klassikalist pasta carbonarat? Ja olgu see juust parmesan või pecorino ning kas seast on võetud põsk või peekon, aga kus seda pagana kooreuputust ei oleks ning kaste oleks tehtud muna-põhine? Mulle jääb üldse arusaamatuks, miks meil pastaroogades selle koorega nii liberaalselt ringi käiakse. Sest kui koor juba retseptis on, siis millegipärast peab pasta sellest nõretama.

    Isegi see La Dolce Vita Tartus, mis väidetavalt a la "Tartu parim koht" ja itaallaste runnitud, söandas carbonarat koorega pakkuda.
  • Attimo ehk, seal toimetavad vähemalt itaallased köögis.
  • TaivoS
    Okei, see teema pole siin tuult tiibadesse saanud, aga paremat ka ei tea.

    Kas kusagil Tallinna söögikohas pakutakse klassikalist pasta carbonarat? Ja olgu see juust parmesan või pecorino ning kas seast on võetud põsk või peekon, aga kus seda pagana kooreuputust ei oleks ning kaste oleks tehtud muna-põhine? Mulle jääb üldse arusaamatuks, miks meil pastaroogades selle koorega nii liberaalselt ringi käiakse. Sest kui koor juba retseptis on, siis millegipärast peab pasta sellest nõretama.

    Isegi see La Dolce Vita Tartus, mis väidetavalt a la "Tartu parim koht" ja itaallaste runnitud, söandas carbonarat koorega pakkuda.


    Hüva,
    teema algatamise mõte tulenes soovist vahetada neid kogemusi, mis on vaatamata traditsioonilisest "õpikutarkusest" kõrvalekaldumisele, osutunud rahuldustpakkuvaks . Nii oli õpetlik Stefani näpunäide maitsestamata ahjulõhe aeglane küpsetamine saunakuumusel. Olen seda toodet kasutanud erinevate salatite jms. suupistetes. Usun, et vabas teemas võiks oma sellelaadseid kogemusi paljundada, kuna eeldan, et paljudel foorumlastel pole huvi tavalises retseptifoorumis toimuvat jälgida.
  • Suvine vegan, nonmuslim hakklihakaste: võta 1 kg seahakkliha ja sega hommikul vegan taimedelt kogutud 1 liitri kastepiiskadega. Head isu!
  • pysiv
    Hüva,
    teema algatamise mõte tulenes soovist vahetada neid kogemusi, mis on vaatamata traditsioonilisest "õpikutarkusest" kõrvalekaldumisele, osutunud rahuldustpakkuvaks . Nii oli õpetlik Stefani näpunäide maitsestamata ahjulõhe aeglane küpsetamine saunakuumusel. Olen seda toodet kasutanud erinevate salatite jms. suupistetes. Usun, et vabas teemas võiks oma sellelaadseid kogemusi paljundada, kuna eeldan, et paljudel foorumlastel pole huvi tavalises retseptifoorumis toimuvat jälgida.


    Aga miks sa siis kohe teemat püstitades ei öelnud seda, et mis selle mõte on?

    Lisaks oleks hea kui sa täpsustaksid, et mis on traditsiooniline "õpikutarkus". Ma tean mida jutumärkideta õpikutarkus tähendab, kui jutumärkidega ma ei kujuta ette selle tähendust.
  • pysiv


    Hüva,
    teema algatamise mõte tulenes soovist vahetada neid kogemusi, mis on vaatamata traditsioonilisest "õpikutarkusest" kõrvalekaldumisele, osutunud rahuldustpakkuvaks .


    Kokandusfoorumist investeerimisalast nõu oled ikka küsinud?
    kuna eeldan, et paljudel (kokandushuvilistel) foorumlastel pole huvi tavalises investeerimisfoorumis toimuvat jälgida......

    Lihtsalt uudishimu.
  • antsukene
    pysiv


    Hüva,
    teema algatamise mõte tulenes soovist vahetada neid kogemusi, mis on vaatamata traditsioonilisest "õpikutarkusest" kõrvalekaldumisele, osutunud rahuldustpakkuvaks .


    Kokandusfoorumist investeerimisalast nõu oled ikka küsinud?
    kuna eeldan, et paljudel (kokandushuvilistel) foorumlastel pole huvi tavalises investeerimisfoorumis toimuvat jälgida......

    Lihtsalt uudishimu.


    Antsuke, oled parem peegel kui must kast, lõiguti.
    Tubli,jätka samas vaimus
  • Jah, objektiivsusel on vahest öigus, kuid- kuni oluline seos reaalsusega näib olematu, soovisin, et oleks vöimalik end väljendada ka vähemolulistel, kelle IQ ei pruugigi olla minimaalne, kuid ikkagi on elu hammasrataste määrdeks
  • Aga paljud siinsetest härrasmeestest üldse näpud köögiseks teevad?
    Mina küll teen. Täitsa meeldib kohe, kui aega on. Samas on sellel omad tagasilöögid:
    abikaasa kurdab, et väljas söömas käia ei saa, kodus olla parem ja väljas hinna-kvaliteedi suhe, võrreldes koduga väga vildakas.
    P.S. Tegelikult on lihtsat toitu IMO palju raskem hästi teha, kui mingit "udupeent" värgendust.
    P.P.S. Saladus ei peitu IMO mitte retseptis vaid õigetes töövõtetes
  • MEHEX
    saate ,kui võtate klaasi Riga balzamit enne Une-Matit või Katit- Matit, (kontrollitud)
  • pysiv
    Pean seda portaali asjalikuks, kuid puudutamata on köögiteema.
    Arvan, siin võiks kajastada ka spetsialiste vaevavaid söögiteemasid- dieete. Ise olen rasvumas.
    Parimaga,
    ebapüsiv


    Rasvujate jaoks on olemas toimiv, kliiniliselt testitud lahendus: Tuleb vähem süüa.
    Aga kuidas ravida neid, kes ei oma pikkusele ja soliidsele eale vastavat soliidset massi ning vöökoha ümbermõõtu? Rohkem söömise ainus märgatav tagajärg on säänsete puhul suurem ajakulu I/O toimingutele.
  • PIPRAKAUN
    MEHEX
    saate ,kui võtate klaasi Riga balzamit enne Une-Matit või Katit- Matit, (kontrollitud)


    Aeg oleks lõpetada hüsteeria alkoholi ja narkootikumide ohtlikust mõjust tervisele.
    Pidevad märgid suurtest üledoosidest, aga inimesel pole häda midagi, elab nagu miki, kaotamata kübetki elukvaliteedis.
  • Alkoholi mõjust elueale on tehtud arvukalt uuringuid, juba alates 1930-ndatest. Valdav uuringutulemus: vähe/mõõdukalt tarbivad inimesed elavad kõige vanemaks, järgnevad karsklased, keskmiselt tarbivad ja kõige nooremalt surevad rohkelt tarbivad.
    Karsklased on appelleerinud sellele, et paljud mittetarbijad on enda tervise tuksi keeranud endised joodikud ning kroonilised haiged. Seetõttu on osades uuringutes endised alkohoolikud ja raskelt haiged inimesed kõigist gruppidest välja jäetud. Tulemus: Vahe vähe tarbivate ning karsklaste vahel väheneb, kuid vähe tarbivad säilitavad esikoha.
    Ebameeldiva tulemuse vältimiseks on viimase aja uurindutes karsked ja vähe tarbijad sageli ühte gruppi kokku võetud.

    Uuritud on ka alko/depressiooni suhet. Siin on esiots teistsugune: keskmiselt tarbivatel esineb deprekat kõige vähem.
  • ymeramees
    PIPRAKAUN
    MEHEX
    saate ,kui võtate klaasi Riga balzamit enne Une-Matit või Katit- Matit, (kontrollitud)


    Aeg oleks lõpetada hüsteeria alkoholi ja narkootikumide ohtlikust mõjust tervisele.
    Pidevad märgid suurtest üledoosidest, aga inimesel pole häda midagi, elab nagu miki, kaotamata kübetki elukvaliteedis.


    Jutt-õige,
    on elus kõike ette tulnud ja solgisurma olevat vähe kadunud
  • jaans
    Alkoholi mõjust elueale on tehtud arvukalt uuringuid, juba alates 1930-ndatest. Valdav uuringutulemus: vähe/mõõdukalt tarbivad inimesed elavad kõige vanemaks, järgnevad karsklased, keskmiselt tarbivad ja kõige nooremalt surevad rohkelt tarbivad.

    Ei hakka erinevaid seisukohti ükshaaval taga ajama, seega kuna juba oled need valdavad tulemused välja toonud, siis ütle seda ka, kui palju (kuidas) tarbib alkoholi mõõdukalt / keskmiselt / rohkelt tarbiv inimene? Et mis gruppi ma siis kuulun? Juba eesti ja soome uuringutes olen näinud kahekordset vahet (soomlased lubavad rohkem juua), aga mis on siis üleilmne konsensus?

  • Ma ei tea mis suur kihk on elada vanemaks kui keskmine eestlane .

    Eesti meeste oodatav eluiga on 73 aastat, neist viimased 20 aastat on järjest süvenevate terviseprobleemidega . Keskmine eluiga küll tõuseb, kuid tervena elatud aastate arv ei tõuse sugugi . Lihtsalt meditsiin areneb niivõrd, et suudetakse ka neid elus hopida, kes varem suht kiiresti ära surid .

    Mul pole mingit soovi elada 80-aastaseks kui viimased 10 aastat neist peaks keegi mind voodihaigena ja dementsena hooldama, pesema, mähkmeid vahetama, lusikaga putru söötma ,voodis ühe külje pealt teisele küljele keerama, et lamatisi ei tekiks .

    Alkoholi (liig)tarbimine on muuseas üsna kindel viis kiiret kabelimatsu saada, et ei jää pikkadeks aastateks hooldusasutustesse vegeteerima. Maksatsirroos / maksavähk ei lase liiga kaua elada . Eestis tehakse vaid 7 maksasiirdamist miljoni elaniku kohta aastas, kuid vajadus oleks palju kordi suurem .Samas Rootsis tehakse 20, Prantsusmaal 20 ,Hispaanias 25,Portugalis 26, Belgias 26 ja ka seal on vajadus palju suurem .

    Nii et tõenäosus, et Eestis antakse joodikule teine maks mahajoomiseks nagu Dallase staarile Larry Hagmanile, kes uue maksaga elas veel 17 aastat , on olematu . Meil surevad joodikud üsna kähku ära .
  • stagna
    Ma ei tea mis suur kihk on elada vanemaks kui keskmine eestlane .

    Eesti meeste oodatav eluiga on 73 aastat, neist viimased 20 aastat on järjest süvenevate terviseprobleemidega . Keskmine eluiga küll tõuseb, kuid tervena elatud aastate arv ei tõuse sugugi . Lihtsalt meditsiin areneb niivõrd, et suudetakse ka neid elus hopida, kes varem suht kiiresti ära surid .

    Mul pole mingit soovi elada 80-aastaseks kui viimased 10 aastat neist peaks keegi mind voodihaigena ja dementsena hooldama, pesema, mähkmeid vahetama, lusikaga putru söötma ,voodis ühe külje pealt teisele küljele keerama, et lamatisi ei tekiks .

    Alkoholi (liig)tarbimine on muuseas üsna kindel viis kiiret kabelimatsu saada, et ei jää pikkadeks aastateks hooldusasutustesse vegeteerima. Maksatsirroos / maksavähk ei lase liiga kaua elada . Eestis tehakse vaid 7 maksasiirdamist miljoni elaniku kohta aastas, kuid vajadus oleks palju kordi suurem .Samas Rootsis tehakse 20, Prantsusmaal 20 ,Hispaanias 25,Portugalis 26, Belgias 26 ja ka seal on vajadus palju suurem .

    Nii et tõenäosus, et Eestis antakse joodikule teine maks mahajoomiseks nagu Dallase staarile Larry Hagmanile, kes uue maksaga elas veel 17 aastat , on olematu . Meil surevad joodikud üsna kähku ära .


    Haiguste ravi, kontrollitud. Õlu, bussipeatus.
  • Mul pole mingit soovi elada 80-aastaseks kui viimased 10 aastat neist peaks keegi mind voodihaigena ja dementsena hooldama, pesema, mähkmeid vahetama, lusikaga putru söötma ,voodis ühe külje pealt teisele küljele keerama, et lamatisi ei tekiks


    Haiguste ravi, kontrollitud. Õlu, bussipeatus.


    Täpselt, see on 99% ulatuses elustiili valikute küsimus kas sind suunatakse hilises keskeas vigasena hooldekodusse siibrit täitma või viskad 85+ vanuses koduaias jalutades jalapealt loomulikku vanadusse vedru. Sealjuures ei mängi rolli ei meditsiini tase ega majanduslik heaolu, sest hea tervise jaoks "less is more"
  • Stagna, ole nüüd hea ja anna minu küsimusele vastus ka! Mis siis on mõõdukas alkoholitarbimine, keskmine tarbimine ja liigtarbimine? Kus on see piir?
  • Ei sõltu kõik päris elustiilist kah . Juhusel on suur osa , samuti geneetikal . Kui sa jääd eriti virulentsesse grippi või saad koduaias end kriimustades teetanuse, siis ei aita kuitahes tervislik elustiil, ikka võid lusika nurka visata . Ja meil ei armasta isegi need tervisefriigid vaktsineeridea end gripi vastu ega ka difteeria,teetanuse jms välditavate haiguste vastu .

    Üldiselt inimesel on suur kihk elada aina vanemaks ja vanemaks, samas kui evolutsioon pole talle seda ette näinud. Liigi ainus funktsioon on sugu jätkata ja järglased iseseisvaks eluks valmina üles kasvatada, selle funktsiooni on inimesed juba 40-50 aastaselt täitnud . Või siis jääbki see täitmata antud isendi puhul .

    Inimese lähim sugulane šimpans ( need,kes elavad üle 1.eluaasta ) elab vabas looduses : isane 32 aastat ja emane 38 aastat . Pole mingit põhjust arvata, et inimene peaks elama 80+ .

    Evolutsioon pole seda ette näinud, inimene pole hiidkilpkonn, kuid ikka püütakse vägisi loodust üle kavaldada .

    Sellest ka pikad haigena vireletud aastad, kus elukvaliteet on väga vilets .
  • Ma ei oska liigtarbimise kohta öelda, eks inimese organism on ka erineva võimekusega .

    Arstide antud piirmäärad on nii väiksed. Siin on alkokalkulaator

    http://kalkulaator.alkoinfo.ee/#two

    Selle järgi joon ma liiga palju õlut ,kuid samas vereproovis on maksanäitajad heas korras . Nii et mine võta kinni ,kus see tõde on .
  • See alkokalkulaator oli üks asi, millele vihjasin, kui ütlesin, et soomastegagi meie normid erinevad kõvasti.
  • stagna
    Mul pole mingit soovi elada 80-aastaseks kui viimased 10 aastat neist peaks keegi mind voodihaigena ja dementsena hooldama, pesema, mähkmeid vahetama, lusikaga putru söötma ,voodis ühe külje pealt teisele küljele keerama, et lamatisi ei tekiks .

    Rõhuv enamus vanureid kes on vanusevahemikus 70-80 on küll väga kõbusad. Saavad igapäevastes toimetustes suures osas iseendaga hakkama. Oma silm on kuningas. See mis vanuses mingi saatuslik haigus kedagi murrab, on väga individuaalne. Ka 50-60 võib inimene juba täiesti läbi olla.
  • jaans
    pysiv
    Pean seda portaali asjalikuks, kuid puudutamata on köögiteema.
    Arvan, siin võiks kajastada ka spetsialiste vaevavaid söögiteemasid- dieete. Ise olen rasvumas.
    Parimaga,
    ebapüsiv


    Rasvujate jaoks on olemas toimiv, kliiniliselt testitud lahendus: Tuleb vähem süüa.
    Aga kuidas ravida neid, kes ei oma pikkusele ja soliidsele eale vastavat soliidset massi ning vöökoha ümbermõõtu? Rohkem söömise ainus märgatav tagajärg on säänsete puhul suurem ajakulu I/O toimingutele.


    Pooltõde

    https://www.youtube.com/watch?v=ZKC3hiyLeRc
  • bash
    jaans
    pysiv
    Pean seda portaali asjalikuks, kuid puudutamata on köögiteema.
    Arvan, siin võiks kajastada ka spetsialiste vaevavaid söögiteemasid- dieete. Ise olen rasvumas.
    Parimaga,
    ebapüsiv


    Rasvujate jaoks on olemas toimiv, kliiniliselt testitud lahendus: Tuleb vähem süüa.
    Aga kuidas ravida neid, kes ei oma pikkusele ja soliidsele eale vastavat soliidset massi ning vöökoha ümbermõõtu? Rohkem söömise ainus märgatav tagajärg on säänsete puhul suurem ajakulu I/O toimingutele.


    Pooltõde

    https://www.youtube.com/watch?v=ZKC3hiyLeRc


    Oot, kui tead, ehk täpsustaksid, mis on pooltõde ?
    Enda arvamus eelpooltoodust äratab kahtlust vaid tühisel määral. Teada on, et alko on kaloririkas ja tõstab ka olulisel määral söögiisu, mis tingib tihti ülesöömist ja kui füüsilist pingutust ei järgne, ongi lisakilod turjal.
    Ja toimivad kliinilised lahendused on ka olemas.
  • [quote=pysiv]
    bash

    Oot, kui tead, ehk täpsustaksid, mis on pooltõde ?
    Enda arvamus eelpooltoodust äratab kahtlust vaid tühisel määral. Teada on, et alko on kaloririkas ja tõstab ka olulisel määral söögiisu, mis tingib tihti ülesöömist ja kui füüsilist pingutust ei järgne, ongi lisakilod turjal.
    Ja toimivad kliinilised lahendused on ka olemas.


    Pidasin silmas seda, et kaloririkas toitumine ei põhjusta ülekaalu. Jätsin alko siin praegu mõtteliselt üldse teemast välja. Pigem on määrav see, mida süüakse ning kust need kalorid tulevad. Olles enda peal testinud ligi 1.5 aastat low-carb toitumist siis olen väga kriitiliselt meelestatud meie "toitumispüramiidi". Kuigi olen inimene, kellel pole kunagi olnud ülekaalu siis langes isegi minu keha rasvaprotsent alla selle, mida peetakse tervislikuks. Pakun, et mul oli päevi, kus minu päevane kaloraaž võis olla 4000-5000kcal ning füüsiline aktiivsus oli keskmine või vähene.

    Aga teemasse - suur tänu nexusele lingi eest. Olin siiani ainult s*tta munaputru söönud. Frau oli ka väga tänulik :)
  • Gordoni retsepti järgi tehtud scrambled eggs on tõesti täiesti suupärane roog. Kuid mingitest vanakooli kokaraamatutest mäletan, et on kaks erinevat asja - munapuder ja munahüüve. See scrambled on mu meelest hüüve.
    Hea munapuder on mu meelest veel parem, õhulisem, aga see on parasjagu tundlik toit, temas on suhteliselt palju piima ja veidi ka jahu, komponentide vahekorra ja küpsetamisrežiimi paika timmimine võtab veits harjutamist, et oleks maksimaalselt vedelikku, aga poleks liiga vesine, et poleks jahu maitset, aga püsiks kenasti koos. Ja no üle ei tohi mune mingil juhul küpsetada, kui kustukummi ei soovi süüa.
  • margin
    Gordoni retsepti järgi tehtud scrambled eggs on tõesti täiesti suupärane roog. Kuid mingitest vanakooli kokaraamatutest mäletan, et on kaks erinevat asja - munapuder ja munahüüve. See scrambled on mu meelest hüüve.
    Hea munapuder on mu meelest veel parem, õhulisem, aga see on parasjagu tundlik toit, temas on suhteliselt palju piima ja veidi ka jahu, komponentide vahekorra ja küpsetamisrežiimi paika timmimine võtab veits harjutamist, et oleks maksimaalselt vedelikku, aga poleks liiga vesine, et poleks jahu maitset, aga püsiks kenasti koos. Ja no üle ei tohi mune mingil juhul küpsetada, kui kustukummi ei soovi süüa.


    Õige, endal ka hea mälestus munahüüvest, m-pudrust, mis ei olnud kumm. Väga-vanaema oli komponentide, vahekorra ja küpsetamisrežiimi paika saanud, ning toimetas köögis nagu Jeremy. Pooljahtunud ahju lükati öhtul õige malmpotiga munade segu ja hommikuks oli eelpoolnõutud kvaliteediga roog mekkimiseks valmis. Idüll !!
  • Selline rumal küsimus, millisest kohast Wolti kaudu tasuks itaaliapärast pizzat tellida?
    Mats nagu ma olen, üldiselt tellin sellise tavalise "ärarikutud" pizza, kus õhuke põhi ja paljupalju kattematerjali peal.
    Mõtlesin vahelduseks mitte-matsi mängida.. vaatasin Woltis ringi, kõigi nende ilusa itaalia nimega pizzeriate-ristaurantede pizzad näevad isegi piltidel välja nagu hunnik saia, kuhu üksik viil salaamit on peale kuivanud. Tellisin siis ühe ära ja nii oligi - kogu pizza peale 10 villu üliõhuest salaamit, paar pisikest üksindusse surnud juustujuppi ja 98% kaalust lihtsalt sai. Kohta ei hakkaks nimetama, sest kõigi teiste fäääääänsipizzeriate pildid nägid samasugused välja nagunii.

    Pizzagurmaanid, andke nõu! Olen mälu järgi Itaalias päris pizzat ka söönud, aga kus seda siinkandis antakse? Või ongi nii, et päris pizza on 98% saia ja niipalju katet, et pisut salaamilõhna oleks?
  • Kaja pizzast olen mina saanud kõige pizzama pizza.
    Seda kas Wolt'iga koostööd teevad või ei - seda ei tea. Kvaliteetsete asjade saamiseks ei saa kojuveo teenust kasutada. Aeg on maitsete osas kriitilise tähtsusega.
  • Attimo, Controvento, Gianni? See basic pizza, Margherita ongi põmst taigen, tomatikaste ja juust, a teistel peaks ikka nagu rohkem kraami olema.
    Itaalia kokkadega ja avatud: https://wolt.com/et/est/tallinn/restaurant/pizza-cannoli-vinoteek
  • Mõned aastad tagasi olin nädalakese külas põlistel Itaallastel. Minu jaoks hämmastav oli, et nad sõidki tohututes kogustes saia. Pitsad suhteliselt paksu põhjaga aga lisaks sisaldasid kõik muud toidukorrad ka põhiliselt saia. Ja pitsad ausalt öeldes väga muljet ei jätnud, huvitav oli näiteks friikartulite ja viineritega pitsa.
    Muljet avaldas hoopis nende kohvi valmistamine, vot see oli asi mida nad oskasid ja nautisid.
    (Kogu eelnev jutt siis sellest, mida kodus söödi, mitte restoranidest. Ja vaid ühe pere näitel.)
  • Kui ma juba siia teemasse sattusin, siis küsiks ka, kas Tallinnas saab kuskilt osta Viande des Grisons ehk Bündnerfleisch?
  • santa
    Mõned aastad tagasi olin nädalakese külas põlistel Itaallastel. Minu jaoks hämmastav oli, et nad sõidki tohututes kogustes saia. Pitsad suhteliselt paksu põhjaga aga lisaks sisaldasid kõik muud toidukorrad ka põhiliselt saia. Ja pitsad ausalt öeldes väga muljet ei jätnud, huvitav oli näiteks friikartulite ja viineritega pitsa.
    Muljet avaldas hoopis nende kohvi valmistamine, vot see oli asi mida nad oskasid ja nautisid.
    (Kogu eelnev jutt siis sellest, mida kodus söödi, mitte restoranidest. Ja vaid ühe pere näitel.)


    Elasin kunagi Itaalias, Milaanos - pitsad olid peaaegu ilma katteta. Kohvi selle eest, jah, oli v2ga hea. Eriti hea oli kui yks itaallane kodus kohvi pakkus ja mingi kodukootud kreemi sinna peale aretas. Sellist asja pole rohkem saanud..
    Sai ja makaronid on nende jaoks v2ga hea toit. Kohtasin inimest, kes s6i hommikuks, l6unaks ja 6htuks pastat. Iga p2ev. V2ga hull...
  • Ja paksuks nad miskipärast ei lähe.
  • mx77
    Ja paksuks nad miskipärast ei lähe.


    Kui p2ev l2bi k2tega vehkida, siis eks need kalorid ikka 2ra p6le kyll :)
  • Mulle isiklikult meeldivad kõige rohkem ameeriklaste Papa Johns ja Dominos pitsad. Seal ei ole toppingutega koonerdatud, taina ja kastmete retseptid on head.

    Millegipärast ei ole õnnestunud Eestis sarnast pitsat saada, läbi aastate on siin olnud erinevaid Ameerika pitsa söögikohti, aga sellist klassikalist Ameerika keti-pitsat ei ole saanud. Sisuliselt on tainas vale, juustud valed, kastmed valed ja takkaotsa tuleb Eesti Ameerika pitsadega kaasa vana õli ja panni kõrbemaitse.

    Itaalia pitsadest ei oska ülemäära lugu pidada, eks on neid ka vähe paremaid ja viletsamaid, aga üldiselt on Eesti pitsaturul paras ikkaldus.

  • Sorry, aga Ameerika pirukad ei ole pizzad. Igale toidule võiks ikka tema algne olemus alles jääda.
    Controvento ja Attimo pizzad on väga head ja päris OK on ka Õismäel väikeses putkas tehatavad pizzad.
  • Kuuldud põhjendus: vaatamata suurele teraviljatoodete tarbimisele itaallased ei pidavat minema paksuks seetõttu et sinna kõrvale nad tarbivad suures koguses oliiviõli. Kst, kas nende pizzapõhjad ja küpsetised valmistatakse samasugusest rafineeritud jahust tehtud taignast, nagu meil tavaks?
  • Rucola pizzad on väga head, piisavalt kattematerjali on peal. Wolt toob kohale ka.
  • Ma ei tea, kuidas on rafineerimisega lood (või kuidas seda jahu üldse rafineeritakse?), aga õige itaalia pizzataigna jahu peab olema kõige peenema jahavatusega. Selle jahvatuse erinevusega muutub kuidagi ka gluteenisisaldus jahus. Õige jahu mark on siis: Captuo “00” Flour

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon