Intel (INTC) - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Intel (INTC)

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Intelile kuulub ligikaudu 80% maailma mikroprotsessorite turust, seetõttu Intelit ka julgelt gigandiks või titaaniks nimetada. Peale Microsofti (MSFT) on Intel ainuke aktsia mis kuulub kolme põhilise indeksi koosseisu - Dow Jones Industrials, S&P 500 ja Nasdaq Composite. Intel toodab põhiliselt mikroprotsessoreid. Firma protsessorid on olnud PC arvutite ajud juba 1981. a. saati. Inteli suurimad kliendid on Compaq ja Dell (mõlemad toovad ca. 13% müügist).Intel toodab ka mälukiipe, tarkvara, tooteid võrkude ja kommunikatsiooni tarbeks jne. Ettevõte üritab kiiresti laieneda, et mitte jääda vaid mikroprotsessorite peale, kus AMD Intelile on üha tugevamini kandadele astumas.
  • Mida arvavate Apple'i üleminekust Inteli protsessoritele - üsna paljud spekuleerivad, et just nüüd, jaanuaris, tutvustab Steve Jobs esimesi Inteli prosedega Mac'e. Kuna Apple'i masinad on kiiresti tõusuteel igalpool maailmas, siis peaks asi kajastuma osaliselt ka Inteli aktsia liikumises, loomulikult rääkimata suurenevast kasumiallikast. Tegemist on siiski üsna suure üleminekuga..
  • to astronaut:
    inteli mastaabi juures on macid siiski suhtkoht väikese osakaaluga....pigem tasuks jälgida seda, kas Dell hakkab AMD'd müüma ja kui hakkab, kuidas see INTEL'i ja AMD vahekorrale ja selleläbi aktsiahinnale mõjub...;)
  • Apple annab ikka väikse osa sinna... ja Inteli turuosa ikka väiksem... suhteline kuidas seda määratleda... desktop + serveri turul saab Intel valusalt pasunasse...
    minu virtuaal investeering AMD'sse okt lõpus 21,67 tasemelt on igatahes 33,67 (selle oleks ka reaalse rahaga teinud, kui oleks raha olnud... õnneks hetkel kasvab Eestis ka raha päris hästi ja varsti saab USA IT firmad reaalselt sihile võtta) :)
    AMD tuleks nüüd küll ilmselt ära müüa ja Intel pole paha ost... kuigi see firma on tõestanud, et suudab valesse asja miljoneid kui mitte miljardeid matta - parim näide see P4 disaini eelistamine P3 disaini arendamisele(paraku oli kellegile kasulik eelistada USA insenere ja "terrorismimaa" teadlased maha kanda), kuid just nüüd saab P3 edasiarendusest suurim AMD konkurent...
    Seega kuigi Intel on üsna hea idee, siis suurt tõusu näeme vaid siis kui ta suudab oma prose arendust efektiivsemalt tööle panna ja nüüd inimestele selgeks teha, et vaid suurus ei loe :)
    Muidugi see võib raske olla, sest AMD taga istub ikkagi IBM.

    Samas ei kahtle, et Intel ei kasvaks... aasta pärast vast 32-35$ kanti

    Apple'i juurde tulles kaotas Apple oma omanäolisuse Intelit eelistade... kuigi ilmselt on see kõik tehtud tootevaliku laiendamise nimel ja ilmselt varsti hakkame me nägema ka rohkem Apple OS'i poodides müügil :)
  • AMD pärast hinnasihi tõstmist 45$ peale mõnusalt kosunud... Intelit ei liiguta suurt miski... :)
  • ma panustaks pigem AAPL peale - kui nad sihivad seda, et oma OS X-i edaspidi ka igasse inteli saani müüa siis nad ilmselt leiavad eest ühe pagana suure ja väga frustreerunud sihtgrupi?

    ja Apple'st tuleb ikka iga paari kuu tagant mõni kena jubin välja.
  • Kahju, et ka Apple't ei ostnud tollel hetkel virtuaalis... aga peaks uurima... palju oleks teeninud... nonii - too hetk oli vist miski "must" päev... 28.okt vist olid kõik IT aktsiad languses... igatahes oleks saanud ~55$ osta... seega kena 35% kasumit... päris ilus...
    Samas AMD oli 21,67 ja seega hetkel 41% - päris jõhker :)
    NV ~26%... seega apple oleks olnud tootluselt teine...
    vs intel 23.02 ja ainult 13% :P

    AMD, ATYT, INTC, MXIM,NVDA ... 5X ~3100$ osas sai võetud... hetkel oleks selle tootlus 4,822$
    Seega peab paika see, et osta seda sektorit mida sa hästi jagad :)

    Samas ühele aktsiale ma tegin siin küll liiga - WESTERN DIGITAL
    12-21 ostsin lihtsalt hinna kujunemise vaatamiseks 1 ja nüüd hind 15.56 VS 21.76 ~29% kasvu nii lühikese ajaga on muljetavaldav nii väikese teenimisvõimalusega sektoris :)


  • mnjah... osta mida tunned. tegin 2004 sügisel virtuaali 100K peale, mille jagasin ligikaudu võrdsetes osades kolmeks: AMD, NVDA, IBM (viimase võtsin justkui stabiliseerimiseks). "Ostsin" puhtalt tehnoloogiat, mitte tulemusi. Tulemused: AMD- 11.52->36.31, IBM - 84.99->84.04, NVDA - 10.63->43.51. Kokku 100K->292K.
    Hetkel AMD suurt tõusu enam ei ennustaks (tehnoloogiat vaadates). AMD puhul tekitaks kiireima tõusu lihtne uudis, et Dell hakkab ka lõpuks nende tooteid pakkuma. Samas võib sellisel juhul takistuseks saada hoopis tootmisvõimsuste puudus. Selle vältimiseks on kaks teed - üleminek väiksemale tehnoloogiale (0.65?) või tehaste "rent". Kumbki pole kiirelt rakendatav. Positiivne on keskmise ühiku müügihinna tõus. Ja flashi läheb alati vaja :P

    Inteli .65 kivid tunduvad olema õnnestunud (vähenenud energiatarve, kiirusevaru paistab ka olevat). Peagi saab Netburst omale hauakivi - see peaks olema ka pigem positiivne uudis. Lisaks meeldib mulle Itaniumi muutunud skoop ja tugev seis mobiilsete tehnoloogiate osas. Apple on Inteli jaoks pigem PR võit kui äriline võit, mahud on väiksed (Inteli jaoks). Asi võib muutuda huvitavaks, kui tulevad MacOS'ga Intelil põhinevad läpakad.

    Kõik see on minu isiklik arusaam asjadest, mingeid (reaalse rahaga) positsioone ei oma. Lühiajalisi liikumisi ei ennustaks.
  • Jep, AAPL on väga korralikku tõusu läbi tegemas. vaatasin Jobs'i keynote speechi, ja ega ei imesta ka. Tõsi on see, et OSX ja Mac on tõeliselt, tõeliselt kõvad (ja mitte ainult välimuse poolest) brändid.
  • Deutsche Bank downgrades Advanced Micro Devices (AMD 35.35) to Sell from Hold and $26 tgt, as they believe Q405 will mark the last quarter of strong momentum, as they face a significantly more competitive Intel.
    Suht karm AMD suhtes
  • Jah, saigi AMD-d juba tervelt nädal aega rõõmsalt läbi roosade prillide vaadeldud - nyyd tuleb vist klaasid ära vahetada, sest olen jälle alguspunktis tagasi...
  • See on jah suht karm... kui nüüd peaks tõesti alla 30 minema, siis tasub mõned hinnasoovituste(sihtide) andjad välja praakida... suur vahe, kui üks ütleb 45 ja teine natukese aja pärast 26 :D
  • üldiselt mina ei mataks siiski AMD'd maha...tõsi, nende suur probleem on see, et nad ei seleta piisavalt kindlalt lahti mis toimub jne (üldiselt pressikonverentisd jms jätavad olulise kajastamata või räägitakse seal kokku suur umbluu)...aga hetkel on tehnoloogiline edumaa neil piisavalt suur, et selle koha pealt intel järgi ei jõua...või kui korraks jõuab, siis selle aasta teises pooles on AMD poolt kah tulemas 65nm tehnoloogia mis peaks jällegi korralikult Intelilt eest ära tõmbama...
    samas on AMD olnud ja tõenäoliselt jääb ka edaspidi rohkem entusiastide mängumaaks, kes teavad kuidas saavutada vähima raha eest parim tulemus (ülekiirendamine jms kaasa arvatud), tavainimesed lähevad kergemalt Inteli reklaami ohvriks...see seletab ka miks AMD vaatamata pidevale tehnoloogilisele üleolekule ja odavamatele hindadele pole suutnud Inteli positsiooni ohustada...ja osa on muidugi ka minevikutaagal, et kunagi ammu olid AMD platvormid ebastabiilsed jne, seetõttu sel ajal AMD'ga hädas olnud väldivad siiamaani seda firmat, vaatamata et need probleemid on mineviku pärusmaa...

    kõik see aga taandub minumeelest paljuski selleni, kas DELL hakkab AMD protsessoritega masinaid tarnima või mitte, kui hakkab, siis tähendab see suurt plussi AMD'le...kui ei, siis tõenäoliselt kiigub asi jälle natuke Inteli laagri poole...
  • jah... paraku hea PR on iteli suur eelis... AMD'l pole häda olnud tegelt kunagi midagi... lihtsalt, et odavusega löödi ja koostekvaliteet nende odavate arvutite tegijate poolt on väga hästi nii mõnegi Eesti firma näitel hästi teada :D
    Ise olen enamuse ajast AMD kasutaja olnud ja seetõttu saan öelda, et jamadest 95% lähevad "tihendi" tasemele... vahet neil kvaliteedis pole...
    hetkel ise P3 peal(AMD kast läks müüki) ja kannatab isegi selle aasta mänge mängida :P

    Dell on tähtis jah... samas selle diili puhul loeb ikka eelkõige hind...AMD peab aitama käivet tõsta...olulist kasumit ma AMD toodete pealt ei ootaks, kui just ei suudeta AMD eeliseid promoda(mänguarvutite näol)...

    tehnoloogiast rääkides on aga AMD'l üks jama - pole piisavalt tehaseid, et kasvavat nõudlust rahuldada... eriti veel 65nm osas... Saksamaal asuv tehas on ju kõige uudsem, aga ka seal peab tänu surele nõudlusele rabelema veel vana tehnoloogiaga, 65nm-le minnakse järkjärgult...




  • Nii-nii. Intelil siis möödunud aasta tulemused alla ootuste, järelturul eile üsna tohutu langus, -9.21%. Sulges järelturul hinnaga 23.17. Kas see on pigem hea positsioon sisenemiseks või tõestus halva perioodi algusest...? Vähemalt MarketWatchi artiklist jäi silma, et Intel ei kavatse enam sääraste kvartali vaheprognoosidega lagedale tulla, et edaspidi ootusi mitte liialt üles upitada.
  • AMD sööb käivet ja kasumit + AMD omab sama "disaini" juures tohutut potensiaali...
    Intel päästab ennast P3 disaini edasiarendamisega, aga suht masendav mõelda, milline oleks olnud inteli edu kui poleks mindud jänkilikult suuruse armastuse teemat... P4 on ikka üsna läbikukkunud disain...
    Märgiks veel ära selle asja, et AMD opteron'i kasutatakse märksa rohkem sellistes serverites, kus on tähtis suur koormatavus... kuuldavasti istuvad ju mitmete odavalt suurtele hulkadele weebiruumi pakkuvate firmade serverid just AMD peal...
    Intel poleks hiljuti veel osanud prognoosida sellist üleolekut AMD poolt...
    Seega hetkel saab Intel mitmes sektoris lüüa AMD'd vaid hinnaga ja loota jätkuvale sülearvuti buumile...

    Mina ise ostaks Intelit ~20 pealt, kuid ega see halb koht pole...20 oleks juba liialt odav :)
    Samas karm fakt on see, et Intelit tasub kas suure kogusega lühiajaliselt osta või võtta seda kui mitme aastast investeeringut... Inteli turuvõitmine ei käi nii nagu nende PR lubab ja kui nad seal palju kokku lubavad, siis muutub selle väärtus varsti 0'ks.
  • noh aasta teisel poolel ruulib intel.
  • tundub jah, et seis läheb paremaks... kuid ruulimiseks eeldab see odavust, mis aga teatavasti aktsia hinnale hästi ei mõjuks :)
    Kuigi pigem olen pessimismi pooldav, sest sarnaselt IBM-le on Intelil oma suuruse tõttu suht raske õiget teed leida. Arendustegevus käib väga erinevates kohtades ja kohati tegeldakse üksteise töö kordamisega või otseselt üksteise vastu töötamisega.
    Viimane sarnane kild oli ju ATI 2 erinevat arendustiimi, mille lõpptulemus oli tõesti see, et 1 oli edukas, aga teine kukkus totaalselt ämbrisse, samas kuna seda tunnistada ei tahetud ei canceldatud toodet ja fännlusele lootes lasti siiski asi turule... surudes teise õnnestunud(ka varem valminud) ja kiirema toote kaugemasse tuleviku...
    Inteli juurde tagasi tulles on firma seotud ju väga tugevalt PR'i külge ja juba seal on agad peidus... kuidas nüüd teha inimestele selgeks, et enam suurim MHz ei ruuligi (seega varasem väga tugev PR võib hetke seisus hoopis kahjulikult mõjuda) :)
  • Mis väärtus see nulliks muutub? Intel teenib aastas rohkem kasumit kui AMD käivet teeb (vist oli isegi ligi 2 korda). Inteli turuväärtus on ca 130-140mld USD-i, viimase kvartali puhaskasum oli vist 2,5mld USD ehk siis aasta baasil ligi 10mld USD. Isegi kui Inteli kasv peatub, kuid positsioon enam-vähem püsib, siis on see value investorile hea valik.
  • stabiilne jah... palju pole võita ega ka kaotada hetke hinnaga ostes... vähesed aktsiad ju istuvad selle oktoobri "väiksest" august madalamal tasemel ;)
  • kas võime eeldata, et oleme taas väikse tõusu teel? :)
  • Eks näis... mul kahh väike posu ostetud... vaatasin, et AMD vajub vaikselt tagasi...NV ja ATYT on kallid... apple annaks ka võimaluse, aga oleks tahtnud rohkem uurida.
    üldiselt võib tõus tulla tõesti ja võib-olla päris korralik, kui nüüd AMD paistaks kuidagi kehvemas valguses.
  • kas tasub soetada selle taseme juurest 21,30
  • Hommikust!
    Mina soetasin endale 21,14-ga virtuaali :),sest praegu vaba raha pole.LHV Pro all oli mõni aeg tagasi ka soovitus seda osta.
  • mul 21,07 pealt... tundub, et tõusuks ruumi on... kuigi kogus väike siis kogemuse pärast on mõtet ka usas kätt proovida.
    irw... ei tea küll LHV pro soovituse sisu, aga see oli sel hetkel kui intel natuke tõusis, seega enne suurt kukkumist... kui nad tolle hetke hinnaga andsid ostusoovituse, siis küll kõvasti ata-ata et ei uurinud AMD prognoose :) aga kui prognoosisid ette, et Inteli tasuks 21 pealt osta siis kõva sõna. Kuigi pigem kaldun esimese poole, sest neil oli seal kirjas, et AMD vahetada Inteli vastu. Samas pole hullu, "saksa pank" lendas ka ju piiksu oma 26$ hinnasihiga, mis hiljem siiski vist ligi 40 peale muudeti :P
  • Tagantjärgi tarkus pidi olema täppisteadus ja selle propageerijad suisa targemad kui professorid.
  • Neid tolle soovituse osas oli ennegi kahtlejaid ;)
    See pole nüüd öeldud... miskis teemas oli isegi sellest juttu... räägiti LHV pro lahjenemisest.
    Samas HDD tootjate prognoosid läksid küll väga hästi täppi...nood oleksid väärinud 100% kohta LHV pro alla, kuigi ilmselt on seal miski riski kriteerium, sest ka ise olin nende kiire kasvu suhtes suht pessimistlik.
  • By Scott Hillis

    SAN FRANCISCO, Feb 10 (Reuters) - Intel Corp. expects to ship its first processor with four cores in early 2007, a top executive said on Friday, as the world's top chipmaker races to win back market share.
  • Jaanusj, AMD prognooside uurimisest oleks vähe kasu olnud, kuna firma ületas iseenda prognoose räigelt :) Nii räigelt, et isegi analüütikute ootuste vahemiku ülemine serv sai kergelt ületatud. Kes väidab, et oskas ette ennustada just selliseid numbreid, sel on ilmselt oodata hulgaliselt pooljuhianalüütiku töökoha pakkumisi. Kahjuks ei sobi prognooside alusena kohvipaks, kristallkuul või analüüs "juhuslikult" valitud 10 -st Ordi arvutist.

    Ardo, bullish on AMD since Spansion IPO plans

    PS mis HDD tootjate prognoosidest on juttu?
  • Need mis siin LHV's on olnud... Seagate(STX), Westrn Digital(WDC) ja äkki oli ka Maxtor.
    Suhtusin suht skeptiliselt, aga ennäe mis välja hoopiski tuli :P

    Inteli sellist kukkumist poleks ka uskunud... nii suure firma kohta ikka karm.
    AMD 100% tõus oli jah metsik...samas olles tehnoloogia poolega üsna hästi kursis ei uskunud küll sellist tõusu... pigem sellist stabiilselt nokitsemist, sest pärast IBM'i toe tahasaamist on firma seljatagune pea sama tugev kui Intelil. Karta on ka, et insenere oleks Intelil pea võimatu minema meelitada, sest need töötajad kes on saanud optsioone võivad küll suu kõrvuni ajada.
    Seda enam, et IBM on huvitatud, et AMD hõivaks järjest suurema turuosa - on ju ka siis nendele suuremat % oodata.
    Samas väga pikas plaanis AMD, Inteli(INTC) investeerijatel tasuks eelkõige IBM'i Cellil ja ka VIA'l silm peal hoida. Eriti Celli kohapealt, sest kui see jõuab laiemalt serveritesse on tegelikult nii Inteli kui AMD magusam turuosa ohus. Ja ei saa välistada ka Sony(SNE) tõsiseid plaane Celliga - kui lahenda wirelessi kaudu ekraanipildi kvaliteetne edastamine mõistliku hinnaga, siis võime varsti avastada, et igal ühel istub PS3(küll pigem siis PS4) keldris, millel piiramatud võimalused(mängimine, nett, töötamine, jne). Cell disain on ju äärmiselt paindlik ja on näha, et ka Intel ja AMD võtavad sealt vaikselt asju üle. Seega tulevik tuleb väga huvitav IT sektoris
  • Intel, sai siis paugu kätte. Dell hakkab ka AMD protsessoreid kasutama. Serverites esialgu. Põnev on juba praegu ja põnevamaks läheb. Tõsine pähkel Intelile.
  • mina igastahes usun intelisse. suvel tulevad niik6vad tooted välja et inimestel puudub pohjus amd'd v6tta. samas rahva arvamus muutub aeglaselt, seega ilmselt t6us hakkab aasta lopus voi jargmine aasta..
  • Intel võiks jah selle suve lõpus olla hea ost paariaastases perspektiivis. Meenutab mulle väga Nokiat 2004 a kevad-suvel, kui viimasel olid tõsised probleemid tooteportfelliga ja konkurendid pigistasid igal sammul. Samas nii Nokial kui Intelil on sügavad taskud, mis võimaldab turumuutustele reageerida ja omi tooteid jälle konkurentsivõimeliseks muuta.

  • Mulle meenutab ka Intel kangesti Nokiat. Tookord õnnestus Nokia aktsiatega kenasti teenida ja usun, et samasuguse võimaluse pakub ka Intel. Olen esimese jupi juba soetanud. Põhjaõnge ei soovita kasutada, vaid aktsiat tuleks osta osade kaupa.

    Siiski teeb veidi murelikuks asjaolu, et Intel on AMD-st tehnoloogiliselt maha jäänud (vähemalt nii väidavad minu tuttavad IT-mehed), kuigi tootearendusse investeeritakse oluliselt rohkem. Mis nende miljarditega seal Inteli tootearenduses siis tehakse? Tuleviku suhtes on siiski IT-tegelased optimistlikumad.

    Minu teadmised IT-st on kahjuks nõrgad ja seega pean uskuma sõprade ja tuttavate arvamusi. Börsi valdkonnas tunnen ennast tugevamalt ja vähemalt fundamentaalselt on aktsia odav. Tehniline pilt ilmselt kõige ilusam pole, kuid mitme aastases perspektiivis ei mängi graafik suurt rolli.
  • See oli vist juba mingi 5 aastat tagasi, kui me siin kuskil INTC optimistide Roberti ja Tarmoga INTC teemal pisut vaidlesime. Sellest ajast saadik on INTC uskujad kaotanud enamuse oma sellesse aktsiasse investeeritud rahast. Stay tuned, there is more to come!

    Praegu saab INTC osta vaid spekulatiivne investor lühiajalise ralli peale lootes. II poolaasta tulemused tulevad väga tõenäoliselt võrreldes INTC seniste prognoosidega niivõrd silmapaistvalt halvad, et arvatavasti näeme siis ka aktsiale madalamaid tasemeid. INTC pole ei liha ega kala - div. yield närune õige value aktsia jaoks ja puudub kasv, mis lubaks teda kasvuaktsiaks pidada. Veelgi enam - suur tootmisvõimsus vajab praegu rakendamist (või drastilist vähendamist) ja uute segmentide lisamist. Seega on INTC peatselt vastik paljudele teistele semidele, kelle turgudele INTC proovib ennast sisse süüa. Aga Moore'i seaduse kõikumalöömine teeb kogu semide sektorist mõne aja pärast palju igavama, commodity like tootmisharu. Madalad marginaalid jms juurdekuuluv, muuhulgas ka madalamad aktsiate hinnad.

    VD: short SMH

    Aga ikka ja alati, eksimine on inimlik
  • INTC läheb pigem IBM'i teed ja hakkab oma ajusi kõrgema rentaablusega sektorites kasutama... miskit massilist semi sektori ründamist ei usu. ATYT on näiteks inteli emaplaaditurust juba mõnusa suutäie haaranud, intelile on pigem tähtis lai valik ja ka tahab ta vältida igasugu tootmispuudujääke. Tore on küll hetkeline suur kasutegur, aga kui partnerid kurdavad, et lubadusi ei peeta, siis pigem minnakse juba selle pärast AMD leeri. Kindlasti istub ka AMD varsti samas seisus, kui õigeaegkselt ei lähe 65nm liin käiku.
    Moore'i seadus ei kao kuhugile... muutub vaid selle käsitlus ja tegelikult võib öelda, et kui kõik lähima 2-5a arengud lähevad õiges suunas, siis areng seisma ei jää.

    Minu arvamus on see, et seni kuni sõjatööstus ei anna tagasilööke pole oodata ka IT tech sektoris suuremat langust. Lihtsalt "sõda" toidab uusimat tehnloogiat ja selle "võidurelvastumise" tulemusel jõuavad ka uusimad ideed tavakasutusse.
    Isiklikult arvan, et pigem või kasumid ära süüa tehaste kallinemine ja töötajate nappus... selles osas olen ma selle nn. "common" sektori mõttega nõus. Aga eks me näe.
    Isiklikult istun ATYT's pikaajaliselt sees, Inteli müüsin väikse kahjumiga... vähemalt sain õigel hetkel välja(vaadates hetke <19$ seisu + odavat dollarit).
  • Kindlasti on maailma ajaloos juhtunud ka veidramaid asju, kui oleks järgmise 2-5 aasta jooksul sellised "õiges suunas arengud", aga mina paraku sellesse ei usu. Vastu tugevat vastutuult pissida nii, et püksid kuivaks jäävad, oskavad vähesed. Isegi kui nad kõigest hingest "ajusi" kasutavad.

    :-)
  • iseliikur

    Intel pole vist ammu ühtegi emaplaati teinud. Foxconn teeb "inteli" emaplaate. ATI on ampsanud suutäie inteli chipiturust, nimetades asju õigete nimedega
    Inteli põhiprobleem tundub mulle (finantsmaailmast mittemidagi teadvale) olevat pigem "suure turuliidri" shovinism.
    btw, väga sarnane sõjatööstus ATi ja NVidia vahel käimas, kui ATI oma turuliidri positsioonis korraga NVidia käest valusalt allapoole ja ülespoole vööd on hakanud saama...
    Samas on AMD on teinud ainuõige käigu otsides paremat soojuse ärajuhtimise tehnoloogiat (SOI etc) samal ajal kui Intel investeerib 10^n korda suuremaid summasid soojuse tootmise vähendamisesse (millise AMD hiljem mõistliku hinnaga omandab), ostes sellega aega ja panustades sinna kus konkurendis üle olla (cpu front-side bus, hea näide).
    Aga tegelikult tahtsin ma kirjutada, et Intelil on üle pika aja produkt (tehnoloogia), millega nad oma olemasolu ja RD-kulusid jälle õigustada saaks, kui tootearendaja oma shovinistlikust silmaklapi-maailmavaatest teadlikuks saab. Mina ostsin intelit 19,9 juures ja ostaks praegu juurde (õnneks pole raha :).
  • intel lööb merom/conroe arhitektuuriga amd'd ikka pika puuga. amdl on tulemas kyll k8l, aga inteli merom on like 50% kiirem kui amd hetke arhitektuur, sööb vähe enegiat. ja läpparite turul on amd ikka masendav p*sk, seda enam, et just notebook sektor on mass market. amd võibolla aasta-paari pärast taas tehnoloogiliselt parem, aga hetkel intel on pika puuga EES mitte MAAS. kui intel saaks oma idiootlikust not-invented-here lahti ning asendaks oma FSB millegi sama lahedaga kui hypertransport ei oleks amdl ka server side enam mingit eelist..

    intel ja amd on tehnoloogiafirmad ja in the end, technology wins.

    see kitsikus kus intel on, sunnib teda innoveerima. lugesin ksukilt et xscale jne yksused mis eriti sisse ei too voi pole strateegilised lastakse minna. nagu amd viskas flashi välja. samas arvan et dollarist saab suurema kahju kui inteliset kasu :(

    PS! vastutuult pissida et pyksid kuivaks jaaksid on 3 voimalust:
    1)kanna seelikut voi yldse mitte pykse
    2)suuna juga allapoole aja jalad harki
    3)kasuta pampersit voi muid t6kkeid
  • Huvitav küll. Eile prognoositi selle aasta kiipide müügikasvu 10% ( vahepeal arvati, et 8% )eelmise aastaga võrreldes e.249.6miljardit ühikut ja sellepeale pooljuhid veeall. Kus on loogika?
  • Intel puudutas täna jälle 20 USD-i taset. Ma juba jõudsin mõelda, et 22-23 USD tasemel müün, sest 2 viimase kvartali tulemused on olnud jubedad. See tagaks mulle ca 10%-lise plussi 2-aastase ootamise järel. Aga tahaks midagi tehnoloogias asemele osta. Cisco tundub veel kallim, aga seal on vähemalt mingi kasv. IBM-ist ei saa üldse aru, tahab vist konsultatsioonifirmaks hakata. Delli ja Hewletti sektor on selline, et ei saa nende väärtuseloomise protsessist aru. Igaühel omad vead. Microsoft tuli hiljuti välja uudisega, et ostab 24.75-ga vist suure hulga aktsiaid kokku. Praegu 25.86. Aga sealt suurt tõusu niikuinii loota ei ole.
    Täitsa keeruline seis kohe. Praegu veel õnneks otsustada ei ole vaja, sest Inteli 20 USD on ikka liiga madal, et müüa. Mul ei ole neid Kristjani 6 USD hirme ka. Ma ikka usun, et chipitootmises hakatakse maailma parima teadmise eest taas maksma. Pigem on praegu nõrkusehetk. Samas Cisco ala tundub isegi sümpaatsem, aga P/E-d üle 20 ei ole ma psühholoogiliselt valmis maksma.
  • Kui nüüd päris täpne olla, siis pigem oli minu ootus ikkagi 12-14 USD lähiaastatel, mitte 6 :-)
    Võib muidugi olla, et Inteli 80 USD tasemelt 20-ni kukkumine ongi juba piisav ja ma jäängi seda viimast 6 USD ootama. Eriti on seda karta siis, kui US elegantselt mulle nüüd tõestab, et järgmise 10 aasta jooksul beebibuumerid hoopistükkis nooremaks muutuvad. INTC on peaaegu juba vanainimeste aktsia (globalneti rahvusvahelist klassifikaatorit kasutades "mittekärgatusvõimeline aktsia" :-)). Samas on need USA vanainimesed suhteliselt aktsiaturuga kursis ja teavad küll, millal müüa. Müüa tuleb siis, kui ootused on kõrged. Näiteks kasvõi Vista tulekuga seonduv võiks olla uue müügilaine alguseks. Aga ootame ära.

    Ah jaa, jällegi hetkel short SMH.
  • Mittekärgatusvõimeline... see mulle 3 aasta perspektiivis tegelikult sobib. Aga ma tahaks, et kui ettevõte enam käivet ei kasvata, siis need ei hakkaks langema. Ja tahaks näha ka kulude stabiliseerumist ja tagasihoidlikumat numbrit CAPEX-i osas. Kui ettevõte, mille market cap on 112mld USD, teeb aastas käivet 38mld USD ja teenib aastas stabiilselt rahavoogu 7mld USD (puhaskasum+kulum-investeeringud), siis see oleks mulle tänases ebakindlas situatsioonis täiesti aktsepteeritav. Ja igal aastal maksab ettevõte ca 2.3mld USD dividendideks. Super. Selline oli 2005. aasta.
    Aga I poolaastal 2006 oli käive 16.9mld USD, puhaskasum 2.2mld USD ja CAPEX oli 1.2mld USD suurem kui kulum. S.t. 6 kuuga jäi rahavooks 1.0mld USD. Seda on tõsiselt vähe.
    2005. aasta I pool oli lõppenud käibega 18.7mld USD, puhaskasum 4.2mld USD ja puhaskasum korrigeerituna kulumi ja CAPEX-iga oli 3.3mld USD.

    Ma oleks täitsa rahul, kui puhaskasum+kulum-capex oleks praegusel karmi hinnakonkurentsi perioodil 5mld USD aastas (eelmisel aastal oli 7mld USD). Küpsetatakse AMD ära ja siis liiguks jälle 7-8mld USD tasemele, tõstaks dividendi 3.5mld-ni aastas (ehk yield oleks veidi üle 3%) ja ma oleks väga rahul. Praegu jääb lihtsalt mulje, et aastal 2006 jääb rahavoog pigem 3-4mld USD vahele. Seda on natuke vähe.

    Sellega seoses on palsam hingele, et 102,000 töötajast 10,000 lastakse minna. See on tegelikult umbes võrreldav viimase 12 kuu kasvuga. Arvestades, et keskmiselt tekitas iga inimene 50,000 USD aastas kulu, siis see peaks tähendama aastas 500m USD kokkuhoidu. Vähemalt midagigi.

    Aga kärgatamisvõimelisi aktsiaid ma oma portfelli ei tahagi. Sellised firmad, mis kärgatavad ja millest ainult õhk järele jääb, on viimase 10 aasta jooksul lähedalt mööda läinud, aga pihta ei ole veel nendega saanud.

  • Intel lubas juba 20 000 inimesele kinga anda
  • Ups tekelikult Wall Street Journal arvab, et võib küündida 20000-ni
  • See tähendab ju 1mld USD aastas...mmm... vähemalt ei ole mina ainus, kes selle pärast kannatama peab, et Intelil kehvemini läheb. Aktsia on ka tõusmas. +1.6% näitab eelturul.
  • .. BofA ja Jefferies kommenteerisid ka positiivselt

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon