Börsipäev 31. märts - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 31. märts

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • USA makrouudistest on täna oodata jaanuari Case-Shilleri kinnisvara hinnaindeksit, langust võrreldes eelmise aastaga oodatakse 18.6%. Lisaks teatatakse märtsi tarbijausalduse numbrid (turu prognoos 28), mäletatavasti pakkusid veebruari omad turule suure üllatuse. Kuu eest oodati tarbijausaldusindeksi näiduks 35, tegelik number oli 25. Graafik Briefingu vahendusel:

    märts CC

  • Porschelt kenad numbrid:

    German sportscar maker Porsche said Tuesday that its pretax profit jumped to 7.34 billion euros in the six months to Jan 31. Last year, the firm recorded a profit of 1.66 billion euros. The firm said that cash-settled share option transactions by which Porsche participates in changes in the stock exchange price of Volkswagen shares was the main driver for the profit jump. It recorded a 6.84 billion euro gain in the period from Volkswagen option deals, up from 850 million euros at the same point last year. Sales fell by 12.8% to 3.04 billion euros. 

  • CNBC on reastanud 15 riiki/organisatsiooni/ühendust, kellele USA on kõige enam võlgu. 15. kohal on Luxemburg, 13. kohal Venemaa ($119.6B), 12. kohal UK ($124.2B), 4. kohal Jaapan ($634.8B), 3. kohal Hiina ($739.6B). Riikide arvestuses oleksid Hiina ja Jaapan kaks suuremat võlausaldajat, aga üldises arvestuses hoiavad veel rohkem USA võlakirju erinevad fondid ning loomulikult FED ($4.6T).
  • GigaMedia misses by $0.01, misses on revs (5.91 ) Reports Q4 (Dec) earnings of $0.14 per share, excluding non-recurring items, $0.01 worse than the First Call consensus of $0.15; revenues rose 0.8% year/year to $44.6 mln vs the $45.2 mln consensus. Co's outlook for its gaming software business: In the first quarter of 2009, GigaMedia expects revenues to be down approximately 10 percent from the fourth quarter of 2008 due to the serious economic downturn in Europe and continued weakness of the euro against the U.S. dollar. In hte Asian online games business, the company expects first-quarter 2009 revenues to be up approximately 30 percent from the fourth quarter of 2008 driven by a seasonal uptick and strong promotional campaigns surrounding the Chinese New Year holiday, as well as a rebound in FreeStyle revenues following successful resolution of a fourth-quarter hacking issue.

    Aasias on kasvu, Euroopas praegu pigistab.
  • LEN-i te vist ei kata, aga olge tublid ja pange tema tulemused ka siia.
  • Lennar misses by $0.34, beats on revs (8.71 ) Reports Q1 (Feb) loss of $0.98 per share, includes $0.35 charge related to valuation adjustments and other write-offs and a $0.36 charge related to a non-cash deferred tax asset valuation allowance, $0.34 worse than the First Call consensus of ($0.64); revenues fell 44.2% year/year to $593.1 mln vs the $530.4 mln consensus. Gross margin on homes sales was 14.3%, excludes SFAS 144 valuation adjustments of $40.8 mln, down 280 bps. Gross margin on home sales was 6.5%, includes SGAS 144 valuation adjustments, down 780 bps. Co reports no outstanding balance under their credit facility as of Feb 28, 2009. Stuart Miller, President and CEO, said, "The housing market continued its downward trend throughout our first quarter. Despite historically low interest rates and some indicators pointing toward market stabilization, low consumer confidence, increased unemployment and growing foreclosure rates negatively impacted new home sales in most of our markets. While we are hopeful that the recent actions taken by the Federal government will help stimulate housing demand and restore consumer confidence, we continue to adjust our business to adapt to market conditions." Mr. Miller continued, "During the first quarter, we continued to focus on returning to profitability by concentrating on the basics of our homebuilding operations. We remained focused on repositioning our product to meet today's consumer demand for more affordable product. We reduced our construction costs by re-bidding and re-tooling our product and eliminated S,G&A expenses by restructuring our operations and consolidating operating divisions in the wake of declining volume levels."
  • ThinkEquity tõstab Amazoni (AMZN) hinnasihi $70 pealt $85 peale...
  • Idioodid. Mis nende pensionifondide point on, kui raha kogutakse sinna ainult buumi ajal. Niigi need haledad fondijuhid jäävad kogu aeg turule alla, aga nüüd võetakse lisaks veel ära võimalus dollar cost average'ingut teha.
  • Eks peale piitsa peab präänik tulema. Kui II sambaga liitujad papi välja saaks võtta, siis see ongi, mis majanduse uuesti jalule tõstab. Läheb ju jubedaks shoppamiseks.
  • Eeldades ühtlast jagunemist kuude lõikes, võiks kulude kokkuhoid sellel aastal olla:

    (2.86 - 0.31) x 8/12 = 1.7 mlrd kr

    https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13152280
    https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13152060
  • FUNiga nõus. Average teema kaob siis üldse ära, jäävad vaid mõnusad miinusprotsendid tootluseks, mille tagasi saavutamine võtab aeg ziljon aastat.
  • stocker,
    kui liitunu saaks raha välja võtta, oleks see magus küll.
    Aga kui alla taoks see osakute hinna, kui valdav enamus sooviks raha pensionifondidest välja võtta?
    Siis vist ei olegi enam nii magus :(
  • Kas selline riigi ühepoolne kokkuleppe muutmine äkki annab aluse II sambast loobumiseks? Riigikohtu lahendit tahaks sellele :)
  • Tarbijausaldus jälle oodatust nõrgem:

    March Consumer Confidence 26.0 vs 28.0 consensus, prior 25.0
  • Idioodid. Mis nende pensionifondide point on, kui raha kogutakse sinna ainult buumi ajal. Niigi need haledad fondijuhid jäävad kogu aeg turule alla, aga nüüd võetakse lisaks veel ära võimalus dollar cost average'ingut teha.

    Eesti majandusmudel: BHSLKP

    buy high, sell low, kriisi pole
  • Fed on oma tugiprogrammide raames lõpuks vist toetanud ka Roubinit mõõduka summaga, mis on teinud jutu pisut helgemaks?
  • Kuulsin ühte vanameest ühel seminaaril ütlemas umbes sellist asja - Nobody saw it coming. Nobody. Perhaps with the slight exeption of Nouriel Roubini....who saw it coming every year for the last 20 years. Kas kellelgi on Dr. Doom'i track recordist aimu ka? Minu jaoks oli ta kuni pauguni lihtsalt üks nimi, mida ma olin kuulnud, kuid nägemusega ei seostanud.

    Aga kristjan.lepik, see BHSLKP on päris kõva bläkk tegelikult. Ma mäletan, kuidas kunagi reformi algusaegadel istusime sõbraga maas ning arutasime, kas liituda. Jõudsime järeldusele, et ei liitu.

    Peamised põhjused olid:

    a) 100% aktsiariski isu (noor mees, pension kaugel, muidugi tahad);
    b) arvamus, et suudame ise oma kapitali paremini kasvatada, kui pinsifondide juhid;
    c) arvamus, et poliitikud keeravad asja ühel hetkel peeti. Arvasime, et 10 aasta jooksul tekib olukord, kus taganetakse esialgu kokku lepitust.

    And what do we have here now?
  • Kusjuures kuu tagasi uurisin võimalusi II sambasse maksete peatamist. Oma suureks hämminguks selgus, et mul puudub see õigus v.a. juhul kui ma pensioni välja võtma ei hakka. Vangis kuni pensionini.

    Nüüd aga on mul tõsine soov rongilt maha saada. Mõmmiku teine punkt ühtib minu arusaamisega.
  • Kui riik ei luba hiljem maksmata jäänud osa kompenseerida/tagantjärgi lisada või mingit muud varianti, siis nad peaksid mõne "pehme punkti" ka lisama, mis laseks pettunutel rongilt maha astuda (iseasi mis tingimustel ja mis %-ga sissemakstud summadest)
  • Kas keegi teadjam suudaks lahti kirjutada kuidas formaaljuriidiliselt valitsus II samba väljamaksed peatada saab? Rakendub Padari seaduste kiirjõustamise seadusemuudatus?
  • Karumõmm, olen sellest juba korduvalt siin foorumites rääkinud, Roubini istub cost averaging strateegia alusel kogu aeg 100% aktsiates - täpsemalt on tal indekaktsiatest koosnevas hajutatud portfell, erinevalt enamikust LHV foorumlastest ei pea tea end nii targaks, et turu ajastamisega raha teenida :)

    So how are Roubini’s own funds invested? They are 100 per cent in equities. In the long run stocks do best and he is not yet close to retirement, so he keeps putting more money into index funds each month.
    Fully aware of the gravity of the financial situation, he is also aware of the futility of trying to take action or to time the market. Those tempted to make the investing equivalent of a goalkeeper’s depairing dive should take note."

  • Endal käis selline mõte peast läbi. Pe...e, kui II sammas ära kukub, siis suurendan kasvukonto sissemakseid
  • minu jaoks oli II sambaga liitumisel 1 motivatsioonitegur saada 4% sissetulekust ehk osa sotsiaalmaksu poliitikute kontrolli alt pensionikassast fondijuhtide kontrolli alla pensionifondi - kui see II samba maksete peatamise otsus peaks teoks saama, siis olen äärmiselt nördinud, seda enam, et lähiaastad on pikaajaliste investeeringute jaoks harvaesinevalt soodne ostukoht
  • mul sama motivaator, saada 4% "ühiskatla" kontrolli alt "oma kaussi"
    olen samuti nördinud, aga otsustasin, et see 2%, mis 2. sambasse ei lähe, liigub nüüd 3. sambasse lisaks.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon