Kuidas dividende makstakse ? - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Kuidas dividende makstakse ?

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Mul on mõned dividendiaktsiad ja olen aktsiate teemal alles suhteliselt algaja ning mul on küsimusi dividendiaktsiate kohta. Kui firmad maksavad kevadeti välja dividende, siis kas need divdendid laekuvad kasutaja LHV väärtpaberikontole? Ja kui konkreetne firma maksab näiteks 10 senti aktsia kohta, kas siis kõikidele konkreetse dividendiaktsia omanikele makstakse neid dividende ?

  • Kui nimekirja "lukkulöömise" hetkel aktsiad kontol olid, siis ka dividendid laekuvad vastavalt väljakuulutatud kuupäevale.

    _________________
    Seda muidugi juhul, kui konto kasutaja pole nende firmade kohta foorumites midagi negatiivset avaldanud. Sel juhul hakatakse asja uurima enne:)
  • Ka suhteliselt algaja peaks juba teadma ,et väärtpaberikontole laekuvatest dividendidest vermitakse uusi kuldaktsiaid,mis annavad ülejäänud algajate ees olulise eelise.
  • Vastus sinu küsimusele: Jah, kõigile aktsia omanikele makstakse.
    Nimekirja lukkulöömist, väljamaksmist, väljamakse suurust jne saad lugeda ettevõtte bõrsiteadetest.

    Näiteks Tallinna Vesi, viimane teade kasumi jaotamisest:
    Juhatuse ettepaneku kohaselt otsustas nõukogu esitada üldkoosolekule ettepanek maksta dividendid aktsionäridele välja 13.06.2014. a. ja fikseerida dividendiõiguslike väärtpaberiomanike nimekiri 03.06.2014. a. kella 23.59 seisu alusel.

    Ehk, kui ostsid aktsiad enne 03.06.14, siis saad dividendid oma kontole 13.06.2014 ;)
  • Täpsustame: 03.06.14 peavad aktsiad väärtpaberikontole laekunud olema ja väärtpaberite depositooriumis kanne tehtud. Osta tuleb need vähemalt T+3 päeva varem.
  • Henri944
    Näiteks Tallinna Vesi, viimane teade kasumi jaotamisest:
    Juhatuse ettepaneku kohaselt otsustas nõukogu esitada üldkoosolekule ettepanek maksta dividendid aktsionäridele välja 13.06.2014. a. ja fikseerida dividendiõiguslike väärtpaberiomanike nimekiri 03.06.2014. a. kella 23.59 seisu alusel.

    Ehk, kui ostsid aktsiad enne 03.06.14, siis saad dividendid oma kontole 13.06.2014 ;)

    Ma täpsustaks, et 3. juuni on record-date, ex-date on 30. mai ehk et saada Tallinna Vesi dividende tuleb aktsiad osta enne 30. maid (viimane päev aktsiate ostmiseks, et saada dividende, on 28. mai. Muidu oleks 29. mai, aga kuna 29. mail on Balti börsid suletud, siis on vaja üks päev varem aktsiad ära osta).
  • Hentsu
    Kui firmad maksavad kevadeti välja dividende, siis kas need divdendid laekuvad kasutaja LHV väärtpaberikontole?


    Dividende makstakse rahas, mitte väärtpaberites ... järelikult laekuvad need väärtpaberikontoga seotud arvelduskontole, mitte väärtpaberikontole

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon