Nähtus ÄPO-- kellele?Võta parem FEEDREADER - Investment topic - Forum - LHV financial portal

LHV financial portal

Forum Investment topic

Nähtus ÄPO-- kellele?Võta parem FEEDREADER

Log in or create an account to leave a comment

  • Mina ei saa endist viisi aru ÄP Online-uudistest ja selle nähtuse eesmärkidest. Tundub, nagu surfaks terve seltskond inimesi maailma uudistesaitidel, vahendades põnevamaid ka Eesti publikule, kusjuures lõpp-eesmärgiks on otsekui ülesanne: selgitada välja päeva kõige enam klikke saanud uudis, kui palju üldse päevas uudiseid lugejateni toodi ja mitu lugejat oli. Nagu väike statistikaamet.
    Huvitav, kas keegi ÄPO uudistele tõsiselt toetub? Tihti jäävad mõned väga olulised uudised välja või leiavad kajastamist nädal hiljem. Jutt 100 uudise plakatist toimetuse seinal on vist tõsi?
    Aga äkki teevad ÄPO inimesed seda enda jaoks?
  • muidugi teevad enda jaoks, järgmise päeva paberil ÄP on ju 90% selle surfamise ja vahendamise trükiversioon.
  • Mulle küll meeldib aegajalt lugeda, saab kiire ylevaate vähemalt Eesti piires toimunust. Would i pay for it? Never.
  • Ise loen ka iga päev...tuleb odavam kui osta leht:)
  • Fit, soovitan sulle feedreaderit

    www.feedreader.com

    Saad momentaanse ülevaate kõigist eesti uudistest(lisaks veel epl ja minut)

  • pole nagu enam silma hakanud ÄPO päevakokkuvötet sellest, kui palju yhte vöi teist uudist loetakse, nagu ennevanasti 8)
  • Ise olen suutnud ennast Äripäeva lugemisest võõrutada. Kontoris passib see kasutaja tegemise atribuutikaga leht vist siiamani kuskil paberihunnikus. Keegi pole viitsinud liigutada. Keegi tädi vahepeal helistas Äripäevast ja päris ühte-teist .. et miks ma ei kasuta. Ütlesin ka, et ei ole viitsinud veel. Ei tea kas viitsingi.
  • Minu meelest väga hea teenus. Kui pead istuma mingil mõttetul koosolekul või istungil, siis ajaviiteks üle WAP-i väga hea lugeda. Parim ajaviide. On ÄPO omale rakenduse leidnud ja WAP kah!
    Nii et ka kõige mõttetum teenus võib leida turu, kui teda tasuta jagada!
  • miinus ja miinus annavad plussi

    Kusjuures pärast seda kui äripäev OL tasuliseks läks vähenes ka nn kollaste juttude arv tunduvalt, aga see et mõni pealkiri on jututa tundub mõnitusena, et näe loll klikkaski pealkirja peale ja juttu ei olnud.
  • Varsti pannakse autoavariid ka ÄPO-s sõjateema alla nagu lennuõnnetusedki.
  • Seaks sügava kahtluse alla ÄPO operatiivsuse. Postimees :14.46 ETV-s põleb AK stuudio, ÄPO 15.18 ETV uudistestuudio süttis põlema. Äropäeva ajakirjanikud märkasid põlengut pool tundi (!) hiljem?
  • Feedreader on päris mõnus asi. Kas keegi oskab soovitada väljamaa rss-e?

    moreover-i rss-id ajavad feedreaderi pange.

    Milliseid free feedreadereid veel tasuks proovida?

    Milliseid freedreadereid ja feede Fit, spets ja co kasutavad? Hinnad?
  • Mina kasutan InfoGate teenust. Funkab ja mitte halvasti. Olen seda kasutanud pikka aega ja annab minule ülevaate turgudest, aktsiatest ja kõikidest muudest uudistest. Alerdid porfellide põhjal. Ilmateadet näitab Tallinast ja Põlvast. www.infogate.com
  • Aimar, kust saab (kui üldse see võimalik on) alerte mitte portu põhjal, vaid lives liikumiste kohta üle turu?
  • Installisin just Feedreaderi viimase versiooni(2.00beta)

    Kommenteerida ei oska muud, kui et disain nagu WinXP-l ja feede üle maailma ja Eestist tapvalt palju. Puudustest hiljem.

    Download: http://www.feedreader.com/downloadbeta.php
  • eilne onistari ja ofelia lugu oli hea: lk 1 ja lk 3. tasub vaadata ka täna lk 2.
  • nii. jätkan eesti ainsa majandusajalehe kritiseerimist.

    äp nõelab jälle, seekord tõenäosusteooriaga.

    lõik webist (http://www.aripaev.ee/mod/static.pl?leht_id=2275&fname=ap_internetireklaam.html)

    Nägemust Äripäeva tüüplugejast kinnitavad uuringufirma Emor poolt läbiviidavad lugejauuringud. Näiteks 2001. aasta sügisel teostatud Otsustajate Meediauuringu tulemustel Äripäeva firmajuhtidest lugejatest (kokku 41 700) 33% teenivad üle 5000 ja 34% üle 10 000 kr kuus.

    go figure
  • Noh, järelikult paljud firmajuhid teenivad 5000-10000 krooni kuus :)
    Tegelikult võiks keegi teha uuringu Äripäeva tüüpajakirjanikust.
  • maigret > easy, watson, tuleb lugeda ridade vahelt. 67% ÄP lugejatest juhte teenivad alla 5000 EEK (bruto?)

  • 2rge kiusake AP t88tajaid ja heitke nalja nende statistikakursuse l2bimise taseme yle.

    see on nagu teatriga - kes hakkab teatrikriitikuks? ikka sinna samusesse kohta kukkunud n2itleja.....
  • Mina üldse ei imesta, et palgatase reaalselt ka selline on. Vaadaka keskmist palka pensionifondidega liitujatel, suurim neist oli vist LHV fondil ja seegi alla 10 000 kr kuus.

    Inimestel on väärkujutelm, et palgad on suured ja sellest lähtuvalt peetakse ka miljonit krooni tühiseks, kuigi valdav osa ei kujuta ettegi mitukümmend aastat neil selle kogumiseks aega läheb. Ja tõesti, kui peetakse miljonit tühiseks, siis hoolimata sellest, et valdavale osale on selle teenimine suur ja pikaajaline jõupingutus, leitakse, et korterit ostes võib selle ilma pikemalt mõtlemata käest anda kuna see on ju nii tühine summa ja selle eest ju ei saagi midagi...
  • A äkki on ka omanikud ja võtavad dividendidena välja?

    See statistika on muidugi puus igaljuhul.
  • enz, palju sa teenid, ja sinu tuttavad? Kas lihtsalt arvad, et statistika on puus või kõik sinu tuttavad, kaasaarvatud sina, saate oluliselt rohkem palka kui 10 000 kr kuus?
  • Uurisin natuke seda palgaasja ...

    1. uuringus on juttu netopalgast seega 33% saavad brutos üle 6400 ja 34% üle 13160.
    2. eelmise aasta sügisel kui uuring tehti oli keskmine brutopalk 5376 krooni kuus (september 2001), selle aasta II kvartalis oli keskmine brutopalk 6353 krooni, üllatus küll, aga palgatõusuks tuleb ca 18%, ilmselt siin mõjutab statistikat ümbrikupalkade vähenemine, reaalselt palgad niipalju tõusnud ei ole, aga mingil määral ikka, seega täna teenivad need äripäeva lugejad rohkem.
    3. üle 5000 netos, tegelikult siis brutos 6400-13160, põhimõtteliselt võivad näiteks 90% selles vahemikus olijaist saada 13000 brutos + eelmises punktis viidatud palgatõusu osa - uuringus on lihtsalt palgavahemik liiga lai.

    Niiviisi mõeldes ma seda statistikat küll kummaliseks ei pea.
  • Lisa prii auto ,prii telefon,so'idud,tsekid ,varika'ive jne
  • fire,

    Minu palk ei puutu asjasse ja ka minu tuttavate palgad jäävad enamasti Äripäeva toodud vahemikesse.

    Sellest hoolimata suhtun ma endiselt skepsisega väitesse, et 67% juhtidest teenib alla 10k (kasvõi neto). Ma saan aru küll mis vahe on keskmisel ja mediaanil ja seda, et 6000 keskmise puhul teenib valdav enamus vähem kui 6000. Aga ikkagi ei usu. Isegi ümbrikupalku arvesse võttes ei usu.
  • Mina ei saa sellest puzzlest aru, kuidas saab üldse matemaatiliselt korrektselt väita, et 33% teenivad üle 5k ja 34% üle 10k. 10k on ju suurem kui 5k, seega juba iseenesest kõik üle 10k teenijad teenivad ka üle 5k. Kuidas saab siis üle 5k teenijate % väiksem olla üle 10k teenijate omast?
  • woody, väga õige märkus. samuti on praeguse info põhjal teadmata milline on % üle 15k ja milline alla 5k teenijate hulgas.

    enz, ma ei saa aru miks sa arvad, et kõik firmajuhid N moodi 100k kuus teenima peavad. Pealegi, palju teenib üks keskmine Eesti firma aastas kasumit? Juhile maksta rohkem palka kui ta omanikule kasumit toodab oleks täielik nõmedus.
  • woody, fire: olete õigel teel. äp puhul on tegemist elementaarse loogikaveaga...
  • fire,

    Ei arvagi, et 100k teenima peaksid, jutt käib 10k ümbrusest.. Eks kõigepealt tuleb muidugi teha selgeks sõna "teenimine". ÄP kasutas justnimelt sellist terminit ja minule ei samastu see palgaga. Ma ei tea, kas küsitluses küsiti palka, sissetulekut või teenimist, kuid vastused on ära toodud kasutades sõna "teenivad". Mingi statistika või küsitlus võib ju tõesti välja tuua, et 67% juhtide _palk_ on väiksem kui 10k, kuid see ei veena mind selles, et 67% teeniks vähem kui 10k. Kui pooled küsitletavatest raporteerivad enda palgaks miinimumpalga, siis mis mõte sellisel küsitlusel üldse on? Siis on juba küsimuse püstitus vigane.

Threads list

Cookies

LHV website uses cookies to provide you with the best user experience. By clicking "I accept", you consent to the use of all cookies. Read more about the principles of using cookies.

pirukas_icon