Börsipäev 15. oktoober - Investment topic - Forum - LHV financial portal

LHV financial portal

Forum Investment topic

Börsipäev 15. oktoober

Log in or create an account to leave a comment

  • Euroopa börsid on ilusasti plussis, lisaks teatas Citigroup oodatust paremad majandustulemused. Aktsia on eelturul 7% plussis.

    Intel avaldab tulemused täna pärast börsipäeva, aktsia suhtes ootused tõusmas, aktsia eelturul +3%.

    Indeksid on futuuride järgi keskmiselt 2% plussis.
  • Eelturg läheb juba päris käest ära. QQQ +3.4%, CSCO +7%.

    Intel avaldab tulemused täna pärast börsipäeva, see võib kõik taas uppi lüüa. Dow Jonesi jaoks on oluline tase 8000 punkti, sulgumine sellest kõrgemal tähendaks järjekordset head märki pullidele.
  • Lugesin just Bank of America tulemusi. Väga tugevad tulemused. Minu jaoks on ikka arusaamatu tugevus tarbijalaenude osas ja järjest madalamale liikuvad laenuprovisjonid. Panka kaubeldakse ~2 korda üle "book value". No eks Bank of Americat peab vist lugema muidugi natuke teistsuguseks kui JPM-i-suguseid, aga ikkagi kuidagi väga roosilistena tundusid need numbrid.
  • ei tea mis see tyco rallib alla
    juba teist päeva vastu turu suunda
    hea kohe vaadata
  • Dow oktoober vs. Dow juuli.

    Juulis toimus ka põhjadest kiire põrge (protsentuaalselt 3% rohkem kui praegusel hetkel, vt. graafik). Kuigi ralli kestis pikemalt, ei kestnud esimene põrge üle nelja päeva. seega ka täna tuleks võtta asju rahulikult ja mitte karta nii palju rongist maha jääda. Mina ootan väikest tagasi vajumist, Inteli tulemused täna õhtul ei tohiks midagi roosilist tuua.

  • Kui lisada siia, et 8200 punkti peaks ka vastupanutase olema (graafikul EMA 50 + septembrist tõmmatav joon), siis on põhjust päev või 2 praegu oodata enne kui pikaks minna. Shortimine on siiski üsna riskantne, kuna majandustulemusi võib vaid oletada.

  • Imelik, et selline ralli tuli hetk enne earnings seasonit. Haiseb selle järele, et halbade tulemuste ootuses ennast lühikeseks müünud turuosalistele püütakse praeguse ralliga külma teha. Või näeb keegi fund. põhjuseid?

    sB
  • eelmine kord ma su nõu ei võtnud kuulda ja panin mööda
    nüdüd siis teen vastupidi
    ei tea kas mõjub ka tulemusele
  • Yanek,

    ega see nüüd päris otsene soovitus pole - see on vaid minu nägemus. Nii palju kui aega, üritan seda edaspidi Teiega ka jagada. Konreetse otsuse peab ikka igaüks ise tegema.
  • Kas Intel`i majandustulemused panete homme ka ülesse. Ups loll küsimus vist
  • kristjan
    saan aru küll
    ega raha pärast küsima ei tule kui mööda panen
    see ju lepingute ja infojagamise peamine põhimõte - vastutuse välistamine
    sinu nägemuse mittejärgimine on mulle kätte maksnud
    proovin nüüd teistmoodi ja vaatan mis saab
    sa kindlalt minust rohkem infot omad seepärast on sinu nägemus ka tähtis
    ma õpin asja ka alles nii et katsetan erinevaid situatsioone
    eks näeb mis homme saab
  • Minule küll Kristjani analüüsid istuvad. Üldjoontes on asi ikka tõeseks osutunud. Näiteks, kui CSCO istus 11 kandis. Muidugi tuleb endal ka veel kõvasti õppida.
  • mul sama lugu kui csco 11ckandis oli
    aga ostsin calli siis hoopis
  • Ma läksin lühikeseks, aga ostsin tagasi liiga vara. Lõpetasin ikka miinuses
  • Halb on see, et ei saa kaubelda eel- ja jarelturul.
    Praegusel ajal (massiliselt maj. tulemusi) tehakse pohilised liikumised just enne voi peale turgu ning raske on ukskoik kumba pidi soitvale rongile hupata, kui enne uue paeva algust on juba mingi 10%-ne muutus toimunud.
  • See on see väikeinvestori kibe leib, kui rääkida eel ja järelturust. Ei tea kas sinna saamiseks peab ka valimisreklaami maantee äärde sokutama. Ei tea neid asju veel nii hästi
  • Peatselt loodame ka LHV klientidele pakkuda USA eelturgu. Järelturg on natuke kahtlasem, sest ilmselt väga paljud pärast kella 23.00 õhtul enam ei kauple.
  • muide kristjan eks ikka kauplevad
    suurem osa tulemustest avaldatakse vist ikka peale turu sulgumist?
    seega kui tahad kaubelda siis pead üleval olema
  • mul tuli kaval idee, natuke lapsik kyll:

    lhv pakub m66duka tasu eest kollidele v6imalust istuda lhv ruumides koos kristjaniga
    ja tradeda.. seal on ka cnn ja muu luksus. saab omavahel reaalajas m6tteid vahetada ja yleyldse oleks seltskondlikum :)

    iseasi kas ka tulusam - aga ma arvan et yksi on lihtsam vigu teha
  • Riq,

    üldse mitte väga paha mõte :) LHV kui finantsinstiutsiooni ruumides seda kahjuks küll teha ei saaks, kuid kui rentida üks arvutitega ruum, oleks see päris mõeldav.

    Kindlasti ka hariv, kauplemiseks on vahest värskeid mõtteid vaja.
  • Inteli numbreid olete juba vaadanud? Minu arvates need eriti head ei olnud. Samas käive oligi oodatud 6.5mld USD, aga sellel tasemel on müük püsinud juba enam kui 12 kuud. Eelmise aasta 9 kuud ja selle aasta 9 kuud on käibe poolest pea võrdsed, muutus on vähem kui 1%.
    Sel aastal on Inteli kvartaalne EBIT olnud keskmiselt 1mld USD, kui sellele liita veel kvartaalne kulum 1.1-1.2mld EEK, siis saame aastaseks rahavooks ilma investeeringuteta ~8.5mld USD. Investeeringuid tõmbas Intel jälle allapoole. Nüüd on 2002. aastaks prognoositav number 4.7mld USD (aasta alguses oli vist 8.5mld USD, eelmine kehtiv prognoos oli 5mld USD). Igatahes jälle halvad uudised chipi-masinate tootjatele.
    Finantskulud on Intelil peamiselt seotud investeeringute mahakirjutamisega, võlga tal sisuliselt ei ole.
    Minu jaoks on Inteli puhul peaküsimuseks, kas ettevõte saaks ka ilma investeeringuteta mõnda aega tegutseda, ilma et see müügile halvasti mõjuks. Ja kui saab, siis kui kaua. Kui näiteks 4mld USD aastas on ikka tõesti hädavajalikud investeeringud, siis 4-4.5mld USD on küll liiga väike rahavoog, et 100mld USD suurust turuväärtust õigustada. Kõige hullem... see näib olevat stabiilne tulem. OK, 10mld USD võib sisuliselt lugeda cash-positsiooniks, mida võiks rahulikult kasvõi tänasel päeval dividendidena laiali jagada. Ikkagi tundub, et 10 USD on Inteli aktsia õige hind.
  • No homme tulevad IBM, AMD, neljapäeval oli vist MSFT... OK, ma saan aru, et BAC ja C näitasid ilusaid tulemusi ja üllatuslikult ka GE (juba esmaspäeval), aga GM-i suhtes positiivsest toonist ma küll aru ei saa, samuti on viimasel ajal kõvasti pihta saanud ka Boeing. Arvestades Boeing'u uudiseid on see aktsia isegi hästi üle 30 USD püsinud.
    Kui turg halbade uudiste tuules jälle suuna taas alla võtab, siis ...
  • Järelturg on ikka väga verine praegu. Intel üle 10% all, Novellus -7%...
  • pole ka imestada. dow ligi 5% plussis. peale turgu 1% miinust ei tapa.
  • Paah, läks tõesti nii, et Intel oli kole. Minu jaoks nii kole nagu oodatud :)

    Oluline saab olema kuidas turg homme Intelit tõlgendab, lisaks tuleb homme enne börsipäeva päris hoolega tulemusi. Kuid mina näeks väikest korrektsiooni küll.
  • kas "väike" korrektsioon juba tehtud ei ole?

    nasdaq100 madalamal peale turge 915 ja Dow´l 8149
  • Eile suures t6usuvaimustuses ei pandud t2hele, et mitme võtmefirma majandustulemused olid "ilustatud":
    Citygroup sai tulemused v2idetavalt t2is kinnisvaramyygiga, mida prognoosidesse ei olnud sisse arvestatud,
    General Motorsi plaanid said t2is t2nu finantstehingutele
  • Intel l2heb alla 10-ne
    eile l6petas INTC 16.50
    j2relturu 14.34,
    praegu kaupleb 13.75 juures

Threads list

Cookies

LHV website uses cookies to provide you with the best user experience. By clicking "I accept", you consent to the use of all cookies. Read more about the principles of using cookies.

pirukas_icon