Eesti noorte säästmisharjumused (18-35.a) - küsitlus - TTÜ majandusteaduskonna magistritöö - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Eesti noorte säästmisharjumused (18-35.a) - küsitlus - TTÜ majandusteaduskonna magistritöö

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Tere foorumi rahvas,


    Viin TTÜ majandusteaduskonnas läbi magistritöö jaoks uuringut, kus soovin leida erinevaid mõjutegureid, mis noorte säästmisharjumusi mõjutavad. Olen väga tänulik, kui leiaksite paar minutit aega, et küsitlusele vastata. Iga küsitluse vastanu andmed on väga olulised, vahet pole, kui noor te olete, kas käite tööl või koolis. Kui Teil tekib küsimusi, siis vastan Teile meeleldi! Kui soovite veel panustada noorte tulevikku, siis võite küsiltust enda sõprade ja tuttavatega ka jagada :)

    http://www.riskinvest.ee/magister

    Lehelt leiate veel lisainfot ning suunava lingi küsitlusele.


    Suured tänud vastamast ning tulemused saabuvad samale lehele pärast edukat kaitsmist.
  • Täitsin.

    Kui saladus pole, siis kes on töö juhendaja?

    Edu!
  • Suured tänud vastamast!

    Töö juhendajaks on statistika ja ökonomeetria dotsent Ako Sauga.
  • Siiralt loodan, et see pole ainus foorum kus sa oma küsitlusele reklaami teed. LHV foorumi kasutajate baasilt tulevad vastsed küll väga ühte serva.
  • Kindlasti mitte. Võimalikult erineva taustaga inimeste vastuseid vaja. Hajutama erineva vanuse, hariduse, töökogemuse jt põhjal. Ilmselgelt põhiharidusega inimesi leiab vähem, kuid kindlasti leiab. Sama moodi võiks ideaalis olla meeste ja naiste osakaal pooleks.

    Eesmärk ikkagi leida tunnuseid, milliste inimeste harjumused pole nii ratsionaalsed ja kellel rohkem.
  • täitsin ära, aga ei saa kohe kuidagi kobisemata jätta, sest kohati puudusid võimalikud vastusevariandid.
    ja kuna ankeedi lõpus kommentaarilahtrit ei olnud, siis kirjutan siia.

    " Tallinna Tehnikaülikoolis läbi viidavas uuringus üritatakse leida seoseid noorte vahel, kelle säästmisharjumused on arukamad ning ka finantsteadmised suuremad. Uuringu eesmärk on leida põhjused, miks noored ei säästa piisavalt ning elatakse ainult olevikus."

    lühidalt tuli pilt selline:
    * olen keskharidusega 30+ töötu
    * töökogemust 1-2 aastat
    * eelistan pangakaarti
    * majandan üksi; lapsi pole
    * taskuraha ei saanud; seega pidin vastama, et see kulus samal perioodil; ühtlasi vanemad mu kulutamisi ei kontrollinud
    * raha reiside, elektroonika ja auto ostuks säästnud ei ole
    * ei mõtle vanaduspõlveks lisa säästmisele
    * hasartmänge mängin üpris palju
    * olen võtnud kiirlaene; ei pea vajalikuks rangemat reguleerimist

    siit võiks nagu järeldada, et mu finantsteadmised on üpris nigelad ja harjumused ebaratsionaalsed.
    2 viimast vastust rikuvad veidi seda pilti.

    * Olen võtnud õppelaenu ning see on edukalt tagasi makstud
    * hädareserv on... piisav

    Kobisemised:
    * "töötu" asemel oleksin eelistanud varianti "kodune", sest töötuna arvel ma ei ole
    * regulaarset taskuraha mul vaja polnud, sest õnnestus juba 9.-aastaselt sovhoosi põllul suviti kõplamas ja marju korjamas käia; suvel teenitust jätkus pikaks ajaks. hiljem tuli kooli kõrvalt teine tööots- parimatel kuudel andsin kuu lõpus vanematele 50-100 eurot laenu.
    * elektroonika ja muu vajaliku ostan krediitkaardiga, sest tundub, et sama summa mujale paigutamine teenib makstava intressi tasa ja natuke lisaks ka
    * vanaduspõlveks ei säästa, sest usun, et ka 30. aasta pärast saab poest tapeeti osta. ( 2x rahareformi on viimase 25 aasta jooksul igasugused rahalised säästud sisuliselt nullinud.)
    * kui (kiir)laenu tasuta saab ja raha vaja on, siis miks mitte juhust kasutada?
  • * hädareservi kohta---> juhuse puudumise tõttu on reserv hetkel piisav. aga kui oleks mõni hea hinnaga objekt pakutud, võiks reserv olla vabalt ka 0.
  • Tere jälle.


    Nüüdseks lõputöö kaitstud ning tulemused saadaval. Tänan kõiki vastajaid ning huvilistel on võimalus töö PDF versiooniga, infograafikuga või uudisteportaalide artiklitega tutvuda.

    Kõik see leitav - http://www.riskinvest.ee/magister


    Ilusat päeva :)

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon