LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

General Electric (GE)

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • General Electric (GE) on üks maailma suurimaid ja kõige enam hajutatud tegevusega ettevõtteid. Asutatud 15. aprillil 1892. aastal New Yorkis, on ta ainuke ettevõte, mille aktsiatega kaubeldakse tänaseni nendest 12-st firmast, millega alustati kauplemist Dow Jones`i börsil aastal 1896.
    GE toodangu hulka kuuluvad kõikvõimalikud seadmed: valgustustooted; tööstusautomaatika; meditsiinidiagnostika seadmed; mootorid; elektrilised jaotus- ja kontrollseadmed; vedurid; generaatorid ja alajaamad; tuumaenergia toetusteenused ja kütuste tootmine; tsiviil- ja militaarlennukite reaktiivmootorid; insenerimaterjalid; teenused: tooteloome; elektriseadmete installatsioon; masinaehitus; parandus- ja ümberehitusteenused; IT- teenused; TV-, interneti- ja multimeediaprogrammid ja -teenused; televisioonijaamade haldamine; kõikvõimalikud finantsteenused; kinnisvarateenused jt.
  • Kui analüüsimajad ja paljud investorid on General Electricusse usu kaotanud pärast kasumihoiatust ja dividendi kärpimist, siis insaiderid on käinud viimasel ajal ostmas. Muuhulgas ostis teisipäeval kolm miljonit aktsiat ehk kokku 54 miljoni dollari eest Loewsi tegevjuht ja GE nõukogu liige James S. Tisch.

Teemade nimekirja