Vorm W-8BEN - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Vorm W-8BEN

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Kas keegi oskab (ja on valmis) kogemust jagama vorm W-8BEN täitmisel (Certificate of Foreign Status of Beneficial Owner for US Tax Withholding)?
  • Täida ära ja punkt. Kui ei oska keelt ega tunne sõnade tähendusi, siis parem ära investeeri. Soe ja sõbralik soovitus.
  • Pr. Tiina Hansen: "... Vormi täitmine on vajalik, et Teie investeeringud ei läheks topeltmaksustamisele ..."

    Saan ma ikka õieti aru, et maksustamine toimub Eestis?

    Äkki tilgutate siia rohkem infi - just niipalju kui ka teile laekub. Ja kindlasti midagi ka derivaatide kohta, et teaks tuleviku huvides seisukohta võtta.
  • 1. Fit: ära ülba

    2. Tsitaat saabunud meilist:
    "Esiteks, alates aastast 2001 muutus USA maksuseadus. Seetõttu
    kohustab USA maksuseadus Teid, kui väärtpaberitesse
    investeerimisega tegelevat isikut, täitma vormi W-8."

    Palun seletage mulle, kuidas saab USA maksuseadus KOHUSTADA millekskiEesti Vabariigi kodanikku, kes pole kunagi USAs viibinud ja millised on allumatute vastu kohaldatavad sanktsioonid?
    Kirjas viidatakse veel topeltmaksustamise vältimisele, mis ilmselt kehtib dividenditulude puhul. Sain küll eelmise aasta novembris NT
    dividende, kuid summa on niivõrd väike, et jääks alla antud vormi saatmisega kaasnevatele postikuludele. Seega, kui LHV ei suuda mind veenda
    kuidagi selle W8 täitmise kasulikkuses, ei hakka ma teda täitma.

  • To: Badash

    a) Sa pole mind veel ülbamas näinudki, kuigi viimase messi puhul langeb ülburi liidrisärk sinu selga.

    b) Võta teatavaks, et USA-poolne broker võib su accoundi külmalt sulgeda, kui sa seda täitma ei hakka. Tahad USAsse investeerida, täida riigi seadusi ja ära kekka, et sind on vaja veenda.

    c) Palju õnne NTsse investeerimise puhul, täna öösel veel -25%. (oi, ma olen õel).

    To Amadablam:

    Sorry, mõtlesin, et oled erainvestor, kes suures vaimustuses kipub iseseisvalt USA turule raha ära kinkima.
    Aga vist on tegemist LHV poolt saabunud nõudmisega. Noh, seljuhul vastab klienditugi ilmselt täpsemalt kui siinsed foorumlased.
  • Fit: mhhh, ma ei saa aru milles on vahe investeerimisel LHV ja mingi USA brokeri vahel ? Peale selle muidugi, et penny stock'idega (mida on viimasel ajal palju juurde tekkunud kui pidada silmas USD 10 piiri) kauplemine LHV kaudu on väga ebarentaable kõrge teenustasu tõttu. Olen alates septembrist näinud nii paremaid kui halvemaid aegu ning tunnen lihtsalt, et olen valmis ühe osa oma rahast paigutama riskantsematesse aktsiatesse.
    P.S. Vormi probleemi sain ka lahendatud.
  • Küsimus laiemale ringile. Ei ülba, vaid tahan lihtsalt teada, mis siis minuga ikka juhtub, kui ma selle vormi täitmata jätan? Dividende pole ma saanud, investeeringud on olnud lühiajalised ja maht nii väike, et ei tasu postikulusidki ära:-).
    Kas USA võimud esitavad mulle nõude ja pööravad selle täitmisele läbi Tallinna Linnakohtu?
    Tobe lugu, aga ma pole tõesti varem välismaale investeerinud :-(
  • Mulle ei meeldi absoluutselt paberite täitmine,
    aga eile õhtu juhtus ime...
    ei olnud väga keeruline,
    pigem lihtne,
    vormi täitmine võtab aega natuke alla 30 sekundi.
  • Juhtub see, et vähemalt mõningad maaklerid peavad sellisel juhul ise pärast tehingu sooritamist tulumaksu kinni (kusjuures Usa % oli vist veidi kõrgem, kui Eestis).
  • Graafik, äkki täidad ka minu W8 vormi ära?
  • Üldiselt mitte,

    kui ma teaks 100%-liselt ,
    et Sul USA-s muid tulusid(peale väärtpaberitulude) ei ole,
    siis täidaks küll.
  • Ehk täidad minu oma ka. Sest kinnitan soovi korral oma allkirjaga, et mul USA-s mingeid muid tulusid ei ole!

    reaalselt, kas seda ei saaks nii teha?
  • Ei ole jah (USA-st polnud enne LHVD-d kuulnudki:-)
  • Ma olen kuulnud, et mõnes kohalikus pangas maksab sellise paberi täitmine 50 USD-i, ma teen poole odavamalt, pange siis rahad valmis:)
  • kas keegi oleks nii tore ja seletaks asja (w-8ben) lahti maakeeli ja voimalikult pikalt. voi siis paneks lingi.
  • Maakeeli: vorm W – 8 BEN väldib topeltmaksustamist. USA mitteresident ei maksa tulumaksu investeerimisel saadud tulult. Muudatused USA maksualases aktis (alates 1.01.2001) esitavad rangemad nõudmised mitteresidentsuse tõestamiseks.
    Seega iiga USA väärtpaberitesse investeerinud USA mitteresident peab täitma spetsiaalse vormi W-8 BEN.
  • www.vabaeuroopa.org

    on selline esilugu

    Föderaalkohus alustas Clintoni-vastast kriminaaljuurdlust

    lugu lõppeb järgmiselt:

    USA föderaalkohtu juurdlus võib kujuneda Bill Clintonile äärmiselt ebameeldivaks. Kui varem andestas rahvas presidendile ta isiklikud üleastumised, siis maksupettusel on Ameerikas hoopis teine suurusjärk. Selles küsimuses on nii võim kui rahvas halastamatud.

    Võib-olla see lõik aitab mõista, miks me kindlalt soovime, et kõik kliendid täidaks need paberid.
  • Fit,

    a) Sa pole mind veel ülbamas näinudki, kuigi viimase messi puhul langeb ülburi liidrisärk sinu selga.

    Ei taipa, milles minu väidetav ülbus seisneb?

    b) Võta teatavaks, et USA-poolne broker võib su accoundi külmalt sulgeda, kui sa seda täitma ei hakka.

    Tunnen kaasa, kui sellise brokeri valisid.

    Tahad USAsse investeerida, täida riigi seadusi ja ära kekka, et sind on vaja veenda.

    Ma täidangi riigi seaduseid. Eesti omi.

    c) Palju õnne NTsse investeerimise puhul, täna öösel veel -25%.

    Õnnesoovid avamata kujul saatjale tagastatud - sulgesin oma NT positsioonid juba detsembris.

    (oi, ma olen õel).

    Ülbe JA õel? Ilmselt kaasnevad antud sümptomid
    mõne raskestihääldatava tõvega...
  • OK.
    Aga kui ma olen olnud halb investor ja teeninud kasu asemel kahjumit? Turg ju langes - loogiline kah, et osa investoreid (s.h. allakirjutanu)kaotas oma raha. Siis mul pole ju mitte millegi pealt seda tulumaksu maksta, ei Eesti ega USA seraduste järgi!
    Või nüüd tuleb kahjumi pealt ka maksu maksta? Palun tõsist selgitust, sest ma tõesti vihkan deklaratsioonide täitmist!
  • Instruktsioon W8-BEN täitmiseks (kahjuks inglise keeles, aga selle eest väga puust ja punaselt):

    ftp://ftp.fedworld.gov/pub/irs-pdf/iw8ben.pdf
  • Sisaldab muuhulgas ka veidi selgitusi selle kohta, mis võib juhtuda, kui jätta täitmata.
  • Vorm W-8BEN (muudetud dets 2000) Rahandusministeerium Maksuamet

    Reaalomaniku välisriigi staatuse sertifikaat Ameerika Ühendriikide maksude kinnipidamiseks Viited paragrahvidele osutavad maksuseadusele. Vt eraldi juhiseid Edastage käesolev vorm maksude kinnipidajale või maksjale. Mitte saata maksuametile.

    OMB nr 1545-1621

    Mitte kasutada käesolevat vormi: Kasutage vormi:

    USA kodanike või muude USA isikute, sh residendist välismaalaste puhul ………………………………………..……….. …. W-9

    isikute puhul, kes taotlevad vabastust USA tulumaksude kinnipidamisest tuludelt, mis on saadud USAs toimunud

    äritegevusest ………………………………………………………………………………………….………………….. …...... W-BECI

    välisriigi täis-või usaldusühingute, välisriigi lihtusaldusvara, välisriigi grantor trust puhul

    (vt juhiseid erandite kohta) ………………………………………………………………………………… …….. ............W-BECI või W-8IMY

    välisriigi valitsuse, rahvusvahelise organisatsiooni, välisriigi keskpanga, välisriigi maksuvaba

    organisatsiooni, välisriigi erasihtasutuse või USA valduste valitsuse puhul, mis sai tulu seoses

    äritegevusega USAs või mis taotleb paragrahvide 115 (2), 501 (c), 892, 895 või 1443 (b) kohaldamist (vt juhiseid) ....W-BECI või W-8EXP

    Märkus:  

    Need isikud peaksid kasutama vormi W-8BEN, kui nad taotlevad riikidevahelistes lepingutes sätestatud

    soodustusi või esitavad vormi üksnes tõendamaks, et nad on välisriigi isikud, kes on vabastatud reservmaksude kinnipidamisest.

    vahendajana tegutsevate isikute puhul ……………………………………………………………………………………… …. .. W-8IMY

    Märkus: 

    Vt juhiseid täiendavate erandite kohta.

    1. osa

    Reaalomaniku andmed (vt juhist)

    1 Reaalomanikust üksikisiku või organisatsiooni nimi MARI MAASIKAS

    2 Asutamisriik ESTONIA 

    3 Reaalomaniku liik Üksikisik Äriühing Eiratud isik Täis- või usaldusühing Lihtusaldusvara

    Grantor trust Liitusaldusvara Kinnisvara Valitsus Rahvusvaheline organisatsioon

    Keskpank Maksuvaba organisatsioon Erasihtasutus

    4 Pideva elu- või asukoha aadress (tänav, korteri nr või maakoha nimi). Mitte kasutada postkasti- või kontaktaadressi. MAASIKA 5-7

    Linn, osariik või maakond, postiindeks TALLINN 11223

    Riik (mitte lühendada) EESTI

    5 Postiaadress (kui erineb eespool osutatust)

    Linn, osariik või maakond, postiindeks

    Riik (mitte lühendada)

    6 USA maksumaksja number, kui see on nõutav (vt juhiseid) SST või ITIN EIN

    7 Välismaa maksumaksja number (kui on) (vabatahtlik)

    8 Viitenumber/viitenumbrid (vt juhiseid)

    2. osa

    Maksulepingu soodustuste taotlus (kui see on kohaldatav)

     

    9 Kinnitan, et (märkida asjakohased variandid):

    (a) Reaalomanik on …ESTONIA... resident USA ja selle riigi vahelise tulumaksulepingu mõistes.

    b USA maksumaksja number on esitatud punktis 6 (kui see on nõutav) (vt juhiseid)

    c Reaalomanik ei ole üksikisik, saab tululiike, millest lähtuvalt taotletakse rahvusvaheliste lepingute alusel soodustusi, ja vastab soodustuste piiranguid käsitleva lepingusätte nõuetele, kui see on kohaldatav (vt juhiseid).

    d  

    Reaalomanik ei ole üksikisik, taotleb rahvusvaheliste lepingute alusel soodustusi seoses välismaa äriühingult saadud dividendidega või välismaa äriühingu USAs toimunud tegevuselt saadud intressidelt ning vastab residendi staatusele (vt juhiseid).

    e Reaalomanik on seotud tulu maksmiseks kohustatud isikuga paragrahvide 267 (b) või 707 (b) mõistes ja esitab vormi 8833, kui aasta jooksul saadud kinnipidamisele kuuluv summa on kokku suurem kui 500 000 dollarit.

    10 Erimäärad ja -tingimused (kui need on kohaldatavad - vt juhiseid): Reaalomanik taotleb eespool punktis 9a osutatud lepingu artikli …….. sätete alusel rakendada ……….. % määra kinnipidamiste suhtes …………… tulust. Selgitage, kuidas reaalomanik vastab lepingu artikli tingimustele: ……………………………………………………………………………………………………………………………………

    3. osa

    Lepingud

    11 Esitan või olen esitanud avalduse lepingute kohta, mille alusel saadav tulu ei ole seotud äritegevusega USAs. Nõustun sellist avaldust vajaduse korral uuendama.

    4. osa

    Kinnitus

    Olles teadlik karistusest, mis kaasneb valvevande andmisega, kinnitan, et olen käesoleval vormis esitatud teabe läbi vaadanud ning see on minu parimate teadmiste ja veendumuste kohaselt tõene, õige ja täielik. Samuti kinnitan, et:

    olen kogu käesolevas vormis käsitletava tulu reaalomanik (või volitatud tema nimel alla kirjutama);

    reaalomanik ei ole USA isik;

    käesolevas vormis käsitletav tulu ei ole seotud äritegevusega USAs või on seotud äritegevusega USAs, kuid selle suhtes ei kohaldu tulumaksulepingus ettenähtud maksud; ja

    maakleri- või bartertehingute puhul on reaalomanik maksuvabastusega välisriigi isik nagu määratletud juhendis.

    Lisaks sellele luban käesolevat vormi esitada kõikidele maksude kinnipidajatele, kes saavad või valdavad tulu, mille reaalomanik ma olen, või omavad selle üle kontrolli, või kes maksavad välja tulu või sooritavad makseid tulu arvelt, mille reaalomanik ma olen.

    Allkiri: ……………………MMaasikas……….....................………….. …………......15.02.2001………………… ………………………

    Reaalomaniku (või tema volitatud esindaja) allkiri Kuupäev (kk.pp.aaaa) Tegutseb kelle volitustes

    _____________________________________________________________________________________________________________________

    Paberitöö vähendamise seaduse teate kohta vt eraldi juhiseid. Kat nr 25047Z Vorm W-8BEN (muudetud dets 2000)

     

  • Thanks, graafik, juba mõtlen positiivsemalt :-)
  • Kas keegi oskab nõu anda, et millise vormi W-8 peaks Eesti osaühing täitma
  • Praegu saab veel hakkama vana vormiga, kuid uuest aastast on vaja täita vorm W-8 BEN-E

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon