TVB investorisõbralikumaks - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

TVB investorisõbralikumaks

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • TVB näitab head tahet muutuda investorisõbralikumaks alandades teenustasude hindu. Tundub mõistlik.

    Kas siin taga on LHV poolt pakutav konkurents?

    Viide

  • Arvan, et LHV Direct pole TVB jaoks konkurent. Pakume ju investorile pigem alternatiivi investeerimisel, võimalust globaalselt investeerida.

    Kuid selge on see, et LHV Direct on muutnud globaalse investeerimise tavainvestori jaoks tunduvalt odavamaks ja ka TVB näeb, et investorid on väga hinnatundlikud. Seega väga tervitatav algatus TVB poolt, loodetavasti suudab see parandada praegust vaikelu TVB-l.
  • TVB nõukogu liikmena:

    Usun, et TVB tegevjuhtkond saab aru muudatuste vajalikkusest. Samuti on neil nüüdsest võimalik mõjutada ja ühtselt arendada nii kauplemist kui arveldusi.
    Tuleb teadvustada asjaolu, et TVB tegevjuhid peavad arvestama turutegijate(kes on ühtlasi aktsionärid) huvidega.
    Isiklik arvamus: probleem on, et TVB pole kasumit taotlev organisatsioon ehk tavaline äriettevõte. Seetõttu peavad kõik otsused olema poliitilised.

    Tagasiteed ei ole. Aasta tagasi alanud muutused muutuvad pigem radikaalsemateks. Kindel on see, et TVB ei suuda tagasi tuua aastat 1997. Seda polegi vaja.
    Tõenäoline on, et aasta pärast on TVB aga hoopis teistsugune, kohaliku investori huve arvestavam.
  • Tehingumahud.
    Kardetavasti investeerivad mõne suurpanga (näiteks Hansa) kliendid globaalselt oluliselt rohkem kui on LHV või TVB käibed. Kui statistikat võrrelda siis tuleks seda ka arvestada.

    Hinnatundlikkus.
    Kui rääkida hinnatundlikkusest tehingukomisjoni suuruse suhtes, siis see on kõige tugevamini arenenud spekulantidel, kelle jaoks see on ka kõige olulisem. Kas mitte uuringud ei näita, et HNWI-de jaoks on tunduvalt olulisemad toote usaldusväärsus, teenindus jne?
  • Ei usu mina, et see sõprus investori ja TVB vahel veel kunagi tekkida saab. Käibed kahanevad päev-päevalt nagu ka noteeritud ettevõtete hulk. Kui TVB ei liitu kiiresti mõne teise börsiga siis ta lihtsalt kaob nagu surid välja ka saurused.
  • Pole vaga kursis mis Riias ja Vilniuses toimub. Akki peaks Baltikum ka selles kysimuses oma kahanevat solidaarsust yles naitama (ja hiljem end Stockholmi maha myyma)?
  • Olen käinud nii Riias kui Vilniuses, seal lausa deskis istunud. Nutune. Börsi kui süsteemi võib seal otse kanalisatsiooni suunata, üksikud ettevõtted aga (Põhja-) euroopas noteerida. Vaat selle koha pealt Balti ketti küll ei tule, liiga viletsad on meie lõunanaaabrid selleks.
  • akki on soomlastel tungiv soov oma hoimukaaslaseid aidata? see poleks isegi koige hullem teema, istuks vaikselt tytre staatuses ja jookseks tuules.
  • Muideks, kõik pole veel kadunud...

    Internetimaakler BRUNSWICKDIRECT teeb endale, kui tõusvate turgude spetsialistile, Financial Timesi internetilehel reklaami kasutades tõusvate turgude sümbolina Eestit...

    BRUNSWICK'i banner 

  • NB!, Brunswick teeb reklaami eestile, mitte Tallinna Väärtpaberibörsile! Ettevõtteid, millega kaubelda, on mõningaid üksikuid ju siiski säilinud!
  • Aga mis arvate sellistest väidetest: Hetkel on TVB kui institutsioon põhja lähedal, kui mitte juba ülespoole liikumas.
    Eestis (nagu mujalgi) tuleb tsükliliselt uus laine ettevõtteid, kes sooviksid turult raha tõsta, kuid välisbörsile minemiseks on liiga pisikesed.
    Küsimus- millal ja kas ikka tulevad uued firmad börsile? Vastus- tulevad, kui investeerimine saab piisavalt popiks, ehk kui raha tõstmine tõepoolest ka võimalik on.
    Miks peaks Eesti investor ostma kodumaist (väike)ettevõtet?- See võiks tema portfellisse tegelikult ju päris hästi sobida.
    Seega ei ole TVB (eeldades, et see on parim koht Eestis väärtpabereid kaubelda) tulevik sugugi nii tume, olemasolevate ettevõtete pealt muidugi väga suurt käibetõusu ei ootaks.
  • On olemas üks väga lihtne põhjus, miks usun, et TVB-le võib endiselt hingekella lüüa. Nimelt need üksikud väikeinvestorid, kelle portfelli võiks eesti aktsia väga hästi sobida, kujutavad endast liiga väikest rahahulka, ehk siis ei suuda ületada kriitilist massi, et ettevõttele aktsia noteerimine börsil ennast ära tasuks ja börs omakorda end ära majandada suudaks. Kui välisinvestorite huvi Eesti vastu peaks olulises mahus taastuma portfelliinvesteeringute näol, on pilt teine. Aga seda ei juhtu vist niipea...või ikkagi juhtub - ei oska arvata, kuid olen pessimist.
  • Kas keegi on üritanud www.ft.com leheküljele siseneda ka mujalt kui Eestist. Põhimõtteliselt peaks ju olema võimalik teha reklaamis nimetatud riik leheküljele jõudnud internetikasutaja algsest aadressist sõltuvaks. Äkki on nii, et Läti aadressiga näitab riigiks Latvia!
  • Inimesed, kes Brunswickiga veidi seotud, ütlesid et see on siiski üle Euroopa selline bänner. Brusnwicki üks asutajatest pidi olema suur estofiil.

    Ja Põhja-Euroopa reklaamikampaanias on Estonia asendatud Chile'ga.
  • to: US USA-st sinna lehele minnes näitab ka seda Estonia'ga bannerit. Ja tegelikult ju polekski mõtet eestlasest vaatajale pakkuda kohalikul turul kauplemiseks nende abi.
  • Sorry, Põhja-Ameerika reklaamikampaanias on Chile. Mitte Põhja-Euroopas.
  • Ei tea, kas kogu USA ei käi Põhja-Ameerika alla. Igatahes saatsin kirja kamraadile, kes hetkel kusagil Texases ja tema nägi News lehel küll Estoniaga bannerit. Avalehel olla hetkel miski muu olnud.
  • Tuhat vabandust. Sain just kõne eelpool mainitud semult. Päris teine, et mis ma sellest reklaamist taga ajasin ja arvas, et võiks üldse kokku saada ja juttu puhuda. On teine juba jupp aega kodus tagasi. Seega võib seal P-A-s täitsa Chile olla. Siit igatahes moraal - tuleb sõpradega tihemini sidet pidada.
  • Peale selle, et TVB oli mullu maailmas üks edukamaid aktsiaturge, on tänane päev samuti "roheline". Lisanimekiri kohe päris roheline. Tehnilises analüüsis on oluline ka tõusjate langejate arv. See oli vist Breadth indikaatorite põhiidee. Laia tõusu võib käsitleda kas totaalse üleostetuse, üksmeelse positiivsuse või juhusega. Muidu üleostetud see turg ei paista. Pigem näitab raha üldist liikumist aktsiatesse.
  • ei mäletagi enam 50M päeva. tore. ´00 aasta esimene kauplemispäev oli 44,4M.
  • Õige Erich, tuleb sõpradega ikka tihedat sidet pidada :)

    Aga kui kellegil paaniline huvi on seda Chile reklaami paikapidavust testida, siis võib ju mõne Põhja-Ameerika Interneti teenuse pakkuja kaudu sisse logida ja testida :)

    Mis toob meelde ühe kuriosse juhtumi - kuidas pärast Londoni äripartnerite külaskäiku avastas üks kurb tallinlane oma töölaua tagant tehtud meeletu Londoni kõnede arve - tuli välja, et härrad Londonist laptopi Tallinnas lauale panid ja automaatselt Londoni ISP teenuseid kasutasid ....

    Läks natuke juba algteemast kõrvale. Rene2, üks tehing Hansapangaga oli 43 mln kr. Seega ülejäänud aktsiakäive vaid 7 mln. oli.
  • Kas keegi oskab öelda, kust saada infot selle kohta, milline on olnud mingil ajahetkel TVB seis seal noteeritud ettevõtete osas. Näit. kui mul tekib soov teada saada, millised ettevõtted olid noteeritud TVB-l seisuga 31.12.2000.a.
  • Üks suhteliselt kindel meetod oleks ÄP paberväljaande väljavõtmine. sellest kuupäevast või võtta ette kõik börsiuudised, mis sisaldavad aktsiate noteerimist või delistingut ja teha kokkuvõte.
  • Aga kas ÄP Online versioonis ei ole see võimalik? Ilmselt mitte :o(
  • lugesin 'The Intelligent Investor'ist' USA turu ajaloo kohta, et uued ettevõtted hakkavad börsile tulema alles tõusva turu teisel poolel. Masendav madalseis peab olema läbitud. Esimene ettevõte tuuakse välja investoritele soodsatel tingimustel odava hinnaga hea ettevõte. Sellega teenitakse hea kasu ja investorid on järgmiste IPO-de suhtes palju optimistlikumalt meelestatud. Kõige enam uusi ettevõtteid tuleb börsile buumi tipus. Nagu Eesti turult maha kirjutatud. Kuigi kirjutaja oli paarkümmend aastat tagasi surnud. Kui eesmärk on kohalikku turgu elustada, siis võiks ühe hea ettevõtte esialgu poolmuidu välja jagada, et oleks positiivne pretsedent. Eesti pangad võiksid rahad kokku panna ja osta mingi hea ettevõte ära ning siis alla omahinna IPO korraldada. Vähemalt osa kulust saaksid tagasi hiljem aktiivsema börsi kaudu, kus saab rohkem teenustasusid.
  • mio,

    see trikk lähex läbi ainult siis, kui, nagu sa ise rõhutad, masendav madalseis on läbitud. Praegu...no mai ole selles asjas just mitte väga kindel.
  • Masendus on siiski ehk läbi. Kõige nõrgemad ettevõtted on juba välja kukkunud. Patused tuumikud on ennast näidanud, inimesed on sellega harjunud. Minu meelest kestab kohalikul turul tõusutrend juba 1999. aasta algusest peale. Muu maailma kogemustel ongi see peale suurt mulli aeglase tõusmisega esialgu. Näiteks USA aktsiatel kulus peale 30ndaid 20 aastat hindade taastamiseks. Mida edasi, seda kiiremaks tõus läheb. Spekulantidele võiks ju midagi pakkuda? Oleks vähemalt positiivne pretsedent. Kuigi ETL IPO tahtis selleks olla ja oli ka, jäi puudu soodsast hinnast (võib-olla ka mitte selle ajastu kohta) ja võib-olla oli liiga varajane peale mulli katkiminekut. ETL-ist oli tõenäoliselt isegi kasu. Aasta 1999 ei olnudki tegelikult nii surnud. Norma aktsia kerkis 10 lähedalt 50 lähedale jne.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon