2015+ parim investeerimisidee GoPro (USA: GPRO) - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

2015+ parim investeerimisidee GoPro (USA: GPRO)

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Kui ma peaks valima ühe aktsia väljaspool Eestit, siis oleks see GoPro..
    See tundub millegi ilusa algus siin olevat..
    http://www.cnbc.com/id/102712427?__source=yahoo%7cfinance%7cheadline%7cheadline%7cstory&par=yahoo&doc=102712427
    GoPro ei ole Tesla autotootmine. GoPro on kasumit teeniv kõrge marginaaliga kasvuettevõte.
    Action kaamerate turu kasvuks on 2014 kuni 2019 arvatud 22,9% .. milline konservatiivsus :)
    GoPro CEO on kõige suurema motivatsioonipaketiga juht Wall Streedil.
    Aga võib-olla need uued droonid ja VR kaotavad ettevõtte fookuse..
    Sama lihtsalt võin ka eksida.
    Aga hetkel tundub GoPro unikaalne investeerimisvõimalus järgnevateks aastateks.
  • GoPro Working on Drone For 1H 2016, CEO Says: Re/Code
    By Morwenna Coniam
    (Bloomberg) -- No details about design, pricing, slated to launch in 1H 2016, will be aimed at consumers, Re/Code reports, citing CEO Nick Woodman, speaking at Code Conference.
    A Six-Camera Spherical Arra to be available in 2H; can accommodate six Hero4 cameras positioned in different directions to capture high-resolution images, video for virtual reality
  • Kas see on nüüd see 100% riskivaba garanteeritud supertootlusega investeerimisvõimalus ja ma võin pärast LHV ja abesiki vastu Pealtnägijasse minna kui 10K 50K-ks ei muutu?
  • Mitmed droonitegijad kasutavad Gopro kaameraid enda törinate küljes. Sa võid sa teha häid kaameraid, aga lennumasin ei ole kaamera. Järsku olemasolevad combod on paremad, järsku on nad taskukohasemad. Pealegi laiutab drooniturul hiinlane. Sa lihtsalt ei saa hiinlase vastu.

    "Emme, osta mulle see Gopro sixpack, see on niiii laheäää." No ei osta. Pole massidele.
  • garanteeritud pole siin midagi ..üliriski asi ..lihtsalt top pick.
  • Kui lugeda tänast Mary Meekeri ülevaadet, kus muuhulgas räägitakse ka droonindusest, siis sealt saab aimu kui tohutu suur see droonisektor olema saab. Väga paljude ametite pidajad peavad ümber õppima droonioperaatoriteks.
  • Muidu Netflix ((NASDAQ:NFLX) on ka päris hea. Naised saunas räägivad, et läheb 1500 peale.
    abesiki

    GoPro CEO on kõige suurema motivatsioonipaketiga juht Wall Streedil.

    Vanasti oli see equity hoidjale suur miinus kui raha läheb palkadeks. Aga noh ilmselgelt elame uuel ajastul jälle.

    Ponzi Scheme way to go!

    A Ponzi scheme is a fraudulent investment operation where the operator, an individual or organization, pays returns to its investors from new capital paid to the operators by new investors, rather than from profit earned by the operator. Operators of Ponzi schemes usually entice new investors by offering higher returns than other investments, in the form of short-term returns that are either abnormally high or unusually consistent.
  • SideKick
    Kui lugeda tänast Mary Meekeri ülevaadet, kus muuhulgas räägitakse ka droonindusest, siis sealt saab aimu kui tohutu suur see droonisektor olema saab. Väga paljude ametite pidajad peavad ümber õppima droonioperaatoriteks.


    See droonide pealetungi jutt meenutab 50 aasta taguseid aegu, kui arvati et lendavad autod lähevad varsti massidesse. Nagu aeg on näidanud pole seda juhtunud ja peamiselt kahel põhjusel: energia ja müra. Õhus lendamine on alati energiamahukam ja hetke parimad droonid suudavad vaid 20 min õhus püsida. Lisades sinna mingid pakikesed, nagu Amazon tahab teha, langeb lennuaeg veelgi. Hea uudis on muidugi see, et akude vallas käib üsna tugev arendustöö ja on lootus, et varsti see probleem leeveneb. Müraga on paraku olukord palju keerulisem, sest tegu on füüsikalise probleemiga, mille lahendamine on ülimalt raske ja millega pole senini ka näiteks lennundus vaatamata meeletule R&D hakkama saanud. Vaadates näiteks sääski, siis isegi kõikvõimas evolutsioon pole sellega hakkama saanud, sest sääskede vaatevinklist oleks ju kasulik kui nad suudaksid võimalikult vaikselt läheneda :).
  • See sääskede loogika ei päde niipalju kui ma kuskilt registreerinud olen - tegelikult on see nende tehtav pinin vajalik ohvri ärritamiseks ja selleks, et neil hakkaksid tööle mingi (närvi)mehhanismid, mille tulemusena eritub verre sääskedele meelepärast ainet (a la adrenaliini)

    Remark: Stefani kommentaarid LHV foorumis mõjutavad omxt-d, Abe kommid panevad aga nasdaqi aktsiaid liikuma
  • Onu Ott
    SideKick
    Kui lugeda tänast Mary Meekeri ülevaadet, kus muuhulgas räägitakse ka droonindusest, siis sealt saab aimu kui tohutu suur see droonisektor olema saab. Väga paljude ametite pidajad peavad ümber õppima droonioperaatoriteks.


    See droonide pealetungi jutt meenutab 50 aasta taguseid aegu, kui arvati et lendavad autod lähevad varsti massidesse. Nagu aeg on näidanud pole seda juhtunud ja peamiselt kahel põhjusel: energia ja müra. Õhus lendamine on alati energiamahukam ja hetke parimad droonid suudavad vaid 20 min õhus püsida. Lisades sinna mingid pakikesed, nagu Amazon tahab teha, langeb lennuaeg veelgi. Hea uudis on muidugi see, et akude vallas käib üsna tugev arendustöö ja on lootus, et varsti see probleem leeveneb. Müraga on paraku olukord palju keerulisem, sest tegu on füüsikalise probleemiga, mille lahendamine on ülimalt raske ja millega pole senini ka näiteks lennundus vaatamata meeletule R&D hakkama saanud. Vaadates näiteks sääski, siis isegi kõikvõimas evolutsioon pole sellega hakkama saanud, sest sääskede vaatevinklist oleks ju kasulik kui nad suudaksid võimalikult vaikselt läheneda :).


    Droonid on efektiivsuse küsimus - kui üle lennata on soodsam võrreldes inimese kohale saatmisega, siis nii ka tehakse. Sektori tulevikku ei saa hinnata tänase tehnoloogia baasilt, tehnoloogia lihtsalt areneb edasi ja sellega muutuvad paremaks ka droonid. Müra osas on kaks lahendust - kas parem tehnoloogia (vaiksem) või kõrgemalt lennata. Mõnel puhul ei ole müratase oluline või on võrreldes tänaste meetoditega hoopis väiksem.
  • Citi >>

    GoPro (GPRO) — GPRO: Lowering Numbers; Growth to Moderate Based on Our 2nd Annual Action Cam Survey; Disruption Risks from Drones Rising
    We believe the odds of GoPro devices going mainstream are getting slimmer based on our second annual action camera survey which shows only 5% of US consumers plan on purchasing an action camera in the next 12 months, down from 7% a year ago. While there is little true competition in the action camera category, competition is coming from outside the category (360-degree cameras, built-in drone cameras). We believe the faster the growth of drones, the higher the risk of a slowdown in action camera shipments. The next product refresh is likely to be in H1'16, not H2'15. Our new 2015 revenue and EPS estimates of $1.85B and $1.55 are $0.03B and $0.11 below Street; our new 2016 revenue and EPS estimates of $2.19B and $1.86 are $0.04B and $0.10 below Street. With US demand potentially weakening, disruption risks rising, and no major product cycle in 2H, we remain Neutral.
    Neutral | Target price US$56.00
  • üldjoontes peaks Citi tekitama ostukoha.
  • GoPro on tootena kaotanud unikaalsuse. Ei ole tehnilist ainupära, ei ole uusi ideid - kõik on ikka more of the same. Ettevõte kasvab küll kui pärmi peal, kuid seda selle tõttu, et massiivse reklaami tulemusel on nad ostjate massi jaoks muutunud ekstreemkaamera sünonüümiks. Sellele aitavad kaasa eksklusiivsed reklaamilepingud mitmete spordialadega, USA motokrossiga näiteks. Need eksklusiivsed lepingud lõpevad oodatavasti käesoleva hooajaga. Huvilised võivad uurida, mis Chad Reediga viimatisel AMA motokrossi etapil sündis ning missugused on selle oodatavad mõjud AMA reklaamilepingutele. Samuti ei saa kuidagi nõus olla sellega, et konkurentsi ei ole. Et olen ise sedasorti kaamerate sihtrühm (praegu kasutan Contouri), siis tean täpselt, et minu järgmine kaamera on Sony Action Cam Mini, mitte GoPro.
  • Sa võid olla taimetoitlane, kooner või Jaak Madison, aga GoProd-d sa pead armastama..
  • GPRO on just see firma, mis ilmus mu silme ette kui lugesin raamatut "Dead Companies Walking".
    Eesti pole võibolla õige koht nende vidinate müügiks,kuid vaadates ringi meie matkapoodides tekib küll mulje,et vaevalt neid keegi ostab.
    Hetkel pole positsiooni, kuid kavatsen shortida investeeringuna.
  • noblesse
    GPRO on just see firma, mis ilmus mu silme ette kui lugesin raamatut "Dead Companies Walking".
    Eesti pole võibolla õige koht nende vidinate müügiks,kuid vaadates ringi meie matkapoodides tekib küll mulje,et vaevalt neid keegi ostab.
    Hetkel pole positsiooni, kuid kavatsen shortida investeeringuna.


    Shortimiseks on palju kordi sobivaimaid aktsiaid, ikka väga riskantne "short" minu arvates.
  • Minu jaoks oli natuke pettumus GPRO. Kõiki analüütikute ootusi ületas, aga arvestades seda, et tõusis vahetult enne tulemusi 20% oleks võinud parem olla... P/E 69 muudab firma ikka väga kalliks nii väikese kasvu juures. Siiski printsipiaalselt meeldib GPRO.



    GoPro beats by $0.09, beats on revs (62.04 +1.24)
    Reports Q2 (Jun) earnings of $0.35 per share, excluding non-recurring items, $0.09 better than the Capital IQ Consensus Estimate of $0.26; revenues rose 71.7% year/year to $419.9 mln vs the $396.3 mln consensus.
    Non-GAAP gross margin came in at 46.4% vs 42.2% a year ago.
    "With the introduction of HERO4 Session and HERO+ LCD, we've launched five new cameras in the past 10 months, exciting both new and existing customers and contributing to strong second quarter results...Our core business is enjoying terrific momentum as we charge forward into attractive adjacent markets."


    GoPro: Color on Qtr (62.04)
    Oppenheimer notes GPRO reported another strong quarter and guided well above the Street for 3Q. On the back of new models and continued strength in its higher-end products—unit sales were up an impressive 93% y/y to 1.6 million capture devices. International more than doubled y/y. On an isolated basis, the quarter was extremely good. Seasonality no longer applies (aside from 4Q holiday sales) as GPRO has the ability to launch product at any time. Competition seems lost in the critical markets. Firm remains unconvinced on sustainability.
    Stifel Research notes 2Q outperformance was led by international out-growth suggesting global demand for the GoPro brand is strong and perhaps accelerating helped by regional content and marketing efforts. Firm believes that upside to guidance was supplemented by sell-in of the HERO +LCD and the initial (small) sell-in of HERO4 Session product across regions. Inventories up 173% y/y, on 56% y/y projected 3Q revenue growth (at the mid-point) suggests stocks are positioned to support sell-in of the HERO4 Session and additional international out-growth.
    Northland Capital notes GPRO reported another strong beat and raise quarter benefiting from strong demand for its core image capture product. GPRO is also laying the ground work for continued growth well into the future. Firm lifts its tgt to $80 from $76.
    Shares of GPRO are trading approx 1.3% higher in pre-market
  • luarvikluarvik

    Shortimiseks on palju kordi sobivaimaid aktsiaid


    Nii....

  • Mnjah. Case selles, et hetkel ei julge väga osta ka.. HERO 5 pidavat hilinema järgmisesse aastasse.. Kuigi pikas perspektiivis arvan, et all good ikkagi ja ostukoht.


    GPRO: August Slowdown Causing Some Reduction to Supply Chain Expectations – Hearing of Potential for 4Q Product
    Refresh (Cleveland Research)
    Key Points
    1. Supply chain discussions reveal reduction in forecasts on slowdown in August and muted forward orders; reducing 3Q units to
    flat Q/Q
    2. Expect product refresh in 4Q, with potential for multiple SKUs; mix looks to moving to lower priced SKUs
    3. Drone thoughts unchanged; assuming 200k in FY16 and see potential for 500k+ in FY16
    4. Modeling 3Q15 EPS of $0.29 (cons of $0.31), FY15 EPS of $1.75 (cons of $1.84), and FY16 EPS of $2.12 (cons $2.14); see
    potential for additional risk to 3Q and FY15 should slower sales momentum persist GPRO neg at Cleveland
  • Täna peale turgu AMBA tulemused, see peaks lühiajaliselt natuke suunda andma, võib-olla.
  • GoPro edu on võibolla vesi ka mõnele video edit softile
  • Piper langetab targeti 54 peale 72 pealt. Tõmbab väga oluliselt estimate`sid alla. Peksuaeg aktsial..
  • Tahan samuti enda spordisaavutused videole jäädvustada. Varsti tuleb välja uuem iphone ning katsetan, ehk saab sellega statiivi otsas piisavalt hea kvaliteedi.

    Kui näiteks apple järgmine nädal tutvustab uut telefoni, mis filmib 4k kvaliteeti, siis näpistavad nad ehk nii mõnegi potentsiaalse gopro kliendi. Aja küsimus, kuna esimene 4k kaameraga telefon ilmub mingilt tootjalt.
  • 4k kaameraga telefone on rohkem kui üks. Nt LG G3, Galaxy S6, Sony Z2 jne, lihtsalt kellegil pole 4k ekraani.
  • Lisaks ma ei kujuta ette, milline peab olema arvuti, millega 4k video editeerimist teha. Isegi korraliku i7 prose ja graafikakaardiga arvuti näeb päris korralikku vaeva et FullHD videoga hakkama saada.
  • GoPro nišš on ikka natuke midagi muud kui nutitelefon võimeline on. Vaevalt, et keegi oma iPhonega vees, lumes, tolmus ja õhus möllata soovib.

  • Vastavad pritsme- ja tolmukindlad kinnitused ning kaitsevutlarid on ise-enesest olemas küll, aga kiirematel aladel hakkab selline labidas pea küljes juba pead viltu kiskuma ja impact resistance vist kah samaväärne pole. :)
  • Keegi ei viitsi oma 6 tollist ifööni kiivri külge keerata ja samamoodi ei ole eriti näinud inimesi gopro kaameraga ringi jalutamas. Õllekal ainult mõned enekakeppiga veidrikud.
  • tartz
    luarvikluarvik

    Shortimiseks on palju kordi sobivaimaid aktsiaid


    Nii....



    Küsin uuesti.

  • tartz
    tartz
    luarvikluarvik

    Shortimiseks on palju kordi sobivaimaid aktsiaid


    Nii....



    Küsin uuesti.



    Tagantjärgi targutusi soovid või, selline aktsia sõltub puhtalt turu närvilisusest, poleks seda olnud oleks teisiti, üldiselt varsti ostukoht, mina ostan. Tagantjärgi targutusena oleks võinud näit. TSLA sortida.
  • GPRO - sa müüd asja. Sa lased tavaliselt uue asja välja Q3, et kõige suurema asjade ostmise kvartali ajal oleksid värskelt lettidel. Nüüd lased sa oma updated suvel välja, seega sul ei ole värsket kraami jõululauale pakkuda, seega su sügiskvartal on ok, aga sellele kaks järgnevat kvartalit missid. Ehk siis sa missid kvartalit, mis raporteeritakse alles 2016 kevadel. Jah, siis sa näitad droone, aga sa ei ole neid veel müünud, seega ei ole sul ka numbreid. Ja kui sa teed kaamera update 2016 suvel jälle, siis palju õnne, alusta lugemist algusest.
  • Jah, olen nõus, et suurem võimalik liikumine ülespoole võtab aega. Kui turu üldise närvilisusega veel alla läheb, siis kõigele sellele vaatamata, peaks minu meelest hea ostu koht olema.
  • luarvikluarvik
    Jah, olen nõus, et suurem võimalik liikumine ülespoole võtab aega. Kui turu üldise närvilisusega veel alla läheb, siis kõigele sellele vaatamata, peaks minu meelest hea ostu koht olema.


    chardimees :)
  • ymeramees
    luarvikluarvik
    Jah, olen nõus, et suurem võimalik liikumine ülespoole võtab aega. Kui turu üldise närvilisusega veel alla läheb, siis kõigele sellele vaatamata, peaks minu meelest hea ostu koht olema.


    chardimees :)


    Ei ole mitte. Vean rubla peale kihla, et järgmise aasta kevadel hind kõrgem. Kui totaalset üldist krahhi ei toimu.
  • ymeramees
    GPRO - sa müüd asja. Sa lased tavaliselt uue asja välja Q3, et kõige suurema asjade ostmise kvartali ajal oleksid värskelt lettidel. Nüüd lased sa oma updated suvel välja, seega sul ei ole värsket kraami jõululauale pakkuda, seega su sügiskvartal on ok, aga sellele kaks järgnevat kvartalit missid. Ehk siis sa missid kvartalit, mis raporteeritakse alles 2016 kevadel.


    Aga variant, et GoPro jaeahel on nii aeglane, et asi tuleb välja Q2 lõpus, et jõuluks kõik lapsed tahta oskaks ja kõigil tarvilikel lettidel saada oleks? See pole Apple, kus ahel koosneb cargoboeingutest ja firmapoodidest.
  • luarvikluarvik
    Vean rubla peale kihla, et järgmise aasta kevadel hind kõrgem. Kui totaalset üldist krahhi ei toimu.

    See on pricelessssss.

  • tartz
    luarvikluarvik
    Vean rubla peale kihla, et järgmise aasta kevadel hind kõrgem. Kui totaalset üldist krahhi ei toimu.

    See on pricelessssss.



    Nii....
  • No mis tahad? Paned 15 euro senti mängu ja loodad et keegi tuleb mängima.
  • tartz
    No mis tahad? Paned 15 euro senti mängu ja loodad et keegi tuleb mängima.


    Ei looda, pole mängur, kui teine kord küsimusi esitad, pane oma nii-dele küsimärk lõppu, et aru oleks saada, mida tahad.
  • Ja kui totaalne krahh tuleb, siis enam rublat mängu ei pane???
  • Mõte oli selles, et mina arvan fundamentaalsetel põhjustel, et järgmise aasta, ca. kevadeks, peaks hind kõrgem olema. Praegu juba hind hea sedapidi tõenäolisuseks.
    Rubla teema pole oluline. Teoreetilise börsikrahhi puhul ei kehti enam ükski arvamus. Ok?
  • luarvikluarvik
    Mõte oli selles, et mina arvan fundamentaalsetel põhjustel, et järgmise aasta, ca. kevadeks, peaks hind kõrgem olema. Praegu juba hind hea sedapidi tõenäolisuseks.
    Rubla teema pole oluline. Teoreetilise börsikrahhi puhul ei kehti enam ükski arvamus. Ok?


    Millised need fundamentaalsed põhjused on, nii huvi pärast küsin?
  • ymeramees
    luarvikluarvik
    Mõte oli selles, et mina arvan fundamentaalsetel põhjustel, et järgmise aasta, ca. kevadeks, peaks hind kõrgem olema. Praegu juba hind hea sedapidi tõenäolisuseks.
    Rubla teema pole oluline. Teoreetilise börsikrahhi puhul ei kehti enam ükski arvamus. Ok?


    Millised need fundamentaalsed põhjused on, nii huvi pärast küsin?


    Graafiku-meestel pole ju fundamentaali vaja, aga näiteks see paari kuu vanune arvamus, sisaldab nii karu kui pulli. Praegune hind sellest ajast oluliselt all.
    http://seekingalpha.com/article/3327765-gopro-71-or-45-pick-your-scenario?li_source=LI&li_medium=liftigniter-widget
  • luarvikluarvik
    Mõte oli selles, et mina arvan fundamentaalsetel põhjustel, et järgmise aasta, ca. kevadeks, peaks hind kõrgem olema. Praegu juba hind hea sedapidi tõenäolisuseks.
    Rubla teema pole oluline. Teoreetilise börsikrahhi puhul ei kehti enam ükski arvamus. Ok?


    Aaaaaaaaga mis arvamus kehtib praktilise börsikrahhi korral ?
  • luarvikluarvik
    ymeramees
    luarvikluarvik
    Mõte oli selles, et mina arvan fundamentaalsetel põhjustel, et järgmise aasta, ca. kevadeks, peaks hind kõrgem olema. Praegu juba hind hea sedapidi tõenäolisuseks.
    Rubla teema pole oluline. Teoreetilise börsikrahhi puhul ei kehti enam ükski arvamus. Ok?


    Millised need fundamentaalsed põhjused on, nii huvi pärast küsin?


    Graafiku-meestel pole ju fundamentaali vaja, aga näiteks see paari kuu vanune arvamus, sisaldab nii karu kui pulli. Praegune hind sellest ajast oluliselt all.
    http://seekingalpha.com/article/3327765-gopro-71-or-45-pick-your-scenario?li_source=LI&li_medium=liftigniter-widget


    Ega sa nalja ei tee? Sellisele tootele, sellisele sektorile nii pikka estimate laduda on väga vee ääres liivale joonistamine. Mina näiteks ei pea üldse võimatuks, et siin võib firma X võib tulla tootega (ei jälgi väga, ehk on juba tulnud), mis headline tekitab ja koore riisub ning näiteks Gopro kasvatatud inventory otsa istuma jätab.
    Gopro võib vabalt olla Nokia, kes vaikselt trooni kaotab. Droon on laskmata karu nahk igal kümnel juhul.
    Ja muide, selline pisiasi nagu Ambarella guido, kuidas kommenteerid?

  • ymeramees
    luarvikluarvik
    ymeramees
    luarvikluarvik
    Mõte oli selles, et mina arvan fundamentaalsetel põhjustel, et järgmise aasta, ca. kevadeks, peaks hind kõrgem olema. Praegu juba hind hea sedapidi tõenäolisuseks.
    Rubla teema pole oluline. Teoreetilise börsikrahhi puhul ei kehti enam ükski arvamus. Ok?


    Millised need fundamentaalsed põhjused on, nii huvi pärast küsin?


    Graafiku-meestel pole ju fundamentaali vaja, aga näiteks see paari kuu vanune arvamus, sisaldab nii karu kui pulli. Praegune hind sellest ajast oluliselt all.
    http://seekingalpha.com/article/3327765-gopro-71-or-45-pick-your-scenario?li_source=LI&li_medium=liftigniter-widget


    Ega sa nalja ei tee? Sellisele tootele, sellisele sektorile nii pikka estimate laduda on väga vee ääres liivale joonistamine. Mina näiteks ei pea üldse võimatuks, et siin võib firma X võib tulla tootega (ei jälgi väga, ehk on juba tulnud), mis headline tekitab ja koore riisub ning näiteks Gopro kasvatatud inventory otsa istuma jätab.
    Gopro võib vabalt olla Nokia, kes vaikselt trooni kaotab. Droon on laskmata karu nahk igal kümnel juhul.
    Ja muide, selline pisiasi nagu Ambarella guido, kuidas kommenteerid?



    Kui kõik väga kindel oleks, oleks ka praegune hind midagi muud. Võid ju proovida shortida ja loota, et äkki kukub 20$. Gpro turg, millel tegutseb, on kasvav ja arenev. Nokia võrdlus ei päde. Ambal oli see in-line. Gopro ilmselt ei tule oma uue kaameraga aastalõpul välja, aga järgmisel aastal saab see olema.
    Ega ei olegi plaanis Gopro-sse kinni tõmmata, lihtsalt üks aktsia. Kui sobib, siis ei viitsi praegu arutada enam sel teemal.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon