Börsipäev 1. aprill - Investment topic - Forum - LHV financial portal

LHV financial portal

Forum Investment topic

Börsipäev 1. aprill

Log in or create an account to leave a comment

  • Tere varahommikut,

    Eilne järelturg USAs tõi kaasa paar huvitavat uudist.

    NYSE spetsialistifirma Labranche (LAB) teatas, et kasum Q1s tuleb oodatust märksa väiksem (0.08 vs 0.25 eps). Usun, et see uudis mõjutab ma maaklerfirmade aktsiaid ning eriti E*trade (ET) oma, mis ka omab NYSE-l operatsioone.

    Brocade (BRCD) kinnitas selle kvartali prognoose.

    sB
  • Alates 1. aprillist pole LHV lehel enam hommikust Euroopa turgude ülevaadet: üritame edastada huvipakkuvat infot börsipäeva foorumis.
    Euroopa ja Eesti turu ülevaade kell 14.30 jääb ka edaspidi ilmuma.

    Täna on Euroopas hea päev telekomisektoris: esimese 1,5 h jooksul on 10 Euroopa börsidel enimkaubeldud firma hulgas tervelt 5 selle sektoriga seotud - kõik ka ilusas tõsusus.

    Vodafone Group +2,43%
    Ericsson ser. B +2,83%
    MMO2 +3,35%
    TeliaSonera (STO) +1,65%
    Nokia (HEL) +3,08%




  • Tänane hommik leiab futuurid (SP, Naz) keskmiselt pool protsenti kõrgemal, nafta hinna paar protsenti all ning dollari euro vastu veidi tugevamana.

    Firmatasandilt suuri uudiseid ei ole. Siiski, Yahoo (YHOO) ning Amazon (AMZN) on saanud mõlemad daungreidid ning eBay (EBAY) upgreidi. Lehmani analüütikud avaldavad (põhjendatult) muret Inteli (INTC) selle kvartali tulemuse teemal.

    Nasdaq 100 (QQQ) kukkus eile päris rängalt, lõpetades päeva madalaima taseme juures. Toetus asub 24.50-25 vahel ning vähemalt selle graafiku pealt vaadates tundub, et sinna on veel päris pikk maa.

    Vaatame lähemalt. Pärastlõunal tehti luhtunud katse läbi päeva kõrgeima taseme tõusmiseks (ilmselt katse päeva lõpu window dressingu peale mängimiseks), kuid juba poole tunni pärast tulid müüjad mängu ning viisid turu päeva madalaimate tasemete juurde tagasi. Ainukeseks pos. uudiseks on see, et ei murtud juba hommikul tehtud tasemeid.

    Põrge?

    Jah võib juhtuda küll. Aga kus on katalüsaatorid, mis viiksid meid kõrgemale?

    1. Window dressing läbi. Sealt ostjaid enam ei tule.

    2. Hoiatuste hooaeg algamas. Sõjast tingitud ebakindluse tõttu ei julge keegi midagi (head) prognoosida.

    3. Sõjategevus meenutab praeguseks hetkeks hoogsat paigaljooksu.

    4. Wal-Mart teatas, et müüginumbrid on so-so.

    Isegi kui me saame põrke siis ei tohiks see eriti järkusuutlik olla. (ceteris paribus).

    Yours truly sirvis täna hommikul graafikuid, mis võiksid tulla kõne alla põrke peale mängimiseks, kuid suhteliselt tulutult.

    PHLX GOLD AND SILVER INDEX (XAU) põrkas oodatult vastutrendijoont ning oli sunnitud tunnistama selle ülemvõimu. (üks väheseid pos. indikaatoreid).

    Office Depot (ODP) kukkus avanemisel allapoole meie STOPi @ 11.75 ning on sellega mängust väljas. (Kuigi toibumine oli üpris muljetavadav)

    Ameritrade (AMTD) püsib ülalpool meie STOPi @ 4.90ish ning graafik lubab ikka veel head.

    Central Garden & Pet (CENT) püsib kangekaelselt toetuse peal. Enne kui see ei ole murtud ei saa ka lühikseks minna.

     


    sB

  • Kas Saddami surm võiks põrke teha ?
  • aga George W. Bushi surm? Spekuleerida võib igaüks selle peale mille peale tahab, tasub siiski reaalset pilti vaadata.

    Saddamil on rohkelt teisikuid, seega ilmselt kui ta saakski surma (või ehk kui ongi saanud), siis mätsitakse see ilmselt Iraagi poolt kinni ja keegi ei saa teada.
  • Täna on turg tõesti alustamas kerges plussis, üha rohkem tundub venivat sõda Iraagis ja turule on see kahtlemata halb. Futuurid on kerges plussis, kuid päeva suund selgub esimestel tundidel.

    Kuna ka algav kasumihoiatuste hooaeg praegusel turul ka ilmselt head ei too, siis on valitud graafikud allapoole suunaga:

    AMZN on üle pika aja näitamas head shortimiskohta, tänahommikune daungreid peaks aktsiat veelgi rõhuma.

  • Makroandmed tulid kell 1800 vasturääkivad kulutused ehitusele vähenesid oodatust vähem (0.2% vs oodatud -0.8%) ja ISM Indeks tuli alla ootuste (46.2 vs oodatud) 49.0.

    Turg luges siit välja siiski positiivse märgi ja on tõusnud päeva tippude juurde.
  • kristjan kas nüüd on siis õige aeg amzn jaoks
    krt mul oli 2 päeva tagasi korraldus sees aga piirhinnani vist napilt hind ei jõudnud
    hind oli siis vist kuskil 28.5
    koguaeg täpselt vastupidi läheb
  • Yanek, mulle tundub küll. Ma paneksin stopi 26.3 peale, riski tulu suhe on üsna hea.
  • amzn tundub ka päris hea short olevat aga mix te eriti yahoośt ei räägi kui samaväärsest shortist
  • et kui sealt läbi läheb siis paneb 30 kanti välja jälle või?
    siis võiks äkki ka nii võtta et seekord jäin hiljaks ja vaatan kui 26.3 läbi läheb siis calli ostan hoopis
  • krt nende kristjani soovitustega minupuhul nii senini on olnud et suurt midagi ma järginud ei ole
    ja ilma olen rahast jäänud ka koguaeg
    peab vist mingi muutuse endas ette võtma
  • aga optsiooni puhul stop loss tuleb panna optsiooni hind? aga kust ma selle teada saan mis maksab optsioon kui aktsia maksab 26.3
  • Yanek, 28 USD on AMZNi jaoks ka tugev vastupanu, seega ma näen palju rohkem ruumi liikumiseks allapoole, isegi 20 USD juurde (seega ka ajahorisont veidi pikem).

    Fundamentaalselt on ka Yahoo kallis, kuid graafik on minu jaoks Yahoo'l tugevam ja seega veel ei shordiks.

  • ega mingit aktsiamängu pole plaanis
    ammu pole olnud
    mis mo-st arvate
  • Kristjan, olen nõus 500 EEK vahele panema, et AMZN ei sulgu kuu aja jooksul alla 23 USD. Kuidas jääb?
  • Ise kihlvedudega ei tegele, aga AMZN-is võtsin hetk tagasi lühikese pos-i küll (kohe peale seda küll hind ka tõusis paarkümmend senti)
  • Kuigi turg vajus vahepeal ära, on praegu jõutud taas päeva tippude juurde, kuna Saddam pidi esinema Iraagi televisioonis täna õhtul, kuid siiski ei esinenud. Kuulujutud mõjutavad praegust ebakindlat turgu palju.

    Alvar, ma reeglina ei vea kihla, seega jääb vist ära :)
  • alvar ma olen nõus
    putti osta ei julge aga kihla vedada võiks küll kunakogu portfell on tõusu peale suunatud
    eks riske tuleks maandada ja hea seda teenustasuta teha ju
  • lepiks ikka enne tingimused täpselt kokku
    juristi värk
  • yanek, sa mängid ainult tõusu peale? kas oled portfelli juba täis ostnud või oled veel rahas?
  • Kihlvedu lõppeb 1. mail, kui selle aja jooksul pole AMZN kordagi sulgunud alla 23 USD, siis oled mulle 500 EEK sees. Kui on sulgunud kasvõi korra madalamal siis olen mina sulle 500 sees. Oled nõus tingimustega?
  • 1 mai kuni päeva lõpuni?
    kust me hinna aluseks võtame? äripäeva või lhv või mis iganes?
    ma vaatan ise scottrader ja stockpoint ja veel mõni
    ei tea kas midagi veel vaja täpsustada et hiljem arusaamatusi ei tekiks

    loeks nii et tehing tehtud kui mõlemad ok lõpuks panevad?
  • 1 mai päeva lõpuni ehk siis viimane hind (sulgemishind). Kui mõne päeva sees alla 23 USD käib, siis ei lähe arvesse. Võtame aluseks Stockpointi hinna. Minu poolt OK!
  • mis muud teha
    nüüd hakkan siin kõiki teid oma jutuga kiusama
    eks ole teile juba makstud seda teenustasukest ka natuke
    kas lhv pakuks ka sellist mitteametlikku kommentaari portfelli kohta mida omale soetatud sai
  • GERN´il aur väljas... kas teeb veel viimase meeleheitliku sööstu ülesse enne kui kelgumäe kujulise graafiku moodustab?! Mis arvate ...mis ta edasi teeb?
  • >>we don't see saddam on tv, for which we claim, we already destroyed a broadcasting anyway. Can we have a both way ?>>

    quote from american that has brains

  • Saddami mitte-ilmumine hoiab turgu endiselt tugevana - siin on kaks suurema tõenäosusega põhjust:

    a) Saddam ei taha otse esineda, kuna see võimaldaks määrata tema täpse asukoha ja teda pommitada;

    b) Saddam on tõesti kõrvaldatud.

    Ma kipuks uskuma esimest.

    Yanek, eks me alati aitame jõu ja nõuga nii palju kui saame, seega vaata oma postkasti.
  • Mina usun varianti B - Saddam on toesti korvaldatud. Kas surnud voi vigastatud, seda muidugi ei tea. Ka toestada surma on vaga raske.

    Alust selleks annab see, et koik tema esinemised on olnud videolindistused, kus midagi konkreetselt soja kaigust ei mainita - seega ilmselt enne soda lindistatud.
    Kui ta otse kardab esineda, siis voiks ju ka video pealt lasta ennast naidata kasvoi tanase ajalehega, nagu seda labi aegade oma elusoleku toestamiseks on tehtud.
    Paraku ei ole Saddam mingil viisil marku andnud, et moni tema lindistus on tehtud kaimasoleva soja ajal.

    Aga mida aeg edasi, seda raskemaks laheb enda varjamine...
  • kui saddam tuleks tänase ajalehega tvsse, siis yhest kyljest saaks tema v6itlejad indu juurde, kuid teisest kyljest t6mbaksid USA eriyksused, mis nende nimed k6ik nyyd olidki, jalad k6hu alt välja ja enne ei puhkaks, kui saddam t6esti k6rvaldatud. st. usun varianti, kus saddam kardab elu pärast.
  • Ma arvan, et tänase kuupäevaga ajalehte on võimalik ka 10 päeva enne valmis teha ja videosse võtta.
  • ÜRO vaatlejad tuleks saata vaatlema kas elab ja kas on ikka päris
  • aimar, tee mulle täna valmis 10. aprilli wall street journal. maksan hästi
  • Mõtlesin vist pigem ajakirja kui ajalehte. Aga antud teema pole vist oluline.
  • huvitav,
    kas saddam ikka täitis 30 märtsiks tuludeklaratsiooni..

    PS! kas s6jakahjud saab tulust maha arvata?

Threads list

Cookies

LHV website uses cookies to provide you with the best user experience. By clicking "I accept", you consent to the use of all cookies. Read more about the principles of using cookies.

pirukas_icon