Tambiks veidi e-hääletust - Free topic - Forum - LHV financial portal

LHV financial portal

Forum Free topic

Tambiks veidi e-hääletust

Log in or create an account to leave a comment

  • "mx77"
    "stagna"
    võltsimine on ka see põhjus, miks seda mujal kuskil ei kasutata kui Eestis ja Venemaal.
    "Huvitava" kaasnähtusena on mõlemal maal olnud ca 20 aastat võimu juures samad politilised jõud, kes võltsimisvalimised sisse viis ja kes kasvõi oma elu hinnaga neid kaitsevad


    Huvitav küll, kuidas see EKRE ikka viimastel valimistel rohkem e-hääli sa, kui eelmistel? Võltsijatel läks midagi nihu või?
    Loll on loll olla.


    Suvaliselt õhust võetult valetad, et oma agendat ajada. Eelmistel valimistel sai Ekre 33300 ehäält ja viimastel 27300.
  • Loll on olla loll. Aga vaevalt seda juttu siia rumaluse pärast kirjutati. Aga e-valimiste kiitjatel polegi ju muid argumente kui valetada, sõimata, sildistada ja mõnitada inimesi kes kriitilisi küsimusi küsivad.

    E-hääletamise tulemus 2019. aasta Riigikogu valimistel Eesti Konservatiivne Rahvaerakond 33 302
    E-hääletamise tulemus 2023. aasta RK valimistel Eesti Konservatiivne Rahvaerakond 27 363

    Allikas: Elektroonilise hääletamise statistika
  • Katsuge nüüd, klounid, aru saada, et e-hääletus vs. paberhääletus ei muuda mitte midagi. MIT-TE MI-DA-GI!
    Kord on "retardid" all ja "kesikud" peal, siis on vastupidi, "kesikud" peal ja "retardid" all. "Kampsunid" ja "pruunsärgid" saavad võimaluse "vorstipoe" ukse taga ila niristada ja klähvida. Kas valimisüsteemis saavad eelised "halvad", "pahad" või "inetud" ei muuda mängu juures mitte midagi. Sina, valijana, saad igal juhul "mutrisse". Ilma vaseliinita.
  • [quote="Offf"]Katsuge nüüd, klounid, aru saada, et e-hääletus vs. paberhääletus ei muuda mitte midagi. MIT-TE MI-DA-GI!
    Kord on "retardid" all ja "kesikud" peal, siis on vastupidi, "kesikud" peal ja "retardid" all. "Kampsunid" ja "pruunsärgid" saavad võimaluse "vorstipoe" ukse taga ila niristada ja klähvida. Kas valimisüsteemis saavad eelised "halvad", "pahad" või "inetud" ei muuda mängu juures mitte midagi. Sina, valijana, saad igal juhul "mutrisse". Ilma vaseliinita.

    Fakt on see, et e-valimised on kontrollimatu ja ebausaldusväärne soperdis. Ei tea miks selle üle nii vaimustunud saab olla. Vaseliin ja klounid on kõva argument, pohmaks on, siis võta peale.
  • E-valimiste suunas võib kriitikat teha küll ning täiesti adekvaatset kriitikat on ka tehtud.
    Jahumine ip-aadresside jms. tehniliste nüansside üle nende poolt, kes tegelikult sellest tehnoloogiast aru ei saat ajab vee sogaseks ning võimaldab kõiki kriitikuid tasalülitada.
    Sigakoer, luarvikluarvik ja teised -- keskenduge pigem protseduuride analüüsile, neis on nii mõndagi mida annab parandada ning mis lõppkokkuvõttes suurendaksid usaldust.
  • "ziff"

    Sigakoer, luarvikluarvik ja teised -- keskenduge pigem protseduuride analüüsile, neis on nii mõndagi mida annab parandada ning mis lõppkokkuvõttes suurendaksid usaldust.


    Mis KASU on meil nendest Protseduuridest, kui valida on lõpuks Ninasarvikute või Oravate vahel. Natuke "kampsuneid" või "pruunsärke" vürtsiks sekka. Ainuke enam vähem selget juttu ajav seltskond (viimasel ajal on nad, lõpuks ometi, aktiveerunud) jääb kusagile kaugele kaugele kaugele lävepaku taha.
    Me jätkuvalt "häälestame pille" uppuval Titaanikul. What's the point.
    Kas e-valimiste keelustamine lahendaks probleem "toiduahelatega"?
    Kas e-valimiste prügikasti viskamine lahendaks "broileritest AAA abil tuletiskandidaatide "kogudesse" saamise"?
    Kas e-valimiste keelustamise lahendaks probleemi "sidrunnide", "kilekottide" ja "supsutamisega"?
    Kas e-valimiste keelustamine lahendaks probleemi, et HALVIM mis totaalse bläki kokku keeramise juures juhtuda saab on "pehme maandumine sinekuuris" või "mõneks ajaks püünelt eemal olemine"
    Ei?
    MIS PROBLEEMI ME LAHENDAME, härrased?
  • "Offf"
    "ziff"

    Sigakoer, luarvikluarvik ja teised -- keskenduge pigem protseduuride analüüsile, neis on nii mõndagi mida annab parandada ning mis lõppkokkuvõttes suurendaksid usaldust.


    Mis KASU on meil nendest Protseduuridest, kui valida on lõpuks Ninasarvikute või Oravate vahel. Natuke "kampsuneid" või "pruunsärke" vürtsiks sekka. Ainuke enam vähem selget juttu ajav seltskond (viimasel ajal on nad, lõpuks ometi, aktiveerunud) jääb kusagile kaugele kaugele kaugele lävepaku taha.
    Me jätkuvalt "häälestame pille" uppuval Titaanikul. What's the point.
    Kas e-valimiste keelustamine lahendaks probleem "toiduahelatega"?
    Kas e-valimiste prügikasti viskamine lahendaks "broileritest AAA abil tuletiskandidaatide "kogudesse" saamise"?
    Kas e-valimiste keelustamise lahendaks probleemi "sidrunnide", "kilekottide" ja "supsutamisega"?
    Kas e-valimiste keelustamine lahendaks probleemi, et HALVIM mis totaalse bläki kokku keeramise juures juhtuda saab on "pehme maandumine sinekuuris" või "mõneks ajaks püünelt eemal olemine"
    Ei?
    MIS PROBLEEMI ME LAHENDAME, härrased?


    Miks sa nii hullult närvis oled asja peale, mis nii absoluutselt ebaoluline on?
  • "ziff"
    E-valimiste suunas võib kriitikat teha küll ning täiesti adekvaatset kriitikat on ka tehtud.
    Jahumine ip-aadresside jms. tehniliste nüansside üle nende poolt, kes tegelikult sellest tehnoloogiast aru ei saat ajab vee sogaseks ning võimaldab kõiki kriitikuid tasalülitada.
    Sigakoer, luarvikluarvik ja teised -- keskenduge pigem protseduuride analüüsile, neis on nii mõndagi mida annab parandada ning mis lõppkokkuvõttes suurendaksid usaldust.


    Üldiselt on tegemist soperdisega, kaasaarvatud protseduurid. Ainuke põhjendus positiivsuseks on, et ei viitsi 4 aasta tagant end korra füüsiliselt valima vedada.

    itimehed on esopedise üle nii uhked.
  • "purus"
    Minu jaoks on kõige kahtlasem e-hääletamisel andmete hävitamine. Pole keegi põhjendanud veenvalt e hääletajate pooldajate poolt miks hävitamine vajalik on.


    Arvad, et valimissedelid arhiveeritakse või?
  • "ziff"

    Sigakoer, luarvikluarvik ja teised -- keskenduge pigem protseduuride analüüsile, neis on nii mõndagi mida annab parandada ning mis lõppkokkuvõttes suurendaksid usaldust.

    Ma kujutan vaimusilmas ette et turvaline e-hääletamine oleks võimalik, kui häältevõltsimine oleks matemaatiliselt võimatu ning kes tahavad, need võivad häälte salajasuse osas usaldada protseduure ja valimiste korraldajaid. Näiteks kui hääletamine sisaldaks digitaalse valimissedeli krüpteerimist kandidaadi enda ID-kaardi avaliku võtmega, nii et e-hääli ei peagi kokku lugema valimiskomisjon, vaid krüpteeritud hääled oleksid avalikud ning kandidaadid ise dekrüpteeriksid ja esitaksid nende nimele antud hääled, vajamata sealjuures mingi tsentraliseeritud süsteemi abi.

    Point on rohkem selles et niikuinii e-hääletamist turvalisemaks ei tehta (see eeldab praeguste e-valimiste ebaturvalisuse möönmist) ja lõppkokkuvõttes on igasugune e-hääletamise arendamine mõttetu. E-valimised tuleb lõpetada ja kogu moos, see on kõige lihtsam ja kuluefektiivsem lahendus.
  • et sinu pärast peaksid välismaal või kuskil karumustikas elajad hääletamise võimalusest ilma jääma?
  • Igaüks suudab kord kahe nädala jooksul oma lähimat kaubanduskeskust külastada. Väetimatele tuuakse valimiskast koju ka kui vaja. Välismaal saab hääletada esindustes.
  • Midagi head loota siin riigis ei ole seniks kuni reformierakond on puudlite peremees. Alates Rõivase valitsusest ei kannata reformierakond enam mingitki kriitikat. Järelikult on e-hääletus vägagi oluline refide jaoks.
  • "toonik"

    Miks sa nii hullult närvis oled asja peale, mis nii absoluutselt ebaoluline on?


    Äkki mul on rumaluse-allergia? Aga äkki on mul lihsalt masendav vaadata, kuidas lahendatakse "täiesti vale probleemi".
    Kindlasti on kohutavalt oluline, kas "tropp" ja "tropim" said marjamaale ehäältega ja "mõhk" ja "tölpa" jäid välja, või oli see vastupidi.
    Või oskab toonik vastata järgnevale?`
    Kas e-valimiste keelustamine lahendaks probleem "toiduahelatega"?
    Kas e-valimiste prügikasti viskamine lahendaks "broileritest AAA abil tuletiskandidaatide "kogudesse" saamise"?
    Kas e-valimiste keelustamise lahendaks probleemi "sidrunnide", "kilekottide" ja "supsutamisega"?
    Kas e-valimiste keelustamine lahendaks probleemi, et HALVIM mis totaalse bläki kokku keeramise juures juhtuda saab on "pehme maandumine sinekuuris" või "mõneks ajaks püünelt eemal olemine"
  • "Offf"
    "toonik"

    Miks sa nii hullult närvis oled asja peale, mis nii absoluutselt ebaoluline on?


    Äkki mul on rumaluse-allergia? Aga äkki on mul lihsalt masendav vaadata, kuidas lahendatakse "täiesti vale probleemi".
    Kindlasti on kohutavalt oluline, kas "tropp" ja "tropim" said marjamaale ehäältega ja "mõhk" ja "tölpa" jäid välja, või oli see vastupidi.
    Või oskab toonik vastata järgnevale?`
    Kas e-valimiste keelustamine lahendaks probleem "toiduahelatega"?
    Kas e-valimiste prügikasti viskamine lahendaks "broileritest AAA abil tuletiskandidaatide "kogudesse" saamise"?
    Kas e-valimiste keelustamise lahendaks probleemi "sidrunnide", "kilekottide" ja "supsutamisega"?
    Kas e-valimiste keelustamine lahendaks probleemi, et HALVIM mis totaalse bläki kokku keeramise juures juhtuda saab on "pehme maandumine sinekuuris" või "mõneks ajaks püünelt eemal olemine"


    Mind ei huvita need vastused, eriti veel e-hääletamise teema sees.
    Ma olen täheldanud, et kui mingid seisukohad tunduvad nii superrumalad, et lausa väga närvi ajab, kui rumal saab olla... Siis sageli see närvimineja ei ole mingist poindist aru saanud ja pärast on endal piinlik oma räuskamise üle. Või ei saagi aru ja jääbki teisi pururumalaks pidama.
    Mina olen täheldanud, et inimesed enamasti ei ole pururumalad. Väga harva on.
  • "sigakoer"
    Igaüks suudab kord kahe nädala jooksul oma lähimat kaubanduskeskust külastada. Väetimatele tuuakse valimiskast koju ka kui vaja. Välismaal saab hääletada esindustes.

    sõidad teise riigi otsa või lausa teise riiki hääletama? Ära aja naerma.
    Miinuste järgi on näha, et uhuudest ekkreiidid on jälle actionis. Reform ei saa niin palju hääli mitte e valimiste vaid idiootidest ekrelaste pärast. Reform on osavalt idiootide ohu enda kasuks mänginud.
  • "pahurik"
    "sigakoer"
    Igaüks suudab kord kahe nädala jooksul oma lähimat kaubanduskeskust külastada. Väetimatele tuuakse valimiskast koju ka kui vaja. Välismaal saab hääletada esindustes.

    sõidad teise riigi otsa või lausa teise riiki hääletama? Ära aja naerma.
    Miinuste järgi on näha, et uhuudest ekkreiidid on jälle actionis. Reform ei saa niin palju hääli mitte e valimiste vaid idiootidest ekrelaste pärast. Reform on osavalt idiootide ohu enda kasuks mänginud.

    Ma hääletasin 200 km esindusest ja ei kasutanud ID-kaarti.

    ID-kaardi ja sellega ka e-hääletuse jaoks jaoks peab, jah, kas esinduses aja saama või siis Eestisse sattudes ka aja enne kinni panema ja passilauas käima.

    See iseteeninduskiosk oli seal ikka imeõnnetus, isegi ametnikud kirusid :)
  • "taavi talvik"
    "Tervist Teile"
    Nii kaua kuni valimistulemus on "õige", pole ka mingit kahtlust, et e-valimised on ausad. Sest võidavad ju "parketikõlbulikud" erakonnad.

    Kusjuures kõige kurvem on see, et täpselt sarnaseid uhhumaalase või tüüpekrelase argumentatsioooni kasutati ka riigikogus valimisseaduse arutelu ümber. Kohas, kus ideaalis peaks meid esindama riigi helgeimad pead.

    Siis nimetatakse seda veel tagantjärgi opositsioooni õigustatud obstruktsiooni maha surumiseks ja tehakse solvunud nägu.

    Oleks, et natukenegi panustataks oma teemade läbimõtlemisele, oleks natukenegi sisukat argumentatsiooni või natukenegi ettepanekuid, mis e-valimiste teemat paremaks teeksid.

    Aga ei, ikka sama loll sisutühi möla. Et e-valimised on pahad, kuna "nende partei" võib e-valimistega rohkem hääli saada.

    Madal. Mõttetu.

    Tegelikult on siin ka asjalikke ettepanekuid olnud, aga sa ignoreerid neid :)

    Näiteks kaks häältekogumisserverit või võimalus näha, mitu korda sa hääletanud oled.
  • Euroopasse valimine hakkab varsti, vist ja meil saab ka ju id-kaartiga hääletada.
    Kas Europarlamendi valimised peavad kõigis liikmesriikides sarnased olema?
    Kui tahetaks, tõmmataks "saag käima" aga see e-hääletamine on nii äge asi, et seda ei soovi keegi "tappa" võib ju teinekord endale vaja minna. Ülejäänud euroopale on ka suht savi mida nad seal preerias teevad, nagunii marginaalne ja mõtetu seltskond.
  • "mx77"
    "stagna"
    võltsimine on ka see põhjus, miks seda mujal kuskil ei kasutata kui Eestis ja Venemaal.
    "Huvitava" kaasnähtusena on mõlemal maal olnud ca 20 aastat võimu juures samad politilised jõud, kes võltsimisvalimised sisse viis ja kes kasvõi oma elu hinnaga neid kaitsevad


    Huvitav küll, kuidas see EKRE ikka viimastel valimistel rohkem e-hääli sa, kui eelmistel? Võltsijatel läks midagi nihu või?
    Loll on loll olla.


    tõesti on loll olla loll kui ei viitsi isegi tegelikke tulemusi üle kontrollida
  • "luarvikluarvik"
    itimehed on esopedise üle nii uhked.

    Tead, käi kanni.
    Ma olen IT alal tegutsenud 30+ aastat ja tänu sellele pean ma ennast kah miskit pidi "itimeheks"
    Aga ma ei saa öelda. et ma oleks hullult uhke meie praeguse e-valimiste korralduse üle. Peamiselt just seetõttu, millele ma juba ülalpool viitasin.
    Ma tean ja tunnen head hulka inimesi, kes kogu e-valimiste süsteemi välja töötasid ning ellu viisid. Ja ma ei väsi rõhutamast Tarvi Martensi tõdemust -- see ei ole tehnoloogiaprojekt, see on PR projekt.
    Ehk siis -- kogu süsteem peab peale tehnilise adekvaatsuse ka olema/näima usaldusväärne tavalisele inimesele.
    Paraku on olukord sihuke, et tavalise inimese jaoks on see usaldusväärsus natuke kaheldav, sest ta peab usaldama mingeid tegelasi, kes ütlevad, et "me tegime kõik õigesti". Sest ta ei saa aru, mida need ekraanil olevad numbrid tähendavad.
    Teises olukorras võib ta vajadusel minna pabersedeleid üle lugema ning see on asi, millest ta aru saab.
    Jah, kõlab totakalt aga kogu demokraatia toimimine ongi natuke totakas, eksole. Palju parema tulemuse saaks kui valgustatud persoon (monarh, peaminister, vms.) ütleb kuidas asi tegelikult on... :)
  • "ziff"
    "luarvikluarvik"
    itimehed on esopedise üle nii uhked.

    Tead, käi kanni.
    Ma olen IT alal tegutsenud 30+ aastat ja tänu sellele pean ma ennast kah miskit pidi "itimeheks"
    Aga ma ei saa öelda. et ma oleks hullult uhke meie praeguse e-valimiste korralduse üle. Peamiselt just seetõttu, millele ma juba ülalpool viitasin.
    Ma tean ja tunnen head hulka inimesi, kes kogu e-valimiste süsteemi välja töötasid ning ellu viisid. Ja ma ei väsi rõhutamast Tarvi Martensi tõdemust -- see ei ole tehnoloogiaprojekt, see on PR projekt.
    Ehk siis -- kogu süsteem peab peale tehnilise adekvaatsuse ka olema/näima usaldusväärne tavalisele inimesele.
    Paraku on olukord sihuke, et tavalise inimese jaoks on see usaldusväärsus natuke kaheldav, sest ta peab usaldama mingeid tegelasi, kes ütlevad, et "me tegime kõik õigesti". Sest ta ei saa aru, mida need ekraanil olevad numbrid tähendavad.
    Teises olukorras võib ta vajadusel minna pabersedeleid üle lugema ning see on asi, millest ta aru saab.
    Jah, kõlab totakalt aga kogu demokraatia toimimine ongi natuke totakas, eksole. Palju parema tulemuse saaks kui valgustatud persoon (monarh, peaminister, vms.) ütleb kuidas asi tegelikult on... :)


    Paistab jah, et "kanni saatmise jutt" ongi siinsete itimeeste tase.
  • "luarvikluarvik"
    Paistab jah, et "kanni saatmise jutt" ongi siinsete itimeeste tase.

    Kui sellega Sinu lugemisoskus piirdub, siis ei ole meil tõepoolest mitte millestki rääkida.
    Mulle mingil hetkel tundus, et Sinu ajumaht võimaldab ehk töödelda ka ühest lausest pikemaid tekste. Ju ma siis eksisin.

  • "ziff"
    "luarvikluarvik"
    Paistab jah, et "kanni saatmise jutt" ongi siinsete itimeeste tase.

    Kui sellega Sinu lugemisoskus piirdub, siis ei ole meil tõepoolest mitte millestki rääkida.
    Mulle mingil hetkel tundus, et Sinu ajumaht võimaldab ehk töödelda ka ühest lausest pikemaid tekste. Ju ma siis eksisin.



    Alustad oma plära kanni saatmisega ja siis räägid millest? - see ei ole tehnoloogiaprojekt, see on PR projekt.
    Ehk soperdis. Muutud isiklikuks kuidagi.
  • "toonik"

    Mind ei huvita need vastused, eriti veel e-hääletamise teema sees.

    E-hääletuse usaldusväärsus muutub relevantseks alles siis, kui need küsimused on vastuse saanud.

    "toonik"

    Mina olen täheldanud, et inimesed enamasti ei ole pururumalad. Väga harva on.

    dr. Cipolla uurimustööst oled kunagi kuulnud :) Seal toodi ühe teesina välja: "Inimesed üldiselt alahindavad inimrumaluse ulatust ja inimrumaluse hävitusjõudu."
  • Eestis on vaid üks süsteem, mis on töökindel.

    Perearstide infosüsteemi tabas üleriigiline rike – patsientidel palutakse vajadusel pöörduda perearsti nõuandetelefonile või kiirabisse

    Ilmselt selle tõttu, et need, kes e-valimisi järjekindlalt võidavad on skin in game?

    E-HÄÄLETUS ⟩ Soome ekspert: me ei taha oma valimiste ausust ohtu seada

    MARTIN EHALA ⟩ Ülbe hoolimatus lõpeb krahhiga
    Oleme Eestit tahtnud pidada Põhjamaaks, aga mis puudutab usaldust valimiste aususesse, siis selles osas jääb Eesti alla ka Türgile ja Ungarile, kirjutab Fookuse toimetaja Martin Ehala.

    Eesti on üldiselt väga vastuvõtlik demokraatliku maailma väärtuste suhtes, ning Euroopa ja teiste eesrindlike riikide eeskuju on olnud tugevaks argumendiks ka meie seadusemuudatuste algatamisel. Mingi imelik anomaalia on aga e-valimistega, mille puhul ignoreeritakse demokraatia kogemusi täiesti, ning püütakse valimiste usaldatavust veelgi õõnestada m-hääletuse seadustamisega.

    Kui m-hääletamine esimest korda jutuks tuli, siis väljendas vabariigi valimiskomisjoni esimees Oliver Kask komisjoni seisukohta nii: «Pigem mitte. Meie arvates vajab see pikemat ja põhjalikku arutelu. Eelkõige riigikogu tasandil, kuivõrd sellega kaasnevad oluliselt teistsugused, kohati palju suuremad riskid võrreldes seniste hääletusviisidega.»

    Nüüd on eelnõu riigikogus. EKRE on m-hääletuse seadustamisele kindlalt vastu ning otsustanud selleks kasutada kõiki parlamentaarseid vahendid. Riigikogu juhatus tegi koalitsiooni toel aga pretsedenditu sammu ning keelustas m-hääletuse eelnõu vastuvõtmist obstruktsiooniga takistada.
  • Ja hakkab jälle pihta. Kogu jaur käib sisuliselt selle ümber, et poe taga istuvad Bocki-Peeter ja Lauaviina-Lemps "ei usu" aga valimised peavad olema USALDUSVÄÄRSED. Igale viimasele kui lollile, parmule, kollile ja retardile.
  • https://www.valimised.ee/et/euroopa-parlament-2024/elektroonilise-haaletamise-vaatlemine
    EU Parlamendi elektroonilise hääletuse koolitusel osalemisest ning vaatlemissoovist palume teada anda hiljemalt 2. maiks 2024 aadressil vaatlemine@valimised.ee.

    ootame rohket osavõttu
  • "raulir"
    Eestis on vaid üks süsteem, mis on töökindel.

    Perearstide infosüsteemi tabas üleriigiline rike – patsientidel palutakse vajadusel pöörduda perearsti nõuandetelefonile või kiirabisse

    Ilmselt selle tõttu, et need, kes e-valimisi järjekindlalt võidavad on skin in game?

    Ilmselt selle tõttu, et teenusepakkuja tõmbas kogemata voolujuhtme seinast ja serveripark lendas uppi. Poliitikutega pole sel küll midagi pistmist.

  • "tulu"
    https://www.valimised.ee/et/euroopa-parlament-2024/elektroonilise-haaletamise-vaatlemine
    EU Parlamendi elektroonilise hääletuse koolitusel osalemisest ning vaatlemissoovist palume teada anda hiljemalt 2. maiks 2024 aadressil vaatlemine@valimised.ee.

    ootame rohket osavõttu

    1. Keegi ei hakka EL või OV valimisi võltsima.

    2. Eelimiste e-valimiste vaatlejad on korduvalt rääkinud, et sisulist vaatlemist (sh kontrolli) ei toimu.
  • "raulir"

    ..
    MARTIN EHALA ⟩ Ülbe hoolimatus lõpeb krahhiga
    Oleme Eestit tahtnud pidada Põhjamaaks, aga mis puudutab usaldust valimiste aususesse, siis selles osas jääb Eesti alla ka Türgile ja Ungarile, kirjutab Fookuse toimetaja Martin Ehala.
    ...

    Martin Ehala on Postimehe palgale võetud troll, kelle ülesandeks on iga nädal miski 2-3 Eestit halvustavat artiklit kirjutada. Saab ilmselt lisatasu halvustades e-valimisi. Tema artiklid on väga oskuslikult kombineeritud valedest ja pooltõdedest ja mingist tema isiklikust frustratsioonist.

    Tõenäoliselt on tegemist süsteemse Postimehe ja/või selle omanike töömeetodiga meie riigi usaldusväärsuse õõnestamisel.

    PS. Artiklis tsiteeritud World Values Survey uuringus ei ole küsimust "Kas sa usaldad valimisi ?". Seal on küll muid valimistega seotud küsimusi aga usaldus valimiste kohta on ainult kaudselt neist tuletatav. Ja kaugeltki mitte ei ole selle küsimustiku põhjal riigid võrreldavad.
  • Kui inimese jutt sulle ei meeldi, siis katsu see faktidega ümber lükata, mitte ära hakka taaskord sildistama.
    Samas sellest saab vast igaüks aru, et Putini reziim ei võtnud e-valimisi selleks kasutusele, et need oleks ausad ja ei saaks võltsida. Pigem ikka vastupidi.
    Kui e-valimised ei ole lõpuni kontrollitavad, siis on see asi, mis lõhub meie riigi usaldusväärsust.


  • Kreml: e-hääletamine tuleb võimalikult kiiresti kasutusele võtta kogu Venemaal. Peskovi sõnul on see väga edukas ja mugav praktika „ja loomulikult tuleb seda täiustada ja maksimaalselt levitada”.
  • "taavi talvik"

    Martin Ehala on Postimehe palgale võetud troll, kelle ülesandeks on iga nädal miski 2-3 Eestit halvustavat artiklit kirjutada. Saab ilmselt lisatasu halvustades e-valimisi. Tema artiklid on väga oskuslikult kombineeritud valedest ja pooltõdedest ja mingist tema isiklikust frustratsioonist.
    Tõenäoliselt on tegemist süsteemse Postimehe ja/või selle omanike töömeetodiga meie riigi usaldusväärsuse õõnestamisel.

    Ei jõua see Ehala üksi midagi nii tubli ja innovatiivse riigi kui Eesti usaldusväärsust õõnestada, seda tõestab iga järgmine suurinvesteering ja -projekt, mis meile uksest või aknast sisse trügib. Igasugu kanalad ja tselluloidivabrikud ja tuumajaamad on lihtsalt peenraha, Eesti ootab ainult elitaarseid, Tõeliselt Suuri ja Kõige Innovatiivsemaid, ülejäänud kerigu Soome, Lätti või kukele.
    Aga see ei tähenda, et Ehalale ja Postimehele sekundeerivaid kontraid, sabotööre ja rahvavaenlasi ei peaks avalikkuse ette tirima. Kelle keti otsas õieti haugub tema teises artiklis intervjueeritud Johanna Suurpää? Kes on need "IT-eksperdid", kelle arvamuselle too viitab? Miks on Eesti maine õõnestamisega ühinenud USA, Taani, Norra ja Prantsusmaa? Kas ID-kaardi turvalisuse kallal väiklaselt norinud ja veel esinevate ajutiste puuduste avalikustamisega väikese, aga tubli Eesti mainet kahjustanud Petr Švanda tegelikku tööandjat tuleb otsida teatud kolmetähelise organisatsiooni lähedalt?
    Küsimusi on rohkem kui vastuseid.
    Õnneks on tõesti maailmas ka edumeelseid riike ja valitsusi nagu Vene Föderatsioon, kes on õõnestamise asemel asunud tegudega tõestama, et e-valimised on täiesti usaldusväärne protseduur ning kelle tuge Eestile selles poleemikas ning abi maine säilitamisel on raske üle hinnata.

  • Vahelduseks võiks ju nt järgmistel Riigikogu valimistel e-hääletusest loobuda ja vaadata, kuidas tulemused viimaste küsitlustega korreleeruvad. Seni on Ühiskonnauuringute Instituut väga hästi biiti tabanud, seega jutt mingist susserdamisest on minu jaoks BS, aga kui keegi tahab seda eraldi tõestada, siis demokraatia nimel, miks ka mitte. Saan ka paberil hääletatud.
  • "Tervist Teile"
    Kreml: e-hääletamine tuleb võimalikult kiiresti kasutusele võtta kogu Venemaal. Peskovi sõnul on see väga edukas ja mugav praktika „ja loomulikult tuleb seda täiustada ja maksimaalselt levitada”.


    Tead, venelased kõnnivad ka kahel jalal, kannavad särke ja pükse. Now what, hakkame paljalt, ühel jalal tänavatel keksima, sest kui venelased juba nii teevad, siis ei saa see kuidagi hea olla. Ja muidugi on kõik maailma e-valimised täpselt üks ja seesama "evalimine". Alles meil siin "eksperdid" võrdlesid Dieboldi valimismasinaid Eesti e-valimistega ja tulid "järeldustele".
  • "sakuska"
    Vahelduseks võiks ju nt järgmistel Riigikogu valimistel e-hääletusest loobuda ja vaadata, kuidas tulemused viimaste küsitlustega korreleeruvad. Seni on Ühiskonnauuringute Instituut väga hästi biiti tabanud, seega jutt mingist susserdamisest on minu jaoks BS, aga kui keegi tahab seda eraldi tõestada, siis demokraatia nimel, miks ka mitte. Saan ka paberil hääletatud.


    Mitte "võiks" vaid PEAKS. Oleks kõigil "ekspertidel" üskord suu kinni või tarvitataks seda sihipäraselt - Bocki ja "Laua Viina" tarbimiseks. Ennustatavalt jääks kõikumine "mõõtevea piiridesse" ja korreleeruks kenasti üldise ennustusega. Mitte kusagilt "maa alt" ei tuleks miljoneid EKRE poolthääli või saaks Retardikad järsku vabsjee 2 kohta. (Eeldame, et inimestel nii palju OIDU peale viimase aja diskut on, et mingi "30 kohta lõdvalt" enam nii lõdvalt ei tuleks).
  • no ei lähe küsitlustulemus 2 nädalat enne valimisi ja kaks nädalat pärast valimisi põrmugi kokku valimistulemusega.
    Ka sedelhääletus ja e-hääletus erineb nagu öö ja päev'
    Ainus, mis päris hästi kokku läheb, on lävepakuküsitlus jaoskonnas ja sedelhääletus

    Mulle on helistatud üks kord küsitlusfirmast, Ma ütsin, et ei hakka nende küsimustega aega raiskama, sest mulle pole seda põrmugi vaja . Kuipaljud veel niiviisi talitavad ? Kes neile üldse vastab ?

    Jerry Seinfeld on üldiselt woke, kuid vähemasti andekas woke.Tema vastas ootamatule tundmatu isiku telefonikõnele niiviisi

    https://youtu.be/rWQB_oac0jw?si=G9B3Gabwp6muAoUj&t=46
  • "taavi talvik"

    Martin Ehala on Postimehe palgale võetud troll, kelle ülesandeks on iga nädal miski 2-3 Eestit halvustavat artiklit kirjutada. Saab ilmselt lisatasu halvustades e-valimisi. Tema artiklid on väga oskuslikult kombineeritud valedest ja pooltõdedest ja mingist tema isiklikust frustratsioonist.

    Absoluutselt nõus. Viimased artiklid, mida see sulesepp on valmis visanud, on piinlik ajakirjanduseks nimetada. Hakkab Pulleritsuks kiskuma juba.
  • "Offf"
    "Tervist Teile"
    Kreml: e-hääletamine tuleb võimalikult kiiresti kasutusele võtta kogu Venemaal. Peskovi sõnul on see väga edukas ja mugav praktika „ja loomulikult tuleb seda täiustada ja maksimaalselt levitada”.


    Tead, venelased kõnnivad ka kahel jalal, kannavad särke ja pükse. Now what, hakkame paljalt, ühel jalal tänavatel keksima, sest kui venelased juba nii teevad, siis ei saa see kuidagi hea olla. Ja muidugi on kõik maailma e-valimised täpselt üks ja seesama "evalimine". Alles meil siin "eksperdid" võrdlesid Dieboldi valimismasinaid Eesti e-valimistega ja tulid "järeldustele".


    Ma arvan, et on väga naiivne arvarta, et e-valimiste "võimalusi" kasutab ainult Putin oma reziimi kindlustamiseks. Nagu me näeme, siis argumenteerimise asemel hakatakse kriitikuid sildistama ja naeruvääristama ja seda teeb suuresti see seltskond kellele senised valimistulemused on sobilikud. Sest argumente ei ole, millega kriitikute seisukohad ümber lükata.
    Juhul kui Eesti valimised ongi, erinevalt Putini reziimi e valimistest, sisult asusad, siis need peavad ka välja nägema ausad ja kontrollitavad. Hetkel, vähemalt minu jaoks Eesti e-valimised ka ei näi ausatena.
    Praegusel kujul aga e-valimised õõnestavad meie riigi usaldusväärsust ja kaudselt ka sellega julgeolekut, ning seda praeguses muutunud rahvusvahelises julgeolekuolukorras.
    Kokkuvõtvalt: nn tavalise inimese jaoks on tegu usuküsimusega. Kas ta usub, et e-valimised on ausad, või hakkab küsima küsimusi, mille peale hakatakse teda sildistama ja naeruvääristama.

  • "Tervist Teile"

    Juhul kui Eesti valimised ongi, erinevalt Putini reziimi e valimistest, sisult asusad, siis need peavad ka välja nägema ausad ja kontrollitavad. Hetkel, vähemalt minu jaoks Eesti e-valimised ka ei näi ausatena.
    Praegusel kujul aga e-valimised õõnestavad meie riigi usaldusväärsust ja kaudselt ka sellega julgeolekut, ning seda praeguses muutunud rahvusvahelises julgeolekuolukorras.
    Kokkuvõtvalt: nn tavalise inimese jaoks on tegu usuküsimusega. Kas ta usub, et e-valimised on ausad, või hakkab küsima küsimusi, mille peale hakatakse teda sildistama ja naeruvääristama.


    Miks just e-valimised on see "püha lehm" mis PEAB NÄIMA AUS. Läheme suvalisse eesti alevikku, mitte isegi "poe taha", aga sinna kus "lihtsad tööinimesed" elavad selles klassikalises 3-korruselises "KEKimajas" ja küsime järele
    parteide rahastamine - ei näi aus
    häälte üle kandmine - ei näi aus
    kohtusüsteem - ei näi aus
    ja nii edasi ja nii edasi. Neid koht, mille üle keskmise iq-ga keskmise kesk-eri hariduse tasemega, keskmise sissetulekuga Average-Joe on nõus nurisema, neid on oioi kui palju.
    Miks just evalimistel on nõu, et "peavad näima ausad lowest common denominator" vaates?
  • valimised on ainus asi, millega see keskmine Eesti inimene saab üldse riigielu, seadusi, reegleid ja muuhulgas ka sissetulekute / väljaminekute sasipundart mõjutada. Seega loomulikult need peavad olema ausad.

    Ükski muu asi ei mõju siin. Eestis pole tõhusat streigikultuuri, pole vist kunagi olnud üldstreiki, pole ka taolist "tänavate mässukultuuri", millega mõnedes teistes Euroopa maades saavad rahvamassid valitsejate otsuseid mõjutada.

    Kui valimistega enam ka ei saa, siis ongi diktatuur valmis .

    Diktatuurile meeldivad kangesti manipuleeritud valimised, mis sisuliselt ei olegi valimised ja millega saadakse niisugused parlamendid ja isegi linnavolikogud, mis alandlikult täidavad ainult valitseva partei / võimu korraldusi . Venemaal on "valimised", Valgevenes on "valimised", kuid kes meist peaks neid demokraatlikeks, mis ka tegelikult mõjutavad riigielu küsimusi ?
    Mina küll ei pea ja ma ei taha, et Eesti liiguks samas suunas, kus võim põlistab iseennast valimiste manipuleerimisega, jõustruktuuride mehitamisega, kohtute mehitamisega, üleriikliku meedia mehitamisega "omade jopedega" ja toiduahelate ehitamisega igal tasandil.

    Kuid just seda meil tehaksegi.

  • Nagu juba Suur Stalin ütles - Inimesed, kes hääletavad, ei otsusta midagi. Need, kes hääli loevad, otsustavad kõik.
  • "stagna"

    Mina küll ei pea ja ma ei taha, et Eesti liiguks samas suunas, kus võim põlistab iseennast valimiste manipuleerimisega, jõustruktuuride mehitamisega, kohtute mehitamisega, üleriikliku meedia mehitamisega "omade jopedega" ja toiduahelate ehitamisega igal tasandil.
    Kuid just seda meil tehaksegi.


    Absoluutselt mitte ühegi ülalnimetatud väärnähtuse eksisteerimise jaoks EI OLE e-valimised obligatoorsed. Samuti ei sega nende väärnähtuste eksistentsi kuigivõrd see, kas Kipsi-Kalle, Autoremondi-August ja Maksima-Malle peavad valimisi ausaks või ei pea teps mitte.
  • See mida nii-öelda "pööbel" evalimistest arvab, ei muuda mitte kuidagi seda, mis toimub valimisnikerijade koostamisel ees- ja tagatubades, mis toimub broilerifarmides, parteide rahastuses või nn. "toiduahelates".
    Selle süsteemi murdmiseks on vaja fundamentaalseid muutusi. KES seda tegema hakkab. EKRE või? Kulla mees, nad tõmbavad sellega ju iseendal vaiba alt.
    Vaatame "süsteemile" otsa ja mida me näeme -- suurem jagu hädasid tuleb sellest, et kõik (eranditult kõik) parteid vaevlevad konstantses rahapuuduses. Lisaks teeme endale selgeks, et IDEAALE ei ole. Ideaalid lakkasid olemast 1916 aasta Läänerinde kaevikute verises poris. Need vähesed, mis järele jäid likvideeriti efektiivselt 1939-1945.
    Seega -- mitte üks Noor Inimene ei tule "pastakaid ja õhupalle" jagama või 10001 kommi kribama, et klaviatuur sutiseb NIISAMA. Sest ta USUB mingitesse vaadetesse ja IDEAALIDESSE. Loodab Eestit Paremaks Teha.
    EI... ei eksisteeri enam ammu selliseid. Noortekogusse tullakse selge perspektiiviga -- SUHTED, KARJÄÄR ja kui hästi läheb... sinekuur.
    Meil on veider ja vildakas süsteem, kus süsteemis "töötavad" inimesed justkui PEAKS seda tegema "õhinapähiselt" aga tegelikult EI TEE. Tegelikult tuleb neile palka maksta, kas "kohe ja sulas" või "kunagi tulevikus".
    Sealt tulevad juba broileritibude inkubaatorid, sealt formuleerub juba "toiduahel" ja nii edasi ja nii edasi.
    Ehk siis, meil on mingid "unistuste elesinised luiged" ja nende põhjal üles ehitatud teavitus-, rahastus-, kampaania jne. süsteem. Ja see süsteem eksisteerib ainult kusagil Hobuse Unenägudes ning ei vasta vähimalgi määral igapäevasele karmile hallile reaalsusele.
  • Mul tegelikult tekkis selline küsimus. Me kõik teame, kes on Riigikogus suurimad e-valimiste vastased. *
    Küsimused, mis kripeldavad -- miks e-valmiste vastu olevad erakonnad, ei nõua, et nende häältesaagist EEAMDATAKSE e-valimiste tulemused.
    Miks kandidaadid, kes on täna Riigikogus, ei nõudnud, et nende häältesaagist eemaldatakse e-hääled.
    Need on ju ebaseaduslikud ja "mitteusutavad". Miks?
    Seda saab teha kasvõi ISE... arvad oma häälesaagist e-hääled maha, vaatad kas paberhäältest piisab Riigikogu tooli soojendamiseks ja kui EI, siis astud ise vabatahtlikult tagasi. Täiesti legit.
    Miks antakse saadiku truudusvanne Riigikogu ees, kes on "ebaseaduslike e-häältega valitud"
    Miks ei panda oma "raha" sinna kus on teie "suu"?
    Nii palju küsimusi ja nii vähe vastuseid. Noh, evalimiste oponendid, laduge nüüd miinuseid.
  • Lisaks miks ei võiks neid eemaldatud hääli peale seda kanda üle Rumalaima Erakonna kandidaatidele?
  • E-valimiste suurim miinus on see, et diskussioon nende usutavuse üle saab üleüldse tekkida. Ma olen viimane tehnoloogiavastane, aga on tegevusi, kus tehnoloogia ei lisa ühiskondlikku protsessi väärtust. Valimised on üks selline tegevus.
    Ja - nagu korduvalt korratud - valimised ei pea olema digitaalne mugavusteenus. Digitaalse tokeni (mis kahtlemata töötab) muutumine turvateenusest mugavusteenuseks on selles kontekstis viga. Küsimus ei ole tehnoloogias. Küsimus on selles, mida selle tehnoloogia kasutamine meie ühiskonnaga teeb. E-valimiste puhul on tehnoloogia aidanud külvata kahtlust meie ühiskonna demokraatlikkuse üle tervikuna. See kahtlus on ebavajalik ning arukas oleks olnud seda kahtlust vältida, sest lõhki olevat ühiskonda ei ole meile üldse vaja.
  • "Marvin"
    E-valimiste suurim miinus on see, et diskussioon nende usutavuse üle saab üleüldse tekkida. Ma olen viimane tehnoloogiavastane, aga on tegevusi, kus tehnoloogia ei lisa ühiskondlikku protsessi väärtust. Valimised on üks selline tegevus.
    Ja - nagu korduvalt korratud - valimised ei pea olema digitaalne mugavusteenus. Digitaalse tokeni (mis kahtlemata töötab) muutumine turvateenusest mugavusteenuseks on selles kontekstis viga. Küsimus ei ole tehnoloogias. Küsimus on selles, mida selle tehnoloogia kasutamine meie ühiskonnaga teeb. E-valimiste puhul on tehnoloogia aidanud külvata kahtlust meie ühiskonna demokraatlikkuse üle tervikuna. See kahtlus on ebavajalik ning arukas oleks olnud seda kahtlust vältida, sest lõhki olevat ühiskonda ei ole meile üldse vaja.


    Nõus. Digitaalne valimine on väga mugav, aga valimisi on piisavalt harva, et sisuliselt see midagi juurde ei anna. Pigem ikkagi jah PR-projekt, mis võib väljapoole endiselt töötada, aga kui ta samal ajal sissepoole tekitab probleeme juurde (ja usutavusküsimused on igasuguste valimiste juures KÕIGE TÄHTSAM küsimus), võib kogutulemus olla null või suisa negatiivne.

Threads list

Cookies

LHV website uses cookies to provide you with the best user experience. By clicking "I accept", you consent to the use of all cookies. Read more about the principles of using cookies.

pirukas_icon