Latvijas Gāze (GZE1R) - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Latvijas Gāze (GZE1R)

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • olen pikemat aega jälginud selle tõusu, kauaks seda ka jätkub.

    kas Vene Ukraina gaasi tüli mõjutas ka kuidagi seda?
  • Kas keegi on 22. detsembril minemas Riiga CBG asutamiskoosolekule vastu hääletama ja kompensatsiooni küsima?
  • romanr
    Kas osalesid Riias CBG asutamiskoosolekul?
  • Ei osalenud. Jätan cbg alles, kompensatsioon paistab tulevat kiirmüügi vms hinnalt. Ise loodan mingitelegi dividendidele. Sisuliselt hoian cbg 0,5-0,6 euri pealt ehk kui ka kogu possu korstnasse kirjutan, on loss väike. Paistab, et kuigi LG kohustused spinnitakse cbgsse ja equityst ei pruugi esialgu midagi järgi jääda, siis transmission ja storage peaks strateegiliselt olulisem asset olema kui LGsse jääv. Reguleeritud 6-8% ROAd võiks stabiilselt toota. Kaugel pole Poola ja Soome ühendused, juba plaanitakse Läti läbilaskevõimet suurendada.
    Miinus see, et börsil cbg ilmselt kauplema ei hakka ja kõige lihtsam asjast lahti saada ei ole. Aga vahet polegi, kui divikat maksavad.
    LG positsiooni olen peale divika teadet likvideerinud.
    Tundub hetkel väga korralikult ülehinnatud, kui osa kasumlikest varadest (sellega sisuliselt pool ebitdast) on läinud, Läti turg teistele avanemas. Ma ei saa neist aru, kes seda praegu ostavad.
    LG asemel olen Leedu ESO ostnud. Võrdleks neid isellomult TEO, TV ja LGga. P/E ja div yield aga palju paremad..
    Kuigi järgmisest aastast käive peaks võrgutasudelt langema, siis turg tervikuna kasvab ja ettevõtte peaks kärpima liitumise järgselt kulusid kiiremini.
  • Täna pärast turu sulgumist tühistati kogu GZE1R orderiteraamat seoses homse dividendi ex-kuupäevaga.
  • Nagu lugeja Margus pole ka Investor Toomas LG asjadest päris hästi vist arusaanud. Mitte sõnakesti pole kirjutatud toimuvast spin-offist ja selle mõjust LG finantsidele:
    http://www.aripaev.ee/investor-toomas/2017/01/31/investor-toomas-dividendimaksja-lati-borsilt
    Artiklis mainitud suhtarvud ja dividendid pole peale T&S varade spin-offi sellel aastal päris kindlasti enam sellised. Suhtarvud võib laiaslaastus korrutada kahega, dividendi määra jagada kahega. Sisuliselt on 40% ettevõtte EBITDAst läinud. Olen päris mõnda aega juurelnud, kes küll LG'd täna 8 EUR pealt ostavad, õiglane aktsia hind peaks olema kusagil 5-6 EUR kandis, tundub,et tänane artikkel andis vastuse.


  • romanr
    Nagu lugeja Margus pole ka Investor Toomas LG asjadest päris hästi vist arusaanud. Mitte sõnakesti pole kirjutatud toimuvast spin-offist ja selle mõjust LG finantsidele:
    http://www.aripaev.ee/investor-toomas/2017/01/31/investor-toomas-dividendimaksja-lati-borsilt
    Artiklis mainitud suhtarvud ja dividendid pole peale T&S varade spin-offi sellel aastal päris kindlasti enam sellised. Suhtarvud võib laiaslaastus korrutada kahega, dividendi määra jagada kahega. Sisuliselt on 40% ettevõtte EBITDAst läinud. Olen päris mõnda aega juurelnud, kes küll LG'd täna 8 EUR pealt ostavad, õiglane aktsia hind peaks olema kusagil 5-6 EUR kandis, tundub,et tänane artikkel andis vastuse.




    romanr, mis on sinu nägemus LG-st välja jagnuneva infra ettevõtte aktsia õiglasele väärtusele? Kui enne jagunemist oli LG hind börsil 9-10 EUR kandis ja pärast jagunemist eeldasid õiglaseks hinnaks 5-6 EUR, siis sellega seoses, kas sinu nägemusel oli varasem aktsia hind olnud selgelt ülehinnatud või infra ettevõtte õiglane väärtus võikski olla 3-5 EUR /aktsaia?
  • 972, minu kogemus ütleb, CBG taolisi asju (CBG börsile ilmselt ei tule) ostetakse EBITDA kordaja pealt. 5-6x ehk? Minu mäletamist mööda ostis Elering EG asjad isegi 1x varade väärtuselt. Täna aga on natuke vara arvata, mis EBITDA võiks tulla, sest asi mängitakse uute tariifidega ümber. LG on taotluse ka sisse andnud 4% tõusuks. Samas pole mul regulatsioonist Läti riigis aimugi ja väljundit raske pakkuda. Kui nüüd teoretiseerida, siis asjal võiks olla lubatud mingi 7-8% varade tootlikus ehk ca 20 MEUR aastas. Sealt võttes saaks asja väärtuseks 3-4 EUR/aktsia. Aga veelkord, see oli täiesti puusalt arvutus ja mul pole regulatsioonist ülevaadet. Hinna osas on hea tõehetk järgmise aasta alguses, kui Gazprom ja Uniper oma osalused müüma peavad. Räägitud on Läti riigist (kes ka analüüsiks mingid spetsid palganud ) ja sakslaste EONi võrguettevõttest.

    Kui rääkida CBG võimalikust dividendist, siis mina olen asja väärtuse enda bilansis 0-hinnanud (olematu likviidsuse pärast) ja olen tulevikus rahul igasuguse dividendiga. Sügisel avaldas LG ka kahe ettevõtte jagunemisjärgsed bilansid, siis sealt paistis, et CBG saab lisaks varadele ka enamus kohustusi. Ilmselt ka see novembris võetud 30 MEUR laen lennutatakse neile. Dividendi ootused olen enda jaoks alla tõmmanud. Kokkuvõtlikult on enne finantside nägemist midagi raske prognoosida. Pikas perspektiivis pole ehk hullu, uued Soome-Poola ühendused peaks gaasi Balti riikides liikuma panema ja ehk ka hoidlas hoiustatava gaasi hulk kasvab (LNG?) .

    LGst rääkides, siis sellega on lihtsam, asi kaupleb suurema osa ajast dividendimääralt ja mis omakorda tähendab, et eeldused kukkumiseks on tänaselt hinnalt suured. Pikemas perspektiivis saavad mõjutama ka turu avanemine.
  • romanr, tänud põhjaliku vastuse eest!
  • CBG hinna osas spekuleeritakse 200 MEURist:
    http://www.la.lv/neka-personiga-conexus-baltic-grid-akciju-vertiba-varetu-but-200-miljoni-eiro/
    Ei ole süübinud, kas enamusosaluse (Gazprom, Uniper, Itera) ostu puhul tuleb teha pakkumine ka teistele aktsionäridele.
  • Läti riigile kuuluv Augstsprieguma tīkls on detsembris ostnud CBGst väjla kaks suurosanikku neljast ning suurendanud osalust 34%-le: https://af.reuters.com/article/commoditiesNews/idAFL8N1OR1NZ
    Jäänud veel suurim osanik Gazprom, mis omab 34% CBGs ja võib eeldadata, et on samuti müümas. Seega peaks riigi osalus tõusma 68%-le.
    Kas keegi teab Läti seaduste kohta, et kas ja mis osaluse % pealt muutub suuraktsionärile ülevõtu pakkumise tegemine kohustuslikuks?
  • Võimalikust ostuhinnast, mida pole avalikustatud, niipalju, et CBG trailing 12-kuu EBITDA on 27,5 MEUR ja aktsiaid 39,8 MEUR. Eestis (Eesti Gaas) toimunu põhjal pakuks, et minimaalne ülevõtuhind on ca 5x EBITDA ja maksimaalne book value (310 MEUR). Elering ostis transmission varad bookiga.
    See teeb tõenäoliseks ülevõtu vahemikuks 3,5-7,8 EUR per aktsia, kuid isiklik arvamus on, et jääb sinna vahemiku keskele.
  • Muuseas, kui keegi on huvitatud CBG aktsiate müümisest, siis võib kirjutada raivet{at}gmail
  • Kas keegi oskab kommenteerida, millest tuleneb tänane hinnahüpe? Uudiseid nagu poleks, vähemalt ametlikke uudiseid.
  • Ma ei arvaks sellest midagi see oli 11 aktsiat mis kallimalt osteti, nüüd normaalsuses tagasi.
  • CBG maksis siin ka dividente 0.35 senti aktsia kohta.
  • Treks
    CBG maksis siin ka dividente 0.35 senti aktsia kohta.


    Kas need juba laekunud ka?
  • Olen ka huvitatud CBG aktsiate ostmisest, ainult et nende soetamine on kuidagi hägune, ses osas vajan abi. Kirjutada võib meeliskr ät gmail
  • Kas on mingit infot mis gaze täna -28.57% sööstu alla tegi?
  • Börsi teadetes pole veel kirjas aga kodukal uued tariifid.
  • Ilmselt keegi müüs ilma limiidita :)
  • Väga huvitav, kas tehing keerati tagasi? Nii pole ju üldse mingit usaldust selle süsteemi vastu, kui sedasi toimetatakse.

    Või noh, kui endal juhtub siis saab apelleerida, et näe on tagasi keeratud tehinguid.
  • Latvijas Gāze on 21.08 avaldanud ülevaate 2019 kalendriaasta esimesest kuuest kuust, EBITDA kukkunud üle kahe korra, puhaskasum veel rohkem. Tulevikuväljavaate osas juhtkond midagi julgustavat ei lisa.

    Aktsia hind pole viimase kuuga samas sisuliselt muutunud. Oleks oodanud, et aktsia jõudsalt kukub selle peale.

    Keegi kes selle firma eluoluga rohkem kursis oskab kommenteerida?
  • I observe this company. I was out few months after the split of Conexus. I observe some Corporate Governance changes looking at the report. Concerning 2019 H1 results: I can not understand why the price does not move lower. Dividend yield has fallen sharply over the years.
  • CBG lajatab EUR 2.14 dividendiga, Agenda #6
    Pea poole ulatuses finantseeritakse märtsis võetud laenuga

    https://www.conexus.lv/information/pazinojums-par-conexus-baltic-grid-kartejas-akcionaru-sapulces-sasauksanu
  • Kuidas eilsest börsiteatest aru saada?
    Kas 2017. Läti Gaasist eraldatud Gaso võetaks nüüd eraldi allüksusena tagasi ja tänased Gaasi osanikud hakkavad automaatselt osa saama Gaso tulust (võimalikest dividendidest)???
  • "mr2727"
    CBG lajatab EUR 2.14 dividendiga, Agenda #6
    Pea poole ulatuses finantseeritakse märtsis võetud laenuga

    https://www.conexus.lv/information/pazinojums-par-conexus-baltic-grid-kartejas-akcionaru-sapulces-sasauksanu


    Ei tea, aga see aasta laekus 8x väiksem summa dividendi kui eelmine aasta.
  • Sel aastal on Läti Gaas üllatamas suurte dividendidega... 0,51+2,75 eurot. Ise võite arvutada palju see tootlust annab.
    Päris korralik rahalehm (baltikumis) rasketel aegadel. Ja veelgi üllatavam on see, et aktsia hind peale esimese osa divikate fiksimist tõusis. Homme peaks siis väljamakstama esimene väike osa (0,51)
  • "ACMR"
    Sel aastal on Läti Gaas üllatamas suurte dividendidega... 0,51+2,75 eurot. Ise võite arvutada palju see tootlust annab.
    Päris korralik rahalehm (baltikumis) rasketel aegadel. Ja veelgi üllatavam on see, et aktsia hind peale esimese osa divikate fiksimist tõusis. Homme peaks siis väljamakstama esimene väike osa (0,51)


    Teise osa puhul on tegemist siiski alles ettepanekuga . . .
  • "urmas13"
    "ACMR"
    Sel aastal on Läti Gaas üllatamas suurte dividendidega... 0,51+2,75 eurot. Ise võite arvutada palju see tootlust annab.
    Päris korralik rahalehm (baltikumis) rasketel aegadel. Ja veelgi üllatavam on see, et aktsia hind peale esimese osa divikate fiksimist tõusis. Homme peaks siis väljamakstama esimene väike osa (0,51)


    Teise osa puhul on tegemist siiski alles ettepanekuga . . .


    Kui suuromanikud on sellise ettepaneku teinud, siis ilmselt see ka läbi läheb. Varasemast otsusest nähtub, et 1,3 eurot võetakse aktsiakapitali vähendamisest ja 1,45 eurot jaotamata kasumist. Koosolek toimub 27 juuli, dividend fiks 10 august. Eks näis kas hind tiksub veidi allapoole enne?
  • Kuidas sellest börsiteatest aru saada? Kas mõlema punkti kohta otsust ei tehtud või dividendi makstakse välja?

    https://view.news.eu.nasdaq.com/view?id=b5ab5980650439e1e6bdab616b05e4572&lang=en&src=listed

    Kui dividend makstakse välja, siis väga kena tootlus olemas. Äkki keegi oskab öelda, kuidas sellest teatest aru saada?

  • Päevakorral oli 2 punkti: 1. vähendada aktsiakapitali ja 2. maksta dividendi. Esimese punkti osas otsust ei tehtud, ehk seega aktsiakapitali ei vähendata. Teise päevakorrapunkti osas tehti otsus maksta dividendi. Lihtne.

    Nii kui seda erakorralist üldkoosolekut hakati planeerima, siis oli plaan maksta välja aktsionäridele 2.75€, millest osa tulnuks kokku aktsiakapitali vähendamisest ja dividendimaksest. Ühe suuraktsionäri alternatiivettepanek oli maksta dividendi 2.75€. Nii läkski.
  • Mis toimub aktsiaga, miks selline langus?

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon