Kuidas ma saan investeerida Jaapanisse? - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Kuidas ma saan investeerida Jaapanisse?

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Juba eelnevates teemades oli juttu, et Jaapanis tuleb tõus, ka mina
    olen sellega päri. Kuid kuidas on mul võimalik investeerida Jaapanisse,
    kui mul on arved Eesti pankades? Kas Eesti pankade kaudu on see võimalik?
    Milline peaks olema minimaalne investeering ja milliste investeerimisobjektide
    vahel saab valida?
  • Hansa pakub paari fondi, need on üsna rahvapäraste tingimustega ostetavad.
  • No näiteks Ühispank võiks siin abiks olla.
    Helistada võiks telefonil 66 56 806, et saada teada konkreetseid tingimusi.
  • Seda pidasin silmas, et peaks olema võimalik osta ka aktsiaid, mitte üksnes fonde. Kuigi ka fondidega saame aidata kui peaks huvi olema.
  • Sven, kas sa selle kohta täpsemalt ei saaks midagi rääkida? Kuidas
    muidu Jaapanit hindad?
  • Ma hoiduks hindamast asju, millest ma suurt ei tea. Ei saa ka öelda, et meil siin palju Jaapanisse investeerida soovijaid oleks nähtud. Rohkem on Soome/Rootsi huvilisi. Mida ma öelda tahtsin, oli see, et kui huvi ja raha on, siis saab meie kaudu selle investeerimishuvi ära lahendatud.

  • Hakkas üks Tokyo börsil kaubeldav üksikaktsia pinget pakkuma. Kas Eestis mõne panga vahendusel neid Jaapani aktsiaid ka soetada saab, mis NYSE-l või mujal ei kauple?

    (LHV kaudu soetatavate aktsiate nimekiri näib olevat piiratud nende riikidega: USA, Soome, Rootsi, Saksamaa, UK, Kanada, Venemaa, Taani, Norra, Hispaania, Prantsusmaa, Itaalia, Hollandi, Portugali, Belgia, Austria, Šveitsi, Poola.)
  • LHV Traderiga saab kaubelda Tokio börsil väga hästi, kui Traderi suhteliselt suured teenustasud on vastuvõetavad. Saad tellida ka reaalajas hinnainfo.
  • "PeaLiK"
    Hakkas üks Tokyo börsil kaubeldav üksikaktsia pinget pakkuma. Kas Eestis mõne panga vahendusel neid Jaapani aktsiaid ka soetada saab, mis NYSE-l või mujal ei kauple?

    (LHV kaudu soetatavate aktsiate nimekiri näib olevat piiratud nende riikidega: USA, Soome, Rootsi, Saksamaa, UK, Kanada, Venemaa, Taani, Norra, Hispaania, Prantsusmaa, Itaalia, Hollandi, Portugali, Belgia, Austria, Šveitsi, Poola.)


    Ma ostsin küll tavalise kala näoga LHV aktsiate ost/müük alt Mazda Motor Corp aktsiaid Tokio börsilt. Jeenide eest ja puha.
  • "mutionu"
    Ma ostsin küll tavalise kala näoga LHV aktsiate ost/müük alt Mazda Motor Corp aktsiaid Tokio börsilt. Jeenide eest ja puha.

    Milline teenustasu rakendus? Tavapärane 0,14%, miinimum 9 € või midagi soolasemat?
  • "PeaLiK"
    "mutionu"
    Ma ostsin küll tavalise kala näoga LHV aktsiate ost/müük alt Mazda Motor Corp aktsiaid Tokio börsilt. Jeenide eest ja puha.

    Milline teenustasu rakendus? Tavapärane 0,14%, miinimum 9 € või midagi soolasemat?


    Tavaline. 1 258.00 JPY = 9€
  • Ma millalgi üritasin ka nii teha Yamaha Motor Co aktsiatega, aga korduvalt tuli natuke aega peale orderi sisestamist teade, et order on tühistatud, ilma mingite lisakommentaarideta. Lõpuks lõin käega. Kahju, aktsia on toonasest tasemest ca 35% kerkinud praeguseks... Ilmselt käib see siis kuidagi näo järgi, kes saab ja kes mitte.
  • Võtsin ennast lõpuks kokku ja küsisin otse LHV maaklerite infotelefonilt, mis värk nende Jaapani aktsiatega siis on?
    a) Saab osta küll.
    b) Rakendub tavaline välisaktsiate teenustasu (0,14%, miinimum €9).
    c) NB! tuleb arvestada, et Jaapani aktsiatele kehtivad miinimumkogused (tüüpiliselt 100 või 1000, sõltuvalt aktsia hinnast). Alla selle koguse ordereid ei täideta.
  • "PeaLiK"
    c) NB! tuleb arvestada, et Jaapani aktsiatele kehtivad miinimumkogused (tüüpiliselt 100 või 1000, sõltuvalt aktsia hinnast). Alla selle koguse ordereid ei täideta.


    OK, see ilmselt selgitab, miks tühistati. Ideaalis oleks võinud muidugi vastav põhjendus olla ka kirjas aga ilmselt see teade tuleb neil automaatselt.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon