investeerimise eesmärgil teemantite või plaatina ostmine ,kuidas ? - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

investeerimise eesmärgil teemantite või plaatina ostmine ,kuidas ?

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Tere ! Palun,kas oskaksite sooovitada ,kust ma leiaks infot ,kuidas-kust saaks osta ,investeerimise eesmärgil, teemantite ja / või plaatina aktsiaid ? Millise netilehe kaudu alustada info otsimist ?
    Tänan.Lugupidamisega :)
  • kask77
    Tere ! Palun,kas oskaksite sooovitada ,kust ma leiaks infot ,kuidas-kust saaks osta ,investeerimise eesmärgil, teemantite ja / või plaatina aktsiaid ? Millise netilehe kaudu alustada info otsimist ?
    Tänan.Lugupidamisega :)


    see lehekülg, kus otsinguid alustada on www.google.ee :)

    mulle teadaolevalt teemanti ETFi veel ei ole ... Diamonds nime all tuntakse Dow Jones Industrial Average indeksaktsiat DIA - http://finance.yahoo.com/q?s=DIA

    küll on suurel hulgal teemandikaevandajate aktsiaid saada, ei viitsi teemat täpsemalt uurida, aga näiteks selline list on leitav kui Googles diamond miner shares otsida - http://www.goldsheetlinks.com/diamond.htm

    plaatina hinnaliikumist kajastavaid aktsiaid on küll, näiteks ETFS ja iShares perekonnast

    http://www.etfsecurities.com/msl/etfs_physical_Platinum_us.asp
    http://uk.ishares.com/en/rc/products/SPLT
  • Hiljuti hakkas Olümpicu suuromaniku Armin Karu poeg - Erik Karu - müüma "investeerimisteemante".
    Ekspert arvab: "Erik Karu pakutavad teemandid investeerimiseks ei kõlba".
    tarbija24.postimees.ee/4097177/erik-karu-pakutavad-teemandid-investeerimiseks-ei-kolba
  • Erik Karu saatis Postimehe teemantide-artiklile vastulause (vabalt loetav):
    http://www.aripaev.ee/uudised/2017/05/03/erik-karu-teemandiari-sai-eksperdilt-havitava-hinnangu
    Ise mäletan et puhtalt laiskusest ei viitsind minna 2002a kuulsaid ~9999 kullaprooviga kuldmünte ostma Eesti Panka, praegu kujutaks need endast väikest varandust ja kahetsen tollast laiskust.
    Aga kas Erik Karu teemandid varanduseks mõne aja pärast kujunevad?
  • Konkreetse mündi eripära oli tiraaz. 2000tk vaid. Muu mudru pole kuigivõrd kallinenud.
  • Jah, õigus. Mäletan, et juba müügihetkel oli kulla hind kõrgem kui see hind, millega Eesti Pank neid münte müüs.
  • Kas kunsti osta pole mitte lollikindlam variant riske maandada? Kuldmündid ja teemantid võivad tulevikus oma atraktiivsuse kaotada, kui tooraine peaks odavnema või lihtsalt moest minema. Argument, et asja X on üliväike tiraaž, saab lüpsta küll, aga kas igavesti? Mingid pesapalli kaardid jms paberist rariteedid on tänapäeval ikka veel moes ja kallilt hinnatud? Küsin lihtsalt, sest pole absoluutselt selle teemaga kursis.
  • ttrust
    Jah, õigus. Mäletan, et juba müügihetkel oli kulla hind kõrgem kui see hind, millega Eesti Pank neid münte müüs.

    valesti mäletad. Müntide müügihind muutus kulla hinnast odavamaks seoses kulla hinna kiire tõusuga alles. mitte müntide emiteerimise hetkel.
  • Kuidagi liiga peen on see kividesse investeerimine. Umbes nagu onecoin, kus turuhind on hägune ning vara realiseerimine keerukas.

    Veel tekis mõte, et kuna inimkond on avastamas järjest enim uusi planeete, siis võib ju juhtuda, et meie pensionieas hakatakse sealt vääriskive meie maale kaevandama.

    Või siis leitakse uusi mineraale, mis soodustab näiteks tehiskulla tootmist.

    Arvan, et elame liiga kiiresti uuenevas maailmas, et nii vanamoodsalt investeerida?
  • Näiteks siit.
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_synthetic_diamond_manufacturers

    A miks just teemandid ja plaatina ? miks mitte iridium ? Miks mitte wolfram ?
  • kindsigo
    Kas kunsti osta pole mitte lollikindlam variant riske maandada? .


    Mina olen kunsti ostnud. Ostsin kokku oksjonitelt. Tegin seda niikaua, kuni sain aru, et oksjonilt asjade ostmine käib igasuguse investeerimisloogika vastu. Sest oksjoni võitja on alati see, kes saab kõige sitema hinna.

  • "tehiskulla tootmine "??? Ma nägin seda suvel lastega Rakvere linnuses käies. Alkeemiaks nimetati.
    Kullaga on asi suht selge - võimalus selle suures koguses ja odavalt juurde tekitamiseks on ... noh... tagasihoidlik. Ka teoreetiliselt.
    Teemantitega on asi palju kahtlasem - süsinikku on lademes. Vaja vaid aatomid õigesti kokku laduda.
  • wise
    kindsigo
    Kas kunsti osta pole mitte lollikindlam variant riske maandada? .


    Mina olen kunsti ostnud. Ostsin kokku oksjonitelt. Tegin seda niikaua, kuni sain aru, et oksjonilt asjade ostmine käib igasuguse investeerimisloogika vastu. Sest oksjoni võitja on alati see, kes saab kõige sitema hinna.



    No aga pensionile minnes annad needsamad teosed ise oksjonile ja selleks ajaks peaks teose väärtus juba tõusnud olema ja järgmine loll saab sitema hinna? Kas Viiralti teosed hakkavad kunagi rämpsuks muutuma oksjonitel?
  • Kunsti investeerimine on minu arusaamist mööda samaväärne aktsiaitega või isegi riskantsem.

    Esiteks mitte kõik kunst ei kasvata väärtust ja kui kasvatab, siis mitte ühtemoodi. On investeeringud, millega minnakse alt, samas on teatud perioodidel mingid kunstnikud või ajaperioodid kogujate seas "in" ja nende teoste eest saab oksjonitel kõrgema hinna. See, mis nt. 20 aasta pärast "in" on, on sama hea küsimus kui see, mis aktsiad järgmise 20 aastaga kõige rohkem tõusevad.
    Teiseks on kunstiinvesteeringud majandustsüklitest samavõrra või rohkemgi sõltuvad kui aktsiainvesteeringud. Korralik majanduskriis tõmbab ühtmoodi tühjaks nii luksusautode salongid kui kunstioksjonite osalejaskonna. Nii et ka kunsti osas kehtib "osta põhjast, müü tipust" loogika.
    Kolmandaks muidugi asjade füüsilise hävimisega seotud riskid ja hoiukulud (hoiutingimused, transport, seifid, kindlustus jm.)

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon