Ainult karudele... - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Ainult karudele...

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Liigne ahnus pole kunagi kurjast... Aga nagu ma mõned päevad tagasi siin mainisin - olen praegu TMT shortimisest väljas.

    Ja pean ikka veel kordama oma kunagist arvamust praegustele TMT's pikkade positsioonide omanikele: õige hetk müümiseks on siis, kui tunned et kõik läheb jälle kindlasti hästi.

  • TheStreetil ja Crameril pole viimasel ajal hästi läinud:
    -Paar nädalat tagasi pandi kinni TheStreeti Inglismaa lehekülg;
    -Eile andis Cramer avalikkusele teada enda lahkumisest CramerBerkowitzi riskifondi traderi kohalt
    -Eile murdisd vene häkkerid RealMoney.com kolumnistide vestlustahvli lahti
  • to Heisenberg: Crameri fond is year-to-date up 34 %. Ei ütleks, et tal halvasti läheb :)
  • Cramer ütleski, et tema unistus on täitunud, lahkuda tipus, samal ajal kui kogu turg on mudas...
  • Kristjan, Sa oled ikka kohe hirmveendunud ülikaru. Linnas räägiti nädal tagasi, et Sul ei pidavat mitte ühtegi pikka positsiooni olema! Vaat milleni karu-jutt viib!
  • Velikij: Vale puha. 90% portfellist olen ma jätkuvalt pikk. Kogu see put'ide pool (no mis pool, 3-5% portfellist) on seda lihtsalt segastel aegadel tasakaalustanud.
  • Selge-selge. Aga vast avaldad, mis sektorites Sa pikk oled? (tööstusspionaaž:-)
  • Väike hint Velikij-le.
    Really Big Picture from Merrill Lynch (be bullish seekord vaid value stiilis investeerimise suhtes)senior investment advisor Bob Farrell

    Näiteks kirjutab ta:

    Here is a list of extremes in recent years that we have identified.

    1. The Internet mania (the greatest stock sector extreme in history);

    2. The New Economy technology extreme (overowned, overvalued, priced to perfection);

    3. The Old Economy value rejection (lasted four to five years);

    4. The large-cap indexing boom (ended in 1998);

    5. The small-, mid-cap underperformance (also lasted several years);

    6. The longest period in history of active management underperformance (1994-98);

    7. The largest gain for companies without earnings in history (1998-99); and

    8. The longest period in history of far-above-average stock returns (1982-99).

    All these extremes either have reversed or are starting to reverse. Not only are they reversing, but the reversal is not yet over."

    ja...
    "Using the same common sense approach tells us to expect lower rates of return from stocks over the next five to 10 years or more. After 18 fat years with returns averaging 18% to 20%, we are more likely to have a stretch of lean years with returns of less than 10%. This also means index investing is likely to offer below-average returns (compared to the historical average) and that more stock picking active managers will do better than the indexes in the years ahead. As value investing supercedes momentum investing (just chasing price regardless of earnings) more emphasis will be placed on earnings and their quality. There will be far fewer examples of companies with no earnings being on the top of the price performance list, as was the case in the last half of 1999 when companies with no earnings far outperformed companies with real earnings. Best of all, due to new SEC disclosure rules, analysts will have to go back to Graham and Dodd principles of analysis with longer-term insights rather than primarily reporting company guidance about sales and earnings for the coming quarter."
  • Uus lühiülevaade fondide rahavoogudest. Raha läheb EQ'st välja, sedapuhku kahjuks ka International & Global kategoorias, raha läheb järjest enam MM fondidesse. Loomulikult võiks optimistlikumalt sündmusi vaadates oletada, et turu pöördudes saab MM'dest kiiresti raha tagasi TMT'sse pöörata, aga kas selleks on head fundamentaalset põhjendust?
  • Võiks ju leida sada fundamentaalset põhjust, aga see foorum on "ainult karudele", nii et ei hakka nende meeleolu positiivsusega rikkuma. Põhi tulebki seda kiiremini, mida enesekindlamad nad on.
  • Fit - mitte fundamentaalsetel vaid pigem tehniliste (ka karune sentiment käib pigem siia) asjaolude tõttu ma ei välista NAZ rallit juba sellel aastal. So what?
  • Tänan Sind, Kristjan! Kuigi ma paljude asjadega ei nõustu, oli huvitav lugeda igadahes.

    P.S. Ma pole pull ega karu vaid see kes parasjagu vaja. Aga Naz ralli tänavu - no siis tuleks avada pigem uus foorum "Ainult surnud kassidele...":-)
  • Kristjan
    Nüüd Sa kütsid mu uudishimu ülesse.
    Mõne teise puhul ma oleks lihtsalt nentinud
    et - ah igat juttu ei maksa uskuda. Las räägib mida tahab.
    Aga Sul nagu selle turuga nii soojad suhted et ei saa kohe kuidagi ignoreerida.
    Miks tehnilistel põhjustel on võimalik NAZ ralli sellel aastal?
    Kas pead silmas mõnesaja punktist põrget või midagi suuremat?
    Ole hea räägi vähe lahti...
  • Sander:

    Put/Call Ratio: .94, ehk siis stabiilselt karusemaks läinud näitaja, Fed'iga seotud lootus (19.dets), üsna palju vaba raha EQ fondides.

    Seega algatuseks kahepäevane ralli on teoreetiliselt võimalik. Kuigi tõenäosus, et intressimäärasid juba nüüd kärbitakse, on praktiliselt olematu, pole USA turg praktiliselt kunagi jätnud kasutamata võimalust rallida siis, kui on mingi positiivse ootuse ümber võimalik midagi ehitada. Kui karude nõrgad käed hakkavad selle paari päeva jooksul massivselt ennast katma (+paljud karud tahavad aasta lõpuks kasumid lukku panna) on ostjaid turul küll.

    Nii et rallit ei saa praegu välistada mingil juhul.

    Tõsi küll, ka tax-loss müük on aasta lõpus oodatav, pluss tavaliselt ei tule raha fondidesse sellel ajal eriti sisse.

    Tunnistan ausalt - tõstan kuni aasta lõpuni NAZ võimalike liikumiste suhtes käpad üles!
  • ...aga ikkagi käpad, mitte sõrad!. Kui FED neutraalset positsiooni ei võta, siis tuleb ilmselt NASDAQ CRASH ALERT välja anda.
  • Kristjan
    Seda minagi et nii ülesse ja allapoole mõjuvaid tugevaid jõude on mitmeid. Ja mine võta kinni mis peale jääb.
    Võib-olla teeb NAZ üles/alla viskeid (isegi suures ulatuses) ja keskmiselt vajub veel vähehaaval mõned kuud.

    Ilmselt on lihtsam tegutsemisotsuseid teha sektorite kaupa ja sümbolite haaval.
    Vast näiteks WCOM-i ei ole enam mõtet shortida...
    Samas nii mõnegi sümboli graafik ja näitajad on sellised et miks ei võiks veel 1-2 kuud vajuda...

    Kristjan, mis Sa arvad mida pangad teevad?
    C näiteks on huvitavas kohas.
    On vähe auru välja lasknud aga ikka lühiajaline trend alla. Kas tõesti langeb veel?
  • Päris karm jutt, mis? Viitab ikka suht väga suurele pessimismile - üksikute välgatustega ülesse. Mul on siiski üks rumal küsimus teile:
    On teil mingitki nägemust paari lähikuu kohta?
  • Paari lähikuud saavad mõjutama oluliselt IV kvartali tulemused, mis peagi ilmuma hakkavad. Nägemus on selline, et tulemused eriti vaimustavad ei ole.
  • Kahjuks on sul pisat vist õigus. seda turgu ei tõsta küll miski. Vähemalt mitte praegu.
  • kristjan,
    fedi kohta oli Nickil üks tore lugu,ma lähen ja vaatan,kas leian selle veel üles...
  • jahh,leidsin üles.lugu oli sellest,et greenspan on käsist jalust seotud kuni pole selge,mida bush kavatseb maksudega ette võtta,ühesõnaga,palju ta neid alandada kavatseb.Nii ja sellega seoses ei maksaks siiski homselt mingeid intresside alandamisi oodata.nohh,eks näe siis...tuleb ikka jaanuar ära oodata ja ega see ralli vast tulemata ei jää.Küsimus on vaid selles,palju makse ia intresse alandatakse ja kui kaugele-kõrgele ralli sellega seoses kavatseb kimada...kui kavatseb.
  • Sander: põhimõtteliselt on õige finantssektorit intressimäärade alandamise ootuses kaaluda, aga nagu ma juba päris ammu ütlesin - aega läheb panganduses halbade uudiste ilmsiks tulekuni tihti rohkem, kui mujal. Seega halvad uudised on paljuski veel ees, USA pankade suured laenud Euroopa erinevatele telekommunikatsioonifirmadele, veel suuremad laenud USA CLEC'idele (ca 300-st vaid kaks on kasumis!) on alles kardetavasti alustanud hapuks minemist. Seega mina vaatan USA pankasid alles paari kvartali pärast.

    Lühiajaliselt on C enam-vähem tegemas "symmetric triangle"'t, mis üles- või allapoole avanedes lühiajalise suuna võiks anda. Samas käive ei ole kolmnurga arenedes üldse langenud. Tihti elneb läbimurdele käibe stabiilne vähenemine, mis näitab turu ootust hoopis teistsugust hinda näha.

    Lähemal toetustasemele kui vähemalt minu töntsi silma järgi allpool 50&200 MA'sid. Üldiselt ma ei leia ka muid TA elemente vaadates kahjuks eriti mingit head põhjendust praegu pikaks minna, kui siis vaid ülimalt spekulatiivselt ainult Fed-i otsuse peale mängides.

    Pakuks läbimurret allapoole ja 45 taset lähitulevikus.
  • Oi,oi,oi
    karud, karud, mis nüüd küll tegite.
    Need pullid kes aru ei saanud et algab karude tund
    - need said ikka kiirelt surma.

    Nüüd on meil siis turg kus mõned tunnid on pullidele ja mõned tunnid karudele.
    Ja häda sellele kes kella ei tunne.

    Kes siin tundis muret et kus karud on?

    Kas neil karudel ka talveund ei olegi see aasta või?
    Nojah, soe ka pikalt.
    Aga nüüd läks külmaks. Loodetavasti hakkavad käppa imema.
    Ja saab ka pikemalt pulli teha ?!?!?
  • Aga mine tea.
    Äkki on hea kui lihtsameelsed pullid otsa saavad.
    Siis karud vaatavad et kedagi enam tappa ei ole ja kaovad ka ära.

    Aga muidu. Kui ka SP500 edasi vajub.
    Siis mis sest Nasd-st kui kogu turg vajub pikemaks ajaks sohu. See on juba tõeliselt ebameeldiv.
    SP500 pikemaajalisem graafik on juba päris kole.
    Ja kui need kellel tõeliselt palju raha on peavad praegust seisu lootusetuks siis ...
    Või on need juba lahkunud... (ammu?)
    Teised ei saa aru, ikka sudivad edasi?
  • sander,
    hmmm:-)
    taevamärkide kohta oli Kristjanil keegi tuttav,kes täpsemalt oskaks seletada:-D...Aga turumärkidele pole mul midagi lisada,sellele,mida juba septembri algusest nii delfis kui ka siin rääkinud olen...:-(

    Tulevad esimesed märgid uuest bulliturust,siis on ka lisada...senisele jutule.
    Nohh,vähemalt üks suuremaid karuturu rallisid peaks veel ees olema...ja kui see ralli kavatseb keerata bullituruks,on see ju näha niikuinii.Senini on aga asi naljast kaugel,"naljast",et tegemist võib olla ka languse algusega...

  • Tänud Kristjan. Sinu viidatud columni (seda viimast, SI: The Contrarian) loen viimasel ajal regulaarselt. Kui mitte muud, siis vähemalt hästi kirjutatud ja väga lõbus.
  • Vaatan, et karude foorumisse pole enam alates 3. jaanuarist paari nädala jooksul enam midagi lisandunud.

    Kas on tegemist juhusliku fluktuatsiooniga või on algamas pikem trend?
  • Aga mida siia lisada? Midagi erilist ei ole minu arvates muutunud. Ainult see, et languse protsess on vahepealse optimismilaine tõttu pikenemas. Kui ma varem pidasin I kvartalit võimalikuks pikemaajaliseks USA turule sisenemise perioodiks, siis nüüd kipun arvama, et S&P 500 põhi tuleb II või III kvartalis. Ma ei ole näinud veel oodatud langust 1200 punktile ja alla selle.
    USA makronäitajad on endiselt viletsad ja mingi 100bps langust intressimäärades ei tähenda midagi. Ma ei saa väljenditest "beats the estimates" ja "meets the estimates" päris hästi aru. Need kasumiprognoosid, mida ettevõtted täidavad minu jaoks küll sellist aktsia hinda ei põhjenda. Kuidas on võimalik, et 3 aasta perspektiivis minimaalset kasumi kasvu (keskmiselt 5% aastas) lubav firma on kaubeldav P/E 30-35 tasemel. Arvestada tuleb ka riski, mis tõenäosusega oodatud kasv tulemata jääb.
  • Ameerikat ootab ees kokkupõrge jäämäega

    Kas ei meenuta
    skandaalsed presidendivalimised ja
    elektrikatkestustega California,
    et midagi on toimumas
    suure süsteemiga,
    millel on suur loks?
  • Kristjan, päris huvitav lugemine.

    Üks huvitav asi, mis mulle silma jäi - korvpalliliiga NBA üks parmaid ülekandjaid TNT oli viimati ilma platsiäärse kommentaatori Reggie Theus'eta. Mees kes aastaid NBA-s mänginud ja aastaid ka kommenteerinud. Tuli välja, et mees oli üks 1000-st CNNi töötajast kes teisipäeval vallandati. Ouch.

    See nüüd küll oli veidi teemast mööda, aga idee poolest vallandatud töötajad kulutavad tunduvalt vähem . Ja ilmselt nende read täienduvad veel hoogsalt ...

  • VAHET POLE MIDA MR. GREENSPAN TEEB! TURG/BORS TEEB RAHA NII VYI TEISITI!
  • Kristjan, Sa oled veel ühe karu endale punti saanud:–)

    Päevalehest

    Peaminister hoiatas ettevõtjaid

    Peaminister Mart Laar hoiatas ettevõtjaid USA majanduskasvu aeglustumise negatiivsete mõjude eest.
    Ökonomistid võivad küll vaielda, kui palju Ameerika majanduskasvu aeglustumine meid mõjutab, fakt on see, et tuleb olla valmis halvemateks aegadeks maailmamajanduses,” ütles Laar.

  • Jah, peaminister hoiatas Ameerika majanduse tugeva maandumise eest! Vaevalt Mart oma elus tugevusõpetust vms. mehhanikadistsipliini õppinud on, et oskab tugevusel ja kõvadusel vahet teha, pigem on tegu küündimatu tõlkega.

    Vastavalt sellele hinnang kogu artikli väärtusele!
  • Kas alanud on ettevalmistused uueks Nasd languseks?
    Halbu uudiseid US majanduse kohta tuleb pidevalt.
    Hetkel käimas olev ralli oli rajatud lootustele et pool aastat on jah kehv seis. Aga aastalõpuks asjad paranevad. Ja turg teadagi on selline tark - muudkui vaatab ettepoole.
    Nüüd on hakanud kostma hääli et 'kehv seis' võib kesta rohkem kui pool aastat.
    Kas 'võlukepikesed' Fed ja Tax cut suudavad alla veeravat ratast ringi pöörata ja panna see ülespoole veerema?
    Kas saab ikka asju niimoodi mõne kuuga pöörata?
    Või on turg nii tark ja vaatab jätkuvalt ettepoole? Seekord siis näiteks paar aastat ette.

    Osad 'vinged' sektorid ei saanudki selle ralli ajal jalgu alla. NWX on suht nigel. CIEN, CSCO, JNPR, etc. graafikul viitavad jätkuvale nõrkusele.
    BioTech (BTK) punnis kogu hingest aga ikka ei suutnud eriti tõusta. Vaid shortide elu tegi kibedaks.

    Kristjan ,mida arvad?
    Kas varsti hakkad uurima Put võtmise võimalusi?
  • Kas siinmail ollakse siis nõnna veendunud, et tax cut on imerohi, mida just praegusel ajal kasutama peaks? jajaa, vana hea Keynes ütleks nii mõnegi ropu sõna Bushi idee kohta...mis on küll sama hea kui EW riigieelarve väike püsiv ülejääk, aga ei sobi kuidagi aastasse 2001!
  • Sander: QQQ-putid (sellel aastal esimene üritus put'e teha) läksid reede hommikul tegevusse. Jätsin omast arust piisavalt eemale orderi mahamüümiseks, aga veidi enne sulgemist läks order juba täitmisele... Nii et hetkel pole positsioone, aga "valmisolek on kõik". Ja pikaks ma hetkel USA's ei lähe - pokemoni kaardid pole praegu enam moes.
  • Proovisin kuivalt Cisco'ga. Kuiva portfelli put tõusis reedel päevaga 22%.
  • Viimane Economist alustab nii armsalt:

    NEVER confuse a bull market with brilliance,” said the Wall Street pundits when reality punctured the dot.com bubble last March. By the same token, never confuse a bear market with idiocy.

    Nii et karud, mõelge sellele! :-)

  • Üks pessimistlik nägemus investeeringutest tehnoloogiaaktsiatesse 2001 aastal:
    http://www.thestreet.com/comment/streetsidechat/1289155.html

    Hmm, kas nasdaq läheb alla 1000?

    Sorry, et ei osanud seda siia kohe clickitava lingina esitada.
  • Thursday February 8, 2:10 pm Eastern Time
    Goldman's Cohen Warns of Recession Talk

    WASHINGTON (Reuters) - Influential Wall Street analyst Abby Joseph Cohen said on Thursday the economic slowdown in the last few months was more pronounced than she expected but doubted the nation was headed into a recession.

    ``The economy has slowed, that is true; much of it was predictable,'' she said in a speech to the Association of American Publishers.

    ``The slowdown, however, has been more pronounced than we might have expected over the last two or three months'' because of three transitory factors -- high energy prices, cold weather and the prolonged outcome of the presidential election, she said.

    Cohen, the chief U.S. strategist at investment bank Goldman Sachs, said November to December of 2000 was the coldest period in 105 years while the same period in 1999 was the warmest in 105 years.

    ``That does have an impact on whether we're willing to get out, go shopping, test drive a new car.''

    Despite figures showing consumer confidence at its lowest level in four years, Americans should not be worried about the economy, she said.

    ``The time to have been worried was a year ago'' when the U.S. economy and corporate profits were growing at unsustainable rates.

    The real risk going forward is that people will take the news of a slowing economy ``and conjure up a story in which the economy is going into a dark, deep recession. We don't think so,'' Cohen said.

    ``But we do know it is important that consumer confidence not erode further. We do not think that it will do so but we all have to wait and see what happens.''

    Karu jutud kohe lõpetada.
    Niiviisi ajame veel USA majanduse uppi.
  • Ma oleksin sellele Äbbile juba ammu kinga andnud, sest ajab närvi, kogu aeg soovib osta, ja siis kui pauk on ära käinud ütleb, aasta tagasi oleksite pidanud muretsema.
    Kellele neid vaja on, niikuinii ajavad oma kasu taga.
  • sry...tahtsin öelda soovitab osta:)
  • ABC, täpsustuseks nii palju, et tipust (2000 märts) soovitas Abby siiski müüa
  • Tunnistan, et võiksin paremini asjaga kursis olla, kuid tundub, et neid ostusoovitusi tuli kokkuvõttes temalt eelmine aasta tunduvalt rohkem?

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon